Skocz do zawartości

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Kernel syiah pozniej w google play extweaks zakladka audio i podglasniamy tel na sluchawkach o 6db!! a to bardzo duzo

 

co to basu:

poweramp i tam podkrecamy bas:)

 

 

żeby wgrać ten kernel, trzeba mieć S2, a nie po prostu telefon z androidem...

Ale.. po co podkręcać bas w tych słuchawkach?

 

Kernel syiah pozniej w google play extweaks zakladka audio i podglasniamy tel na sluchawkach o 6db!! a to bardzo duzo

 

co to basu:

poweramp i tam podkrecamy bas:)

 

 

żeby wgrać ten kernel, trzeba mieć S2, a nie po prostu telefon z androidem...

Ale.. po co podkręcać bas w tych słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie, jakoś po nowym roku będę chciał kupić sobie nowe słuchawki. Poszukałem trochę w internecie oraz na forum i póki co mam dwa typy. Jeden to właśnie Superluxy HD661 a drugie to Grado SR60i. W Superluxach podoba mi się, że trzeba przedłużkę do kabla, większość moich słuchawek kończyła żywot przez rozwalenie jacka. Grado wyglądają lepiej (moim zdaniem) słyszałem jednak, że trzeba je wygrzewać inaczej są słabe, ja nie mam na to czasu. Czy mogę prosić o jakieś porady? Słuchawki głównie do chodzenia, źródło dźwięku to głównie zune lub telefon (ale czasami oczywiście laptop), a muzyka to, głównie rock, metal, punk czasami hip-hop i jakieś elektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszych nie polecam. Drugie się nie nadają outdoor. Jeśli nie zależy Ci na dużej scenie to może JTS-525 tylko są też imo trochę brzydkie, ale co kto lubi ;).

 

Wszystko zależy jaki masz budżet i jakie źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was pytanie. Posiadam te słuchawki z 3 miechy już. Używałem głównie outdoor ze względu na brak full komfortu. W domu przed kompem nie dało się wytrzymać zbyt długo.

I tutaj pytanko, czy w waszych 661 też ta skórka na padach taka twarda jest? Nie wiem czy moja się twardsza zrobiła ostatnio czy co. Na zimnie raczej nie używałem.

 

Myślicie że mod skarpetkowy by zwiększył komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że mod skarpetkowy by zwiększył komfort?

pewnie zwiększy, ale wpłynie też na dźwięk, powinieneś sam przetestować na własnych uszach :)

 

Jaj teraz zdjąłem pady w tych 661 i pod padem jest pianka. Więc standardowe modowanie z diy odpada bo skarpetki tak nie przeciągne, co najwyżej mogę zmodować pady, a mocować za pomocą gumek ew. ściągaczy.

 

No chyba że zniszczymy sobie pady, pianka pójdzie na kleju do słuchawek i wtedy mod z diy. No nic coś wykombinuję.

 

Jak ktoś już działał w tym kierunku może mi wysłać na pw lub tutuaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Już nie pamiętam dobrze HD661, ale wydaje mi się, że jednak SQ będzie po ich stronie. Za to wygoda i charakter brzmienia są po stronie Maxelli, zwłaszcza jak się pałąk pod swoją głowę podogina i mod zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza skrót SQ o którym mówicie? Zastanawiam się nad przeskoczeniem z hd661 na coś taniego do 100zł zamkniętego wokółusznego i wygodnego. Kiedyś przez 30 minut słuchałem HM3 i z tego co pamiętam to chyba bardziej przypadłyby mi do gustu niż hd661 które mam obecnie, a kupiłem je z okazji używane w idealnym stanie białe i w niskiej cenie, ale czuję że muszę przeskoczyć na coś innego w cenie maks do 100zł bo te mi aż tak bardzo nie odpowiadają. Wszyscy mówią że maxell retro i hm3 to bliźniaki dlatego chciałbym się na nie skusić tylko zastanawiam się czy to nie będzie zamiana siekierki na kijek, bo maxelle słuchałem dawno i bardzo krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!
Jakiś tydzień temu zakupiłem Superluxy HD661. Słuchawki wygrzałem, grały pięknie do pewnego momentu. Dziś wieczorem coś w lewej słuchawce zaczęło brzęczeć i to nie tylko przy niskich tonach ale przy każdym wydawanym przez słuchawki dźwięku. Miał może ktoś taki problem, lub wie jak mi pomóc? Myślałem o zdejmowaniu padów ale, szczerze mówiąc, nie wiem jak to zrobić i boję się, że słuchawki zepsuję. Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorry za odkop, ale temat jest trafny.
Potrzebne mi zamknięte słuchawki do biura, tak żeby słuchać a innym nie przeszkadzać.

Muzyka hardcore, old skool, breakbeat, drum'n'bass, sprzęt laptop.

 

Oczytałem się trochę w sieci i trudno mi zdecydować między Superluxy HD661 i Maxell Retro DJ

Czy to ta sama "półka" słuchawek, czy mogę je porównywać ? No i które powinienem wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam HD661 to jednak wyższa półka. Chociaż Maxelle modami i rekablingiem można sporo poprawić - brzmienie mają bardziej pasujące do tego typu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może od CAL wejdą - trzebaby sprawdzić. A może welury z DT250? Tylko pewnie niezbyt dobrze wpłynie to na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Shure SRH240/440 to i od HM5 będą pasować. Bardzo wygodne pady. Do kupienia w audiomagic.pl http://audiomagic.pl/21280-zapasowe-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5.html

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności