Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sir Nick napisał:

"Jesteśmy przygotowani, jeszcze nie publikujemy konkretnych informacji. Dla klientów zmiana nie będzie odczuwalna, nie mają się czego obawiać."  - biuro prasowe AliExpress


https://biznes.radiozet.pl/News/Od-lipca-2021-podatek-od-zakupow-na-AliExpress

Dobrze by było, kij z podatkiem, przeraża wszelkie zalatwianie formalności w PL - wiadomo jak to wygląda..

 

BTW. Kupilem niedawno Finale E1000 na narządy (tipsy). Okazuje się, że te słabo grające doki sporo zyskują po zaklejeniu taśmą micropore wentyla na obudowie. Polecam. 

Edit: Jak pamiętam to faktycznie dźwiękowo jest lepiej nawet niż z E3000.. Na dodatek latwiejsze w napędzeniu i zamknięte - przez brak izolacji E3000 też nie mogłem słuchać. Przed jedno i drugie na akceptowalnej głośności w komunikacji miejskiej miało się wrażenie, że zaraz się rozlecą.. 

 

https://www.head-fi.org/threads/final-audio-design-impressions-and-discussion-thread.613641/page-709#post-16315612

Capture+_2021-06-06-06-02-53.png

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sir Nick napisał:

"Jesteśmy przygotowani, jeszcze nie publikujemy konkretnych informacji. Dla klientów zmiana nie będzie odczuwalna, nie mają się czego obawiać."  - biuro prasowe AliExpress


https://biznes.radiozet.pl/News/Od-lipca-2021-podatek-od-zakupow-na-AliExpress

 

Ciekawe jest, że jeszcze w sumie nic nie wiadomo. Czy będzie to naliczanie po stronie AliExpress w momencie zakupu? Czy paczki do 20$ będą automatycznie zwolnione, jak np. te z Amazon.com? Bo gdyby WSZYSTKO miało być clone u nas, to wcześniej niż później celnicy zaczęliby strajkować, a paczki miałyby z pół roku poślizgu. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji, ja na razie zakupiłem co potrzebowałem, więc spokojnie będę obserwował temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ioss i tyle. rozwiązania technologiczne są, należy się tylko obawiać jak zostaną wprowadzone biorąc pod uwagę g*wniany coding alibaby.

ceny bedą podbite o 'sprawiedliwe 23%', chyba że tak jak wcześniej wysyłka będzie z europejskiego magazynu (swoją drogą ciekawe jak opłaty za wprowadzenie na obszar 'wspólnoty' były omijane do tej pory - tak czy inaczej towar musi przekroczyć granicę aby znaleźć się na terenie unii). z punktu widzenia klienta poza tą ceną mało co się zmieni i myślę że tego właśnie tego dotyczy cytowany wyżej komunikat prasowy - nie wzrostu kosztów ale ogólnego przebiegu transakcji.

tak zakładam.

 

edit: jeszcze przypomnę że jakoś w ostatnim kwartale zeszłego albo na początku obecnego policja celna ogłaszała duży nabór do siebie. prawdpodobnie w związku z wprowadzeniem pakietu e-commerece. z jakiegoś powodu pasożytom z wiejskiej wydaje się że ludzie będą w takiej samej ilości kupować rzeczy z państwa środka bo dowaleniu podatku więc wykalkulowali sobie "straty" biorąc pod uwagę całość szacunkowej sprzedaży której udało się pominąć odprawę, to i w związku z tym zaczęli się przygotowywać tak aby już nic nie przeciekło (bo na dobrą sprawę 100% pewności o naliczaniu 'należności' przy checkoucie nie ma, jest ona tylko bardzo prawdopodobna).

Edytowane przez fero415
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: normalne że nie mogę zamówić dwóch produktów do paczkomatu jednym checkoutem z tego samego sklepu na aliexpress? wrzucam rzecz a, jest "odbiór w automacie", dorzucam rzecz b, opcja znika. podobnie przy odwrotnej kolejności. teoretycznie mógłbym zrobić zakupy dwa razy osobno, ale chciałbym skorzystać z kuponu.

obie rzeczy mają bardzo nieduży gabaryt (dwa zestawy nakładek silikonowych).

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Birken napisał:

Gdzież to rozkręcili hajp na nie? Bo w sumie poza tymże forum nigdzie o nich informacji nie widzę. 

Poważnie takie dobre? Jak izolacja?

Hajp się na nie rozkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 06:08, requal napisał:

Kupilem niedawno Finale E1000 na narządy (tipsy). Okazuje się, że te słabo grające doki sporo zyskują po zaklejeniu taśmą micropore wentyla na obudowie. Polecam. 

 

Popsułeś E1000, robiąc z nich kolejne basotłuki, jakich masa w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Inszy napisał:

Popsułeś E1000, robiąc z nich kolejne basotłuki, jakich masa w tym budżecie.

Takie jak E3000 z wykresu na który powoływał się ten gostek na head-fi. Mi to pasuje bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marco-polo napisał:

 

Ja bym to pytanie postawił w wątku dotyczącym pchełek.. Ale skoro pytasz to miałem je, były fatalne. Wszystko zalane basem. Widziałem też pozytywne opinie o Stellarach, para parze nierówna chyba..🙄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności