Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

A jak byście je porównali do Phonaków, gdyż szukam czegoś zamiast nich do iPhona. Owszem uwielbiam phonaki za ich wygodę, scenę oraz prawie że dźwięk, owszem pasuje mi bardzo ten dźwięk, ale do nu-rocka, electro, wogóle cięższej muzyki to wiadomo, nie nadają się że względu tego że nie mają wypełnienia na basie. Czyli ogólnie szukam czegoś co brzmi tak samo jak phonaki, ale do tego lepsze wypełnienie na basie.

 

Nie łudź się, nie będą brzmiały podobnie do Phonaków. Miałeś kiedyś słuchawki od Sennheisera? One mają taki specyficzny klimat, jakby powietrze wypełniała jakaś gęsta substancja, coś co zlepia wszystkie dźwięki dając w efekcie taki gładki, miękki dźwięk. Na pewno nie osiągniesz tak bezpośredniej średnicy jak w Phonakach, wysokie też nie są tak wyeksponowane i "szkliste"(?), raczej bym powiedział, że są "słodkie", ale odpowiednio szczegółowe. Sceną tych Senków nie powinieneś się zawieść, jeśli słuchałeś jakichś otwartych konstrukcji to na pewno masz pewne wyobrażenie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś MX400 ale nie pamiętam jak grały. A tak z nausznych mam HD380 Pro i dla mnie są o wiele lepsze od Phonaków, jeśli chodzi o prezentację dźwięku, bardziej mi odpowiada niż w Audeo. Ale szukam czegoś na ulicę i się zastanawiam te czy AKG K370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam coś nie tak z lewym uchem, albo słyszę trochę ciszej, albo po pewnym czasie zaczyna mnie boleć małżowina. Na otwartych nie mam takiego efektu. Może z czasem mi się wyprofiluje.

 

A jak na razie, słuchawki oceniam bardzo pozytywnie. Tyle że cena jest trochę przesadzona, no ale one po prostu nie mają konkurencji - ultra portable nie są żadną konkurencją. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów zmieściłem player + słuchawki w kieszeni koszuli, to jest to.

 

One mają styl budowania sceny podobny trochę do HD650, czyli taki łuk przed twarzą (nie znaczy to oczywiście, żeby MX grały tak dobrze jak 650, co to, to nie B) )

 

To co bym zmienił, to ich grubość, sprawiają wręcz wrażenie kulek.

 

Ile gąbek masz założone na jedną słuchawkę? Ja komfort pełen mam na dwóch gąbkach na słuchawkę. Cierpi góra, ale bas jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną, dwóch już chyba nie upchnę w małżowinie.

 

Co ciekawe czasem udaje mi się je włożyć do ucha od razu, a innym razem męczę się przez kilka minut, żeby obie siedziały symetrycznie...

 

Miałeś rację co do wygrzewania, dopiero po kolejnych 10h zaczęły grać w pełni i też zauważyłem podniesienie głośności (słuchałem na 20-22, teraz słucham na 16-18).

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównacie MX980 do AIEM? Wiem, że to dwie różne konstrukcje, tym niemniej dźwiękowo można mieć wrażenia ;)

Znalazłem na allegro taką aukcję modelu pozycjonowanego deczko niżej http://allegro.pl/sennheiser-mx880-mx-880-nowosc-od-reki-i1485346029.html Cena 3x mniejsza niż 980, ciekawe jak się do nich mają :)

 

Tak w ogóle to po niezbyt udanej przygodzie z dokanałówkami myślę o powrocie do pcheł. Póki co odstawiłem moje nuforcy NE-6 i słucham na starych sony MDR-E931 fantopia, które brzmią bardzo dobrze, ale oczekuję jednak wyższej klasy :)

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MX 980 is worth the price difference, sound and build quality is fantastic.

MX 880 is really good but MX 980 is a real step up.

MX 880 is already noticeable better than MX 760.

And MX 980 again is noticeable better than MX 880."

 

"I have all the earbuds you mention.

MX 980 is for sure better in sound and build quality than all of them.

I would rate build quality like that: MX 980 > K 319 >> MX 880 > MX 760

I would rate sound quality like that: MX 980 > MX 880 > K 319 >> MX 760

But already MX 760 has good build and sound, so don't worry about MX 980 :-)"

 

"Well I did... I have them now (mx980). Sound quality is up there with the best of them and i have owned a few ear buds Senn 880,760 & the yuin PK1 & Ok1. The first think i noticed was the nice fit in my ear the design really works for me and the buds stays in place very well. The sound quality... well powerful and so easy to drive are the first things that come to mind. They do not need a amp!, the bass is really good as is the mids and the soundstage. Worth the money in my view and a huge step up from the 880."

 

"The 880 is not that far off in terms of quality,But the 580 and 880 are slightly colored and more forward. The 980 is the neutral sounding of the MX series. It is very wide in its presence. Very unlike the 580 and 880. Depends on what you enjoy. Do you enjoy a forward un-typical sennheiser sound? ( if so then get the 580 or 880 )

 

 

 

or do you want a neutral sounding wide soundstage experience that is much more distant than its little brothers in the mx line? ( the 980 )"

 

"Overall sound quality of MX 880 is not so far away from MX 980.

 

I would say sound quality of MX 880 is more close to MX 980 than price of MX 880 is to price of MX 980.

 

But don't get me wrong please. MX 980 sounds clear better than MX 880 and you easy recognize this. But I think as long as you not direct compare both you will be happy with sound of MX 880.

 

 

 

MX 980 sounds somehow more open, rich, full.

 

MX 980 has the more "HI FI" sound.

 

But some people like in general a more fun sound which usually means less HI FI sound."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie silicon ring'i widziałem w sennheiserowskich mx'ach model 580 bodajże. Pewnie w innych modelach też są, może konsbud byłby skłonny sprzedawać je oddzielnie tak jak tipsy do IE, no ale to trzeba by zapytać.

 

Gdyby ktoś chciał tamtą stronę poczytać podpowiem, że to język tajski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników miał okazję porównania z IE8? Na necie pojawiają się opinie, jakoby MX980 im dorównywały, ciekaw jestem na ile jest to prawdą, a na ile tylko czczym gadaniem? W sumie ja też traktuję pchły trochę po macoszemu względem doków (ze względu na ograniczenia konstrukcyjne tych pierwszych), jednak fajnie byłoby się pozytywnie rozczarować :)

 

@MathU

Niewiele mi to wyjaśnilo, ale dzięki. Koleś pisze wykluczające się zdania takie masełko maślane, że po przeczytaniu tak naprawdę nadal nic nie wiadomo.

 

@Marcin Zaremba

No napisz :)

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie silicon ring'i widziałem w sennheiserowskich mx'ach model 580 bodajże. Pewnie w innych modelach też są, może konsbud byłby skłonny sprzedawać je oddzielnie tak jak tipsy do IE, no ale to trzeba by zapytać.

 

podobne gumki są na srs 200 i 300, tylko nie wiem czy by pasowały

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie silicon ring'i widziałem w sennheiserowskich mx'ach model 580 bodajże. Pewnie w innych modelach też są, może konsbud byłby skłonny sprzedawać je oddzielnie tak jak tipsy do IE, no ale to trzeba by zapytać.

 

podobne gumki są na srs 200 i 300, tylko nie wiem czy by pasowały

 

 

Tam to są przyklejone, a są takie co można zdejmować i wkładać bez problemów -_-

Można je znaleźć w sportowych modelach Sennheiser'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie na head-fi więcej o MX980 i kurde kuszą mnie one coraz bardziej :) Tym niemniej szkoda mi wydać na pchły 450zł, dlatego poczekam aż cena spadnie do 350-400zł. Ciekawi mnie jeszcze, czy Sennheiser nie wypuści niedługo rewizji nowej wersji, np bez potencjometru, orientuje się ktoś jakie są cykle wydawnicze tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie na head-fi więcej o MX980 i kurde kuszą mnie one coraz bardziej :) Tym niemniej szkoda mi wydać na pchły 450zł, dlatego poczekam aż cena spadnie do 350-400zł. Ciekawi mnie jeszcze, czy Sennheiser nie wypuści niedługo rewizji nowej wersji, np bez potencjometru, orientuje się ktoś jakie są cykle wydawnicze tej firmy?

 

Nie wiem, czy przypadkiem raz na dwa lata zmieniają modele z danej serii. Chociaż ostatnia seria MX x80 była rok po x70 jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności