Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.06.2023 o 23:08, Hustler napisał(a):

otworzyłem Hanadomi C1 to od razu je wygłuszyłem

I jak efekty?

 

W dniu 30.06.2023 o 23:08, Hustler napisał(a):

cyrkla nie miałem to była prowizorka

Ja często używam szklanek, puszek, a przy małych okręgach monet :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeróbka Beyerów MMX300: dorobione gniazdko, wymiana okablowania przez pałąk, przy okazji nowe gąbki i pady.

360096814_239300445674698_4785044228095632573_n.jpg360064834_748867607037144_5410074787902081256_n.jpg360076474_175139872091237_6388017922280415633_n.jpg

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 13:32, Perul napisał(a):

I jak efekty?

Szczerze pisząc to słuchawki leżały jakiś czas nieużywane i bezpośrednio przed wytłumieniem muszli nawet ich nie odsłuchałem, a nie jestem dobry w porównywanie brzmienia z pamięci, ale mogę spróbować. Wydaje mi się, że ogólnie grają nieco równiej, bas się bardziej zróżnicował, doszło subbasu kosztem midbasu, a góra jest spokojniejsza. Te słuchawki bardzo reagują na pady i takie o większej objętości na ucho, choć wygodne to się nie sprawdzają (testowałem m.in. okrągłe, symetryczne Brainwavz ze skóry perforowanej). Teraz szukam jakichś podobnych rozmiarowo do oryginałów, ale z lepszych materiałów.

W dniu 3.07.2023 o 13:32, Perul napisał(a):

Ja często używam szklanek, puszek, a przy małych okręgach monet :)  

Też dobra opcja jak się ma trochę "wzorników" w zanadrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hustler napisał(a):

Te słuchawki bardzo reagują na pady i takie o większej objętości na ucho, choć wygodne to się nie sprawdzają (testowałem m.in. okrągłe, symetryczne Brainwavz ze skóry perforowanej).

Jak każde, im większa objętość "komory ucha" tym chudsze i bardziej przestrzenne granie, i więcej powietrza.

 

1.jpg

 

Ta dziura w fizelnie przy przetworniku to jest na wylot (fragment muszli z prawej strony)?

Jak tak to ją zaklej, wtedy będą grały bardziej basowo i będziesz mógł większe pady założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 12:57, Perul napisał(a):

Jak każde, im większa objętość "komory ucha" tym chudsze i bardziej przestrzenne granie, i więcej powietrza.

Ogólnie tak, ale w tym wypadku Brainwavz XL spowodowały zmianę brzmienia i specyficzny efekt studni. Pamiętam, że jak miałem Fostexy T50RP MKIII to seryjne pady to były wręcz placki jakieś, a słuchawki finalnie się zakolegowały z bardzo głębokimi, kątowymi skórkami, choć chyba też coś kombinowałem w obudowie.

 

W dniu 13.07.2023 o 12:57, Perul napisał(a):

Ta dziura w fizelnie przy przetworniku to jest na wylot (fragment muszli z prawej strony)?

Jak tak to ją zaklej, wtedy będą grały bardziej basowo i będziesz mógł większe pady założyć.

Myślisz, że to otwór bass-reflex? Później sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Hustler napisał(a):

Myślisz, że to otwór bass-reflex?

Nie, to "przedmuch" przez który bas (ciśnienie) zamiast trafić do Twojego ucha, "uchodzi" do muszli.

Jakby całkowite zaklejenie dawało za dużo basu, to możesz zrobić mniejszy otwór w tym miejscu (zakleić taśmą i w niej zrobić ten otwór).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bang & Olufsen BEOPLAY H2 Carbon Blue

Przeróbkę zrobiłem tych słuchawek na wokółuszne.

Trik bardzo cieszy. Słuchawki są bardziej "wodoszczelne" = w sensie zamknięte.

Nieodzownie pomógł mi dremel.

Trik polega na tym że te oryginalne dociskają ten zewnętrzny ring drewniany - (tam jest miejsce na ten ring drewniany, wielkość dowolna),że się nie porusza i poprawił się komfort, ponieważ są teraz wokółuszne.

Muszę je wygrzać bo od zakupu nawet 20 godzin nie dostały.

Grają ciepło i podoba mnie się ich granie.

IMG_20230720_150113.jpg

IMG_20230720_150127.jpg

IMG_20230720_150544.jpg

IMG_20230720_150558.jpg

Użyte pady to Vengeance 1500 v2 Dolby 7.1 Gaming Headset z 2013 roku.

IMG_20230720_183131.jpg

IMG_20230720_183115.jpg

Pewnie w B&O Beoplay H6 around-ear-hodetelefoner.

U nich też można zastosować mod.

Z grubasami bassik super.

Teraz wyglądam podobnie jak tutaj.

 

baass.jpg

Te od sony pady jak odwróciłem, to większa scena i jest dźwięk super. Warte świeczki

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila wolnego i iskierka zapału by podrutować coś na własne potrzeby z przewodu Litz Cryo v2 :

 

mobilny kabelek zbalansowany 4.4mm z gniazdami jack 3.5mm

image.jpeg

 

przejściówka z 4.4mm na XLR 4 pin

 

image.jpeg

 

kabelek łączący Gustard A20h z HiFiMANa EF6 

 image.jpeg

 

image.jpeg

image.jpeg

Sorka za przepalone zdjęcia zrobione telefonem.

Edytowane przez x86
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio z Bang & Olufsen co robiłem ten projekt - to nasunął mnie się następny,  "  z pałąkiem, który nie pęka".

Coś ala kapelusze słoneczne na gumkę, tylko że na górze i na dole gumka przebiega wokół głowy. Na gumce na dole możemy regulować długość, jeżeli chcemy zmienić ns inne pady.

Ogólnie to takiego projektu słuchawek jeszcze nie widziałem.

Jeden plus, prawdopodobnie nie spadają w jakiejkolwiek pozycji głowy, wodoszczelne na najbardziej zdupczoną pogodę, lekkie, można rozłożyć na części pierwsze. Dodałem wygłuszenie i filtr z przodu.

Ogólnie wykorzystałem chyba drivery z sennheiser hd280 czy jakoś tak. Nie pamiętam. Na pewno lepiej grają niż oryginalne.

Składają się z drewna i drivera oraz kabla i gumki. Od góry dałem zakładkę, można na tej zakładce zamontować dowolny wybór docisku góra, dół jeżeli gumka za mocno lub za słabo trzyma.

 

 

IMG_20230722_164123.jpg

IMG_20230722_210110.jpg

Edytowane przez marco-polo
błąd ortograficzny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Chwalą je że niby grają jak LCD i lepiej od Fostexów.

To jak grają, to kwestia obudowy, padów, zestrojenia.

Na pewno membrana większa niż w Fostexach (T50 itp), więc imo lepsze.

Patrząc na foto, to tak naprawdę membrana jest okrągła, czyli średnica ok 60mm, czyli tak jak w Monolith M565c.

S74dc703eab564d0abcf8a1755debf2f2c.jpg?w

 

10 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Ciekawa opcja ale czy warta swej ceny?

biorąc pod uwagę, że M565c kupisz w tej cenie, to moim zdaniem niezbyt korzystna cena - za 400zł mógłbym się zastanowić.

 

Osobiście i tak uważam przetwornik z Takstarów HF580 za lepszy, bo bardziej "przewiewny i wielkomembranowy", więc z lepszym potencjałem na modowanie. A rzeczone Takstary kupisz nawet taniej https://pl.aliexpress.com/item/1005005178591676.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Ostatnio patrzałem na chińskie tanie planary. Ogólnie widziałem że można ładny mod zrobić na hifiman he400se i takstar hf580.

W hf580 można: Wady: Potrzebujesz łatwych do wykonania modów. Dodaj piankę do zagłębień nauszników, aby zredukować niepożądany rezonans (opcjonalne, ale zalecane) Dodaj warstwę bawełny, aby zmniejszyć bas, podnieść średnicę (szczególnie górną) i jeszcze bardziej zmniejszyć niechciany rezonans (opcjonalne, ale wysoce zalecane) Plastikowe nakładki na słuchawki w kolorze fortepianowej czerni (wygląda tanio jak na mój gust i jest magnesem na odciski palców) Nieusuwalny kabel (łatwa naprawa: mod MMCX) Cienka wyściółka pałąka (wygoda zależy od głowy użytkownika jako oczywiste)

Chyba takstary lepiej wypadają niż te hifimany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Chyba takstary lepiej wypadają niż te hifimany

Nie miałem HE400SE w rękach, ale fakt jeśli chodzi o solidność, to Takstary prawie na pewno lepsze, bo HiFiman nie ma zbyt dobrej opinii. 

Co do dźwięku, to ciężko powiedzieć, który przetwornik ma większy potencjał, z jednej strony HiFIman ma większą membranę, ale z drugiej Takstary mają mocniejsze magnesy, przez co łatwiej je napędzić i prawdopodobnie są też precyzyjniejsze (zwłaszcza ze słabszymi wzmakami).

Ogólnie z planarów łatwiej "wydobyć" dobrej jakości bas (czyli szybki i nie pozbawiony masy), niż z dynamików. Natomiast wielkość membrany i jej stopień zabudowania determinuje zejście basu w modach typu "full open" - chociaż to jak "wachlują" na niskim basie moje zmodowane HF580, to chyba, żadne inne przerabiane na "full open" planary tego tak nie robiły :) , więc i inne parametry mają tu znaczenie - może napięcie membrany?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak pokazywałem jak modowałem Bang & Olufsen i dorobiłem do nich talerze na każdy wymiar padów i te oryginalne je dociskają?

Otóż stwierdziłem że jeżeli zastosuję same pierścienie, które za niską ceną można zamówić u myfriendów i usunąć oryginalne pady i zostawić same pierścienie to te poprzednio wycięte pierścienie, które są pod spodem są  trzymane przez te pierścienie od oryginalnych padów i trzymają bardzo mocno.

Muszę przyznać że można teraz żonglować padami. Grube,cienkie, z weluru,skórzane z owczej skóry, te "oddychające.

6 godzin temu, Perul napisał(a):

biorąc pod uwagę, że M565c kupisz w tej cenie, to moim zdaniem niezbyt korzystna cena - za 400zł mógłbym się zastanowić.

M565 mam ale te co można zdejmować ten dekielek z tyłu i można mieć otwarte albo zamknięte.

Szukam jakichś planarów już bardziej do modowania. W takstarach podoba mnie się ich budowa kształt padów. Nie są okrągłe.

Chodzi mi bardziej prawdopodobnie o docisk na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze EL-8 Zabezpieczyłem plastik bo zaczął się chyba z wiekiem lat po jednej stronie rozwalać.

Tips na wzmocnienie. Użyłem jak w laptopach na małych twardych dyskach kiedyś były gumki takie np. w Laptopie thinkad T60. Użyłem rikitki. Następnie użyłem miękkiej gąbki, chyba taka na wygłuszanie ścian i cały pałąk nim oplotłem i na rikitki. Komfort miękkości pałaka się zwiększył oraz lepsze zabezpieczenie plastikowych obejm.

Ktoś kiedyś chyba pisał że jak te plastiki odlecą to prawdopodobnie mechanizm trzymający drivery na pałąku się rozleci. Nazwałbym to że założyłem gips na mój pałąk EL-8 - ratujmy słuchawki, których już nie produkują :)

IMG_20230730_182903_1.jpg

IMG_20230730_182818.jpg

Teraz jedynie jakiś materiał na zameczek i jak nowe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.08.2023 o 17:00, Samuel_ napisał(a):

powinna to być gąbka używana jako gąbka filtracyjna o sporej gęstości, najlepiej 80 pp

Zawsze można dać grubszą warstwę (2 warstwy), jeśli jest zbyt "przepuszczalna".

 

PS. Po głowie chodzi mi mod poprawiający niski bas w K1000 poprzez dołożenie nakładek na "muszle" - chciałbyś spróbować? Oczywiście mod 100|% odwracalny :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Perul napisał(a):

Zawsze można dać grubszą warstwę (2 warstwy), jeśli jest zbyt "przepuszczalna".

 

PS. Po głowie chodzi mi mod poprawiający niski bas w K1000 poprzez dołożenie nakładek na "muszle" - chciałbyś spróbować? Oczywiście mod 100|% odwracalny :) .

Chętnie. Mam dwie pary wiec luz 😉 akurat dziś pożyczyłem wszytskie słuchawki wraz ze wzmacniaczem ale jak do mnie wrócą to się odezwę, na pewno będę pamiętać. A mógłbyś napisać na priv o co chodzi z tym modem

A co się tyczy gąbek to według mnie No musza być takie jak siedzą w oryginale czy jakie zalecał producent. Czekam jeszcze na dostawę. Zamawiałem na wszelki dwa rodzaje. Jak dojdą to zrobię zdjęcia, podam źródło i rzecz jasna napisze jak to gra po zmianie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12v +/- to 7812 i 7912. Natomiast +5v to lt1076 nazwałem hybryda ponieważ 7805 by się zagotował a lt1076 to fajny impulsowy stabilizator 100khz. Na oscy bardzo zbliżone 12 i 5v 

 

IMG_20230819_161422_edit_84782837000082.jpg

IMG_20230822_194713_edit_10262077404683.jpg

IMG_20230822_194754_edit_10247447722393.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności