Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

@up: Dodaj jeszcze trochę ziarna i brudów, nieco rozmyj i będzie jak "za dawnych lat" wyglądać. ;)

 

A tutaj fotka w ogólno-forumowych klimatach.

headphone_girl_by_ppen-daf3ix7.jpg

Edytowane przez PEN
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężko się zdecydować na jeden kadr.

 

Oryginał wyglądał mniej więcej tak, ale nie podobał nam się makijaż.

 

kolor1.jpg

 

Więc zdecydowaliśmy się na BW.

 

oryginalny.jpg

 

Ręka odciąga uwagę i jest inaczej naświetlona niż pozostała część sylwetki. Czas na amputację.

 

crop1.jpg

 

A może jeszcze węziej?

 

crop2.jpg

 

Nienawidzę kadrować na komputerze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, naprawdę fajnie wyszło, bardzo "wajdowo". Ładnie zrobiona konwersja do BW i to właśnie BW podoba mi się bardziej. Tylko jedna rzecz psuje tutaj trochę całość - ten przeogromny cień na szyi. Następnym razem postaraj się ten rejon jakoś wypełnić światłem i będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się zdecydować na jeden kadr.

 

Oryginał wyglądał mniej więcej tak, ale nie podobał nam się makijaż.

 

kolor1.jpg

 

Więc zdecydowaliśmy się na BW.

 

oryginalny.jpg

 

Ręka odciąga uwagę i jest inaczej naświetlona niż pozostała część sylwetki. Czas na amputację.

 

crop1.jpg

 

A może jeszcze węziej?

 

crop2.jpg

 

Nienawidzę kadrować na komputerze.

 

 

Zdecydowanie ten ostatni kadr. Natomiast poprawiłbym oświetlenie - tzn. albo idziesz w dramatyzm, tj. ostre światło, ostry kontrast na twarzy, albo jednak starasz się w miarę równo oświetlić twarz niwelując kontrasty. To światło górno-boczne jednak wprowadza zbyt dużo cieni na twarzy (ten cień na szyi jest rzeczywiście mocno niefajny). IMHO. Generalnie w portrecie jednak najlepiej spisują się dwa źródła światła.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi ten cień nie do końca leży. W kolorze nie wygląda tak źle. Może podłubię przy nim w PS-ie jeszcze. Nie, jednak nie. Próbowałem już wcześniej i wygląda to mega sztucznie. :P

 

Byłoby lepiej, jakby lampa była centralnie z przodu i może jakby dziewczyna miała obrócone ramiona.

 

https://1x.com/images/user/5b82d8b320bba84726a41a5450396000-ld.jpg

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie wydłubiesz w kwestii tego cienia. Możesz go złagodzić, trochę rozmyć na kopii warstwy i rozjaśnić a następnie bawić się w maskowanie ale nie wiem czy efekt będzie zadowalający. Następnym razem ustaw sobie białą/srebrną blendę lub kawałek (~60x60cm) styropianu pod kadrem i powinno być ok. No i kontra z obu stron, dla mnie bardzo na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi ten cień nie do końca leży. W kolorze nie wygląda tak źle. Może podłubię przy nim w PS-ie jeszcze. Nie, jednak nie. Próbowałem już wcześniej i wygląda to mega sztucznie. :P

 

Byłoby lepiej, jakby lampa była centralnie z przodu i może jakby dziewczyna miała obrócone ramiona.

 

https://1x.com/images/user/5b82d8b320bba84726a41a5450396000-ld.jpg

 

Po prostu trzeba stosować dwie lampy (tryb: master -> slave). To górne oświetlenie zostaje, ale na wprost dopalasz lampą z minusową korekcją. Wówczas nie masz efektu przepału na twarzy, ale ładnie wyrównanej tonalnie sceny. Ewentualnie trick z blendą - tak jak Kolega powyżej sugeruje.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda była, ale nie pamiętam, czy akurat w tym zdjęciu i niespecjalnie się sprawdza, bo jest dosyć spora, a dziewczyna musi trzymać ją sama. Przejrzałem sobie galerię z sesji i są zdjęcia z blendą, ale niestety modelka nie wyszła na nich tak fajnie, jak na tym.

 

Używam lamp studyjnych, więc wszelkie korekcje wprowadzam manualnie. :P Lampy były trzy. Jedna z przodu i dwie z tyłu. Zdjęcie zrobiłem bez błysku (w świetle modelującym).

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin, mam do oddania statyw do aparatu (w razie jakbyś chciał pisz PW) - może jakoś do niego blendę przymocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda powinna być ustawiona tuż poniżej dolnej krawędzi kadru aby dała jakiś sensowny efekt, tym bardziej, że masz tu światło punktowe, twarde a nie rozproszone. Skombinuj sobie jakiś stolik, ja mam taki

svartasen-stolik-na-laptop-bia-y__018694

Jest fajny bo możesz regulować wysokość. Kładziesz na nim blendę i przypinasz ją klipsem do papieru lub takim do ubrań. Innym sposobem jest doświetlenie od dołu jakimś niezbyt mocnym, rozproszonym źródłem, przy odrobinie zabawy z WB nawet led-owa latarka dałaby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Yongnuo z softboxem, ale nie zawsze błyskam.

 

Stolik nawet fajny pomysł, ale nie wiem czy go zmieszczę. Zazwyczaj dziewczyny po prostu trzymają ją na kolanach, chociaż zmienia to niestety ułożenie rąk na niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie małe Yongnuo w softboxie położone na podłodze i skierowane pod kątem 45 stopni w górę świetnie się nadaje do wypełnienia takich cieni.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo sposobów na wyzwolenie takiej lampki nawet w takim przypadku. Fotocela, kabel, wyzwalacz bezprzewodowy. Manualnie ograniczasz moc lampki do odpowiedniej wartości, tak aby dobrze zgrywała się ze światłem modelującym i wyzwalasz np. z kabla lub jakimś wyzwalaczem bezprzewodowym, btw, sprawdź pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, podoba się. Taka tylko drobna uwaga, nie tyle do samego zdjęcia co do modelki - byłoby, moim zdaniem, odrobinę lepiej gdyby dziewczyna skierowała wzrok w stronę, w którą skierowany jest jej nos. Coś jak tu:

33c515dc568286fef8f6abfed8fcd542.jpg

 

Edyta: Żeby nie było! To zdjęcie nie jest moje, to tylko przykład do tego co napisane powyżej.

Edytowane przez PEN
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ode mnie MIG 15:

 

 

wygląda, jakby mu trochę noska dziabnęli :/

 

Bo stare MiGi mają dziabnięte noski - silnik centralnie, a jakoś musi powietrze zasysać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności