Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Fallow wyjaśnię Ci dlaczego Twe myślenie jest błędne, bo jednak jest, ponieważ wszystko rozpatrujesz tutaj w kwestii ogółu a to jest jednak nieprawidłowe.

 

K550 względem K701 są regresem, tylko one nigdy nie miały ich zastąpić, ani się równoważyć, a miały stworzyć drugą linię słuchawek AKG, która niejako została zaniedbana, do tej pory AKG (od 2002) miała jeden wokółuszny model AKG K271, który był typowo studyjny, oraz później K272HD, K550 należy zatem rozważać jako step up względem tychże słuchawek a nie K701, bo oprócz nazwy nie mają wiele cech wspólnych, K701 to jak jazda na motorze i wiatr we włosach, a K550 to jazda samochodem, gdzie najwyżej otworzysz szybę i wystawisz łokieć, niby obydwie rzeczy jadą ale doznania są kompletnie inne.

 

Idąc dalej, Senki HD700 powstały po to aby dysproporcja między HD800 a HD650/600 nie była tak potężna jak była przed ich premierą, one są regresem bo jako takie są zapchaj dziurą w ekosystemie, powstały po to żeby po prostu wypełnić ofertę, której Sennheiser nie miał a miały inne firmy, po prostu firma chciała być konkurencyjna, same słuchawki natomiast nie są wcale takie super co wiem od znajomych i bardziej ogarnięci ludzie z branży także zdecydowanie polecają zostać przy HD650 albo pójść w HD800, jedna, dwie opinie to rozumiem, ktoś się chce wyłamać i ponarzekać, ale niestety tego jest więcej.

 

Sens powstania K550 był właśnie uzupełnieniem oferty, AKG od lat ma problem ze stworzeniem czegoś na miarę, widać to było po tym, że przez lata (do 2006) produkowali modele Monitor, które są z lat 80-tych, można by rzecz, że przez ponad dekadę ta firma nic wielkiego nie zrobiła. Obecne działania są w zasadzie identyczne jak u reszty wielkich w branży, rynek nie lubi stagnacji, toteż firmy dwoją się i troją by coś wprowadzać,dlatego bierze się to co dobre i sprawdzone, trochę doda, trochę ujmie i jest nowy model, w ten sposób firma wypełnia luki oraz pozycjonuje swoje modele względem przedziałów cenowych, bo jeśli K701 do nie dawna hi eng AKG, dziś jest zastąpiony kilkoma modelami, a dojdzie jeszcze kilka spadnie do rangi mid end, przez co AKG stworzy sobie nowy range oraz popyt, a o to im właśnie chodzi.

 

W niedługim czasie pewnie też będą K560 i nikt nie powinien być tym zdziwiony, co do samych K550 i ich wysokich pasm, ja tutaj nie widzę góry z Senek czy nie daj Boże ATH (A900 np), kompletnie by nie pasowała do ogólnej prezentacji dźwięku, sama w sobie nie jest taka tragiczna. To są słuchawki o dość bezpiecznym brzmieniu, nastawione na masową sprzedaż, poza tym AKG ma dość dobrą politykę cenową za co ich lubię, bo jako jedni z niewielu bardzo rzadko przebijają pułap 1000zł.

 

Co do K550 jak pisałem wiele razy wg. zapewnień producenta, to NIE SĄ słuchawki pod telefonik, tylko jak każde sensowne słuchawki wymagają sensownego towarzystwa, to, że są słuchalne z iP czy iPoda to super, ale to jest zabieg marketingowy, żeby poprawić sprzedaż bo został spełniony warunek X, nie ważne czy celowo czy też nie, a ogólnie rzecz biorąc to AKG wypada blado jeśli idzie o portable patrząc np: na dokonania Sennheisera czy Beyerdynamica, więc takie zagranie nie powinno nikogo dziwić. Z K550 stało się poniekąd to samo co z K701 obydwie pary mają rzeszę zwolenników oraz też hejterów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 są za spokojne, bez żadnych ekscytacji. Góra pasma jest tylko średnia,to fakt, za to dół jest ładnie rozbudowany.

Dla mnie bardziej ekscytujące są dużo tańsze K520 po rekablingu. W kwestii szczegółowości biją je na łeb shure srh-940.

Do K550 podchodziłem 3 razy...

 

Oczywiście rozumiem zamierzony balans w K550 który jest naprawdę dobry. Są to słuchawki bezpieczne, które można właściwie kupić "w ciemno" i nie ma dużych rozczarowań.

Nawiasem mówiąc w kwestii "realności" brzmienia K550 są kładzone na łopatki przez AKG K4 vintage hybrydy (podobne do K340) - głównie jakość średnich/wysokich z elektrostatu jest bezkonkurencyjna... Ale to podobna historia jak np. porównanie sennheiser HD598 do starych HD530,560 które są klasę lepsze od wcześniej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby K550 miało w jakikolwiek sposób starać się konkurować z K701 rozumiem "regres" ale to jest zupełnie inny produkt i do innego klienta skierowany. Mimo, że K701 to moje ulubione słuchawki to "wsteczne" K550 przyjmuję z radością bo dla mnie świetnie uzupełniają to co prezentują 701 i po skróceniu kabla są całkiem portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Milokaj daruj sobie truizmy o tym, ze K550 nie maja zastapic K701. Nigdzie nie wysunalem takiej tezy wiec nie wiem dlaczego probujesz obalic teze, ktorej nigdy nie postawilem.

Dlaczego to jest taki truzim - mysle, ze nikt nie ma watpliwosci ze K550 nie maja zastapic K701 - przede wszystkim jedne sa zamkniete a drugie otwarte. Po drugie gdyby jedne mialy zastapic drugie to poprzedni model przestalby byc produkowany tak jak zrobil Beyer w przypadku DT770 Premium i T70.

 

Kolejna sprawa - a dlaczego nie mialbym sobie porownywac jakichkolwiek sluchawek z jakimikolwiek ? Jedne i drugie (K550 i K701) kosztuja tyle samo wiec to juz dla mnie dostateczny powod a i nawet gdyby jedne kosztowaly 20 razy tyle co drugie to tez chetnie bym je zestawil.

 

Idac Twoim tokiem rozumowania mialbym nie porownywac K701 z K702 poniewaz to nawet nie ta sama linia a zupelnie inna grupa przeznaczenia ? Jedne sa dedykowane dla segmentu konsumenckiego a drugie profejsonalnego - wszyscy dobrze wiemy, "jak bardzo sie roznia". Moze nie mialbym tez porownywac sobie np. Denonow D2000 z np. Sony MDR7509 poniewaz pierwsze sa typowo konsumenckie a drugie nie ? Tak sie sklada, ze D2000 coraz czesiej uzywane sa do odluchow monitorowych.

O ile wiem kazde sluchawki zaklada sie na uszy i slucha muzyki/dzwieku wiec nie widzie absolutnie zadnego powodu z racji ktorego mialbym dowolnych ze soba nie zestawiac.

 

Dysponujac budzetem w okolicy 800 PLN i chcac kupic cos od AKG automatycznie przychodzi mi na mysl zestawienie K550 z K701. Jezeli nie mialbym warunku, ze sluchawki maja byc zamkniete na pewno nie wybralbym tych pierwszych.

 

Konczac temat - z mojej strony - bo naprawde nie bedzie chcialo mi sie juz pisac tego samego po raz.. chyba 4 ?

 

Jak napisal Barthuss porownujac zamkniete do zamknietych - oczywiscie o ile mi darujecie, ze porownuje konsumenckie do "profejsonalnych" hehehe :) Uwazam SRH940 za zdecydowanie lepszy wybor niz K550 pod wzgledem czysto soniczynym. Jakosc wykonania, komfort jest zdecydowanie po stronie K550, ale jest tez i po ich stronie w przypadku porownania K550 vs K701, dopiero wersje bez wypustek w palaku (K712 i 65th anniversary) maja dla mnie komfort na poziomie K550 + welurowe pady co jest jak dla mnie przewaga, ja nie lubie materialow skoropodobnych).

 

Z mojej strony EOT.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wtrącę, nie do końca na temat ale chciałem nominować poniższą wypowiedź do jakiejś nagrody np cytat kwartału czy coś ;)

Fallow wyjaśnię Ci dlaczego Twe myślenie jest błędne, bo jednak jest, ponieważ wszystko rozpatrujesz tutaj w kwestii ogółu a to jest jednak nieprawidłowe.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Milokaj daruj sobie truizmy o tym, ze K550 nie maja zastapic K701. Nigdzie nie wysunalem takiej tezy wiec nie wiem dlaczego probujesz obalic teze, ktorej nigdy nie postawilem.

Dlaczego to jest taki truzim - mysle, ze nikt nie ma watpliwosci ze K550 nie maja zastapic K701 - przede wszystkim jedne sa zamkniete a drugie otwarte. Po drugie gdyby jedne mialy zastapic drugie to poprzedni model przestalby byc produkowany tak jak zrobil Beyer w przypadku DT770 Premium i T70.

 

Kolejna sprawa - a dlaczego nie mialbym sobie porownywac jakichkolwiek sluchawek z jakimikolwiek ? Jedne i drugie (K550 i K701) kosztuja tyle samo wiec to juz dla mnie dostateczny powod a i nawet gdyby jedne kosztowaly 20 razy tyle co drugie to tez chetnie bym je zestawil.

 

Idac Twoim tokiem rozumowania mialbym nie porownywac K701 z K702 poniewaz to nawet nie ta sama linia a zupelnie inna grupa przeznaczenia ? Jedne sa dedykowane dla segmentu konsumenckiego a drugie profejsonalnego - wszyscy dobrze wiemy, "jak bardzo sie roznia". Moze nie mialbym tez porownywac sobie np. Denonow D2000 z np. Sony MDR7509 poniewaz pierwsze sa typowo konsumenckie a drugie nie ? Tak sie sklada, ze D2000 coraz czesiej uzywane sa do odluchow monitorowych.

O ile wiem kazde sluchawki zaklada sie na uszy i slucha muzyki/dzwieku wiec nie widzie absolutnie zadnego powodu z racji ktorego mialbym dowolnych ze soba nie zestawiac.

 

Dysponujac budzetem w okolicy 800 PLN i chcac kupic cos od AKG automatycznie przychodzi mi na mysl zestawienie K550 z K701. Jezeli nie mialbym warunku, ze sluchawki maja byc zamkniete na pewno nie wybralbym tych pierwszych.

 

Konczac temat - z mojej strony - bo naprawde nie bedzie chcialo mi sie juz pisac tego samego po raz.. chyba 4 ?

 

Jak napisal Barthuss porownujac zamkniete do zamknietych - oczywiscie o ile mi darujecie, ze porownuje konsumenckie do "profejsonalnych" hehehe :) Uwazam SRH940 za zdecydowanie lepszy wybor niz K550 pod wzgledem czysto soniczynym. Jakosc wykonania, komfort jest zdecydowanie po stronie K550, ale jest tez i po ich stronie w przypadku porownania K550 vs K701, dopiero wersje bez wypustek w palaku (K712 i 65th anniversary) maja dla mnie komfort na poziomie K550 + welurowe pady co jest jak dla mnie przewaga, ja nie lubie materialow skoropodobnych).

 

Z mojej strony EOT.

Gdzie za 800 zł można u nas w kraju kupić nowe K701 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby K550 miało w jakikolwiek sposób starać się konkurować z K701 rozumiem "regres" ale to jest zupełnie inny produkt i do innego klienta skierowany. Mimo, że K701 to moje ulubione słuchawki to "wsteczne" K550 przyjmuję z radością bo dla mnie świetnie uzupełniają to co prezentują 701 i po skróceniu kabla są całkiem portable.

K701 to też są moje ulubione słuchawki. Przyzwyczaiłem się do słuchania muzyki na nich, a że jestem konserwatywny, nie planuję dalszych zabaw.

 

Po przesłuchaniu Shure SRH1840, które miały je zastąpić, wracam do K701 i nadal wolę te ostatnie. Do metalu kupuję właśnie HD650 + jakiś wypaśny kabel i na tym kończę zboczenie ze słuchaniem słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Thomanie wiem, chodziło mi o oficjalna dystrybucje w kraju. Swoje tam kupiłem za niewiele więcej niz 700 zł - był dobry kurs.

 

A po co komu oficjalna dystrybucja w kraju skoro Thomann:

 

1) Ma nizsze ceny K701

2) Oblsuge w jezyku polskim via www i telefon

3) Gwarancje dluzsza o rok (3 lata)

4) Molziwosci zwrotu towaru do 30 dni (!!!)

5) Oprocz K701 mozna wyrwac czesto inne fajne sluchawki B-Stock w cenie nizszej niz w polskiej dystrybucji

6) Wysylke kurierem do PL przy zakupie K701 masz free (wystarczy ze dolozysz towar za 1Euro do ceny sluchawek).

 

Gdzie za 800 zł można u nas w kraju kupić nowe K701 ?

 

Nigdzie nie napisalem, ze w kraju.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że porównując te ceny wychodzi że to ta sama półka - przynajmniej cenowo, a zdecydowanie tak nie jest. Jakby nie było K701 to dawny flagowiec AKG.

Tak. No i co w zwiazku z tym ? :) [sarkazm_mode] Nie wiem, nie mozna o nich rozmamwiac, uzywac, sluchac czy wlasciwie co ? [/sarkazm_mode] :)

 

Dla potencjalnego kupca liczy sie to, ze jedne i drugie sa dla niego na wyciagneicie reki w tej samej cenie. Wiec moze sobie wybrac ktore mu bardziej pasuja skoro cena jest dla niego taka sama. A czy jedne byly kiedys flagowcem albo uzywala ich Audrey Hepburn - jakie to ma znaczenie.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, ze nie o to chodzi - sam starasz się bić piane. K550 są słuchawkami popularnymi/uniwersalnymi czy tez portable(?), a K701 to słuchawki profi, więc to, że K550 są gorsze(?) od K701 to ich wada? Absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, ze nie o to chodzi - sam starasz się bić piane. K550 są słuchawkami popularnymi/uniwersalnymi czy tez portable(?), a K701 to słuchawki profi, więc to, że K550 są gorsze(?) od K701 to ich wada? Absolutnie nie.

Jezeli A jest gorsze niz B, to nie jest to wada A. No to moze pojdziemy dalej i zalozymy, ze jezeli C jest lepsza niz B to nie jest to zaleta C. Ja nie akceptuje takiej "logiki"

 

Ja nie wiem o co chodzi Tobie, wiem na pewno o co chodzi mnie i wylozylem to tutaj kilka razy. To takie straszne, ze ktos ma inny niz Wasz punkt widzenia ?

 

 

Co do bicia piany - masz racje, napisalem juz wczesniej, ze EOT wiec powinienem sie tego trzymac :) Obiecuje, ze wiecej juz bic piany nie bede i glosu tutaj nie zabiore.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bicia piany - masz racje, napisalem juz wczesniej, ze EOT wiec powinienem sie tego trzymac :) Obiecuje, ze wiecej juz bic piany nie bede i glosu tutaj nie zabiore.

Mąciwoda jesteś i tyle. Wpadasz co jakiś czas i zarzucasz swoje oświecone przemyślenia, a jak inni mają odrębne zdania to piszesz zawsze "EOT". Powinienieś sobie dodać to do sygnaturki na stałe ;) Btw kupiłbyś już jakiś high end bo na odwyku wcale nie znormalniałeś :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród audiouzależnionych wystarczy mieć coś, na co nie stać większość i już się jest megaautorytetem. I tylko z tego powodu producenci zaczęli przyklejać do słuchawek metkę 1200$.

 

Chyba kupię HD800 albo T1 (a słuchał będę dalej na K701 albo HD650) by już nikt nie podważał moim opinii :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak doskonale słuchawki nie oddadzą tego co dobre kolumny w odpowiednim pomieszczeniu. Słuchawki to zawsze droga na skróty.

Ja nie będę porównywał K701 z K550 miałem/mam jedne i drugie. K701 kocham, K550 szanuję - jedne i drugie są u mnie od czego innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, gdy kilka osób wraz ze mną nabijało się z Grado Labs, gdy walili ceną za szmelc, a niemiecka konkurencja - Beyer,. Senn była na straconej pozycji w oczach audiopieprzniętych (wiadomo droższe=lepsze). Teraz Teutoni przebili genialnego Johna - bo jakość pozostała taka, jaka była za 250 Eur, czyli lepsza niż w Grado, a dzięki cenie 1000 Eur - pompa ta sama, co w Grado - czyli "mam hi-end, co Ty możesz wiedzieć o dobrym brzmieniu?".

 

Gdy mowa o hi-endzie, niektórzy zupełnie freudowsko reagują:

 

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sran to spoko, ale co to znaczy że zapimane etui jest...

 

Ogólnie to troche żałuję, że sprzedałem GS1000 i HD800, po poziom lansu spadł. Używam K550 (wiem, wiem), HD650 (na moje plebejskie ucho lepsze od HD800) i Ultraaudiofilskich Takstarów TS-671(Niby nie K701, ale jakoś, przez Takstary za nimi nie tęsknię).

 

Żałuję również sprzedanych wzmacniaczy, dzięki nim mógłbym dzisiaj kozaczyć, a tak, muszą mi ludzi na słowo wierzyć, że nie jestem głuchy...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za przeproszeniem ale czy wam sie przypadkiem fora nie po******lily ? Tego typu wywody raczej nalezalo by kierowac na http://www.audiostereo.pl niz na forum, gdzie czynnych uzytkownikow a jednoczesnie wlascicieli wykwintu za >1k$ mozna liczyc na palcach u ręki.... No chyba ze, zaprosicie tutaj do dyskusji postaci typu "zlotouchy" Piotr R i jemu podobni - wtedy czemu nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności