Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Uniwersalne nauszne portable do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów! (już po raz drugi ale temacik w złej sekcji założyłem więc go sobie szybciutko przeniosłem :ph34r: )

 

Od razu pragnąłbym zaznaczyć że w kwestii słuchawek jestem destylowanym nubem. Chciałem kupić sobie pierwsze porządniejsze słuchawki i ze względu na wyśmienite recenzje ostro napaliłem się na HD661, lecz potem wyczytałem iż po dłuższym wygrzaniu tracą na jakości dźwięku.

 

W prawdzie napisałem do 300zł ale przydałaby mi się również karta pamięci 32gb której cena oscyluje gdzieś w granicach stówy. Jak będzie trzeba to się bez niej obejdę :P

 

Zapewne zaraz posypałyby się odpowiedzi typu "zależy jakie brzmienie lubisz"

No więc jak już pisałem w kwestii audio moje doświadczenie jest na poziomie -3 dlatego naprawdę trudno jest mi to określić. Słucham przeważnie rocka, ale raz na jakiś czas wielką radość sprawia mi kawałek klasyki, breakbeatu czy dubstepu (wszystko z głośników). Z tego powodu zdaje mi się że poszukuję pary (bardzo) dobrych, nausznych, uniwersalnych słuchawek portable w rozsądnym przedziale cenowym.

 

Będę słuchał na moim wysłużonym telefonie BB 9700 ^_^

 

Btw, czytając conieco o HD661 przez oczy kilkakrotnie przemknęło mi parę nazw porównywanych do SL słuchawek, lecz nie przypominam sobie by ktokolwiek pisał coś o Philips O'Neil The Stretch. Chodzi mi o pierwszą generację, której ceny ostatnio zapikowały na łeb na szyję. W necie widziałem sprzeczne opinie co do jakości dźwięku. Poza tym w większości opinie te były wystawiane przez dzieciuchy porównujące je do tych pseudoskejcikowatych beatsów i skullcandy. Może kto z Was jest w stanie wypowiedzieć się o nich bardziej obiektywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tyg miałem okazję założyć na głowę hd dzięki miłemu panu na ulicy, którego pozdrawiam :)

Dosłownie minutkę akurat miałem guano apes, więc gatunek pasuje. Ale po tej minucie wiem że hd25+troszkę więcej basu=hp525 więc z tego wynika że jtsy niszczą cale pod każdym względem przynajmniej w gitarowej muzyce, bw nie słyszałem to nie mówię

na zimę sobie sprawię hp

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze Shure SRH240 rozpatrz - do tego typu muzyki jak najbardziej a i z każdą inną dają radę, zwłaszcza jak nieco wspomożesz korektorem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze Shure SRH240 rozpatrz - do tego typu muzyki jak najbardziej a i z każdą inną dają radę, zwłaszcza jak nieco wspomożesz korektorem.

 

x2 popieram

 

Tylko jeszcze dałbym rekabling taki jak Perul zrobił i pady od HM5 zamówił. Wtedy się robią takie przyjemniejsze HD380 z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

No więc nie będę się rozwodził. W ostatnim czasie mnóstwo czasu spędziłem na czytaniu o przeróżnych modelach słuchawek. (W tym również o tych polecanych przez Was) Skończyło się na tym, iż ze względu na znalezienie świetnej oferty (116zł+wysyłka) zdecydowałem się na produkt firmy znanej przede wszystkim w środowisku DJ'skim, który nosi nazwę Numark PHX. Nie mam zamiaru zbytnio się nad nimi rozwodzić dopóki nie dojdą (recka? :D).

 

W skrócie to, co o nich wyczytałem:

 

Jakość wykonania dobra, w zależności od zestawu producent oferuje dwa (krótki oraz ze złączem USB ze zintegrowaną kartą dźwiękową) lub trzy (krótki, długi i spiralny) odłączane kable z kątową wtyką mini jack oraz przejściówkę do jacka. Do wyboru mamy dwie pary odkręcanych padów z weluru lub pseudoskóry. Z pseudoskóry wykonany jest również woreczek na słuchawencje, które umieszczamy tam po ich uprzednim złożeniu.

 

Słuchawy te, podobnie jak JTS HP525, zdają się lubić agresywne granie. Ich bas jest solidny, rozbudowany i szybki, stanowi dobrą podstawę dla reszty sygnatury dźwiękowej. Średnica - bujna i nieco wysunięta do przodu, mimo to dosyć neutralna tonalnie i zaskakująco transparentna. W niektórych utworach można doszukać się odrobiny sybilacji. Góra - dość rozbudowana, nieco iskrząca. Ciut brak w niej polotu. Separacja instrumentów ogólnie bdb.

 

1305561032_33.jpg

 

 

Dla chętnych

 

^ Tu jest o nich nieco dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności