Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że w razie czego reinstalacja Windows 7 na tym samym kluczu będzie możliwa. Raczej dostaniesz 64 bit, gdzieś o tym już czytałem. No i to pewnie nie będzie instalacja od nowa, tylko właśnie aktualizacja, to pewnie nie możliwe byłoby przejście do 32 bit.

 

Okazało się, że 29 lipca udostępnią finalną kompilację dla Insidera, a rezerwacje stopniowo później.

 

ok, t4i ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter: Ja od razu wgrałem Start8, miałem siódemkowe menu, ale interfejs w stylu 8-ki i od razu blokadę kafelek. Jednak nie dałem rady korzystać z tej nakładki start i aktywnych narożników. Sam system podobał mi się bardziej od siódemki, ale ogólnie 8.1 w kontekście 10-tki to teraz dziwna sprawa. Wciskali to "Metro", przekonywali, ludzie się nauczyli, a teraz programy kafelkowe są w formie aplikacji ekranowych i raczej do niczego się to nie przyda na desktopie. No, pogodę i kalendarz można sobie wrzucić w menu start, ale po otwarciu i tak wygląda to jak jakiś emulator widoku metro :)

 

Więc kilka lat ósemkowania było absolutnie zbędne i cała ósemka idzie do kosza. Uczyli ludzi, że można żyć bez przycisku start, potem łudzili że go przywrócą, a zrobili z niego tylko widoczny skrót do kafelek. Już ogarniałem gdzie są jakie ustawienia w tych kafelkach (wciskanych na siłę, np. ustawienia Bluetooth), a teraz wszystko jest znowu w innym miejscu.

 

Nowy ekran ustawień wygląda tak:

6a.jpg

 

Panel sterowania został, ale część opcji stamtąd zniknęła, a sporo zostało upośledzonych (ustawienia ekranu, kompozycji). To jeszcze nie jest finalna wersja, może coś jeszcze z tym zrobią.

 

Tak na przykład wygląda apka pogodowa:

7a.jpg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli bez rezerwacji nie bedzie automatycznej aktualizacji, jakeigos popupu w win8.1 itp?

Natoamist rezerwacja jest mozliwa wlasnie przez jakas nowa ikonke w status barze... dobrze przeczytalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubbby, ikonka powininna pojawić się po pełnym zaktualizowaniu Windowsa 8.1. To jedna z paczek w Windows Update, da się znaleźć jej oznaczenie w necie w poradnikach w stylu "jak wyłączyć przypomnienie o aktualizacji do Windowsa 10", żeby sprawdzić czy ją masz wgraną.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmowa zeszła na rezerwacje to ja się podłącze. Wie ktoś może jak to jest z windą z MSDNa? Mam zainstalowaną wspomnianą aktualizację ale żadne powiadomienie o rezerwacji do tej pory się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić nowym zakupem ^_^

Zdjęcia bebechów przed i po zamontowaniem grafiki i chłodzenia na procesor + zdjęcie kości RAM, wrzucam bo fajnie wygląda w takiej mini wersji, konkretniej Low Profile żeby pod chłodzenie weszło. Zdjęcie biurka razem z kupioną wtedy klawiaturą mechaniczną CM Storm Trigger-Z.
Setup wyjątkowo udany, procesor w przyszłości do podkręcenia (i5 4690k), póki co w stres testach nie wyjdzie wyżej niż 50 stopni.

IMG_20150715_143901.jpg
IMG_20150710_161109.jpg
IMG_20150709_101218.jpg
IMG_20150708_210214.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB 3.0 też można lepiej naciągnąć. Może olałbym wtedy otwór przy grafice i puścił za tackę tuż pod klatką ODD.

 

Chyba tak zrobię bo rzeczywiście sporo luzu ma, chociaż tam przy złączach to siłą rzeczy będzie trochę kocioł

I tak estetykę burzy mi biały wiatrak od chłodzenia które było przełożone ze starej puszki :P

 

Swoją drogą jestem bardzo zadowolony z tej obudowy, cichutka, przewiewna i mieści największe chłodzenia w tym standardzie.

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba "pionowe" gniazdo USB 3.0 lepsze. U mnie w Z97 Gaming 5 jest kątowe, Fractal R5 ma tackę trochę we wgłębieniu i wpięcie przez dziurę podwójnego kabla 3.0 jest bardzo trudne, nadwyręża gniazdo i ciężko kabel z tyłu zagospodarować.

 

Z drugiej strony, jak tacka jest na płasko, bez wgłębienia (Silent Base 800), to już w ogóle się nie dało wpiąć przez otwór - trzeba by mniejszą płytę. W Silent Base 800 też musiałem puścić pod klatką 5,25". Całe szczęście to przewidzieli i jest tam szczelina, koszyk 3,5 mm ma dystans do tacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zmobilizowałem aby otworzyć obudowę, trochę jeszcze uporządkować i sprawdzić dlaczego nie działa przedni panel audio (choć i tak z niego nie korzystam). Podpięty wtyczką AC97 nie współpracował, po wyciągnięciu kabli na ile się dało w końcu "HDaudio" dosięgnęło gniazda w płycie głównej i działa bez problemu.

Swoja drogą dość dużo kurzu już się zbiera a komputer mam dopiero 2 tygodnie.

 

Tutaj jeszcze fotka przed uporządkowaniem :

IMG_20150715_160550.jpg

 

I po :

IMG_20150715_162326.jpg IMG_20150715_163329.jpg

 

EDIT: ogólnie największy kłopot miałem z upchaniem kabli z tyłu tak aby w ogóle domknąć obudowę i w trakcie montażu z wpięciem zasilania procesora do płyty głównej. Nie wiem jaka metoda lepsza/wygodniejsza ale ja najpierw montowałem RAM, CPU i chłodzenie na płycie głównej a potem dopiero przykręcałem ją do obudowy jako całość. Nakręciłem nawet filmik z tego, bardziej z obawy gdyby jakaś część po wyjęciu z pudełka okazała się uszkodzona, ale nie będę pokazywał bo się okaże, że wszystko robiłem źle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ułożenia kabli za ścianką płyty głównej wykorzystujemy opaski zaciskowe, większość nowych puszek przystosowanych do ułożenia kabli za płytą ma tam specjalne oczka, przez które przewlekamy opaskę i ładnie dociskamy kable do ścianki, nie ma wtedy żadnych problemów z zamknięciem obudowy. Oczywiście długość kabli wychodzących z zasilacza musi być odpowiednio dobrana do wielkości obudowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zmobilizowałem aby otworzyć obudowę, trochę jeszcze uporządkować i sprawdzić dlaczego nie działa przedni panel audio (choć i tak z niego nie korzystam). Podpięty wtyczką AC97 nie współpracował, po wyciągnięciu kabli na ile się dało w końcu "HDaudio" dosięgnęło gniazda w płycie głównej i działa bez problemu.

Swoja drogą dość dużo kurzu już się zbiera a komputer mam dopiero 2 tygodnie.

 

Tutaj jeszcze fotka przed uporządkowaniem :

attachicon.gifIMG_20150715_160550.jpg

 

I po :

attachicon.gifIMG_20150715_162326.jpg attachicon.gifIMG_20150715_163329.jpg

 

EDIT: ogólnie największy kłopot miałem z upchaniem kabli z tyłu tak aby w ogóle domknąć obudowę i w trakcie montażu z wpięciem zasilania procesora do płyty głównej. Nie wiem jaka metoda lepsza/wygodniejsza ale ja najpierw montowałem RAM, CPU i chłodzenie na płycie głównej a potem dopiero przykręcałem ją do obudowy jako całość. Nakręciłem nawet filmik z tego, bardziej z obawy gdyby jakaś część po wyjęciu z pudełka okazała się uszkodzona, ale nie będę pokazywał bo się okaże, że wszystko robiłem źle :D.

Satysfakcjonujący widok jak tak wszystko ładnie ułożone :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności