Skocz do zawartości

Zamówienia na częsci do MxM


Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie ale ile kondziołków tych JVC przypada na 1 mxma??

1

 

listę planuję zamknąć w niedzielę i tego samego dnia / max w pon. założyć zamówienie, bo myślę, że już wystarczająco długo czekaliśmy na całą resztę i niewiele więcej osób zgromadzi się po tym czasie, co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grawerki to moze sobie darujmy ( dzis sam pytalem , barrrdddzzzooo drogo ) , moze lepszy bylby sitodruk ... ?Natomiast odnosnie kondensatorow - moim zdaniem juz standardowy 10000uF/16V gra bardzo dobrze , swietny silny bas z bardzo dobra kontrola , barwa ok , wysokie tony rozdzielcze i zachowana odpowiednia przestrzennosc . JVC 3300uF/16V jest naprawde niezly , ma ciekawa barwe ale uwazam ze naturalniej i minimalnie cieplej gra BX COMP 4700uF/16V . Black Gate STD 2200uF/16V lub nawet 1000uF /25V bije je wszystkie na glowe - nic tu nie jest przereklamowane . Fakt ze stosunek jakosci do ceny nie jest satysfakcjonujacy ale jeslimktos chce absolutny top uzytych komponentow i jakosci dzwieku nie moze wybrac nic innego niz BG STD podparty BG N 10uF/50V lub 33uF/16V . I pamietajcie o diodach LED , widze w galerii i w innych miejscach ze stosujecie zwykle LEDy . Pobieraja one mase pradu i piszecie pozniej ze mxm ''trzyma'' zaledwie 3godziny . Dzis rano ladowalem mojego mxm z 2x8397 i pozniej gral nonstop baaardzo glosno a pierwsze slyszalne znieksztalcenia pojawily sie po mniejwiecej 7godzinach , Drugi egzemplarz gdzie mam na Vgnd 8066 trzyma okolo 12h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STD tez nie trzeba bocznikowac , ten bg N to ostatni szlif . Wiem ze Majkel pisal ... Ja napisalem swoje zdanie . Zreszta kazdy moze miec inne . Najlepszym i najdrozszym rozwiazaniem byloby zaopatrzyc sie w rozne typy kondensatorow i wybrac samemu . Potrzeba tez troche czasu na odpowiednie uformowanie sie kondensatora wiec nie wyciagajcie szybko wnioskow po 15minutach odsluchu . Moim zdaniem BG graja o wiele bardziej naturalnie i z lepsza przestrzenia oraz separacja poszczegolnych instrumentow niz jvc czy bc comp . Fajnie tez graja Nichicony ale lekko z dala . Posluchajcie SAMI , takie sugestie jak moja czy Majkela moga podsunac pewne rozwiazania ale najprawdopodobniej kazdemu moze podpasowac inny rodzaj dzwieku . Slyszalem ze niektorym BC COMP kompletnie nie odpowiada , mi akurat pasuje . Moze Majkel woli JVC , ja wybieram Black Gate - ale zaden z nas wyrocznia nie jest . Poza tym do roznych typow sluchawek moze podpasowac zupelnie inne rozwiazanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym i najdrozszym rozwiazaniem byloby zaopatrzyc sie w rozne typy kondensatorow i wybrac samemu [...] Fajnie tez graja Nichicony ale lekko z dala

tą metodą działam, tych Nichiconów chciałbym spróbować - na allegro jest kilka modeli, który polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O diodach sLED pisze na co trzeciej podstronie tego watku , na forum ''sluchawki'' w watku PROJEKT MXM rowniez baaardzo czesto to podkreslam . W watku WZMACNIACZE SLUCHAWKOWE gdzie rodzil sie projekt tez wielokrotnie byla o tym mowa . Na priv tez brakuje mi cierpliwosci by opowiadac o czesciach a o nich tez bardzo duzo bylo pisane w kazdym z watkow . Obecny watek ma kilka podstron zaledwie , wystarczy cofnac sie nieco i przeczytac kilkanascie poprzednich wpisow . Jest tez http://republika.pl/mxmamp z opisami co i jak i minigaleria , mozna podejzec jak zmontowany jest mxm zeby przypadkiem nie zamontowac diody prostowniczej lub opampa odwrotnie ( takie przypadki sie zdarzyly ) , gniazda wejsciowe i wyjsciowe skierowac nalezy otworami na minijacka na zewnatrz plytki .Oscar , dotarly plyteczki . Dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie piszę na JVC, bo ciągle od tego gościa coś kupuję. JVC + BG STD to też niezły wypas. Można też spróbować upchnąć 2x JVC, bo są chude. JVC mi pasują dlatego, iż są raczej jasne, a ja nie używam jasnych kostek w stylu AD8397. Na swoim MxMie będę testował coś innego od BB, jak już przyjdzie.

 

@new_oscar, kiedy będą płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie piszę na JVC, bo ciągle od tego gościa coś kupuję. JVC + BG STD to też niezły wypas. Można też spróbować upchnąć 2x JVC, bo są chude. JVC mi pasują dlatego, iż są raczej jasne, a ja nie używam jasnych kostek w stylu AD8397. Na swoim MxMie będę testował coś innego od BB, jak już przyjdzie.

 

@new_oscar, kiedy będą płytki?

kurdę, a specjalnie zmieniałem zamówienie u mustangicy z allegro, z tymch małych STD 47uF/50V na N 33uF/16V - bo z tego co mi wiadomo, to bardziej ocieplają dzwięk niż STD (a taki efekt miałem zamiar uzyskac); czy było to dobre posunięcie? pytanie głównie do majkela

 

płytki wysłałem wszystkim tego samego dnia, skoro x500 odebrał, więc i Ty możesz spodziewać się dzisiaj paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zbytnio się pośpieszyłem i popatrzyłem tylko na koszt przesyłki z Hongkongu, który o dziwo jest całkiem mały [18,49 PLN - bez względu na ilość zamawianych kondensatorów].

 

Natomiast ceny to:

Black Gate 3300uf/16V - 53,61 PLN

Black Gate 2200uf/16V - 46,21 PLN

Black Gate 1000uf/16V - 27,73 PLN

 

Są dość wysokie :/

 

Będe więc szukać dalej i czekać na okazje kupna Black Gate 2200uf/16v po lepszej cenie :)

 

new_oscar, dzięki za płytki. Przyszły całe i zdrowe. Pięknie wyglądają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą grawerką raczej nic nie wyjdzie - dzwoniłem do nich i niestety po pierwsze mają dość odległe terminy, po drugie jak usłyszałem wymagania co do projektu to dla mnie był jakiś kosmos (czyt niezrozumiały bełkot), a po trzecie jak cokolwiek w projekcie bedzie nie tak chocby o mm to w przypadku lasera faceplate'y idą do kosza...

 

Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale IMO lepiej to robić jak juz indywidualnie jeśli ktoś ma ochotę. Osobiście nie chce miec 500zł w plecy w przypadku złego projektu graweru faceplate'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności