Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Damix: Gladius ma te wypukłości, wytłoczenia paneli - pakuj kable w tym obszarze i zamknie się bez problemu. Ostatnio składałem znowu kompa w Gladiusie dla gimnazjalisty-gracza, zrobiłem tak że nie widać kabli. Trochę pod koszykiem HDD, ale pusto pomiędzy koszykiem a zatoką ODD. Jak wciśniesz jakiś kabel w tę niewytłoczoną część, to trzeba się potem męczyć. CPU też trzeba puścić w wytłoczeniu, to samo 24 pin. Do tego tak jak pisze brewamator, opaski zaciskowe i porządek :)

 

To była jednak płytka mATX, więc widać dosyć długie odcinki kabli:

1a.jpg

2a.jpg

 

Jaki bajer backplate w tanich kartach, a ja w MSI GTX 970 nie mam:

3a.jpg

 

Edit: Cooler CPU będzie lepszy. Komputer był wysyłany, bałem się :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kable w większości się zbierały na samym dole gdzie nie ma tego wytłoczenia. Pewnie gdybym przeniósł dyski w zatoki 5.25 z adapterem to by się ładnie ułożyło. Ale jak na pierwszy złożony komputer nie jest źle.

Możliwe, że kiedyś zmienię wiatraczki od CPU bo na wyższych prędkościach lekko brzęczą. Niezbyt często, zazwyczaj przy renderowaniu ale jednak (w grach cisza).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie możesz ustawić krzywą, zazwyczaj różnicy pomiędzy maks a 60-70% nie ma w wydajności chłodzenia, bo radiator ma też swoje ograniczenia w oddawaniu ciepła.

Ten STRIX ma tylko jedno gniazdo 8 pin?

 

Nie jest źle, jest spoko. Wielu nawet nie próbuje chować kabli i wszystko wisi w środku :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kable w większości się zbierały na samym dole gdzie nie ma tego wytłoczenia. Pewnie gdybym przeniósł dyski w zatoki 5.25 z adapterem to by się ładnie ułożyło. Ale jak na pierwszy złożony komputer nie jest źle.

Możliwe, że kiedyś zmienię wiatraczki od CPU bo na wyższych prędkościach lekko brzęczą. Niezbyt często, zazwyczaj przy renderowaniu ale jednak (w grach cisza).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Się właśnie miałem pytać czy daje się we znaki to chłodzenie. Ale w sumie dwie wieżyczki muszą ładnie dawać radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie możesz ustawić krzywą, zazwyczaj różnicy pomiędzy maks a 60-70% nie ma w wydajności chłodzenia, bo radiator ma też swoje ograniczenia w oddawaniu ciepła.

Ten STRIX ma tylko jedno gniazdo 8 pin?

 

Nie jest źle, jest spoko. Wielu nawet nie próbuje chować kabli i wszystko wisi w środku :)

 

Sprawdzę, na razie ustawiałem w ai suite i jest dobrze ale nie można skręcić wiatraków poniżej 500 rpm. W sumie przy takiej prędkości są niesłyszalne więc na razie wystarczy.

Tak, ma tylko jedno gniazdo 8pin z diodą led, nie wiem po co... Chyba dla tych nie wepchną wtyczki do końca, wtedy zapewne dioda świeci się na czerwono a nie na biało.

 

EDIT: a kable potrafisz świetnie ułożyć, pełen profesjonalizm. Bardzo schludnie to wygląda w twoim wykonaniu :).

 

U mnie te kable w większości się zbierały na samym dole gdzie nie ma tego wytłoczenia. Pewnie gdybym przeniósł dyski w zatoki 5.25 z adapterem to by się ładnie ułożyło. Ale jak na pierwszy złożony komputer nie jest źle.

Możliwe, że kiedyś zmienię wiatraczki od CPU bo na wyższych prędkościach lekko brzęczą. Niezbyt często, zazwyczaj przy renderowaniu ale jednak (w grach cisza).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Się właśnie miałem pytać czy daje się we znaki to chłodzenie. Ale w sumie dwie wieżyczki muszą ładnie dawać radę ;)

 

Daje radę ale wiatraki z obudowy są cichsze niż te na procesorze o dziwo. Na wysokich obrotach wiatraków obudowy słychać szum powietrza ale nie je same. Przy wiatraczkach na procesorze słychać ich własne brzęczenie w okolicach 600 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na coolerze to chyba Mistrale, a w obudowie siedzą Zephyr. Mistrale rzeczywiście wyższa prędkość obrotowa i większy hałas, są chyba glossy, a Zephyry matowe. Zephyr są ok, ale średnio pracują pod sufitem - bardziej terkoczą, w pionie ok.

 

Diodę można wyłączyć, ja tak robię - w GeForce Experience. Tam też mrugania, animacje i inne ******ły :) Jedyne co ma jakiś sens to chyba obciążenie/temp > intensywność podświetlenia.

 

BTW, jest już RT Windows 10. Zmian brak, ale jakiś szybszy.

 

BTW 2, przesiadłem się na monitor 21:9 :D OMG, rewelka.

 

21_na_9_zrzut.jpg

 

To samo w 16:9

 

16_na_9_zrzut.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą dość dużo kurzu już się zbiera a komputer mam dopiero 2 tygodnie.

 

Czym więcej wiatraków - tym większy syf, nie ma na to siły ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoja drogą dość dużo kurzu już się zbiera a komputer mam dopiero 2 tygodnie.

Czym więcej wiatraków - tym większy syf, nie ma na to siły ;)

 

A filtry przeciw pyłowe, i środki do czyszczenia antystatyczne?

Obecnie nie bawię się tym aż tak, więc kurzy się dość szybko. Ale pamiętam że kiedyś przynosiło to dobry efekt jak czyściłem same filtry tylko w miarę często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na coolerze to chyba Mistrale, a w obudowie siedzą Zephyr. Mistrale rzeczywiście wyższa prędkość obrotowa i większy hałas, są chyba glossy, a Zephyry matowe. Zephyr są ok, ale średnio pracują pod sufitem - bardziej terkoczą, w pionie ok.

 

Diodę można wyłączyć, ja tak robię - w GeForce Experience. Tam też mrugania, animacje i inne ******ły :) Jedyne co ma jakiś sens to chyba obciążenie/temp > intensywność podświetlenia.

 

BTW, jest już RT Windows 10. Zmian brak, ale jakiś szybszy.

 

BTW 2, przesiadłem się na monitor 21:9 :D OMG, rewelka.

 

21_na_9_zrzut.jpg

 

To samo w 16:9

 

16_na_9_zrzut.jpg

 

Też kce taki monitor :ph34r:

 

Ja dopiero się do 8.1 przyzwyczajam.. gdyby nie plugin StartIsBack pewnie dalej bym na 7 siedział

Pulpit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie macie, pośmiejcie się. Ciężko to szło bo przez miękkie podłoże (kanapa) i statyw przez co nie mogłem się ustawić na wprost przy montowaniu elementów płyty głównej. Dla niezainteresowanych odsyłam do 10 minuty, ciekawy efekt dźwiękowy wyszedł, prawie jak binauralne nagranie :D.

Kolega montował, audio wyszło jakie wyszło, nagrywane telefonem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, cicho tera! Damix nawija na video! :D

Oglądamy :D

 

kuźwa, jakichś 5 bydlunów dało łapki w dół - na pewno fani konsol, nie dygaj Damix! :D

 

"Otóż nie witam was bardzo serdecznie" haha xD

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądnę jutro, ale podziwiam, bo jak trzeba coś składać to rzucam wszystko i czem prędzej się biorę :) Nie ma czasu nawet na fotki.

 

Matthi: Ładny interfejs. Używałem do ósemki Start8 - z pełnym wyłączeniem metro, było spoko. Dobry system, ale upierdliwość i głupie pomysły MS efekt zepsuły.

 

EDIT:

 

Damix, spoko nagranie :) Tylko w ramach podstawki pod mobo używaj pudełka od płyty, bo ta folia antystatyczna jest antystatyczna, ale w środku :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępie miałem położyć płytę główną na pudełku od niej i na gąbkę z pudełka karty graficznej ale w ferworze składania wyszło inaczej ;-). W takim razie moje szczęście, że nie został na niej jakiś ładunek elektrostatyczny.

 

Ciekawi mnie czy dałoby się odtworzyć taki efekt przejeżdżającej kartki od ok. 10 minuty filmiku. Kolega składający filmik jak i ja za każdym razem się łapaliśmy na to szukając karetki za oknem ;-).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem Ci to wyszło Damix, mój piec przy tym to obraz nędzy i rozpaczy. Dla klientów jak składam to się przykładam swój mam teraz sklecony z części które klienci uznali za zbędne, ale przynajmniej jest cichy, bo procesor chłodzenie ma pasywne, a grafika ma wymienione chłodzenie i na sztywno wpięte w molexa na 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem Ci to wyszło Damix, mój piec przy tym to obraz nędzy i rozpaczy. Dla klientów jak składam to się przykładam swój mam teraz sklecony z części które klienci uznali za zbędne, ale przynajmniej jest cichy, bo procesor chłodzenie ma pasywne, a grafika ma wymienione chłodzenie i na sztywno wpięte w molexa na 5V.

Ja swój składałem po imprezie, i od jakiś ponad 2 lat nie licząc tego że co pół roku go wydmu****ę sprężarką i czyszczę środkami antystatycznymi nic nie robiłem.

Wygląda to tak(odkurzany jakieś 2 miesiące temu :P):

gallery_55644_703_966609.jpg

Ze względu na graciarnie i kilka rozłożonych sprzętów pozwoliłem sobie na małą cenzurę xD

gallery_55644_703_302303.jpg

 

gallery_55644_703_581648.jpg

 

gallery_55644_703_2771775.jpg

 

Szału niema, no i już prawie 3 lata ta sama konfiguracja, ale jakoś nie widzę potrzeby zmiany. No chyba że wentylatorów bo się trochę trzaskać już zaczęły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim nawet ten jest piękny, jak wrócę z pracy to cyknę fotkę z cyklu " Jak nie powinien wyglądać PC po złożeniu" :)

Jakbym poszukał to bym znalazł zdjęcia laptopa którego złożyłem w kartonie po pizzy z użyciem dużej ilości taśmy izolacyjnej i trytytek, albo komputer stacjonarny złożony w obudowie złożonej z kątownika, gdzie wszystko trzymało się na słowo honoru, ale pasowało w szafę rack i nie było tego szkoda na dyskotekę wypożyczyć xD Ogólnie kompy składałem kiedyś do różnych zastosowań z czego się dało. Chyba nawet mam jeszcze gdzieś w domu kompa sprawnego z Pentium MMX 200MHz i całymi 32 mb ram + kolorową grafiką 16bit ;) (pomijam fakt że jest on chyba z rok czy 2 starszy ode mnie :P )

 

A za biurkiem zakopany leży sobie komputer z legendarnym athlonem który po dorysowaniu ścieżek ołówkiem dawał się podkręcać z 1.4GHz do około 3 na chłodzeniu powietrznym, czy do około 5 na chłodzeniu freonowym zrobionym amatorsko ze starego zamrażalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię czyściochy. Mój:

Ja też, ale jak brak funduszy, a potrzebny serwer do testów czy innych symulacji to idzie się na strych i składa coś co spełni wymagania w jak najmniejszym czasie i koszcie xD

 

U mnie byłby większy porządek, ale zasilacz itd, ma tyle kabli że mi się z tyłu nie chcą ładnie ułożyć, a kombinować mi się za dużo nie chciało. Komputer miał początkowo wytrzymywać spore OC i wytrzymywał, teraz idzie bez OC.

A wolałem wydać to co miałem na ciut mocniejszy(początkowo wykorzystywany) niż na modularny słabszy :) Nie widzę sensu zmian na razie, bo nic mocniejszego nie potrzebuję, bo na tym konfigu dalej sobie pogram/po programuje/posłucham muzyki/odpalę CAD'a itd, no może dołożył bym kolejne 8GB ramu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu "laptoka" czyściłem sąsiadce - "bo się grzał i czasem zawieszał na jutubie" ;)

Wymieniłem przy okazji pastę pod cpu i gpu i... temperatury spadły jakieś 17 stopni w dół :D

Szok normalnie :D

 

 

20150710_191102.jpg

20150710_191054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackzor, wszystkie na minimum, żadnego nie słychać :) Jedynie podkręcam obudowy na drugi stopień przy graniu, wtedy grafika lekko szemi, a CPU dalej nie słychać. Podczas pracy, jak siedzę gdzieś 5:30 - 7:00 to słyszę bardziej dysk twardy, ale to WD Green, więc nie przeszkadza. Wcześniej myślałem, że Seagate był cichy - teraz mam go do backupu, nie jest cichy :) Krócej: otwarte słuchawki + PC = zero problemu.

 

Ostatnio widziałem podobny kurz w laptopie Lenovo, jakimś gamingowym. Używany jakieś pół roku, a wylot wentylacji zapchany totalnie kurzem. Od razu łapał throttling nawet w małych grach, a OCCT zatrzymywał się po kilku sekundach - od razu było 90 stopni na CPU :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię czyściochy. Mój:

 

image.jpg

Świetnie to wygląda, bez SSD i napędu ?:) BTW: z tego swojego gladiusa jestem w stanie wymontować dolną klatkę na dyski gdybym je chciał przenieść na sama górę ?

U mnie WD RED w ogóle nie słychać na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności