Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny kabelek z elementami z mahoniu :) Jeśli ktoś zainteresowany kupnem to zapraszam na PW ;)

W skrócie Mahoniowy Kabelek. ;)

Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem bez zdjęć (późno i w ogóle), ale melduję połączony dampingowy "Evilmod" z bassport modem z head-fi na Q701. Przyznam się, że efekty mnie pozytywnie zaskoczyły, nawet bardzo zaskoczyły i to do tego stopnia, że musiałem przeredagować całe podsumowanie w swoim artykule o ich modyfikacji. Ogólnie wnioski poniżej, gdyby ktoś był ciekaw i nie chciałoby mu się zbytnio czytać moich przydługawych elaboratów:

+ pojawia się wyczuwalny i bardzo przyjemny niski bas, od ok. 100Hz w dół,
+ zwiększa się ogólna czystość brzmienia, (tutaj warto zastanowić się od razu nad wymianą przewodu na lepszy, który również sporo w tej materii wniesie, zwłaszcza w ramach góry)
+ minimalnie poprawia się również przestrzenność, a co wynika z powyższego.

Jednocześnie jednak:
- słabnie przyjemny środkowy bas
- trochę słabnie niższa średnica, która nie jest już tak bezpośrednia

I dokładnie te dwie rzeczy mocno rekompensuje opisywana przeze mnie już modyfikacja, która właśnie środkowy bas podkreśla najmocniej oraz czyni średnicę nieco bardziej "misiowatą". No i oczywiście rozwiązuje problem czasami szpilkowatej góry. Wniosek płynie więc z tego bardzo prosty i powtarzając za tym co pisałem w komentarzach: największy sens mają obie modyfikacje (moja i z head-fi) zastosowane jednocześnie. Przede wszystkim mój mod nie podnosił niskiego basu, zaczynał się dopiero od średniego, przez co można było mieć jeszcze pewne zastrzeżenia na upartego co do jego równości oraz domyślnej klarowności, której też w wyraźny sposób nie poprawiał. Sam bassport mod zaś kradnie nam nieco za dużo wspomnianego średniego basu, ale podnosi ten niższy i zwiększa wymienioną wyżej klarowność brzmienia. Zastosowanie obu łączy zatem wszystkie ich zalety, jednocześnie negując wzajemnie wady, iście napoleońska taktyka i perfekcyjnie zamierzony efekt końcowy.


Jeśli ktoś się nie boi rozebrać swoich - naprawdę warto spróbować je ze sobą połączyć. Ale najpierw upewnić się, że w ogóle ma zaślepione bassporty. Do tej pory sam błędnie myślałem, że tyczy się to tylko starych K701, a nie Q701 i nowszych. No cóż, człowiek wciąż się uczy ;).

 

EDIT

W razie czego:
- link do komentarza Krizara ze zdjęciami bassport moda w jego wykonaniu na G+
EDIT#2
Artykuł zaktualizowany o zdjęcia i porównanie z HD600. Tak wygląda ten nasz przewspaniały bass reflex port w Q701 (tu już odblokowany):
q701_bassportmod_05s_620.jpg
Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to mega prosta i fajna rzecz. Kupujesz folię imitującą karbon i oklejasz co chcesz. :P Wystarczy tylko uważać, żeby to równo przykleić, a potem zapalniczką podgrzać. Łatwo się zdejmuje nawet jak długo siedzi.

 

Do tego tania, polecam folię 3M - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=FOLIA+CARBON&search_scope=category-18819 (1zł kosztuję kawałek 10x10cm, ja zapłaciłem 10zł i starczy na kilka telefonów. :D

 

Do słuchawek też pasuje. ;)

IMAG1761.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczką jest przede wszystkim szybciej, a jak ogień będzie kilka cm od pałąka, to nawet zippo nic nie zrobisz. Za długo też nie można, bo się zapala. Tyle, że to nie jest drewno i po chwili samoczynnie gaśnie.

Zapalmniczka to trochę brutalna metoda, ale też bardziej punktowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie robiłem z tej folii froncik do wyświetlacza od DAC'a. Nie trzeba się męczyć w wycinanie metalu, wystarczy wyciąć coś z drewna lub pleksy, okleić taką folią i mamy carbon lub aluminium szczotkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja od siebie coś dorzucę, bo bardzo dawno nic nie dodawałem. Koss ur55.

 

 

Pięknie wygląda. Jak zrobić taki pleciony kabel, żeby to się nie rozwalało?

 

Edit - już mam, nie popatrzyłem w dziale.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Praca wre :D

Ma ktoś z was pomysł jakim klejem przykleić do materiału te krążki, które mocują pady do muszli ?

Sam ich nie odrywałem, po prostu ze starości przy ściąganiu się oderwały.

308395.jpg

 

Klej tapicerski super się nada. Na co dzień łączę metal z pianką i materiałami.

Jest elastyczny po wyschnięciu i nie jest drogi. Mogę Ci podesłać.

http://voke-blonie.home.pl/VOKE%20Klej%20tapicerski%20MARCOLL%2015.jpg

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Praca wre :D

Ma ktoś z was pomysł jakim klejem przykleić do materiału te krążki, które mocują pady do muszli ?

Sam ich nie odrywałem, po prostu ze starości przy ściąganiu się oderwały.

308395.jpg

 

Co Ty chcesz tymi padami zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Praca wre :D

Ma ktoś z was pomysł jakim klejem przykleić do materiału te krążki, które mocują pady do muszli ?

Sam ich nie odrywałem, po prostu ze starości przy ściąganiu się oderwały.308395.jpg

 

Co Ty chcesz tymi padami zrobić?
Regeneruje, docinam nowe gabki na wymiar i kształt starych, pozniej szycie i gotowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oplot z takiego materiału w kablu RCA i szczerze powiedziawszy mało to praktyczne. :/

Ale wtyk interesujący, co to?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Amphenol mały :D Ładne są, mi się jeszcze Ranko bardzo podobają.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności