Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

taki temat to musisz studiowac dla pełnej klatki - to sie nie da kupic "bo ktos cos powiedział" i lepiej tego nie robic ;)

 

jak to jakiego ? - najlepszego :) napewno nie jena

 

od naiwnej nadzieji zwsze lepiej zaczac niz beznadziejne :)

troche trudno bo ludzi coraz wiecej ale ... oby :win:

 

p.s

nie mialem na mysli pojsc do sklepu i kupic - raczej upolowac

 

zawsze mozna zaczac od moze minolty 50 1.4, u siebie stawiam na konice, porst jest ok ale pełna klatka to jednak pełna klatka tu drobne roznice beda sie przekladały na duze zmiany - nie zajmowalem sie tematem pełniej klatki minolta vs konica i ktory model dokladnie ...wiec nie sugeruj sie bo to dokladnie gdybactwo


Saiya

 

radze rozmyslac nad nie kupowaniem zadnych nawet 24 mpx ani tym bardziej 36 mpx ani 50 mpx - chyba ze zawodowo chcesz robic zdjecia grupowe i multi sklady - ta iluzoryczna potrzeba detalu jest bardzo zwodnicza

wydaje ze sie ze niewielka roznica w dynamice ale to sie tylko wydaje

i zawsze robic zdjecia na duzym minusie przy mocnym oswietleniu plenerowym - cienie podciagniesz z dobra matrycą, przepalen nigdy

 

z takim sony 7s jest tyle pola do manewru w manipulacji rawem ze ....oł matko boska

 

 

 

ale z drugiej strony wszystko zalezy od wycwiczenia posługiwania sie manualem i precyzji z trafianiem

bo jesli bedziue kiepsko to przez pomniejszanie z 40mpx mozna wiele poprawic ostrosc na ostatecznej odbitce czy sfinalizowanym zdjeciu dla przegladania w tv

 

nieodpowiednio trafiona "parka slubna" z 12 mpx bedzie o wiele bardziej nietrafiona na 12mpx niz na 50mpx - oba przeskalowanie do "18x24"

 

wiec taka jednoznaczna rada nie istnieje albo nie jestem w stanie jej nawet okreslic :)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze głupio wyglada dac 10k za 12 mpx ot wszystko bo czy mało? a po co komu wiecej

 

fachowiec wiele nie przekadrowywuje, odbitke zrobi 30x20 od swieta, do ogladania w tv tez nadto - no ale sie nie spieram 12 to 12 - dla mnie idealnie byłoby jakies 16-18 z powodów wykadrowan i własnie niekiedy przydatnego wyostrzajacego skalowania w dół

 

ale czy 36 to jakies hallo to tez duzy znak zapytania

 

 

wiemy wszyscy jakie problemy ma 7ka z duzymi plikami a jakie problemy ma z nimi zdjecie to tez inna kwestia

ile to mozna zapisywac na karcie te "50 mb" pliki

 

obrobka takich masowo jest fatalna zgraj do adobe 200 zdjec po 50 mega i zlec robote w automacie a zrob to samo z 25 megowymi a to samo z 15

ja tam cenie sobie swoj czas ;)

 

moza wiecznie rozbudowywac kompa ale to nic zmienia bo mnie nadal potrzeba wiecej czasu

jakos nie kocham kart po 200 gb ani dysków 10tb

"kocham" body 18mpx :) i sprawnosc a sprawnosci zawsze mało, nic bym dla niej nie poswicił ani 1 mpxa zbytecznego

 

ps

byio by ciekawie zobaczyc 8mpx fujika S na ff ile zalet - ciezko sobie wyobrazic :) - wady tez nie przecze ma to swoje wady i zlalety

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze nie wiem ? ;)

 

gdybam sobie :) gdybactwo jest czasem przydatne na zaś - moze ktos to kiedyś przeczyta a moze nikt :)

 

jesli juz cos pisze to raczej gdybając bo nie chodzi o odpowiedz jednorazową o te najmniej chodzi

mam taki nawtk gdybactwa by temat dało sie przełozyc na wiele roznych zastosowan - był jak lenin wiecznie zywy :P

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach bo tu o zdjeciach a sie wtryniła rozprawa o niczem :)

 

cofnałem sie do kilka do str. 179 i rzecywiscie zdjecia i to rozne a nie słuchawki na stole sluchawki pod stołem :) - takie pocztówkowe strety mi sie widzą, własnie to cwwicze z nim jest najwiekszy problem w manualu

 

panna telefonistka na pocztówce z miasta swietna robota - troche mały formacik by robiło wrazenie jak powinno

 

(obciac słupy po bokach i lampy z gory a reszte powiekszyc -chyba ze koniecznie chcesz miec te kwiaty na lewej latarni jako dodatek koloryzujacy ale nie potrzeba, potrzba gołej ulicy jak ze starej fotografii i panny ni to z gruchy ni z pietruchy sie biorącej)

 

dobra koncze gdybactwo czas sie przeniesc tam gdzie trzeba do muzyka :)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wersji z różnym kadrowaniem - ostateczną wybierze sobie zleceniodawca.

 

Wpadła jeszcze taka wariacja:

 

Co sądzicie?

Sądzę, że oryginał dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamta jest bardziej ok bo tu za duzo sie dzieje ;) by postawic na komódce

 

tu sie wrzuca zdjecia na serwer forumowy ? bo widze w linku ze sa zachowane na mp3store

gdzie sie je dodaje?

 

czy z zewnetrzego serwera i trzeba podac adres url

 

zreszta szkoda czasu na szukanie

z googli wrzuce o co mi chodzi nie tyle zmieniac zdjecie ale zdjecie poobcinac - a klient by sie zgodził na to z robaczkami swietojanskimi? ;)

zresztą to juz calkiem inne zdjecie

 

chyba ze nie widac .. no to trudno, zreszta kogo obchodzi o co mi chodzi .. mam problem, moj problem :) komus sie moze podobac z latarniami po bokach i górze

 

nawet jeszce poł centymetra gory za duzo - do tego czarnego daszku/ rynienki po prawej co poziomo odchodzi u gory zaraz pod nim obciachac i te druty na pierwszym planie mozn by zmiekczyc lub wymazac , swiatło w samochodzie zgasic za reką panny

 

https://goo.gl/photos/sLoSv8yvLk9fdccF6

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchawszy się pokornie w opinie usiadłem raz jeszcze do obrazków sprzed dni kilku. Wyszło mi z tego co poniżej. Cóż, dziewczyna ma po prostu jasną karnację i już, taką ją natura stworzyła. Mile widziane dalsze uwagi, ironie pozwolę sobie ignorować.

IMG_2075s.jpg

IMG_2085s.jpg

IMG_2172s.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz o wiele lepiej naprawde wiele ...i wciaz wiele byc moze

ale przynajniej swiatłocien cery poszedł tyle ze moze sie podobac wlscicielce jej portret bo z tamtymi bym złotówki na jej miejsciu nie dał a poszedł do sądu o zniewazenie uczuc osobistych ;)

 

w jednym oknie podejrzyj obraz a drugim oknie przegladarki drugi to samo pierwsze zdjecie - ziemia a niebo - pogratulowac pozostaje , kawał roboty wykonałes

 

dwa kolejne sa juz "do sprzedazy" jesli tak bedziesz nadal oko cwiczył to sąd Cie nie spotka :)

 

 

nic tu nie zalezy od sprzetu i warsztatów tak jak od Twego własnegu gustu i Twego wlasnego oka ktore na twoj gust patrzy i mowi ooo oo nie tak nie w te strone , ooo tak tak w te w te

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować ślicznie. Same zdjęcia powstały dość spontanicznie. Dziewczyna na zdjęciach też od czasu do czasu coś fotografuje a los chciał, że oboje siedzimy w tym samym systemie. Umówiliśmy się na wypożyczenie sobie szkieł. Moje 85mm f1.8 za jej 70-200 f4 a to co powyżej to wynik takiego testu "na gorąco" zaraz po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEN

1 za ciasno, a po za tym dziewczę ma bardzo mały nosek i wysokie czoło, wygląda to ..... ciiiiiichhooo... staraj się to ukryć a będzie lepiej.

A ciepłe światełko ew korekta balansu lub tonacji jak możesz w body to ociepli skórę. Ale ja tam się nie znam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykadrowałem ciasno bo zleżało mi na wzmocnieniu akcentu na oczach. Na szerszych kadrach jakoś ciężko mi odszukać to co chcę pokazać. Mały nos i wysokie czoło, to fakt ale z tym nie wiem jak walczyć. Mogłem spróbować bardziej z profilu ale nie przepadam za takim ustawianiem modelki. Zdaję sobie sprawę też, że ludzie zazwyczaj (choć wyjątków jest mnóstwo) wolą ocieplone tonacje w portrecie. Środkowe z powyższych trzech potraktowałem lekko ocieplonym WB ale osobiście bardziej pasuje mi ten z pierwszego po prawej. Dzięki wielkie za opinie, każdą zbieram i biorę w rozważanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mozemy lubic blade, nawet calkiem białe japonskie gejsze - problem nie tkwi w bladosci jej cery ale w tym ze jest zamarznieta ;)

 

dziwczyna sie odmroziła latem :) -wszelki fiolet musi znikąć nawet jesli go ma na stanie sama zainteresowana

 

ps

wybraniem miesc głebi twarzy i oczami sprobuj manipulowac przez tzw suwak przejrzystosci ale to raczej trzeba by z innym obiektywem o o wiele mniejszej glebi- wowczas masz pole manewru ale i tu mozna cos ukrecic ...jakis mały przekret :)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności