Skocz do zawartości

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem pady z srh 240 na sl hd661 wydawaly sie ciut luzne ,co do wygody to nieznacznie lepiej bylo w w tych padach z shurkow 240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady z modelu SRH240 i SRH440 są chyba takie same, dopiero z SRH840 są ciut większe a właściwie grubsze. Pady od HM5 są zdecydowanie bardziej komfortowe od tych Shure (no i tańsze ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś może miał możliwość porównania tych słuchawek z AKG K450 / Q460 ?

Dla mnie grają świetnie ale mam ochote ponosić cośn owego a omawiane SL-e na zdjęciach prezentują się ciekawie i cena też niczego sobie.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez komar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam do Was pytanie. Jako posiadacz 20 ton słuchawek, siłą rzeczy żadnych nie znam na wskroś :P. Po zakupie HD661 słuchawłem ich trochę i zapamiętałem jej jako dość ostre u góry i mocno Vkowate z silnym basem niskim. Wygrzałem je 20 kilka godzin i wczoraj po wielu miesiącach przesłuchawłem ich. Nie wiem jaki wpływ miało to, że wcześniej słuchałem ostrych Prodipe PRO880, ale zupełnie inaczej mi brzmiały te HD661 niż je zapamiętałem. Bas jest taki, jak był, za to średnie stały się wysunięte, delikatnie sybilują, a wyższej góry mocno brakuje. Czy tak faktycznie jest? Czy to mnie się słyszenie zmieniło? Najchętniej porównałbym je z inną parą, ale nie mam skąd wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go słuchałem, miałem go jakiś czas. Przed wygrzaniem są znośne, ale właśnie agresywne. Po wygrzaniu flaki z olejem, nie chce mi sie nawet o nich gadać :P. Chyba jakiś mod by się im przydał czy coś, bo tak na stocku to są nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapiszę do fanklubu z moimi 681 :)

Słuchawy służą mi już sporo czasu i są naprawdę świetnym rozwiązaniem za te pieniądze. Wspaniałe jest to że podłączam do czegokolwiek i mi to gra, wtedy jest się w stanie wybaczyć te kulejącą górę...

W chwili obecnej to zdaje się nie ma fanklubu Superluxa http://forum.mp3store.pl/topic/115481-fankluby/ - najwyższy czas, żeby ktoś założył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj dotarły do mnie HD661. Po przesiadce z CAL! uśmiech nie schodzi mi z ust. Powtórzę to co było pisane w tym temacie parę lat temu. Te słuchawki są po prostu żywe i jasne. Nie chce się ich zdejmować. Co do basu to jestem pozytywnie zaskoczony, nie ma go tak mało jak co niektórzy pisali, jest obecny, zwarty i zdyscyplinowany. Dawno żadne słuchawki nie zaskoczyły mnie tak pozytywnie. Co prawda moje nie są jeszcze wygrzane i trochę boje się co będzie z nimi później, dla mnie dźwięk mógłby już taki zostać. Dziwi mnie dlaczego co niektórzy się od nich odwracają, w mojej opinii bez dyskusji biją CAL!, ale może to po prostu kwestia upodobań co do dźwięku.

 

Aha, słuchawki są wygodne ale to małe imadła. Po założeniu docisk był tak mocy że aż mnie ścisnęło w gardle. To chyba nie duży problem, myślę że z czasem pałąk się rozejdzie.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściskanie to nieduży problem - wystarczy rozgiąć pałąk, bo jest z drutów.

 

Co do wygrzania, to wiele osób zrezygnowało z tych słuchawek właśnie po wygrzaniu. Imo mają potencjał, jedne z lepszych technicznie Superluxów, a tą charakterystykę to da się modami poprawić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam brakuje jedynie najwyższych rejestrów - ponad 10 kHz. Wykres to potwierdza. Sam już nie wiem, czy to moje zaskoczenie po wygrzewaniu było faktycznie spowodowane wygrzewaniem, czy odzwyczajeniem i dłuższym słuchaniem innych słuchawek. Imadła może i są, ale za to wygodne i dzięki temu mamy fajową izolację. Miałem je ze sobą w pociągu niedawno i bardzo fajnie mi się ich słuchało. Zawsze mówiłem, że jest basu pod dostatkiem, zwłaszcza subbasu jest akurat bardzo dużo.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komfortu, to podobno pady od Shure SRH840 pasują. Nie wiem czy mają wpływ na dźwięk. Cena w każdym razie trochę zaporowa i nie wiem czy warto dopłacać. Jeśli kupię to nie prędko, może jak pojawią się jakieś konkretniejsze informacje co one zmieniają.


Mnie tam brakuje jedynie najwyższych rejestrów - ponad 10 kHz. Wykres to potwierdza. Sam już nie wiem, czy to moje zaskoczenie po wygrzewaniu było faktycznie spowodowane wygrzewaniem, czy odzwyczajeniem i dłuższym słuchaniem innych słuchawek.

 

Jakich słuchawek słuchałeś w międzyczasie, że na HD661 brakuje góry w odsłuchu?

Nie chcę się spierać, po prostu jestem ciekawy które słuchawki mają więcej góry.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry w HD661 nie brakuje jako takiej. Brakuje NAJWYŻSZEJ góry. One akurat nieźle po uszach górką walą, ale zupełnie inaczej niż np 681. Przesłuchaj, porównaj. Zerknij też na wykres częstotliwości. Im stosunkowo brakuje powietrza trochę i harmonicznych przy instrumentach smyczkowych itd. Choć zgadzam się, że ogólny odbiór mają jasny, klarowny i góra jest, ale lekko niepełna.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki grają od 13:00 bez przerwy. Słychać wyraźną różnicę. Przede wszystkim nie są już tak ostre na górze. Scena jakby się poszerzyła, jest bardziej plastyczna. Niestety zniknął niski bas, pojawił się za to mid bas i jest go całkiem sporo, niestety nie jest już tak zwarty i punktowy jak na początku, na szczęście nie jest też rozlazły i misiowaty, jest jakby elastyczny. Pomimo tych zmian jestem co najmniej bardzo zadowolony z zakupu. Dawno żadne słuchawki nie zaskoczyły mnie tak pozytywnie. Nadal jestem przy zdaniu że mając do wyboru CAL! albo HD661 bez wahania wybrałbym HD661.

 

Na chwilę podłączyłem je do Clipa plus, nie jest źle, ale trochę brakuje im dynamiki (wykopu) i bas nie jest tak wyraźnie zarysowany jak na dźwiękówce Creative Audigy Z z którą moim zdaniem zgrywają się wyśmienicie.

 

Powoli szykuję się do zakupu stacjonarnego CD z porządnym wyjściem słuchawkowym. Jestem ciekawy czy będzie duży skok jakościowy, czy różnica będzie kosmetyczna. Na pewno do tego czasu HD661 zostają u mnie :)

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To ściskanie to nieduży problem - wystarczy rozgiąć pałąk, bo jest z drutów.

 

Co do wygrzania, to wiele osób zrezygnowało z tych słuchawek właśnie po wygrzaniu. Imo mają potencjał, jedne z lepszych technicznie Superluxów, a tą charakterystykę to da się modami poprawić ;) .

Perul co miałeś na myśli mówiąc o modowaniu? Dziurka za przetwornikiem i watolina? Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej dziurkę w obudowie jak w SRH240, ale w sumie w fizelinie z tyłu przetwornika też można :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności