Skocz do zawartości

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem że jeżeli grają środkiem/górą to coś ciepłego a'la Xperia X10 mogłoby się zgrać ? W sumie możnaby sobie kupić, bo izolacja CAL jest raczej marna a mają być głównie mobilne od zakupu HD681 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pemergency fajny opis. Myślę, że w tym przypadku brzmienie może jeszcze ewoluować wraz z wygrzewaniem słuchawek, dosyć istotnym jak wynika z wypowiedzi w tym wątku. Jaką sygnaturę dźwiękową ma Samsung Galaxy S2 ? W jakim stopniu Samsung mógł wpłynąć na efekt końcowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pemergency fajny opis. Myślę, że w tym przypadku brzmienie może jeszcze ewoluować wraz z wygrzewaniem słuchawek, dosyć istotnym jak wynika z wypowiedzi w tym wątku. Jaką sygnaturę dźwiękową ma Samsung Galaxy S2 ? W jakim stopniu Samsung mógł wpłynąć na efekt końcowy ?

Jeżeli w stosunku do SGS nie zmienili chipu to z tego co wiem jest ciepły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie do mnie dotarły SL661. Grają dobrze, zwłaszcza jak za swoją cenę. Siedzę i porównuję na przemian z Shure SRH240 i ... nie mogę porównać. To zupełnie inny sposób prezentacji dźwięku. Shure są dużo bardziej bezpośrednie, zwłaszcza wokale SL graja jakby z pewnej odległości - rzadko spotykane w słuchawkach zamkniętych. W każdym razie pierwsze wrażenie po przesiadce z Shure było "szału nie robią". Posiedziałem w nich dłużej, posłuchałem - przesiadka na Shure i tym razem Shure "szału nie robią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy odsyłka do mnie? ;>

 

Powiedzcie mi, bo gdzieś tam mi się obiło o uszy że do rocka się nie bardzo nadają. Lubię brzmienie Addiem, bardzo podoba mi się to połączenie T4 + Addiem. Czy zatem Superlux podejdą mi? Bardziej chyba do metalu i odmian, aniżeli rocka.

 

Dodam, że połączenie z K518DJ również mi się podobało w wydaniu rockowo/metalowym i najlepsze jest to, że nie czułem aby te słuchawki były przebasowione. Ot, naturalne brzmienie.

 

Poza tym mam na oku Sennheiser HD238 - chciałym wiedzieć, czy warto się nimi interesować, w porównaniu do HD661, oraz czy oba te modele można aktualnie przesłuchać w krakowskim MP3Store - wybieram się w tym tygodniu więc wybrał bym się tam.

 

Aha i jeszcze jedno: czy na tą cenę w mp3store można jakoś wpłynąć? Bo jest ona dość wysoka w porównaniu do cen z Allegro.

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dam i szansę, podobno mają dopiero 50h grania, jeszcze trochę by im się przydało przed ostateczną oceną.

Co do K518 to dla mnie też nie są przebasowione. Jeśli chodzi o prezentację dźwięku to są jeszcze bardziej bezpośrednie od Shure a repertuar, który podałeś mi bardziej podoba się na Shure niż na Superluxach więc jeśli chcesz spróbować 661 to może Ci nie podejść. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia i na dłuższa metę będą dobre (bo mają odpowiednią charakterystykę), ale pierwsze wrażenie właśnie takie może być.

Tak jak Syler pisał - na tych słuchawkach wszystko brzmi inaczej (co nie znaczy gorzej/lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie, aktualnie posiadam w domu Philipsy SHP2000, które prawdopodobnie zostaną zastąpione przez HD661. Jak jest u nich z niskimi tonami, bo te z tanich SHP2000 nawet mnie zadowalają, aczkolwiek wolałbym coś bardziej z przysłowowym 'jajem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Superluxy, nie mogłem czekać aż dostanę je z innego źródła ;) Jutro napiszę o pierwszych wrażeniach, mam nadzieję, że będa pozytywne.

 

Edit:

 

Łoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!

:D :D Jak ochłonę to napiszę więcej :D Pierwsze co się rzuciło w oczy to scena, jasność tych słuchawek, ale basu ubogo. Zmieni się to?

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Superluxy, nie mogłem czekać aż dostanę je z innego źródła ;) Jutro napiszę o pierwszych wrażeniach, mam nadzieję, że będa pozytywne.

 

Edit:

 

Łoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!

:D :D Jak ochłonę to napiszę więcej :D Pierwsze co się rzuciło w oczy to scena, jasność tych słuchawek, ale basu ubogo. Zmieni się to?

 

nie zmieni się... to nie są słuchawki basowe...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie basu jest pod dostatkiem jak dla mnie. Słuchawki te grają podobnie w tej kwestii do Addiem.

 

Natomiast średnica i wysokie mogły by się trochę uspokoić. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, wygodą, dźwiękiem. Już daaawnooo nie kupiłem nowego sprzętu i wiem, że w tym wypadku nie będe żałował na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoją się ;) daj im się rozgrzać. Cieszę się, że Ci się spodobały.

 

Bas ściśle zależy od źródła. Same w sobie nie mają dużo basu, ale na takim samsungu można go wyciągnąć naprawdę sporo. Z taczkami jest go umiarkowana ilość która mi odpowiada, nie jestem zwolennikiem basu. Bardziej zależy mi na średnicy i górze, a z tymi pasmami jest naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej basu nie potrzebuję, jest go tyle ile potrzeba. Do muzyki gitarowej w sam raz. Ktoś tam pisał mi, może nawet Ty Syler, że do takiej muzyki mogą mi nie podpasować. Cóż, ciesze się, że to się nie spełniło :)

 

Czekam teraz na wygrzanie. Słuchawki bardzo łatwo napędzić, więcej jak 2, 3 pozycje za połową słuchać nie będę. Teraz myślę nad jakimś patentem na dołożenie do nich sterowania do ipoda, mógłbym kupić pilocik od belkina, tylko kto mi zrobi kabelek 3 kanałowy do tego? Te kable z zestawu sztywne, pewnie na zimnie zesztywnieją całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej basu nie potrzebuję, jest go tyle ile potrzeba. Do muzyki gitarowej w sam raz. Ktoś tam pisał mi, może nawet Ty Syler, że do takiej muzyki mogą mi nie podpasować. Cóż, ciesze się, że to się nie spełniło :)

 

Czekam teraz na wygrzanie. Słuchawki bardzo łatwo napędzić, więcej jak 2, 3 pozycje za połową słuchać nie będę. Teraz myślę nad jakimś patentem na dołożenie do nich sterowania do ipoda, mógłbym kupić pilocik od belkina, tylko kto mi zrobi kabelek 3 kanałowy do tego? Te kable z zestawu sztywne, pewnie na zimnie zesztywnieją całkowicie.

A nie lepiej kupić coś takiego http://allegro.pl/adapter-hf-iphone-3-3gs-4-adapter-sluchawkowy-hit-i2109850431.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie tych SL do słuchawek Audio Technica SJ55 ? Chodzi mi o ogólne porównanie, jakość wykonania, wygoda (chociaż to raczej kwestia przyzwyczajenia) i oczywiście dźwięk.

Edytowane przez ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie tych SL do słuchawek Audio Technica SJ55 ? Chodzi mi o ogólne porównanie, jakość wykonania, wygoda (chociaż to raczej kwestia przyzwyczajenia) i oczywiście dźwięk.

Mam tylko z SJ-5 (ten sam przetwornik w nieco innej obudowie), dlatego tylko o dźwięku - zdecydowanie wolę HD661. W SJ5 występował pogłos zwłaszcza na średnich tonach a do tego mi brakowało najwyższych "cyków" (ale to dopiero w cichym pomieszczeniu, bo na dworze w ogóle to nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy wie ktoś jak nazywają się słuchawki Sony które są identyczne jak Superluxy 661? Widać je tutaj w 45 sekundzie

(uwaga wulgaryzmy w filmiku) Edytowane przez Balcard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał trochę o SL to byś wiedział

chyba nie rozumiem o co Ci chodzi :huh: wydaje mi się, że kolega po prostu pytał o model słuchawek sony, które widać na powyższym filmiku, a Superlux wziął od tej serii design...

 

to chyba są sony mdr 7605.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności