Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie z powodu awarii lutownicy, kolejny kabelek - solid core srebrzony :)

 

IMG_20230405_110116.jpgIMG_20230405_110102.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, espe0 napisał(a):

Naprawa urwanego zawieszenia w hawkach

Super :) 

Z czegoś dorobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia "produkcja"

- kabelek do Fidelio X2 z miedzi Perula

image.jpeg

 

- kabelek do Fidelio X2 z miedzi OCC

image.jpeg

 

- przedłużka z miedzi Perula

image.jpeg

 

- przejściówka XLR-jack

image.jpeg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz udało mi się wpaść do kolegi odebrać swoje towary. W pełni zadowolony z wykonania Perula, wszystko jak należy, serdecznie kolegę polecam :D

image_2023-05-05_225544224.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się strasznie narobiłem 😂 ale efekt jest taki jaki chciałem. Długo szukałem rozwiązania na oznaczenie jednej słuchawki (w moim przypadku lewej), takie, żeby można było bez problemu wyczuć pod palcami po ciemku. Aż trafiłem na perełki samoprzylepne do ozdabiania paznokci. Sprawdziły się idealnie. Rozmiar 3 mm.

_DSC1448.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RiccardoPL napisał(a):

No ja się strasznie narobiłem 😂 ale efekt jest taki jaki chciałem. Długo szukałem rozwiązania na oznaczenie jednej słuchawki (w moim przypadku lewej), takie, żeby można było bez problemu wyczuć pod palcami po ciemku. Aż trafiłem na perełki samoprzylepne do ozdabiania paznokci. Sprawdziły się idealnie. Rozmiar 3 mm.

_DSC1448.jpg

Nie odlezie? To powinien być standard w słuchawkach. Final tak czasami robi: kropka lub rowek na lewej słuchawce iem. 

IMG_1112.jpeg

Proponuję oznaczyć też kable- ja używam termokurczki.

 

IMG_1072.jpeg

IMG_1113.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymiana okablowania w legendarnych AKG K1000 to było wyzwanie, ale zastosowanie litego kabla z miedzi OCC złoconej dało pozytywne rezultaty soniczne 😄 przy okazji powstała też przejściówka na terminale głośnikowe

 

spacer.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wziąłem na warsztat swoje STAX Omega 2 w wersji mk2 i zastosowałem sławny mod, polegający na zaklejeniu portu u podstawy słuchawki. To rozwiazanie ma rzekomo zrównać brzmienie z wersją mk1, uważaną za najlepszą. Zmiana brzmienia nie jest wielka i dotyczy tylko obszaru midbasu, który w wersji mk2 jest lekko podobity. 

Rzeczywiście słychać różnicę ale ja osobiście wolę wersję mk2 :).

 

Fizycznie mod ten polega na wklejeniu masy plastycznej w odpowiednie miejsce, zatem jest zupełnie odwracalny. 
Jedyne wyzwanie to przełamać się do otwarcia słuchawek i espozycji przetwornika na przypadkowe przejechanie po nim wkrętakiem - wtedy mod nie będzie już odwracalny :D.

 

Opanowałem drżenie ręki, wszystko poszło gładko a całość zamknęła się w 20 minutach.

 

BluTack_mode.thumb.jpg.2652d9d42de40fdc44adba76c2570fcb.jpg

 

BluTack_1.jpg.03f737332f36f7215b57e0aca499227e.jpg

 

 

BluTack_2.jpg.27434399d428969fdc479566cd4611ad.jpg

 

 

BluTack_5.jpg.a7972fa6375a9c72fdfcb805bb1e1754.jpg

 

 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności