Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cpu1 napisał:

VAT jest doliczany do każdego zamówienia z Aliexpress wysyłanego do Polski od 1 Lipca. Podatek jest liczony od łącznej kwoty czyli cena towaru + koszt przesyłki + 23% i nie ma opcji by nie naliczyli. System sprawdzony i już działający od jakiegoś czasu na eBay.

Ebay dodatkowo nalicza Ci koszta pośrednika. Jak zapłaciłem całą sumę koszt produktu + koszt wysyłki + cło to jak przyszła na pocztę dodatkowo musiałem uiścić jeszcze raz opłatę podatkową. Co oznacza że zapłaciłem podatek w kraju z którego została paczka wysłana liczą cały koszt i dodatkowo podatek w swoim kraju. Nie wiem jak to działa tak na prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo eBay rządzi się swoimi prawami :) Całe szczęście, że wiele ich zapędów ostudza prawo UE. W USA sprzedawać coś na eBay to bardziej ryzykowne niż rosyjska ruletka. Odchodzą teraz od PayPala co ma wady i zalety. W każdym razie kupować na eBay.com z wysyłką do Polski + z tymi podatkami to jest zupełnie nieopłacalne pomijając kwestie gwarancji/reklamacji-odsyłania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 15:37, Hustler napisał:

Niestety wszystkie zakupy z Aliexpress zostały obciążone podatkiem. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, bo opłata naliczana jest dopiero w podsumowaniu płatności. Na dodatek przedmioty zakupione przed 1 lipca, ale jeszcze nieopłacone też będą droższe. Zdecydowałem się na zakup Reecho SG-03 - dogadałem się z majfrendem na cenę z wyprzedaży, zakupu dokonałem jeszcze w czerwcu, on dodał rabat, ale wczoraj chcąc zapłacić zobaczyłem coś takiego (tego co prawda nie widać, ale sklep obniżył cenę o 13$ i od obniżonej kwoty naliczony został VAT).

My AliExpress.png

 

No właśnie że z tymi zakupami sprzed 1.07 to nie do końca tak jest. Miałem złożone 25.06 w pre-orderze zamówienie na Reecho SG01 za 34,54$, a dziś opłaciłem i ściągnęło mi dokładnie tą kwotę. Chyba zamówienia sprzed 1 lipca są na starych zasadach. Zobaczymy czy dojdą, czy nie będzie dodatkowych opłat, za jakiś miesiąc dam znać jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No właśnie że z tymi zakupami sprzed 1.07 to nie do końca tak jest. Miałem złożone 25.06 w pre-orderze zamówienie na Reecho SG01 za 34,54$, a dziś opłaciłem i ściągnęło mi dokładnie tą kwotę. Chyba zamówienia sprzed 1 lipca są na starych zasadach. Zobaczymy czy dojdą, czy nie będzie dodatkowych opłat, za jakiś miesiąc dam znać jak to się skończyło.
Masz rację. Oczywiście, że tak nie jest z produktami kupionymi przed 1 lipca (czy "zarezerwowanymi", a nie opłaconymi). Pisałem o tym kilka postów wyżej. Przepisy podatkowe nie działają wstecz. Umowa kupna-sprzedaży jest zawierana w momencie zakupu produktu, a nie dostarczenia go do nabywcy. Przychodziły mi już przesyłki po 1-wszym lipca i wszystko po staremu, zero dodatkowych opłat.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają kz edx do zwykłych dokanałowych/dousznych które są w zestawach z telefonami?

Jest sens dopłacać te 5 dych do zsn pro x albo senfera dt6 jeśli będą to 2/3 słuchawki tylko do jakiś wyjazdów?

Jak coś to nie jestem żadnym audiofilem :)

ps. będą używane tylko z telefonem

 

Edytowane przez Milosz190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 6 są dużo lepsze od EDX nie mówiąc o większości stockowych do telefonów. Wg warto, bo za obecną cenę nie znajdziesz lepszych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

DT 6 są dużo lepsze od EDX nie mówiąc o większości stockowych do telefonów. Wg warto, bo za obecną cenę nie znajdziesz lepszych 

A jak jest z zatyczkami totalna losowość?

zamawiał ktoś od niego, jak długo bedzie trwała wysyłka?

https://pl.aliexpress.com/item/32952627599.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.41964fbc3NCJZD&algo_pvid=214e09c1-cf6d-4812-8946-b90a0359b9bd&algo_exp_id=214e09c1-cf6d-4812-8946-b90a0359b9bd-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 23:29, cpu1 napisał:

@marco-polo eBay rządzi się swoimi prawami :) Całe szczęście, że wiele ich zapędów ostudza prawo UE. W USA sprzedawać coś na eBay to bardziej ryzykowne niż rosyjska ruletka. Odchodzą teraz od PayPala co ma wady i zalety. W każdym razie kupować na eBay.com z wysyłką do Polski + z tymi podatkami to jest zupełnie nieopłacalne pomijając kwestie gwarancji/reklamacji-odsyłania. 

Znam ten ból. Kiedy chcesz zareklamować produkt a sprzedawca nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marco-polo napisał:

Znam ten ból. Kiedy chcesz zareklamować produkt a sprzedawca nie istnieje.

Przede wszystkim to działa w drugą stronę no ale też takie przypadki niestety się zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 20:53, Jaro54 napisał:

DT 6 są dużo lepsze od EDX nie mówiąc o większości stockowych do telefonów. Wg warto, bo za obecną cenę nie znajdziesz lepszych 

 

Dla mnie z jednym małym Ale.. ciężko mi było dobrać czipsy tipsy do Senferów. A z EDXami fajnie ciągną zwykłe nacinane Starline za parę groszy.. 

 

🙄 

Jeszcze EDX-om dodałem fajny kolorowy, gruby neutralny Yinyoo (chyba???) kabel... 😷 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 19:49, Hustler napisał:

Specjalnie kupiłem białe KZ EDX dla białych Star tipsów. :lol:

Przy okazji zmieniłem rozmiar nakładek na M (wcześniej były L) i jest wręcz idealnie. Słuchawek w zasadzie nie czuć w uchu, a z S-XFI AMP grają świetnie.

BLON.jpg

I jak oceniasz takie połaczenie? bo jak dla mnie to blony po tym "modzie" grają dużo gorzej -  dzwięk się robi ciężki, basowy, tępy i ogólnie mocno brakuje tonów wysokich. Mam nawet wrażenie, że trochę detali ubywa, ale to możliwe że mi się wydaje xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :) Bardzo fajnie słuchawki. Wygodne i fajnie grają także jestem zadowolony :) Wygodne tipsy w zestawie to miła niespodzianka. Chociaż mam wrażenie, że inne tipsy wyciągnęłby wiecej z tych słuchawek. Podobnie amp pewnie dobrze by im zrobił.

 

IMG20210707114942.jpg

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, bo giełda mocno kuleje:

sprzedam Blon A8 Prometheus, praktycznie nowe, kolor srebrny, tipsy nie używane, bo używałem swoich Spirtal Dot.

Bardzo fajne granie, taka bardziej rozrywkowa Aria z rewelacyjną ilością detali. Jak ktoś napisał w porównaniu w internetach, A8 to 90% grania Arii + 10% dają od siebie. A8 są mega wygodne, nie czuć że coś jest uszach. Ze względu na za duże podobieństwo, któreś idą dalej. Padło na A8, bo Moondrop u mnie w serduszku na stałe zagościł.

 

Cena - 275 zł z wysyłką gratis w cenie (paczkomat, kurier, poczta - co komu pasuje)

Zdjęcia dorzucę wieczorem, jeśli giełda wstanie, to tam dodam temat.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam CCA-CSN, zdecydowanie nie są to złe słuchawki, lepsza niż EDX, ZSTX czy DQ6, równiejsze, normalniejsze strojenie. Przetworniki chyba są te same, co w ZSTX, ale armaturowy nie jest w tulejce, tylko głębiej i to słychać, wyższa średnica i soprany są łagodniejsze. Nadal nie są to idealnie gładkie słuchawki, jest pewien problem z syczącym "s" (pik w okolicach 5kHz), ale nie jest źle.

 

W porównaniu do moich innych słuchawek - Etymotic ER3XR są o wiele lepsze pod każdym względem, co nie jest zaskoczeniem. Natomiast z Galaxy Buds Plus już nie jest tak łatwo, oba modele to zbliżony poziom, na wielu utworach wolałem CCA-CSN, do tego CCA lepiej mi leżą w uszach niż Samsungi.

 

W skrócie - ocena to solidne 3 w skali szkolnej :) Można kupić te CSN i z nimi nieźle żyć, choć jak ktoś ma już szufladę pełną innych słuchawek, to bym sobie kupowaniem jeszcze tych głowy nie zawracał ;)  

 

 

cca i inne.png

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSN moim zdaniem mają świetną relację ceny do jakości. Dają wyraźny skok jakości w porównaniu do KZ EDX i innych tanich IEM-ów - zarówno w kwestii brzmienia (szczególnie bas robi robotę, ale stereofonia i detaliczność też są ponadprzeciętne) oraz wykonania (metalowe tulejki, porządny faceplate, dobre profilowanie, akceptowalny kabelek) przy zachowaniu rozsądnej ceny. Ja tylko wymieniłem tipsy na BGVP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hustler napisał:

CSN moim zdaniem mają świetną relację ceny do jakości. Dają wyraźny skok jakości w porównaniu do KZ EDX i innych tanich IEM-ów - zarówno w kwestii brzmienia (szczególnie bas robi robotę, ale stereofonia i detaliczność też są ponadprzeciętne) oraz wykonania (metalowe tulejki, porządny faceplate, dobre profilowanie, akceptowalny kabelek) przy zachowaniu rozsądnej ceny. Ja tylko wymieniłem tipsy na BGVP.

 

Zapomniałem o tym napisać, ale efekty przestrzenne są całkiem fajne w tych słuchawkach. I oczywiście biorąc pod uwagę cenę, to nie ma się czego przyczepić, jest super, większość normalnych ludzi po ich zakupie używałaby ich aż się popsują i nie myślała o zakupie innych słuchawek. no ale to nie jest forum dla normalnych ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 16:14, Kuba_622 napisał:

Od jakiegoś czasu używam CCA-CSN, zdecydowanie nie są to złe słuchawki, lepsza niż EDX, ZSTX czy DQ6, równiejsze, normalniejsze strojenie. Przetworniki chyba są te same, co w ZSTX, ale armaturowy nie jest w tulejce, tylko głębiej i to słychać, wyższa średnica i soprany są łagodniejsze. Nadal nie są to idealnie gładkie słuchawki, jest pewien problem z syczącym "s" (pik w okolicach 5kHz), ale nie jest źle.

 

W porównaniu do moich innych słuchawek - Etymotic ER3XR są o wiele lepsze pod każdym względem, co nie jest zaskoczeniem. Natomiast z Galaxy Buds Plus już nie jest tak łatwo, oba modele to zbliżony poziom, na wielu utworach wolałem CCA-CSN, do tego CCA lepiej mi leżą w uszach niż Samsungi.

 

W skrócie - ocena to solidne 3 w skali szkolnej :) Można kupić te CSN i z nimi nieźle żyć, choć jak ktoś ma już szufladę pełną innych słuchawek, to bym sobie kupowaniem jeszcze tych głowy nie zawracał ;)  

 

 

cca i inne.png

 

 

 

 

te po lewej w rogu podobne do Klipsch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head-fi takiego hajpu to już dawno nie widziałem. :lol:

Nie da się ukryć, że są ciekawe (zarówno pod względem zastosowanych przetworników i samej konstrukcji), a przy tym dość tanie. Do tego akurat ten kolor ze zdjęcia razem z czerwonym prezentują się moim zdaniem bardzo atrakcyjnie.

Wiesz coś więcej na temat polskiej dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nazar70 napisał:

Geek Wold GK 10 - 1BA+2DD+2Piezo

Sprzedają się, jak ciepłe bułeczki. Niedługo również w polskiej dystrybucji.pre-order-geek-wold-gk10-1ba-2-piezoelectric-2-dynamic-5-drivers-hybrid-hifi-in-ear-earphone-hifigo-921439_1080x1080.thumb.jpg.8ed4ee6cbbab32fdbf19290ba64dbf22.jpg

 

Jak na razie, to na HedFaju tylko jedna osoba mocno rozkręciła hype train. Ciekawe co się będzie działo, jak testy innych użytkowników się pojawią. Ja na razie jestem ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hustler napisał:

Wiesz coś więcej na temat polskiej dystrybucji?

Okolice Żywca są tutaj kluczowe 😉

 

10 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Jak na razie, to na HedFaju tylko jedna osoba mocno rozkręciła hype train. 

To prawda, ja zamówiłem jeszcze zanim chłopak się rozkręcił. Niestety wtedy nie było opcji kolorystycznych ale to akurat mniej istotne. Ważne, żeby się potwierdziło moje. przeczucie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności