Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze w kontekscie recki - nie masz wrazenia ze na podwojnych gabkach MX-y traca blask na wysokich?

 

Ja tak w większości słucham i muszę się zgodzić, że z odtwarzaczem, który nie ma zbyt dobrej góry jest ona przycięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje wrażenia. Miałem jak dotąd wszystkie touche, poza 4 - ale testowałem wobec 3gen i nie zauważyłem różnic, nie wiem może za mało testowałem, ale one jak dla mnie grają tak samo. Wyróżniał się właściwie tylko 1gen (na wolfsonie), potem gdy Apple przeszło na Cirrus iPody brzmią już mniej więcej na jedno kopyto od 2gen, czyli do bólu neutralnie, czasem wręcz chłodno, przynajmniej moim zdaniem :) Osobiście najbardziej preferowałem lekko ciepłe i bogatsze brzmienie 1G.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tkwisz nadal przy apple, zapewne dlatego, ze Ci sie takie granie nie podoba ;) Osobna wg mnie kwestia jest, jak pojmuje sie pojecia, cieplo - zimno. Wszelkie forumowe proby klasyfikacji sa czysto umowne i obawiam sie (takie jest moje osobiste zdanie), ze konsensu nigdy sie nie osiagnie w tej materii :)

 

Aaa, no i oczywiscie jako siedzacy w temacie nie od dzis, wiesz przeciez, ze sa i tacy, ktorzy uznaja 1G za najgorzej brzmiaca taczke... Co poczac, wszystko jest subiektywne ;)

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tkwisz nadal przy apple, zapewne dlatego, ze Ci sie takie granie nie podoba ;)

Zupełnie nie z tych względów "tkwię przy Apple", poza tym nie jest to mój jedyny player... ;) Od touchy już dawno przestałem oczekiwać muzycznych wyżyn, co nie znaczy, że miałbym się ich z tego powodu pozbywać, bo mają wiele innych fajnych funkcji. 1gen był zakupem stricte jako player audio, potem przerodziło się to bardziej w przenośne urzadzenie do internetu, aplikacji, itp. Muzyka w iPodach touch stała się tylko ich dodatkiem, więc kolejne generacje kupowałem właśnie bardziej dla dodatków i z przyzwyczajenia. Touch 2-3-4gen dźwiękowo mnie nie zachwyciły grają dla mnie wszystkie tak samo (ten sam chip) na solidnym średnim poziomie i nic więcej. Dźwięk w touchach już dawno przestał być dla Apple priorytetem, a funkcja odtwarzania muzyki stała się tylko ich dodatkiem, a nie główną funkcją. Apple zaprzestało muzycznego rozwoju na wersji 2gen i nie sądzę, aby w 5gen miał nastąpić jakiś przełom. Aktualnie zastanawiam się więc nad zakupem iPada2 (jak już wyjdzie) i oddzielnie dedykowanego playera audio wyższej jakości, na pewno jednak nie na chipie Cirrusa, gdyż nigdy nie identyfikowałem tej marki z wysoką jakością dźwięku ;) Takie rozwiązanie docelowo widzę jako najoptymalniejsze, przynajmniej dla mnie :)

 

Aaa, no i oczywiscie jako siedzacy w temacie nie od dzis, wiesz przeciez, ze sa i tacy, ktorzy uznaja 1G za najgorzej brzmiaca taczke... Co poczac, wszystko jest subiektywne ;)

Nie spotkałem się z taką opinią, ale dobrze wiedzieć. Domyślam się, że mogą być różne opinie. Dla mnie touch 1gen, podobnie jak pierwszy shuffle i iPod classic 5.5gen to były jedyne iPody z "muzyczną duszą". Pozostałe grają poprawnie, lecz bez polotu i nie jest to tylko moja opinia, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie :)

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze, co kto uwaza za granie z polotem ;) Ten sam chip nie musi oznaczac tego samego brzmienia, classic tez ma ten sam chip co ostatnie taczki i ajfony i nie gra identycznie (mialem i cassica (ostatnia rewizje, podobnie jak taczke 3g oraz pare innych grajkow i sluchawek - specjalnie nie pisze tego w sigu, nie lubie kombatanctwa ;)). Roznice jakie ja widze miedzy 3g a 4g to nie sa jakies drastyczne roznice, zeby byla jasnosc, ja w ogole jestem bardzo ostrozny w formulowaniu sadow na poziomie tzw "klas" Np. "Ohoho, to gra o dwie albo trzy klasy lepiej od gownianego apple". A potem mamy kolejny forumowy hype, a za miesiac ruch w komisie. Mimo ze stary chlop jestem, tez uleglem pewnym takim manierom, na szczescie szybko otrzasnalem sie z tego. Na tym proponuje zakonczyc ten przydlugi OT ;)

A osobiscie uwazam, ze jezeli chodzi o roznice w SQ miedzy playerami od pewnego poziomu cenowego nie sa az tak duze jak wielu recenzentow forumowych eksponuje. Sadze, ze duzo wiecej dzwieku "pod siebie" mozna dopasowac zmieniajac sluchawki, a nie grajki, - np na mx980 (zeby juz nie bylo OT) ;)

 

 

PS. Opinia na temat 1G nie pochodzi ode mnie, nie mialem okazji go sluchac ;)

PS2. Wczoraj zauwazylem, ze MXy nie wybaczaja - tak jak IE8 slabszej realizacji nagran. Mozna powiedziec, "kawa na lawe"?

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Wczoraj zauwazylem, ze MXy nie wybaczaja - tak jak IE8 slabszej realizacji nagran. Mozna powiedziec, "kawa na lawe"?

Hmmm, to oznacza, że nie nadają się do niczego innego jak tylko flac i najlepiej zrippowane mp3? :) Kurde kuszą mnie one bardzo, ale z drugiej strony mają ten niepotrzebny potencjometr, jak również podobno wtyczka jest dużych rozmiarów i śmiesznie to wygląda dołączone do np toucha. Sennheiser mógłby zrobić nieco okrojoną wersję tych słuchawek (a przy tym tańszą ;)). Muszę jeszcze wybadać w jakim stopniu różnią się od tych topowych modele o deczko niżej.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No smiesznie, wyglda to jak kawalek zbroi rycerskiej :) A potencjometr nie jest az tak zly, mozna momentalnie sciszyc do zera i normalnie rozmawiac bez grzebania w kieszeni i wylaczania taczki zeby zatrzymac granie.

 

Zle mnie zrozumiales, chodzilo mi o realizacje nagran w studio, a nie jakosc plikow. W tym przypadku nie jest az tak zle - choc mowiac szczerze, mam bardzo malo plikow nizszych niz 320.

Model nizej sa 880 ktore sa znacznie tansze, a tez mocno chwala je - rowniez posiadacze 980 - 880ki maja wiekszy bas i sa bardziej fun. Maja tez spory potencjometr, wiec chyba tez nie dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkamil, ale nie musisz szukać wyłącznika Taczki, wystarczy wyciągnąć wtyczkę i przestaje grać. Jack nie jest aż taki wielki, ale to składanie jest genialne. No i fakt, potencjometr mogli sobie darować, ale idzie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera, jak byś je porównał z V-Jaysami? Sennki to jest wyższa klasa dźwięku?

 

Jeżeli V-Jays są na poziomie PX100-II, a tak je pamiętam to MX980 są znacznie lepsze imo, ale pewnie znajdą się obrońcy Vłek :D

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli V-Jays są na poziomie PX100-II, a tak je pamiętam to MX980 są znacznie lepsze imo, ale pewnie znajdą się obrońcy Vłek :D

V-Jays nie są na poziomie PX100-II.

 

Jaką scenę mają MX? Piszesz że małą i z kiepską separacją, a ja znowu czytałem, że MX mają bardzo dobrą scenę... W V-Jays właśnie scena jest szeroka, ale bardzo płaska i mało detaliczna, jakby namalowana plamami.

 

Napotkałem takie coś:

 

http://www.final-audio-design-e.com/products/piano-forte-ii-series-earphones/

 

Wg opinii na head-fi gigantyczna scena i super brzmienie, słuchawki kosztują w Japonii 40 USD, niestety z ebaya z shippingiem wyjdzie koło 100 USD jeśli w ogóle uda się je zamówić :) Może ktoś się do nich wybiera i mógłby przywieźć 10 par? :)

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności