Skocz do zawartości

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Shp2500 by pokazać poziom potrzebują źródła na poziomie. Tak to po prostu zagrają dobrze - dużo lepiej niż ich cena ;). Za to cały czas mają genialną scenę, która jest lepsza często od słuchawek dużo duużoo droższych i za to je lubię :)

 

V-jays to słuchawki "złotego środka". W żadnym aspekcie nie są jakieś szczególnie, ale w całości są bardzo przyjemne w odbiorze, jak to opisują koledzy - pojawia się banan na twarzy. :D Taki kompromis pomiędzy brzmieniem/funem a szczegółowością. Do tego duża scena (bardziej w szerz niż w głąb ) i przyjemny basik. Wszystko sprawia, że nie żałuje się nawet złotówki na ich zakup.

 

HD661 to są słuchawki zamknięte portable z dźwiękiem o klasę wyższym niż ich cena. O jasnej charakterystyce i dynamicznym dźwięku.

 

Wszystko jest kwestią gustów.

 

Kolega powyżej ma trochę racji. Można powiedzieć, że kupując SL jesteśmy wstanie pozwolić sobie na różne słuchawki na różną okazje.

 

Chciałem też coś sprostować: napisałem, że "perkusja urywa głowę" co nie jest do końca prawdą. One zagrają tak jak materiał który na nich odsłu****emy. W jednych kawałkach perkusja będzie nas porywać a w innych będzie po prostu bardzo wyraźna. One nie mają sztucznie podbitej tej części pasma, nie grają tak gęsto jak np grado i nie będą nas walić po głowie przez cały czas...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ciekawi jak HD661 wypadają na tle Brainwavz HM3.

Zależy jakie muzyki słuchasz, HD661 są uniwersalne, HM3 nie. Więć jeśli szukasz słuchawek z pazurem, nadające się do każdej muzy to lepsze są HD661, jeżeli szukasz dostojnych słuchawek, gdzie będziesz miał dużo basu i to niskiego oraz posłuchać szczegółów na jazzie, klasyce, filmowej to HM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko mi powiedzieć, bo ja miałem PX na głowiej jakieś 20min i dźwięk mi się ich nie podobał, więć nie chcę się tu wypowiadać, ale jeśli bardziej to właśnie HM3 są bardziej podobne, HD661 to tak bardziej w strone sony czy ath maja dzwiek. Ale czekaj niech Syler Ci to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro brainy i fischery przyjdą.... Pewnie żadne z tych słuchawek nie są podobne do PXów. SL grają w odmienny sposób, ciężko je porównać do PXów. Lecz właśnie dobrze powiedział Misiek bliżej im do dźwięku soniaczy niż senheiserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T4G i R1 też do klusek nie należą i jak na mój gust fajne połączenie, a skrzekliwości ani widu ani słychu. Kiedy przyjechały do Mp3store to u mnie były już po ostrym tygodniowym wygrzewaniu nontoper. Sama charakterystyka się nie zmieniła, ale dźwięk się bardzo wygładził i nawet takim drażniącym brzmieniu jaki był na początku nie zostało ani śladu. Więc dlatego zapytałem. Ale skoro mówisz że na e2 są skrzekliwe to może faktycznie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj znalazłem te słuchawki i szczerze mówiąc bardzo mnie zaciekawiły. Szukam słuchawek, które by było dobre i outdoor i do domu i wydaje mi się, że te pasują bardzo dobrze. Czy one są wygodne? I bardzo ważne - wie ktoś może jak zgrywają się z clipem? Słucham metalu/rocka i z tego co czytam to powinny pasować. Jak te słuchawki wyglądają na tle k518 i CAL (w połączeniu z clipem i ogólnie)?

 

Trochę sporo pytań zadałem, z góry dzięki jeśli komuś będzie się chciało odpowiadać.

 

A i znalazłem fajny filmik gdzie widać te słuchaweczki na głowie -

. Edytowane przez nowis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy one są wygodne?

 

Są dosyć wygodne, nie na tyle by przesiedzieć w nich cały dzień, ale tak 3 godzinki luzem można w nich spokojnie wysiedzieć. Nie zauważyłem u siebie z nimi jakiegoś dyskomfortu, nawet z nimi leżę :).

 

I bardzo ważne - wie ktoś może jak zgrywają się z clipem? Słucham metalu/rocka i z tego co czytam to powinny pasować

 

Z tego co słyszę - dobrze czytałeś ;)

 

Jak te słuchawki wyglądają na tle k518 i CAL (w połączeniu z clipem i ogólnie)?

 

Całkiem nieźle

 

 

A i znalazłem fajny filmik gdzie widać te słuchaweczki na głowie -

 

Taaak słynna saga superlux, aktorami są przodujący pracownicy fabryki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście bardziej polecali do iphona 2g( z perspektywą być może dokupienia jakiegoś nowszego modelu appla), raczej bez żadnych wzmacniaczy itd?

Te superluxy 661 czy może sony XB700?

Czytałem tu na forum, że Soniaki dość ciężko napędzić na sprzęcie przenośnym, w przeciwieństwie do superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te superluxy 661 czy może sony XB700?

 

Kwestia indywidualna... Lepszą synergie chyba będą miały sony. Ale to tylko przypuszczenia...

 

Czytałem tu na forum, że Soniaki dość ciężko napędzić na sprzęcie przenośnym, w przeciwieństwie do superluxów.

 

Nie sądzę.

 

ja chciałbym się spytać o jedną rzecz, mianowicie: bass :D jest on dla mnie najważniejsy więc: które z tych słuchawek: CAL! HD681, HD661 mają go najwięcej i najlepszej jakości?

 

CIężko powiedzieć. CALi prawie nie znam, ale uważane są za słuchawki z obfitym basem.

Między dwoma modelami superluxów sprawa nie jest prosta, HD681 mają potężniejszy bas, ale pod warunkiem że dasz im wzmacniacz. HD661 ten jest bas jest bardziej obecny i taki bardziej namacalny, choć jest go mniej.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności