Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Perul napisał:
1 godzinę temu, x X x napisał:

GTX 1650 to nowsza technologicznie karta od GTX 1060, ale czy lepsza?

Wydajniejsza jest 1060 zwłaszcza w wersji 6GB, kolejnym upgradem jest 1070 ewentualnie mniejszym 1660

1 godzinę temu, x X x napisał:

Czy wydajnościowo ta hierarchia wygląda podobnie?

Na tej stronce możesz posprawdzać wydajności https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660-vs-Nvidia-GTX-1070/4038vs3609

 

Pytam o to, bo zamówiłem Gainwarda GTX 1650 GDDR5 4 GB za 500 złotych, a za 600 złotych mógłbym mieć Gainwarda GTX 1060 GDDR5 6 GB. Ten pierwszy zamówiony, ale nie potwierdzony przez sprzedającego (OLX), więc po 15 będzie po ptakach (i może lepiej aby było, zresztą sam go to prosiłem i na razie czekam na jakiś kontakt).

 

Edit:

No dobra, trochę się pospieszyłem z wyborem konkretnych kart graficznych, bo nie sprawdziłem jakiej długości karta wejdzie do obudowy... :D W obudowie od ścianki do ścianki jest około 25 centymetrów, więc muszę zostawić zapas na wentylator(y). 20 - 22 cm maks.

44 minuty temu, Perul napisał:
1 godzinę temu, x X x napisał:

czy montowanie 3 wentylatorów na jednym złączu PWM (on tam pisze o rozdzielaczu) to dobry pomysł, czy nie lepiej by było wykorzystać podłączenie bezpośrednio pod zasilacz

Jeszcze 2 to mogłyby być, ale 3 to imo lepiej pod zasilacz

 

Tam na reddicie on napisał, że typowo złącze PWM ma limit 1A i dopóki sumarycznie mieścisz się w tym zakresie to jesteś "good to go" ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, x X x napisał:

 

Pytam o to, bo zamówiłem Gainwarda GTX 1650 GDDR5 4 GB za 500 złotych, a za 600 złotych mógłbym mieć Gainwarda GTX 1060 GDDR5 6 GB. Ten pierwszy zamówiony, ale nie potwierdzony przez sprzedającego (OLX), więc po 15 będzie po ptakach (i może lepiej aby było, zresztą sam go to prosiłem i na razie czekam na jakiś kontakt).

 

Edit:

No dobra, trochę się pospieszyłem z wyborem konkretnych kart graficznych, bo nie sprawdziłem jakiej długości karta wejdzie do obudowy... :D W obudowie od ścianki do ścianki jest około 25 centymetrów, więc muszę zostawić zapas na wentylator(y). 20 - 22 cm maks.

 

Tam na reddicie on napisał, że typowo złącze PWM ma limit 1A i dopóki sumarycznie mieścisz się w tym zakresie to jesteś "good to go" ;)

Hierarchia mocy kart idzie prawie zawsze w parze z pojemnością, szyną danych i typem pamięci, a architektura jest na końcu.

 

Więc od najsłabszej do najlepszej jest mniej więcej tak:

GTX 1650  4 GB GDDR5 szyna 128 bit (refresh dla GTX 1050)

GTX 1060  6 GB GDDR5 szyna 192 bit

GTX 1660  6 GB GDDR5 szyna 192 bit (refresh dla GTX 1060)

GTX 1070  8 GB GDDR5 szyna 256 bit

GTX 1080  8 GB GDDR5X szyna 256 bit

 

W kwestii opłacalności królem kart długo był GTX 1060, bo za około 1000-1300 zł oferował bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Xerox, szukałem takiego zestawienia, ale nie jest ono kompletne, bo brakuje 1060 3GB, wersji Ti oraz wersji Super :D No i druga gorsza sprawa to sama wydajność między producentami (konfiguracja zegarów + typu pamięci, wydajność chłodzenia, głośność).

 

Na tą chwilę jestem zdecydowany (ale średnio przekonany) do GTX 1060 6 GB GDDR5 Zotac mini - mam ją od ręki za 600 złotych. Średnio przekonany, bo podobno karta potrafi być głośna i ciepła + nie ma opcji wyłączenia wentylatora w trybie standby. Bardziej skłaniał bym się ku Zotac GTX 1060 AMP!, ale jak się nie ma co się lubi... ;) Patrzę jednym okiem na 1660, bo to jeszcze jakiś przyzwoity poziom finansowy dla mnie, natomiast 1070 i 1080 za drogie.

 

No i najważniejsze: wybór mam ograniczony przez miejsce w obudowie. Na wysokość około 13 cm, na długość tak 22,5 - 23.

 

Edit:

Przyszedł zasilacz, zrobiłem próbne zasilanie i wszystko działa. To BeQuiet! SFX L Power 500 W. W związku z tym mam pytanie. Na poniższym filmie:

widać jaki jest odstęp między obudową zasilacza, a obudową komputera. Nie popatrzyłem dokładnie i myślałem, że przynajmniej tymczasowo będę mógł zamontować mój zasilacz w miejsce oryginalnego bez przeróbek, jednak strona z wentylatorem względem wejścia wtyczki zasilania u mnie wychodzi odwrotnie jak u autora filmu, czyli wentylatorem w stronę obudowy (zamiast w stronę płyty głównej). Strzelam, że montaż w ten sposób raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem, bo powietrze z zasilacza nie bardzo ma gdzie uciec, prawda? Więc będę musiał przerobić back plate, powiększyć otwór pod montaż zasilacza.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, x X x napisał:

Dzięki @Xerox, szukałem takiego zestawienia, ale nie jest ono kompletne, bo brakuje 1060 3GB, wersji Ti oraz wersji Super :D No i druga gorsza sprawa to sama wydajność między producentami (konfiguracja zegarów + typu pamięci, wydajność chłodzenia, głośność).

 

Na tą chwilę jestem zdecydowany (ale średnio przekonany) do GTX 1060 6 GB GDDR5 Zotac mini - mam ją od ręki za 600 złotych. Średnio przekonany, bo podobno karta potrafi być głośna i ciepła + nie ma opcji wyłączenia wentylatora w trybie standby. Bardziej skłaniał bym się ku Zotac GTX 1060 AMP!, ale jak się nie ma co się lubi... ;) Patrzę jednym okiem na 1660, bo to jeszcze jakiś przyzwoity poziom finansowy dla mnie, natomiast 1070 i 1080 za drogie.

 

No i najważniejsze: wybór mam ograniczony przez miejsce w obudowie. Na wysokość około 13 cm, na długość tak 22,5 - 23.

 

Edit:

Przyszedł zasilacz, zrobiłem próbne zasilanie i wszystko działa. To BeQuiet! SFX L Power 500 W. W związku z tym mam pytanie. Na poniższym filmie:

widać jaki jest odstęp między obudową zasilacza, a obudową komputera. Nie popatrzyłem dokładnie i myślałem, że przynajmniej tymczasowo będę mógł zamontować mój zasilacz w miejsce oryginalnego bez przeróbek, jednak strona z wentylatorem względem wejścia wtyczki zasilania u mnie wychodzi odwrotnie jak u autora filmu, czyli wentylatorem w stronę obudowy (zamiast w stronę płyty głównej). Strzelam, że montaż w ten sposób raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem, bo powietrze z zasilacza nie bardzo ma gdzie uciec, prawda? Więc będę musiał przerobić back plate, powiększyć otwór pod montaż zasilacza.


Co do GTX 1060 3 GB, to się plasuje między GTX 1650 4 GB a GTX 1060 6 GB, natomiast ja sam od ponad 2 lat mam RTX 2070 SUPER, więc model lepszy od wszystkich wcześniej wymienionych.

 

Zotac zwykle robi mocno podkręcone niereferenty, więc ich chłodzenie jest odpowiednio głośniejsze od konkurencji. Chyba lepiej wybrać ten AMP! version lub inny niereferent.
 

Odnośnie samej sytuacji z obudową i zasilaczem, to nie bardzo pomogę, zwykle sam kupowałem dużą obudowę, by coś takiego nie miało miejsca.

Edytowane przez Xerox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tych produktów OEM. Dopasowane pod konkretne konfiguracje. Niby można zmieniać podzespoły, ale potem są tego typu kwiatki. W moim 7010 mam jeden HDD zamontowany normalnie w obudowie, a drugi pionowo w miejscu gdzie powinien być napęd DVD i owinięty gąbką, aby nie drgał i nie wypadł :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacmiszcz92 napisał:

Taki urok tych produktów OEM. Dopasowane pod konkretne konfiguracje. Niby można zmieniać podzespoły, ale potem są tego typu kwiatki. W moim 7010 mam jeden HDD zamontowany normalnie w obudowie, a drugi pionowo w miejscu wymontowanych zatok 3,5" i owinięty gąbką, aby nie drgał i nie wypadł :P

Ale działa :D Zapytałem autora builda z reddita (ten sam co wcześniej) czemu on to tak zamontował (w finalnej wersji jego projektu właśnie w ten sposób zamontował zasilacz) i czy to się sprawdziło. W sumie to jest wentylator zasysający, więc jak się mu dostarczy powietrze z zewnątrz - a przecież na tej wysokości będę miał dwa wentylatory dmuchające do środka - to powinno to śmigać, bo czemu by nie? Grafika na jeden wentylator (a przynajmniej na razie, bo nic innego od ręki raczej nie kupię), to może nie będzie kradła całego powietrza z tych dwóch 80 mm wentów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się Wam pochwalić, że skończyłem builda, wrzucić jakieś fotki - ale nie zdążyłem, bo miedzy czasie padła mi płyta główna :D Wczoraj wieczorem, o ile się nagrzebałem aby go ożywić - nic nie dawało rady. To, że to płyta - a w zasadzie zasilanie procesora - wyszło dzisiaj w serwisie. Na szczęście pozostałe elementy są sprawne. Udało mi się od sprzedającego wyciągnąć drugą taką samą płytę (w ramach gwarancji). Mam nadzieje, że znowu coś jej nie upali :D

 

Dziwna sprawa, bo po złożeniu zdążyłem dość intensywnie pograć na nim (odczucia bardzo fajne, nawet lepsze niż na Xbox One X, aczkolwiek GTX 1060 6 GB Mini od Zotaca 80 stopni łapie w trymiga, o czym zaraz), zrobiłem sobie przerwę około 2h po czym zdecydowałem, że wymienię pastę w grafice. Odłączyłem prąd (przełącznik na zasilaczu), wyciągnąłem grafę, wymieniłem pastę, założyłem - i koniec historii :D Kojarzę jakieś dziwne piszczenie, tylko nie jestem teraz pewien czy to był komputer czy UPS (na pewno nie było to z głośnika płyty, bo ten był odłączony). Od tej pory gdy podłączałem zasilanie jedyne życie jakie dawała z siebie płyta to kręcący się wolno wentylator na procku i obudowy. Żadnych sygnałów dźwiękowych, obrazu, diód.

 

Jestem ciekaw co się stało (i czy czeka mnie to samo z nową płytą), serwis nie jest w stanie powiedzieć co jest winne (w sumie nie dziwne), ale sprawdzili wszystkie moje podzespoły i wszystko jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciążony zasilacz piszczy. A przed zabawą wewnątrz trzeba dotknąć grzejnika.

 

Jak płyta była już przepracowana i w pod pierwszym mocniejszym obciążeniem padła, to w sumie nawet nic dziwnego.

 

U mnie ten 7010 działa najwyżej kilkanaście godzin rocznie i to pod żadnym obciążeniem. Jedyne pastę na cpu zmieniłem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Przeciążony zasilacz piszczy. A przed zabawą wewnątrz trzeba dotknąć grzejnika.

 

Jak płyta była już przepracowana i w pod pierwszym mocniejszym obciążeniem padła, to w sumie nawet nic dziwnego.

 

U mnie ten 7010 działa najwyżej kilkanaście godzin rocznie i to pod żadnym obciążeniem. Jedyne pastę na cpu zmieniłem

 

Właśnie chciałbym wiedzieć czy to wynik przeciążenia (grałem chwilę w FH5 w FullHD przez DisplayPort + drugi monitor też przez DP na ustawieniach +/- Ultra, ale to stało się już po fakcie, a nie w trakcie). Czy jednak jakieś zwarcie związane z grafiką lub po prostu po włączeniu z zasilacza. Dlatego trochę mam obawy próbując kolejny raz z nową płytą.

 

Zastanawiam się czy nie lepiej by było kupić inną płytę, obudowę, i poskłada  wszystko do kupy...

 

Mam "okazję" wymienić to, co zostanie z tego OptiPlexa (buda, płyta, zasilacz) na:

- MSI B250M PRO-VDH

- obudowa SilentiumPC Brutus M10

- chłodzenie SilentiumPC Fortis 3

Za 350 PLN. No i musiał bym Windowsa zorganizować, w Dellu miałem licencję z płytą. Opłaca się? Jakoś mam wątpliwości... Wszystkie części używane, ale sprawne i w dobrym stanie.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, x X x napisał:

MSI B250M PRO-VDH

Ta płyta to jakiś totalny "budżet"

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-pro-vdh-975956/

350zł za te rzeczy to imo spora przesada

 

4 godziny temu, x X x napisał:

wynik przeciążenia (grałem chwilę w FH5 w FullHD przez DisplayPort + drugi monitor też przez DP na ustawieniach +/- Ultra, ale to stało się już po fakcie, a nie w trakcie). Czy jednak jakieś zwarcie związane z grafiką lub po prostu po włączeniu z zasilacza.

Ja bym obstawiał przegrzanie, z tego co piszesz nie ma w tej obudowie jakiejś super wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Ta płyta to jakiś totalny "budżet"

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-pro-vdh-975956/

350zł za te rzeczy to imo spora przesada

 

Ja bym obstawiał przegrzanie, z tego co piszesz nie ma w tej obudowie jakiejś super wentylacji.

Dzięki za opinie odnośnie płyty. Tak mi się wydawało, że średnio na tym wychodzę, poza tym sprzedawca wycenił ją na 260 złotych, gdzie można ją było dostać (nawet dziś się taka sprzedała) za 200. Ogólnie mi to śmierdziało i dobrze, że się na to nie zdecydowałem. Podjąłem za to inną decyzję, ale o tym zaraz.

 

Myślisz, że faktycznie mogła się przegrzać? Kurcze, nie sprawdzałem temperatury procesora kiedy karta śmigała na najwyższych obrotach. Ten dellowski cooler wydaje się dość wydajny przy czym jest mega głośny na pełnych obrotach.

 

Tak czy inaczej, jedzie już do mnie nowa płyta a ja postanowiłem, że ten komputer pójdzie na sprzedaż, a ja złoże coś bardziej dedykowanego grom niż pracom biurowym. Może to i fajny pomysł z tymi sleeperami biurowymi, ale jak widać efekty mogą być tego różne.

 

Udało mi się znaleźć taki zestaw:

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-na-czesci-z-intel-core-16gb-ram-2133mhz-CID99-IDPS35i.html

Jestem jutro umówiony na odbiór. Chyba nie jest to głupia baza na początek. Procesor przełożę do Della, z Della wyciągam procesor i dysk. Takim sposobem będę miał w pełni funkcjonalnego Della (no dobra, brakuje mu dysku), który przy dobrych wiatrach sprzeda się za minimum 500 złotych, a ten nowy komputer powinien być dobrą bazą na przyszłość, prawda? Może nawet finansowo nie wyjdę tak źle na tym, nie liczyłem jeszcze :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, x X x napisał:

Chyba nie jest to głupia baza na początek.

 

Biorąc pod uwagę, że "Na płycie czasem rozłączają się USB i trzeba na nowo podpiąć urządzenie.", to ja bym się w coś takiego nie pakował... 

 

Generalnie kupno takich starych części to nie jest najlepszy pomysł...

 

W Dellu masz i7 6700? To spokojnie takiego CPU za 450 zł powinieneś pogonić.

 

Za 350-400 zł masz Ryzen 5 2600 używkę, do tego nową płytę B450 / B550 na promocji spokojnie dorwiesz coś przyzwoitego do 3 stówek. RAM można jakieś używki 3200 MHz CL16 poszukać po taniości.

 

I masz bardziej współczesny sprzęt, a nie zestaw z jakąś zajechaną płytą sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielką i raczej to są ******ły, a nie faktyczna awaria. No ale ryzyko zawsze jest.

 

I osobiście nie uważam aby to był stary sprzęt - pod kątem wydajności oczywiście. Już jakiś czas temu konieczność posiadania nowości mi przeszło - dziękuję naszemu forum :)

 

Cóż, kto nie ryzykuje ten nie ma. A co z tego wyjdzie - zobaczymy. Jestem ciekawy i jakoś zbytnio się nie boje :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Zawsze można próbować aktualizować uefi i firmware kontrolera usb

Jasne. Aczkolwiek mi to bardziej brzmi jak kwestia sprzętowa nie związana z samą płytą czy złączem, a z używaną myszą, bo tylko o myszce była mowa. Zobaczy się. Spodobał mi się ten komputer bo nie jest drogi, fajnie wygląda no i mogę w niego włożyć swoje bebechy. Oby działał :D Tzn jeszcze nie kupiony, ale chęć zadeklarowana ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał:

Biorąc pod uwagę, że "Na płycie czasem rozłączają się USB i trzeba na nowo podpiąć urządzenie.", to ja bym się w coś takiego nie pakował... 

Bardzo często rozłączające się urządzenia USB są spowodowane oszczędzaniem energii, wystarczy w menedżerze urządzeń "odptaszkować" oszczędzanie energii w USB.

 

11 godzin temu, Dirian napisał:

Za 350-400 zł masz Ryzen 5 2600 używkę

Za 450zł są R5 3600, więc jeśli już przesiadka na Ryzeny, to imo warto stówkę dołożyć.

 

9 godzin temu, x X x napisał:

Spodobał mi się ten komputer

Fakt obudowa fajna i płyta też całkiem spoko wyposażona, choć chipsety H, to się od OC w ogóle nie nadają jakbyś chciał w przyszłości. Do i7 to ja bym jeszcze o lepszym chłodzeniu pomyślał niż boxowe. Jakby co mam pozostałe po upgradeach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Saiya-jin napisał:

Ja po wymianie podzespołów mam taki problem, że komputer sam się włącza po kliknięciu "zamknij". Wyłącza się i od razu startuje. Muszę wyłączać go z prądu i potem już się nie uruchamia sam.

 

Mialem coś w ten deseń tzn że po wyłączeniu komputera potrafił sam się włączyć ot tak se. Walczyłem z tym przez kilka miesięcy i nie wiem po czym ale w końcu przestał tak robić. Albo coś zrobiłem albo jakiś update windowsa to naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Saiya-jin napisał:

Ja po wymianie podzespołów mam taki problem, że komputer sam się włącza po kliknięciu "zamknij". Wyłącza się i od razu startuje. Muszę wyłączać go z prądu i potem już się nie uruchamia sam.

Sprawdź czy nie masz w BIOS aktywnego Wake on AC albo podobne, które od razu uruchamia komputer jak tylko ma zasilanie. Czasem się używa tego w serwerach czy stacjach roboczych zdalnych, żeby od razu komputer wstał w razie np

przerwy w dostawie prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Perul napisał:
12 godzin temu, Dirian napisał:

Biorąc pod uwagę, że "Na płycie czasem rozłączają się USB i trzeba na nowo podpiąć urządzenie.", to ja bym się w coś takiego nie pakował... 

Bardzo często rozłączające się urządzenia USB są spowodowane oszczędzaniem energii, wystarczy w menedżerze urządzeń "odptaszkować" oszczędzanie energii w USB.

 

To, albo też kijowa myszka - nie można wykluczyć. Mówiła, że dzieje się to jej sporadycznie. Jestem dobrej myśli, sam aktualnie rzadko korzystam z USB. Teraz do Della mam dysk SSD po USB, ale jak będę miał dwa porty m.2 to zapoluje na drugi dysk tego typu.

 

40 minut temu, Perul napisał:
10 godzin temu, x X x napisał:

Spodobał mi się ten komputer

Fakt obudowa fajna i płyta też całkiem spoko wyposażona, choć chipsety H, to się od OC w ogóle nie nadają jakbyś chciał w przyszłości. Do i7 to ja bym jeszcze o lepszym chłodzeniu pomyślał niż boxowe. Jakby co mam pozostałe po upgradeach.

 

Na OC mi nie zależy - a przynajmniej nigdy tego nie robiłem i nie planowałem. Ale ja dopiero zaczynam przygodę z "poważniejszym" sprzętem PC :D A jakie masz te chłodzenia? Ja myślałem jeszcze do Della założyć jakieś niskoprofilowe od Noctuny albo BeQuiet, a w tym przypadku można coś pionowego np. polecane i dość tanie Fortis 5.

 

Jeden dodatkowy problem jaki objawia się przy tym nowym kompie, to brak Windowsa :D Macie jakieś doświadczenia z zakupami licencji na tych różnych, tańszych stronach? Telix.pl się często reklamuje z takimi ofertami, np.:

https://www.telix.pl/artykuly/top7/2022/05/klucz-windows-od-61-zl-25-taniej-za-windows-10-windows-11-i-office/

albo

https://www.telix.pl/artykuly/newsy/2022/06/klucz-windows-10-pro-oem-znacznie-taniej-obnizki-do-30-z-kodem-x25/

Wychodzi śmieszne pieniądze za licencję 10 Pro.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, x X x napisał:

Jeden dodatkowy problem jaki objawia się przy tym nowym kompie, to brak Windowsa :D Macie jakieś doświadczenia z zakupami licencji na tych różnych, tańszych stronach? Telix.pl się często reklamuje z takimi ofertami, np.:

https://www.telix.pl/artykuly/top7/2022/05/klucz-windows-od-61-zl-25-taniej-za-windows-10-windows-11-i-office/

albo

https://www.telix.pl/artykuly/newsy/2022/06/klucz-windows-10-pro-oem-znacznie-taniej-obnizki-do-30-z-kodem-x25/

Wychodzi śmieszne pieniądze za licencję 10 Pro.

 

TLDR: to są klucze generowane lub kradzione. Tak, część z nich może zadziałać, ale to nie znaczy że są legalne.

 

Ten artykuł jest "sponsorowany". Inaczej mówiąc to nie artykuł, tylko reklama.

Na samym dole masz namiary na reklamodawcę.

Link do zakupu prowadzi do strony www.vip-scdkey.com firmy z Hong Kongu (nieścigalnej przez nasze prawo).

Tu sobie o nich poczytaj: https://www.trustpilot.com/review/vip-scdkey.com

Przykład:

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, x X x napisał:

Rozmawiałem z właścicielką i raczej to są ******ły, a nie faktyczna awaria. No ale ryzyko zawsze jest.

 

I osobiście nie uważam aby to był stary sprzęt - pod kątem wydajności oczywiście. Już jakiś czas temu konieczność posiadania nowości mi przeszło - dziękuję naszemu forum :)

 

Cóż, kto nie ryzykuje ten nie ma. A co z tego wyjdzie - zobaczymy. Jestem ciekawy i jakoś zbytnio się nie boje :)

 

Nie chodzi o posiadanie nowości tylko zakup sensownego sprzętu. Ryzen 5 2600 czy tam 3600 to też nie są przecież nowości tylko procesory obecne na rynku od kilku lat. Za to można kupić do nich nową płytę lub płytę na gwarancji za śmieszne pieniądze.

 

Tutaj wydasz 500 zł na sprzęt oparty o możliwie najwolniejsze kości DDR4, płytę która ma kilka lat na karku i nie wiadomo ile jeszcze pociągnie (i jest ryzyko, że będzie problematyczna) plus starą porysowaną obudowę (choć nie mówię, że złą, bo to przyzwoita buda). Dla mnie to słaby deal, bo za podobne lub niewiele większe pieniądze po odsprzedaży obecnego i7 masz sprzęt na nowszym technologicznie Ryzenie który do tego ma 6/12 rdzeni a nie 4/8. 


Jak dla mnie trochę za mocno kombinujesz, najpierw ten OptiPlex, teraz kolejne starocie, no ale Twoja kasa ;) 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem teraz na zmianie bebechów i nie mogą się zdecydować czy brać 12400f czy coś z wiekszą ilością rdzeniuf? Komp w zasadzie tylko pod gry, celuje bardziej w granie z wodotryskami na ultra, rtx, hdr, 4k przy 60fps niż przy wysokich efpeesach tyle że ja sprzęt zmieniam bardzo rzadko i o ile procka czy karte graficzną jeszcze mogą wymienić ale troche mnie intel wkurzył bo jak 8 lat temu kupowałem 4690k to zainwestowałem w trochę droższą płytę główna bo planowałem wymieniać procesor tyle że okazało się że to była ślepa uliczka bo lepsze procesory wyszły pod nowe podstawki a tym wiaże się wymiana płyty, procesora, ramu, coolera czyli w zasadzie wszystkiego.... Wcześniej miałem AMD i jakąś badziewną najtańszą płytę główna która obsłużyła 4 upgrejdy procesora po updejtach biosa i głupi ja myślałem że u intela też się tak da... AMD teraz niezbyt konkurencyjne cenowo no i też nową podstawka wychodzi wiec kupowanie na AM4 to też już chyba bezsensu?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności