Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Zotac 1660 Super:

https://www.olx.pl/d/oferta/zotac-1660-super-gwarancja-CID99-IDPYL6F.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

192bit i 6 GB zamiast 256bit i 8 gigów w GTX 1070/1080? :D No jest nowsza, + ma gwarancję :D No i mniej CUDów. Jakieś dziwne te karty, niby nowsze a teoretycznie słabsze :P

 

Edit:

już po ptokach, gość miał dwie (czyli kopara) i sprzedał obie. Szkoda, bo to był nawet dobry deal.

 

Edit 2:

Raz się żyje - zamówiłem GTX 1070 TI MSI Gaming, 850 😎

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, x X x napisał:

Raz się żyje - zamówiłem GTX 1070 TI MSI Gaming, 850 😎

Będzie Pan zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kurs złotówki, inflancje i pewnie przez to że karty graficzne zaczęły być dostępne to teraz procesory poszły do góry. Czaiłem się na jakąś promke na 12400f to z ze zwykłej ceny 899 to już teraz 950-1000 się zrobił. Olewam już czekanie bo jak mówi przysłowie "taniej to już było" wiec skompletowałem wszystko i zakupiłem sprzęt na kolejnych mam nadzieje dobrych pare latek ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Przez kurs złotówki, inflancje i pewnie przez to że karty graficzne zaczęły być dostępne to teraz procesory poszły do góry. Czaiłem się na jakąś promke na 12400f to z ze zwykłej ceny 899 to już teraz 950-1000 się zrobił. Olewam już czekanie bo jak mówi przysłowie "taniej to już było" wiec skompletowałem wszystko i zakupiłem sprzęt na kolejne mam nadzieje dobrych pare latek ;)

https://www.pepper.pl/promocje/procesor-i5-12400f-553571:D Zakładam, że już kupiłeś. Ale zawsze możesz zwrócić ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako, że @Dirian narzekał, że mam porysowaną i pękniętą obudowę, to sprawiłem sobie na promce w Euro takie cudo :D

https://www.euro.com.pl/obudowy-pc/silentiumpc-obudowa-pc-sil-pc-ventum-vt2-evo-tg-argb.bhtml

Tylko nie mam kompletu wentylatorów ARGB, ale kiedyś wyłapie trójpak na jakiejś promce haha :D

Edytowane przez x X x
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

Nie kumam o co chodzi z tą modą na ledy w tęczowych kolorach ale co kto lubi ;) Ja nie mam żadnego chyba bo mam obudowe bez okna to nie widze hehe. Acz mało brakowało a bym dzisiaj zamówił ramy z ledami przez pomyłke :D

A widzisz ;) Też byś chciał panienki wyrywać na LEDy ;) Ja co prawda będę wyrywał swoją żonę i córkę, ale jednak :D

 

Edit:

Znalazły się i wentylatorki :D

https://allegro.pl/oferta/wentylator-silentiumpc-stella-hp-argb-120-3pack-12146454209

- 20 złotych za monety ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, drodzy Panowie (świadomie, bo chyba kobiet w tym wątku nie uświadczymy).

 

Jeżeli karta graficzna ma dwa złącza zasilania (w GTX 1070 TI 6pin i 8pin) to mogę ją zasilić jednym przewodem z dwoma wtyczkami (mam takie), czy muszą to być osobne przewody (osobne linie zasilania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam na razie tak jak jest. Oglądałem jeden test na jutube i z testów wynikło, że nie ma to żadnego znaczenia.

 

Mam za to inne pytanie, może pomożecie. Znacie jakiś program, w którym można by ustawić własne profile szybkości działania wentylatorów obudowy? W moim przypadku są to wentylatory bez PWM i mogę nimi sterować z poziomu oprogramowania płyty głównej, ale nie ma tam możliwości zapisu profili aby się szybko przełączyć - trzeba przestawiać wykres ręcznie. Dodatkowo jest on zależny od temperatury CPU lub płyty głównej, niestety nie da się zlinkować z grafiką, a na tym bardziej by mi zależało.

 

Wygląda to tak:

image.png

To są moje aktualne ustawienia. Podczas grania w np. Warzone procesor pracuje w zakresie 40-45 stopni (załóżmy aby było łatwiej 40-50). Grafika w okolicach 70. Fajnie by było się łatwo przełączyć na wyższe wartości aby pomóc grafice się schłodzić. W starej obudowie miałem suwaki do sterowania wiatrakami, tutaj już tego nie ma.

 

Jakieś pomysły? :)

 

@jacmiszcz92 czemu jesteś confused? :D

Program znalazłem, nazywa się Argus Monitor, ale to trial na 30 dni. Jest jeszcze darmowy Fan Control, ale nie ogarniam w ogóle jak go ustawić...

 

I jeszcze jedna sprawa. Ta MSI ma opcję wyłączenia wiatraków przy temperaturach <= 60 stopni. Miałem (mam) ją ustawioną tak, że do 45 stopni wiatraki kręcą się na 30%, utrzymuje się wtedy temperatura około 40-41 stopni. I nie wiem co będzie dla niej lepsze :D Chyba niższe temperatury kosztem większego zużycia prądu, bo jeżeli chodzi o głośność to w zasadzie tego nie słychać.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły wszystkie części które kupiłem do kompa i wszystko zmontowałem i nawet działa ale mam problem/pytanie.

 

Do wymiany poszło wszystko poza obudową i zasilaczem i kartą graficzną kupioną 2 miesiące temu ale chce zostawić starą instalke windowsa którą mam na starym dysku SSD 250gb na sata. Chcialem odpalić z niego kompa i zmigrować cały system na SSD m2 NVME 2TB. Na poczatku miałem problem bo komputer cały czas wchodził do biosu i wogóle nie próbował nawet uruchamiać windowsa mimo że wszystkie dyski w biosie były widoczne. Pomogło dopiero jak zmieniłem z UEFI na Legacy+UEFI. Troche mnie to zaskoczyło przyznam szczerze tak że zanim pójde dalej to wole zapytać. W tym momencie komputer z nowymi bebechami działa jakby nigdy nic na starym dysku jedynie nowe sterowniki do chipsetu intela sobie doinstalował. 

 

1. Czy w tym momencie wystarczy że odpale jakiś program do migracji typu macrium i przerzuce system z 250gb dysku na 2tb po czym zmienie w biosie kolejność bootowania i powinno działać?

2. Są jakieś minusy używania trybu legacy+uefi zamiast samego uefi?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Może przydadzą Ci się informacje z tej strony :

https://www.diskpart.com/kb/boot-from-legacy-or-uefi.html

 

Tabela partycji na dysku jest w innym standardzie co jest główną różnicą. Masz zapewne w MBR a pod UEFI jest w GPT i m.in. dlatego system nie bootuje. Nie wiem czy programy migracyjne ogarniają te tematy. 

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

1. Czy w tym momencie wystarczy że odpale jakiś program do migracji typu macrium i przerzuce system z 250gb dysku na 2tb po czym zmienie w biosie kolejność bootowania i powinno działać?

U mnie zadziałało, ale póki miałem podpięty SSD to startowało z niego, po odpięciu SSD poszło z NVME

 

2 godziny temu, cpu1 napisał:

Masz zapewne w MBR a pod UEFI jest w GPT i m.in. dlatego system nie bootuje. Nie wiem czy programy migracyjne ogarniają te tematy. 

Ja robiłem migrację programem Haselo WinToHDD i ogarnął ten temat.

Od lat używam go też do świeżych instalacji - bardzo fajna i szybka alternatywa, do instalowania z pendrive.

https://www.easyuefi.com/wintohdd/index.html

Darmowa wersja wymaga podpięcia dysków przez SATA/M.2, a pełna (kiedyś była za free na SharewareOnSale) klonuje/instaluje nawet jeśli podepnie się dysk przez USB. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perul napisał:

U mnie zadziałało, ale póki miałem podpięty SSD to startowało z niego, po odpięciu SSD poszło z NVME

Nie była to kwestia ustawienia Boot Sequence/Order w menu BIOS ?

2 minuty temu, Perul napisał:

Ja robiłem migrację programem Haselo WinToHDD i ogarnął ten temat.

Od lat używam go też do świeżych instalacji - bardzo fajna i szybka alternatywa, do instalowania z pendrive.

https://www.easyuefi.com/wintohdd/index.html

Darmowa wersja wymaga podpięcia dysków przez SATA/M.2, a pełna (kiedyś była za free na SharewareOnSale) klonuje/instaluje nawet jeśli podepnie się dysk przez USB. 

Dzięki, przyda mi się na pewno 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiecie co, mój zasilacz ma chyba zyebany wentylator. Podczas pracy wydaje taki cichy, terkoczący dźwięk, który nasila się gdy zwiększają się obroty. Będę to jeszcze później testował, chcę go zatrzymać ręcznie. Ale jestem niemal pewny, że to on - sprawdziłem wszystkie pozostałe wentylatory w budzie.

 

Powiedzcie mi: czy niektóre zasilacze tak mają i to "normalne", czy raczej na pewno jest spieprzony? :D Cooler Master chwali się ultra cichą pracą, a to mi niestety nie wygląda na ultra cichą pracę haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wiatrak albo cewki piszczą. Nie wiem czemu ludzie to nazywają że piszczą jak to takie bardziej bzyczenie jest ale tak to się jakoś przyjęło. Natężenie zwiększa się pod obciążeniem też. Jeśli to wiatrak to może coś wpadło i można spróbować przedmuchać a jak nie to do wymiany a jak cewki to nic nie zrobisz raczej i poza tym że wkurza dźwięk to jest ok. Tylko jak byś chciał zasilacz rozbierać to radzę raczej tego nie robić chyba że wiesz co robisz bo w zasilaczu wysokie natężenie prądu utrzymuje się nawet przez wiele godzin od odłączenia. Są tam jakieś triki że można go rozladować zwierając tam jakieś punkty ale generalnie można sobie krzywdę zrobić.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

Albo wiatrak albo cewki piszczą. Nie wiem czemu ludzie to nazywają że piszczą jak to takie bardziej bzyczenie jest ale tak to się jakoś przyjęło. Natężenie zwiększa się pod obciążeniem też. Jeśli to wiatrak to może coś wpadło i można spróbować przedmuchać a jak nie to do wymiany a jak cewki to nic nie zrobisz raczej i poza tym że wkurza dźwięk to jest ok. Tylko jak byś chciał zasilacz rozbierać to radzę raczej tego nie robić chyba że wiesz co robisz bo w zasilaczu wysokie natężenie prądu utrzymuje się nawet przez wiele godzin od odłączenia. Są tam jakieś triki że można go rozladować zwierając tam jakieś punkty ale generalnie można sobie krzywdę zrobić.

To chyba jednak jest wentylator. Ten zasilacz ma taki przycisk dzięki któremu można uruchomić tryb hybrydowy - wentylator nie pracuje < 40% poboru mocy. I faktycznie jak wyłączam tryb hybrydowy to zaczyna stopniowo terkotać i jakby synchronizuje się to z obrotami wentylatora (którego nie widzę na tą chwilę, ale będę to sprawdzał). Jak sprawdzę to napiszę, a między czasie mam nadzieje, że przedmuchanie pomoże, i że mi x-kom wymieni go od ręki na nowy (mają dwa na stanie u mnie w sklepie). Tylko szkoda, że muszę go wybebeszyć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x X x napisał:

Tylko szkoda, że muszę go wybebeszyć :D 

 

Tez mialem stracha bo poskładałem komputer, uroczyście włączam a ten tylko wiatrakami kręci i mryga jakimś błędem na płycie głównej. Myśle sobie no fajnie i weź teraz wymyśl czego to wina jak prawie wszystko nowe. Wypiąłem jedną kość ramu i dalej to samo. Wypiąłem drugą i wsadzilem gdzie indziej i nagle komputer ożył. Wsadzilem obydwie tak samo jak były na początku i działa pokazując cale 32gb. Weź wymyśl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x X x napisał:

Powiedzcie mi: czy niektóre zasilacze tak mają i to "normalne", czy raczej na pewno jest spieprzony?

Nie jest to normalne ale dosyć często spotykane (o dziwo w nowym sprzęcie). Reklamacja i trzymać kciuki, że oni też to usłyszą, a raczej będą chcieli usłyszeć. Kolega miał to samo w jakiejś topowej grafice od Gigabyte i bujał się ze dwa razy z reklamacją aż w końcu machnął ręką bo serwis oczywiście nic nie słyszał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności