Skocz do zawartości

Zamówienia na częsci do MxM


Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego obstajesz przy tych z plastikowymi fronatmi? dla mnie bez wiekszej roznicy ale jak mamy robic laserowe otwory i grawerke to lepiej na full alu bedzie to wygladac. mam racje? full czarny i grawery juz mam taki MxM przed oczami ;)

29 a 60 to spora roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, moje porównanie może być zbyt stronnicze - cena wersji z plastikiem to koszt samej obudowy, cena wersji alu - koszt obudowy + otwory + grawer

cenę z plastikowymi frontami podałem taką, bo wydaje mi się, że skoro oszczędzamy na obudowie to nie ma sensu bawić się w grawerkę, a otwory można wywiercić samemu - w końcu jest to materiał łatwy do samodzielnej obróbki

nie zależy mi też tak na wyglądzie - to ma fajnie grać, a nie się dobrze prezentować, poza tym tańsza wersja niewiele traci do swojego droższego brata i większość czasu będziesz miał ją w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już inwestować w obudowę to tylko alu. Różnica 16zł (29 a 45zł) to nawet nie jest jedno wyjście na piwo, a grawerki sobie na plastiku nie wyobrażam. I po zrobieniu kilkunsatu Cmoy'i wiem jedno - praca w plastiku wcale nie jest o wiele łatwiejsza z tego względu, że jest on strasznie miękki i bardzo łatwo z okrągłego otworu zrobić piękny owal :)

 

Dzieki oscar za rysunek - na pewno sie przyda ;)

 

Murmur - ogarnąłeś już jakiś wektorowy koncept panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już inwestować w obudowę to tylko alu. Różnica 16zł (29 a 45zł) to nawet nie jest jedno wyjście na piwo, a grawerki sobie na plastiku nie wyobrażam. I po zrobieniu kilkunsatu Cmoy'i wiem jedno - praca w plastiku wcale nie jest o wiele łatwiejsza z tego względu, że jest on strasznie miękki i bardzo łatwo z okrągłego otworu zrobić piękny owal :)

hmm no to jeszcze się zastanowię, bo ochotników na plastik zostało 2 i nie zapowiada się na więcej; jest jeszcze kwestia kto te obudowy kupi - chciałem w gdyni, ale nie ma wtedy sensu wysyłania Tobie do wiercenia i grawerki i ponownej wysyłki ich przez Ciebie; powstaje zatem pytanie - czy będziesz jeszcze kupował takie właśnie obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to jeszcze się zastanowię, bo ochotników na plastik zostało 2 i nie zapowiada się na więcej; jest jeszcze kwestia kto te obudowy kupi - chciałem w gdyni, ale nie ma wtedy sensu wysyłania Tobie do wiercenia i grawerki i ponownej wysyłki ich przez Ciebie; powstaje zatem pytanie - czy będziesz jeszcze kupował takie właśnie obudowy?

Oscar, a gdzie w Gdyni, tak z ciekawości? Sprzedają tam detalicznie czy tylko hurtowo? Bo dziesięć osób to się raczej nie uzbiera, a wersja alu z grawerką, mimo ze bardzo mi się podoba, to na razie nie na moją kieszeń :( (trzeba było w końcu normalnych rozmiarów lutownice kupić :P, a nie jakiegoś starego grata wielkości czołgu :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza to mnie mozesz spokojnie zapisac na full alu czarna z grawerka. Przekonales mnie bo ja mam niestety niemile doswiadczenia z praca w plastyku ;/ Nie widzialem rysunku wiec wyslij na mail albo wrzuc tutaj. Rozumiem ze koncept panelu jest juz gotowy a nad grawerka jeszcze popracujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się już tak rozpędzamy, to może wszyscy dojdziemy do porozumienia w sprawie gałek ? ;) Kupno albo zlecenie wykonania, marzy mi się jeszcze mały frez pod gałką... XD

 

Znalazła się osoba chętna do pomocy w USA, więc...

Są chętni na części od Mousera ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pojechaniem do grawer-zakładu pojde kupić jeszcze partię hammondów jak zbiorą się chętni.

dopisz mnie - 4 szt.

 

Oscar, a gdzie w Gdyni, tak z ciekawości? Sprzedają tam detalicznie czy tylko hurtowo?

MS Elektronik, i tak i tak

 

Nie widzialem rysunku wiec wyslij na mail albo wrzuc tutaj. Rozumiem ze koncept panelu jest juz gotowy a nad grawerka jeszcze popracujemy?

na razie same pomysły, ostatecznej wersji jeszcze nie widziałem; na pewno nie ma co wstawiać modrzewia - wystarczą grafiki wejscia line-il, wyjścia słuchawkowego i kreski potencjometru - to na przednim panelu, z tyłu 12V i tyle, nie ma co udziwniać bo będzie nieczytelne

 

Jak się już tak rozpędzamy, to może wszyscy dojdziemy do porozumienia w sprawie gałek ? ;) Kupno albo zlecenie wykonania, marzy mi się jeszcze mały frez pod gałką... XD

 

Znalazła się osoba chętna do pomocy w USA, więc...

Są chętni na części od Mousera ? :>

hmm można w sumie pomyśleć nad frezem pod gałkę i już gotową gałką (nawet plastikową), bo zaczynamy popadać w skrajność - jak chcecie mieć wzmaka, który zasługuje na takie fajne wykończenie - bierzcie moonlighta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oscar ma troche racji nie probojmy zrobic z MxM diamentu, ma grac a raczej wzmacniac. co do galek pomyslimy bo to nie jest drogie i mozna kupic jakies gotowe wspolnie ale bez zbednych udziwnien; wrzuccie fotki tego frontu i mysle ze tyle powinno wystarczyc + jakies logo MxM na gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniano o Moonlight-cie:D a ma ktos schemat do budowy moonlighta?? i orientuje sie moze jaki koszt ?? jakies stronki itd...??

Moonlight to dzieło majkela z naszego forum... Najlepiej poczytaj stosowny wątek:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=19206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mowicie ze moonlight lepszy tak?? a jakis wymiarowo podobny przenosny oczywiscie wzmacniaczyk lepszy duzo lepszy jest ?? bo ja sie nie orientyuje w tym temacie :D chce poprostu zrobic sobie wzmaka do sluchawek (przenosnego) a ze jestem fanem dobrej jakosci (takich zwa auduifilami) :D choc jeszcze za takiego sie nie uwazam ale jakosc musi byc na prawde na wysokim poziomie... jestem przyzwyczajony do dobrej jakosci przez sprzet domowy DIY :D i tak samo szukam czegos dobrego przenosnego... mxm jeden juz zrobilem w miare przetestowalem i sie bobawilem lecz jeszcze bede sie z nim bawil ale tez szukam jakiegos lepszego wzmaka jesli takowy jest... ?? ma ktos jakies propozycje??

 

tylko mile widziane propozycje w ktorych tak samo latwo o schemat plytki i opisy oraz wykaz wszystkich elemantow tak jak tutaj... znajdzie sie cos takiego??

a jezeli to cos pomoze lubie bardzo szczegolowy dzwiek w wysokim pasmie ale nie kujacy w ucho, no i ogolne ocieplenie... czyli cieply szcegolowy dzwiek nie meczacy ucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę komplet na MxMa to popracuję nad upgrade'em schematu, mam pewne pomysły wynikające z przebadania rynku części audio plus to, co dopiero będę testował. :) Na razie jestem zbyt mocno zajęty, ale jak będzie wolny komplecik płytka + obudowa + potencjometr, to się pomęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chetni na obudowe hammonda to:

- new_oscar 4 szt.

- marmur 1 szt. (BK)

- Cadder 1 szt.

- majkel 1 szt.

 

fajnie jakby opiekę nad listą przeją FL, bo wydaje się to najsensowniejsze odkąd to on zajmuje się wierceniem i grawerką

 

co do plytek to zobacze czy firma zrobi jeszcze kilka w ramach tamtego zamówienia, chetni to narazie:

- pGo 2 szt.

- Cadder 1 szt.

- majkel 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie wydaje albo ten mxm podbija tony wysokie albo tlumi pozostale... takie sa moje odczucia ze poprostu po puszczeniu przez niego mam mniej srednicy i wysokich... badz poprostu mam tyle basu co potrzeba a wczesniej nie mialem i dlatego taka sa moje odczucia ... tylko srednio mi to pasuje bo moje sluchaweczki maja na prawde sporo basu i wiecej im nie potrzeba wolalbym wlasni epoprawic tony pozostale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ALPSY JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁY

 

2. Obok mnie leży 25 Alps'ów ;)

 

3. Rysunek koncepcyjny front panelu jest na str 15. - ja jestem straszny lamus jeśli chodzi o painty/photoshopy/corele - wiec wolałbym finalizowaniem projektu się nie zajmować, bo jak coś spieprze to 10 paneli idzie do kosza ;) Więc jeśli ktoś byłby na tyle fajny i to skończył (i dopieścił wektorowo) to będe wdzięczny - ew. projekt niech wrzuci na forum to wspólnie go ocenimy. Ja jestem zalatany i niekompetentny w tych sprawach...

 

Centymetrowe umiejscowienie wszystkich komponentów panelowych było chyba podawane w MxMowym wątku. x500 - robiłeś coś takiego do wiercenia otworów w swoich MxMach? Jak nie to pomierze to jutro...

 

4. Pytanie do zamawiających alpsy + obudowy. Kto z was chce ew. grawerkę - koszt ok. 15zł ?? (dokładny koszt podam po wizycie u lasero-grawera i pokazaniu mu projektu)

 

5. Mam 2 kondziorki JVC 3300uF 16V na zbyciu, najchetniej je puszcze do osób już coś odemnie zamawiających - wiec one maja pierwszeństwo. Cena 7zł/sztuka

 

6. Nowa lista na obudowy jest aktualna do odwołania - czyt przez ok 3-4 dni. Koszt obudowy to 45zł/5zł przesyłka ew. grawer. Dane do przelewu bede podawał dopiero wtedy gdy bede wiedział całkowity koszt graweru. Prosze też podawać przy zamówieniu czy obudowy mają byc z grawerem czy nie.

 

7. Wróciłem do domu po długiej podróży więc jestem zmęczony, za chwile zapukają do mnie Phonaki od Piotrusa-g do drzwi, wiec chill :P

 

Więcej grzechów nie pamiętam - jak sobie przypomne to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista nr 2 Hammond:

 

- x500 1szt + grawer

- new_oscar 4 szt.

- marmur 1 szt. (BK)

- Cadder 1 szt.

- majkel 1 szt.

 

Proszę o deklaracje grawerkową resztę userów z listy!

 

marmur - nie zamawiam BK, bo jest za mało chętnych na BK, jest droższa o 10-15zł i trzeba na nią czekać 2tyg... chcesz srebrną? Kondziorki już poszły w ludzi... sry :|

 

PRZELEWY OD WSZYSTKICH I ZA WSZYSTKO Z PIERWSZEGO ZAMÓWIENIA HAMMONDÓW I ALPSÓW SĄ JUŻ NA MOIM KONCIE :) - DZIĘKUJE ZA SZYBKIE PRZELEWY I LECE NA HAWAJE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności