Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozważam mały upgrade, podstawowe elementy. Płyta główna, procek i ramy
Za niedługo wychodzi nowa generacja od Intela na stacjonarki - Broadwell. Jak myślicie, namiesza w cenach na rynku czy powinny się trzymać takie jakie są? Przymierzam się do i5 4690k

Z tego co patrzyłem na tego Broadwell'a to ceny preorderowe nie zachęcają.. w szczególności przy wzroście wydajności o jakieś ~5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo to wychodzi Skylake na nowy socket 1151 :) Będzie obsługa DDR4. Może warto poczekać? Ale raczej tanio nie będzie.

 

Kupując płytę Z97 jednym z argumentów była współpraca z następną generacją procków, a niestety wyszła lipka z Broadwellem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych trzęsień ziemi nie będzie bo i po co? Amd nie jest w stanie niczym zagrozić intelowi więc po co intel miałby nagle obniżać bardzo ceny starszych sprzętów lub wprowadzać coś super mocnego w niskiej cenie? Naturalna progresja będzie i tyle i nie ma na co sie napalać. Hajs sie musi zgadzać i jak ktoś czeka na ddr4 to też bedzie musiał zapłacić podatek od nowości.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skylake nie wejdzie wcześniej niż pod koniec tego roku, co się i tak pewnie przedłuży. A czekać tyle z wymianą sprzętu toż to wieczność ;)

Chyba biorę tego 4690k, broadwell rzeczywiście jakiś obiecujący nie jest. Wykręcę go jakoś ładnie to wydajność będzie większa niż stockowych broadwell'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pytanie, raczej ciekawostka :) Monitor to jest pożyczony Samung SyncMaster 920nw. Dość leciwy już i możliwe że to dlatego tak wygląda jak na zdjęciach, ale jak słyszę komentarze ludzi że zwykły monitor 60hz do gry w zupełności wystarczy to mi się nóż w kieszeni otwiera.

To chyba jak z odtwarzaczami, wielu mówi 'kup sobie najtańszy w sklepie i tak różnicy na mp3 nie zauważysz'. Czytam o g-sync i wielu mówi że jak masz stabilne fps-y to nie ma tearingu. Na zdjęciach powyżej jest Q1 który osiąga ponad 2000fps na maxa i przy teoretycznie ustawionych poprawnie frame-limitach i odświeżaniu, go widać.

Przez tyle czasu czytałem że 120hz monitory to naciąganie na slogan 4gamers, teraz jakoś spowszedniały i są normą (a są tacy co stoją przy tym że 60hz styka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pytanie, raczej ciekawostka :) Monitor to jest pożyczony Samung SyncMaster 920nw. Dość leciwy już i możliwe że to dlatego tak wygląda jak na zdjęciach, ale jak słyszę komentarze ludzi że zwykły monitor 60hz do gry w zupełności wystarczy to mi się nóż w kieszeni otwiera.

To chyba jak z odtwarzaczami, wielu mówi 'kup sobie najtańszy w sklepie i tak różnicy na mp3 nie zauważysz'. Czytam o g-sync i wielu mówi że jak masz stabilne fps-y to nie ma tearingu. Na zdjęciach powyżej jest Q1 który osiąga ponad 2000fps na maxa i przy teoretycznie ustawionych poprawnie frame-limitach i odświeżaniu, go widać.

Przez tyle czasu czytałem że 120hz monitory to naciąganie na slogan 4gamers, teraz jakoś spowszedniały i są normą (a są tacy co stoją przy tym że 60hz styka).

Mnie ziemniaki czwórkami z piwnicy wyłażą jak czytam takie posty. Jak komuś wystarcza 60Hz to jego sprawa i żaden to powód aby go krytykować :). To, że dla ciebie coś jest lepsze wcale nie znaczy, że dla innych też musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest także to, że @elm krytykuje ludzi co mają monitory z odświeżaniem 60 Hz a sam chwali się kartą GTX760 która 120 FPS osiągnie jedynie w starych grach, ew. grach z niewymagającą dużej mocy obliczeniowej oprawą graficzną.

Edytowane przez kazikson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykuje ludzie co mają monitory 60hz bo sam teraz taki mam, lecz tych którzy twierdzą że taki KAŻDEMU wystarczy bo i tak 'nie odczują różnicy' a jak nie - to jesteś głupi. Tak samo nie krytykuje ludzi kupujących słuchawki za więcej niż 100zł i słuchających mp3 :) Kupujesz to co jest ci potrzebne i na co masz kaprys. kazikson91 wiem że moja karta to nie szytszczytów, ale 120fps osiągnie w 9na10 gier z top steam-a (nie każdy gra w wieśka lub gta5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na Windowsa 10 z programu Insider. Wcześniej tylko kilka razy sprawdzałem, ale teraz zdecydowałem się już na nim zostać do końca lipca. Bardzo mi się podoba, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Wirtualne pulpity dla mnie lepsze niż w programie Dexpot - dużo prostsze, ale przerzucanie ctrl+winkey+strzałki zaskakująco wygodne. W ogóle mam wrażenie, że korzystam z Linuxa, bo kilka lat temu konfigurowałem Debiana, żeby tak wyglądał i podobnie się zachowywał :)

 

Pochrzanili jedynie panel sterowania z nowym ekranem ustawień, sporo opcji w głupich miejscach i jeśli chodzi o konfiguracje, to jest ponownie wrażenie kolejnej nakładki, na nakładce, na nakładce...

 

Działa w pełni stabilnie. Do tego stery nVidii bez problemu (oprócz opcji DSR), audio bez problemu. Miałem mały zawał instalując AIMa SC808, trzeba było wgrać sterowniki z 7-ki ze zgodnością z Win 7. Sterowniki z ósemki ze zgodnością Win 8 nie działały. Karta działa bez najmniejszego problemu. Tak samo GTA V lub Wiedźmin 3. Mój Kaspersky jedynie nie śmiga na dziesiątce, może za jakiś czas się to zmieni. Muszę raczyć się Avastem. Są też problemy z Chrome, działa ok - jedynie Inbox lub Google Keep powodują randomowe skoki na 50% użycia, przez kilka minut. Firefox w pełni ok.

 

Całe szczęście można już wychrzanić kafle z menu start. Te jest trochę upośledzone, ale dla mnie wystarcza. Jak czegoś zabraknie to wgram ponownie Start8.

 

3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux - 2 pytanka mam, bo aktualnie siedzę na win 7 pro 64 - kilka dni temu "przełamałem się" i uległem tej darmowej aktualizacji do win 10 (dostanę 10 pro), którą udostępnią 29 lipca - to będzie też 64bit (nigdzie chyba o tym nie piszą) ? I czy gdyby coś mi nie podpasiło to mogę wrócić z powrotem do siódemki?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w razie czego reinstalacja Windows 7 na tym samym kluczu będzie możliwa. Raczej dostaniesz 64 bit, gdzieś o tym już czytałem. No i to pewnie nie będzie instalacja od nowa, tylko właśnie aktualizacja, to pewnie nie możliwe byłoby przejście do 32 bit.

 

Okazało się, że 29 lipca udostępnią finalną kompilację dla Insidera, a rezerwacje stopniowo później.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności