Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, odwołuję więc co napisałem, poziom subiektywności ocen będzie identyczny, nizeależnie czy chodzi o system oparty o niskonapięciowy i niskoimpedancyjny sprzęt przenośny, czy jakikolwiek dowolny inny sprzęt. Subiektywizm będzie tak czy inaczej. Czasem nawet gdzieś tam większy, a czasem gdzieś tam mniejszy.

 

A konkluzja dla powyższego wątku będzie wynikać z tego jaka? Bo chyba o konkluzję powinno nam chodzić, a nie żeby się z nudów poprzekomarzać, czy poziom subiektywizmu będzie taki czy siaki, większy czy mniejszy, w "dorosłym systemie".

 

Z mojej strony, nie było rozmowy i EOT, bo troszkę nie widzę w tym sensu, aby przechodzić na ten poziom rozważań.

 

Nie naburmuszaj się tak :-)

Chodzi tylko o to, że równie ważnym elementem toru audio jak żródło, wzmacniacz i reproduktory (czy to słuchawki czy kolumny) jest odbiorca. Dopiero kiedy znamy wszystkie te składowe, możemy w jakiś sposób sugerować się recenzjami. Jeśli wiem, że elmanuel lubi to, co ja lubię i jest coś nowego co on lubi, to prawdopodobnie mnie też się to spodoba (czasem działa to odwrotnie - kiedyś miałem zaprzyjaźnioną wypożyczalnię wideo, z której brałem tylko to, o czym właściciel był uprzejmy wyrazić się "kicha" - parę filmów z mojej czołowej dziesiątki w ten sposób mi zarekomendował).

Można by nawet iść dalej i przyjąć prawie za pewnik, że duży wpływ na wydźwięk recenzji może mieć planowany odbiorca owej (jeśli chcę kupić jakieś słuchawki, to moja żona dzięki mnie jest przekonana, że są to najlepsze słuchawki na świecie, choć ja niekoniecznie muszę rzeczywiście tak myśleć) jak i zleceniodawca, szczególnie jeśli płaci za jej napisanie.

Masz rację - kres rozważań odległy a wnioski mętne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale w którą stronę odbiega?

Dobre pytanie :)

 

Odbiega negatywnie. Odsłuch przeprowadzałem na zmodowanych CAL! i Z3C ma na nie najzwyczajniej za mało mocy. Nie skreślam jej oczywiście, bo 5S jest dla mnie mocno ponadprzeciętnym telefono-grajkiem, ale po opiniach spodziewałem się czegoś lepszego :( Na plus względem iPhone wskazałbym niższe pasmo - tu jest zdecydowanie przytulniej jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, odwołuję więc co napisałem, poziom subiektywności ocen będzie identyczny, nizeależnie czy chodzi o system oparty o niskonapięciowy i niskoimpedancyjny sprzęt przenośny, czy jakikolwiek dowolny inny sprzęt. Subiektywizm będzie tak czy inaczej. Czasem nawet gdzieś tam większy, a czasem gdzieś tam mniejszy.

 

A konkluzja dla powyższego wątku będzie wynikać z tego jaka? Bo chyba o konkluzję powinno nam chodzić, a nie żeby się z nudów poprzekomarzać, czy poziom subiektywizmu będzie taki czy siaki, większy czy mniejszy, w "dorosłym systemie".

 

Z mojej strony, nie było rozmowy i EOT, bo troszkę nie widzę w tym sensu, aby przechodzić na ten poziom rozważań.

 

Nie naburmuszaj się tak :-)

Chodzi tylko o to, że równie ważnym elementem toru audio jak żródło, wzmacniacz i reproduktory (czy to słuchawki czy kolumny) jest odbiorca. Dopiero kiedy znamy wszystkie te składowe, możemy w jakiś sposób sugerować się recenzjami. Jeśli wiem, że elmanuel lubi to, co ja lubię i jest coś nowego co on lubi, to prawdopodobnie mnie też się to spodoba (czasem działa to odwrotnie - kiedyś miałem zaprzyjaźnioną wypożyczalnię wideo, z której brałem tylko to, o czym właściciel był uprzejmy wyrazić się "kicha" - parę filmów z mojej czołowej dziesiątki w ten sposób mi zarekomendował).

Można by nawet iść dalej i przyjąć prawie za pewnik, że duży wpływ na wydźwięk recenzji może mieć planowany odbiorca owej (jeśli chcę kupić jakieś słuchawki, to moja żona dzięki mnie jest przekonana, że są to najlepsze słuchawki na świecie, choć ja niekoniecznie muszę rzeczywiście tak myśleć) jak i zleceniodawca, szczególnie jeśli płaci za jej napisanie.

Masz rację - kres rozważań odległy a wnioski mętne...

 

 

 

Nie naburmuszam się. Po prostu jestem na takim etapie, że mam raczej mało wolnego czasu i muszę go spożytkowywać optymalnie. I nie ma w tym niestety miejsca na przelewanie z pustego w próżne, ot tak z nudów. Nie mam czasu się nudzić, dlatego wolę gadać o konkretach, jak już gadam :).

 

I uważam, że kontrstwierdzenie, że dorosłe systemy są równie subiektywnie odbierane, nie przeczę że prawdziwe, ale i tak niewiele wnosi do dyskusji tytułowej. Ba nic nie wnosi. A może stanowić co najwyżej zajawkę do g..noburzy o nic. A na to szkoda mi po prostu czasu. Bo i nie ma o co się spierać w tej materii. Więc wolałem to uciąć odpowiednio wcześnie.

 

Zresztą obecne dywagacje jak wyżej również wiele nie zmienią, poza prostym stwierdzeniem, że człowiek to stworzenie o poglądach z natury subiektywnych i to niezależnie od dziedziny życia. Choćby nie wiem jak silił się na obiektywizm, to tak jest już skonstruowany, bo jest człowiekiem, a nie maszyną pomiarową. I na to wpływu nie mamy. Wystarczy tylko o tym pamiętać przy czytaniu wszelkich tekstów. I to wystarczy.

 

A wracająć do dyskusji tytułowej, jeśli chodzi o Note 4, cóż nie brzmi w sumie źle. Jest bardziej niż poprawnie, ale generalnie tak wszystko na średnim poziomie, a człowiek czasem by chciał więcej, szczególnie od flagowca. Wersja na Exynosie gra lepiej. Bardziej witalnie powiedziałbym i bezpośrednio. Lepsza jest separacja pomiędzy pozornymi źródłami dźwięku na scenie i taka ogólna przejrzystość. A i dół jest bardziej zwarty i zwinny. Wersja na Snapie gra tak... płasko. Poprawnie, ale płasko. Z3 Compact w sumie gra podobnie, może trochę bardziej Vką, ale tak totalnie na skrajach pasma się ona pojawia (mowa o opcji z wyłączonymi wszystkimi protezami programowymi). Za to Note 4 jak dla mnie lepiej panuje nad różnorodnymi słuchawkami, ma chyba lepszy wzmacniacz. Z3C plumka podobnie jak LG G3, jeśli chodzi o samą sekcję wzmacniacza. Za to LG potrafi zagrać lepiej jako źródło.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie Lumie 735,ale ponieważ Sony A15 jest mały, płaski, lekki, funkcjonalny i zbieranie go ze sobą nie nastręcza najmniejszych problemów, nie sprawdziłem jeszcze czy L735 gra czy rzęzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie Lumie 735,ale ponieważ Sony A15 jest mały, płaski, lekki, funkcjonalny i zbieranie go ze sobą nie nastręcza najmniejszych problemów, nie sprawdziłem jeszcze czy L735 gra czy rzęzi ;)

Bardzo bym prosił o kilka zdań. Muzyka coś o aparacie i ogólnie.

 

Czemu ? w drogę chce tylko telefon + audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko, będę musiał coś wrzucić w takim razie do Lumii.

Jak się sprężę to dziś w nocy, jak nie to jutro.

Powiem Ci szczerze, że jestem znużony już tym wsłuchiwaniem się w sprzęt zamiast słuchaniem muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem dwie Lumie 735,ale ponieważ Sony A15 jest mały, płaski, lekki, funkcjonalny i zbieranie go ze sobą nie nastręcza najmniejszych problemów, nie sprawdziłem jeszcze czy L735 gra czy rzęzi ;)

 

Bardzo bym prosił o kilka zdań. Muzyka coś o aparacie i ogólnie.

 

Czemu ? w drogę chce tylko telefon + audeo.

No to sobie możesz ją brać. Lumie grają tak samo. Nie wiem tylko, czy te microsoftowe się zmieniły pod tym względem. Ale te nokiowe - ciepło i ciemno. Pod audeo akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko, będę musiał coś wrzucić w takim razie do Lumii.

Jak się sprężę to dziś w nocy, jak nie to jutro.

Powiem Ci szczerze, że jestem znużony już tym wsłuchiwaniem się w sprzęt zamiast słuchaniem muzyki...

To ma być właśnie do słuchania a nie wsłuchiwania się, dlatego tylko telefon a nie A15 czy x5

No jak się wyrobisz to może jeszcze kupie i załapię się na zwrot :D

 

 

 

 

 

Kupiłem dwie Lumie 735,ale ponieważ Sony A15 jest mały, płaski, lekki, funkcjonalny i zbieranie go ze sobą nie nastręcza najmniejszych problemów, nie sprawdziłem jeszcze czy L735 gra czy rzęzi ;)

Bardzo bym prosił o kilka zdań. Muzyka coś o aparacie i ogólnie.

 

Czemu ? w drogę chce tylko telefon + audeo.

No to sobie możesz ją brać. Lumie grają tak samo. Nie wiem tylko, czy te microsoftowe się zmieniły pod tym względem. Ale te nokiowe - ciepło i ciemno. Pod audeo akurat

 

 

Akurt mam x5 jest on podobno równy i z audeo średnio dla mnie, imod lepiej ale znowu przesadzone w drugą stronę lekko najlepiej tonalnie grał z classiciem 6-7g pomijając szumy :/

 

Ale to tylko telefon i nie oczekuje dużo, a jak jakoś hd6000 zagrają będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko, będę musiał coś wrzucić w takim razie do Lumii.

Jak się sprężę to dziś w nocy, jak nie to jutro.

Powiem Ci szczerze, że jestem znużony już tym wsłuchiwaniem się w sprzęt zamiast słuchaniem muzyki...

Byłbym wdzięczny ;)

 

 

 

 

Kupiłem dwie Lumie 735,ale ponieważ Sony A15 jest mały, płaski, lekki, funkcjonalny i zbieranie go ze sobą nie nastręcza najmniejszych problemów, nie sprawdziłem jeszcze czy L735 gra czy rzęzi ;)

Bardzo bym prosił o kilka zdań. Muzyka coś o aparacie i ogólnie.

 

Czemu ? w drogę chce tylko telefon + audeo.

No to sobie możesz ją brać. Lumie grają tak samo. Nie wiem tylko, czy te microsoftowe się zmieniły pod tym względem. Ale te nokiowe - ciepło i ciemno. Pod audeo akurat

 

To teraz nie wiem czy się cieszyć czy nie. Bo w sumie lubię cieplutkie granie, z tym że do moich Brainwavz M5 chyba bezpieczniej by było dobrać coś chłodniejszego. No nic zaczekam na opinie paratykusa. Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nowym grajkiem lub telefonem. I w sumie zdecydować się nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ło Matko, będę musiał coś wrzucić w takim razie do Lumii.

Jak się sprężę to dziś w nocy, jak nie to jutro.

Powiem Ci szczerze, że jestem znużony już tym wsłuchiwaniem się w sprzęt zamiast słuchaniem muzyki...

 

To ma być właśnie do słuchania a nie wsłuchiwania się, dlatego tylko telefon a nie A15 czy x5

No jak się wyrobisz to może jeszcze kupie i załapię się na zwrot :D

 

 

 

 

 

Kupiłem dwie Lumie 735,ale ponieważ Sony A15 jest mały, płaski, lekki, funkcjonalny i zbieranie go ze sobą nie nastręcza najmniejszych problemów, nie sprawdziłem jeszcze czy L735 gra czy rzęzi ;)

 

Bardzo bym prosił o kilka zdań. Muzyka coś o aparacie i ogólnie.

 

Czemu ? w drogę chce tylko telefon + audeo.

No to sobie możesz ją brać. Lumie grają tak samo. Nie wiem tylko, czy te microsoftowe się zmieniły pod tym względem. Ale te nokiowe - ciepło i ciemno. Pod audeo akurat

Akurt mam x5 jest on podobno równy i z audeo średnio dla mnie, imod lepiej ale znowu przesadzone w drugą stronę lekko najlepiej tonalnie grał z classiciem 6-7g pomijając szumy :/

 

Ale to tylko telefon i nie oczekuje dużo, a jak jakoś hd6000 zagrają będzie super.

Inszy przez dłuższy czas używał Lumii z audeo i bardziej chwalił to połączenie niż z X1. Też słuchałem i było bardzo ok, jak załapałem seala (bez mi trochę syczało), ale mi bębenki rozsadza jak mam pełną izolację i nie sprawdziłem dokładnie tego połączenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paratykus: czy ta lumia zapamiętuje login i hasło, jak się logujesz np. do poczty przez przeglądarkę? Żeby po 5 godzinach nie musieć znów wklepywac od nowa?

Zapamiętuje hasła.

Gra całkiem znośnie i dosyć głośno z wyjścia słuchawkowego, wg mnie lekko ocieplona, bardziej naturalnie, ale mniej detalicznie od np. Z3C.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam prośbę o takie porade...

Sypnął mi się telefon kompletnie i stoję przed wyborem, albo nabyć górnopółkowca z dobrym dżwiękiem rozważam S6, Note 4, Z3C, albo pojechać tanim sumptem i kupić Moto G pozostając przy playerze.

 

I tu pytanie, bo takie Saturnowe odsłuchy to mało obiektywne, czy Note 4 lub Z3C bo właściwie to te biorę pod uwagę (raczej S6 odpada), są dżwiękowo na wysokim poziomie i z takim Nano II ze wzmakiem mogą konkurować?

 

Jeśli w Z3C jest dżwiękowo jak w starych mp3 serii A816, 826 to nie jest żle tylko ciemnawo i basowo chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale chyba pożegnał się już z forum.

Czytałem jego opisy i wychodzi na to, że to telefony na podobnym poziomie - Vivo jest mniejszy i ma obsługę kart, Meizu jest lepiej przygotowany na polskie warunki, zakup jest w UE, ale zostaje wycofany ze sprzedaży.

 

Jednak głos alla przechyla lekko decyzję w stronę MX4 Pro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu gra troszkę lepiej moim zdaniem, brzmienie jest bardziej neutralne/naturalne, Vivo Xshot jest jasniejszym grajkiem niż MX4 PRO. Meizu do tego ma znacznie więcej mocy! Polecam oba, to jak NA RAZIE najlepiej grające telefony :D

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na pewno wykroczą poza mój budżet, a i Meizu i Vivo są teraz w przecenie.

 

Meizu gra troszkę lepiej moim zdaniem, brzmienie jest bardziej neutralne/naturalne, Vivo Xshot jest jasniejszym grajkiem niż MX4 PRO. Meizu do tego ma znacznie więcej mocy! Polecam oba, to jak NA RAZIE najlepiej grające telefony :D

A jednak się pomyliłem, co do Twojej osoby ;)

Jak wygląda sprawa obsługi? Dostęp do aplikacji, LTE, spolszczenie (do Vivo dodali)? Bo ma to robić za codzienny telefon, a nie tylko do muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu gra troszkę lepiej moim zdaniem, brzmienie jest bardziej neutralne/naturalne, Vivo Xshot jest jasniejszym grajkiem niż MX4 PRO. Meizu do tego ma znacznie więcej mocy! Polecam oba, to jak NA RAZIE najlepiej grające telefony :D

 

Słyszałeś Mi Note? Możesz porównać?

Tylko na pewno wykroczą poza mój budżet, a i Meizu i Vivo są teraz w przecenie.

 

Gdzie jest przecena Meizu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności