Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2021 o 11:37, yooozek napisał:

Nabyłem więc owe Tanye w tym pre-hajpie. Lepsze one niż Moondrop Spaceship za te same dolary?

Sent from my LGM-G600L using Tapatalk
 

 

Spaceship to equalizacja do DF, moim zdaniem fajne słuchawki do posłuchania choćby w biurze, neutralne granie na przyzwoitym poziomie za te pieniądze. Ale do słuchania na zewnątrz (przynajmniej w mieście) to się zupełnie nie nadają, bo nie słychać basu :) Dodatkowo wygoda mocno kontrowersyjna.

Tanya z tego co widzę to equalizacja do krzywej Harmana i mają konkretny bas, moim zdaniem takie słuchawki się o wiele lepiej sprawdzają do słuchania na zewnątrz. 

 

Tutaj jest filmik porównawczy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest oczywiste czy wolimy penetrację i małe iem-y do telefonu. Czy raczej wolimy kanapkę i coś większego?

Ciekawe bo nigdy nie założono tematu jakie słuchawki nadają się np. w domu, na trening, na spacer w harmider na zakupy do supermarketu. Czy przeraża was że nosicie czołg na głowie lub coś co inni uważają za niemodne i stare?

Zacytuję słowa:" Jeżeli coś dobrze gra a wobec innych wygląda głupio, to czy jeżeli to dobrze gra to jak to może być głupie??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze Spaceship jest taki, że to sluchawki do nieco głębszej penetracji, a mają dosc grubą tulejkę, wiec to średnio przemyślana konstrukcja.

Pod względem izolacji, tego jak leżą w uszach podczas chodzenia, to najlepsze są Shure. Tylko ceny niestety absurdalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze Spaceship jest taki, że to sluchawki do nieco głębszej penetracji, a mają dosc grubą tulejkę, wiec to średnio przemyślana konstrukcja.
Pod względem izolacji, tego jak leżą w uszach podczas chodzenia, to najlepsze są Shure. Tylko ceny niestety absurdalne...
To lipa trochę. Wygoda aplikacji, łapania seala i trzymanie się w uszach są dla mnie istotne. Tanye mam nadzieję, że mają dobrą ergonomię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Problem ze Spaceship jest taki, że to sluchawki do nieco głębszej penetracji, a mają dosc grubą tulejkę, wiec to średnio przemyślana konstrukcja.

Pod względem izolacji, tego jak leżą w uszach podczas chodzenia, to najlepsze są Shure. Tylko ceny niestety absurdalne...

 

No właśnie ona takie są tak zaprojektowane, żeby używać jak najmniejszych tipsów i jak najgłębiej w kanał je wsunąć. W papierach dołączonych do nich jest to opisane. Wtedy są to zupełnie inne (lepsze) słuchawki. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanya mają fajne tipsy w zestawie czy warto coś do nich zamówić? Mam te od JVC ale widzę, że polecane są nakładki BGVP. Polecicie który model może podejść do Tanya? Są jeszcze hypowane tipsy ePro ale nie wiem czy to nie przesada do budżetowych tanich Tanyi ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Birken napisał:

Może im załóżcie osobny temat  "Tanye - słuchawki z Chin"

Co to się będzie działo dopiero jak przesyłki zaczną docierać...

:P

 

Ja to co - będą pojawiać się w komisie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

 

No właśnie ona takie są tak zaprojektowane, żeby używać jak najmniejszych tipsów i jak najgłębiej w kanał je wsunąć. W papierach dołączonych do nich jest to opisane. Wtedy są to zupełnie inne (lepsze) słuchawki. 

 

Problem w tym, że one mają dwa razy grubszą tulejkę niż Shure czy Etymotic. W tamtych mogę siedzieć kilka godzin przy głębokim włożeniu w ucho, zanim zaczynam je czuć. Spaceship już po włożeniu sprawiają mi pewien dyskomfort, a po 30 minutach to już jest nieprzyjemnie. Po prostu są za grube do takiego noszenie, przynajmniej dla mnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ichris napisał:

Tanya mają fajne tipsy w zestawie czy warto coś do nich zamówić? Mam te od JVC ale widzę, że polecane są nakładki BGVP. Polecicie który model może podejść do Tanya?

Mi pasują JVC Spiral Dot oraz Azla SednaEarfit Standard. Generalnie coś z większym otworem powinno być OK. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarzyna napisał:

Mi pasują JVC Spiral Dot..

 

Tak jest, mnie też ! 👍

 

🙄

W dniu 24.04.2021 o 12:33, requal napisał:

Jakiś czas temu kupiłem nakładki/tipsy z tego sklepu - Oryginal Earphones, czy jakoś tak, pełnego zresztą podejrzanego sprzętu..

 

Też se kupiłem 5 maja pod wpływem impulsu z tego postu... Od 18 maja w dostawie lokalną formą przewozową. He he..   Tak se przeglądam handelek Szanowna RP- Chi-fi....🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciłby ktoś jakiś kabel do fiio fa1? niestety stockowy z kótrego korzystałem się rozchodzi.

(oczywiście mógłbym sprawdzić specyfikację i znaleźć taki który mniej więcej jej odpowiada, ale chciałbym coś lepszego co nie rozpadnie się po trzech miesiącach - niestety moje pojęcie o przewodach jest bliskie zeru)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesują nadchodzące Geekwold GK10.

Za 45 dolców dynamik, dwie armatury, dwa piezo i stabilizowane drewno.

Jak nie wyrażę opinii o starych GK3, bo mi ocenzuruje forum, tak po tym jak są zestrojone TWS Geekfly (ta sama firma), to mam tu duże nadzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inszy napisał:

Mnie bardziej interesują nadchodzące Geekwold GK10.

Za 45 dolców dynamik, dwie armatury, dwa piezo i stabilizowane drewno.

Jak nie wyrażę opinii o starych GK3, bo mi ocenzuruje forum, tak po tym jak są zestrojone TWS Geekfly (ta sama firma), to mam tu duże nadzieje.

 

To TWS te Geekwold GK 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na jakiejś chińskiej stronie pokazały się (po tłumaczeniu na angielski przez uncla Google) za 1399 juanów jako GK 10 TWSy może był błąd tłumaczenia, ale pasowało wnętrze, jak @Inszypisał. Jeśli ich TWSy mają takie wnętrze to mogą być ciekawe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jaka firma zrobiła Twoje słuchawki?

Odpowiedź: GeekFly - Latający Dzik

:)

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jaro54 napisał:

Bo na jakiejś chińskiej stronie pokazały się (po tłumaczeniu na angielski przez uncla Google) za 1399 juanów jako GK 10 TWSy może był błąd tłumaczenia, ale pasowało wnętrze, jak @Inszypisał. Jeśli ich TWSy mają takie wnętrze to mogą być ciekawe 

Ich TWS GF8s mają dynamika, armaturę i dwa piezo, także GF10 mają dorzuconą tylko jedną armaturę.
Ale chyba będzie trochę inne strojenie pomiędzy GK10 i GF10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie DT6 i DT6 Pro biły 215-stki na głowę pod względem, chyba że komuś pasuje taki zamulony dźwięk. Jeśli nie zepsuli to powinno być jeszcze lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności