Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dlaczego wybrałem Lime Ears Pneuma niż inne słuchawki, jak Noble Khan, Sony Z1r, Final Audio A8000?


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że miałem dziś przyjemność pobieżnie posłuchać dodam od siebie ze holografia w tych iemach jest niesamowita. Była to pierwsza rzecz jaka mnie uderzyła i pamięciach wróciłem do czasów gdy sam miałem Aethery. Pomimo posiadania teraz a8000 czy z1r ten aspekt, taka prezentacja jest nieobecna. 
 

Zawsze brakowało mi w Aetherach „dynamicznego basu”. Armatura na basie pięknie rysuje puste bryły :)  Tutaj ten problem został świetnie rozwiązany. 
Osobiscie nie odczuwam problemu niższego i wyższego basu na A8000 ale to chyba kwestia wybitnego parowania z E02 na Cayinie. 

Muszę posłuchać dłużej ale walkę z moimi flagowcami nowe LimeEarsy nawiązały zdecydowanie wyrównana!  
 

Polecam posłuchać testuwek bo warto :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tawek33 napisał:

Jesli scena nie jest tak szeroka jak nawet w serdnich pod tym wzgledem A8000  to nawet nie ma o czym mowic nie wspominajac o 10 letnich  Ex1000 

 

 

Szerokość sceny przy płytkiej scenie i nie graniu 360 stopni nie liczy się, to tak jak jej by wogóle nie było, chyba że ktoś słucha wyłącznie nagrań studyjnych, gdzie każdy muzyk jest nagrywany osobno, wtedy większość materiału nie jest masteringowa na głębokość czy wysokość sceny i ma się tylko prawo, lewo i środek.
Scena jest dobra wtedy kiedy gra 360 stopni i jest bardzo dobra holografia i separacja między instrumentami, a Ex1000 owszem grają szeroko, ale brak im głębi, no i grania 360 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Ex1000 owszem grają szeroko, ale brak im głębi, no i grania 360 stopni.


Dla mnie głębia i holografia jest ważniejsza niż szerokość sceny i w moim odczuciu dobrze napędzone EX1000 grają bardzo dobrą głębią. Ale trzeba z nich wycisnąć 100%, źródło, kabel, tipsy. Zresztą jak w przypadku każdych dobrych dynamików.

Tym bardziej ciekaw jestem tych Pneum.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, all999 napisał:




 

 


Dla mnie głębia i holografia jest ważniejsza niż szerokość sceny i w moim odczuciu dobrze napędzone EX1000 grają bardzo dobrą głębią. Ale trzeba z nich wycisnąć 100%, źródło, kabel, tipsy. Zresztą jak w przypadku każdych dobrych dynamików.

Tym bardziej ciekaw jestem tych Pneum.


 

 

 

I może dlatego dla mnie nie miały głębi, gdyż raz kabel stockowy, dwa że to było lata temu na AK120. Co mi się w nich podobało to wokale damskie, ale japończycy wiedzą jak należy je zrobić znając część iem Sony i Finala. Nawet w takich z1r, mimo że są wycofane, mają świetną jakość, barwę i potrafią bardzo zaangażować swoim brzmieniem i skupić na sobie uwagę. Ex1000 nie lubię za to że nie są to słuchawki do chodzenia po dworze, gdyż ma się żagiel z przodu, dwa że można zapomnieć o założeniu czapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I może dlatego dla mnie nie miały głębi, gdyż raz kabel stockowy, dwa że to było lata temu na AK120. Co mi się w nich podobało to wokale damskie, ale japończycy wiedzą jak należy je zrobić znając część iem Sony i Finala. Nawet w takich z1r, mimo że są wycofane, mają świetną jakość, barwę i potrafią bardzo zaangażować swoim brzmieniem i skupić na sobie uwagę. Ex1000 nie lubię za to że nie są to słuchawki do chodzenia po dworze, gdyż ma się żagiel z przodu, dwa że można zapomnieć o założeniu czapki.
Żeby nie ciągnąć offtopu, gratuluję zakupu i recenzji. A co do EX1000, kiedyś Ci je pożyczę np. z M8. Balans + mocne, analogowe źródło i poznasz ich potencjał :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to sobie je przypomnę. Jeśli M8 gra tak jak niższe modele jeśli chodzi o sygnaturę to ja dziękuję. Akurat mocne źródło to mam, gdyż DTR1 jest bardzo mocny jak na DAP'a, a do tego wzmacniacz jest prądowy, a nie napięciowy, na high gainie ma 6.4V, to daje 136 mW przy 300 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to sobie je przypomnę. Jeśli M8 gra tak jak niższe modele jeśli chodzi o sygnaturę to ja dziękuję. Akurat mocne źródło to mam, gdyż DTR1 jest bardzo mocny jak na DAP'a, a do tego wzmacniacz jest prądowy, a nie napięciowy, na high gainie ma 6.4V, to daje 136 mW przy 300 Ohm.
Mówią że to lepszy i zdecydowanie mocniejszy WM1Z :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, all999 napisał:

Mówią że to lepszy i zdecydowanie mocniejszy WM1Z :)

 

To zdecydowanie nie dla mnie, z Sony to ja najbardziej lubię ZX2 z wyłączonym DSP, gdyż on dla mnie gra najbardziej naturalnie. Podbity wyższy bas, do tego wolny decay, miękkość, dołek i blur na wyższej średnicy to zupełnie nie moje brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w temacie, ale wykopałem po latach Sony MDR-EX700LP. Wydłubałem im gąbkę z rurki, co nieco im pomogło. Zdziwiłem się, jak one przepastnie lepiej grają ze stacjonarki niż z Hjułałeja P Smart Z. Pierwej myślałem, że z fona to już jest to, o co w nich chodzi. :mellow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko można robić offtop, mi to nie przeszkadza, a nawet lepiej gdyż są to rozmowy o słuchawkach. Ja ze swojej strony lubiłem Ex1000, Ex700 też były fajne, ale brak komfortu ich noszenia na dworzu, zwłaszcza kiedy wiatr wieje jest bardzo uciążliwy i niemożność założenia czapki, co z góry przekreśla je przez 1/3 roku u mnie.

 

Owszem w domu to można ich spokojnie słuchać, ale ja już nie słucham w domu na słuchawkach od jakiś 2 lat. Więc słuchawki to tylko IEMy z jak najlepszą izolacją, metro ruch uliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj mały teścik czterech modeli Lime Ears, niestety w stawce nie ma Pneum - innym razem. Jest to moje pierwsze spotkanie ze słuchawkami LE od kilku ładnych lat. Z tej stawki Model X i PSI pasują mi najbardziej, Aethery plasują się sporo dalej, a najtańszy model daleko w tyle. W każdym razie Model X i PSI kopią tyłek. d92b21ec06c4af1a03ba9625c8298a22.jpg608acc63194a0ee166e255d7a9e02599.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szwagiero napisał:

Dzisiaj mały teścik czterech modeli Lime Ears, niestety w stawce nie ma Pneum - innym razem. 

 

Szkoda że nie miałeś, ale innym razem weź je sprawdź. Gdyż Kann ma dużo mocy i sprawdzisz jaki jest sub-bass potężny na nich, jest taki sam jak w Z1r, ale do tego lepiej kontrolowany i szybszy. Tylko musi być warunek duża mocy, minimum 5V/600mW przy 32 Ohm. 
Dlatego ja mam teraz mały zgrzyt, gdyż mi umarł DTR1 więc korzystam z telefonu Sony, straciłem sub-bass, no i poprawne wysterowanie wysokich tonów, ale zyskałem bardzo fajnie nasyconą średnicę, czego mi brakowało w Pneumach.

Te, które wziąłeś są na przetwornikach armaturowych, a ja teraz nie wyobrażam sobie mieć basu na armaturze, gdyż brak mi barwy. Tak samo lubię mieć pozostałe pasma też na dynamicznym przetworniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności