Skocz do zawartości

Zamówienia na częsci do MxM


Rekomendowane odpowiedzi

Co do projektu grawerki to postaram się coś sklecić w ciągu dwóch nadchodzących nocek. Jakim formacie trzeba będzie to dostraczyć? *.eps? Od razu zaznaczam, że nie cierpię corel'a :-P i robię tylko w adobe illu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zapisz to w wiecej niz 1 formacie, nie wiadomo dokladnie moze forza sie dowie w jakim forcie powinna byc grafika do grawerki tam u nich w zakladzie i wtedy ujednolici sie wszystko pod ta wersje. eps jest slabym formatem bo ma ograniczenia sprobuj *SVG *SWF ja mam corela i lubie go wiec bede mogl tez wrzucic w *CDR. tylko ze czas dopiero od piatku mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko po kolei czyli format pliki jesli maja jakies ograniczenia wielkosci w sensie rozmiaru, pojemnosci, nie wiem jakies inne ograczenia ktore wplynelyby na obraz czy cos niedozwolonego, moze jakies kolorystyczne itd. wlasnie robimy czarno biale czy kolor te logo bo nie wiem?

pytaj w miare o wszystko, wiem z autopsji ze zwykly nadruk na koszulke ciezko porzadnie gdzies zrobic a co mowiac grawerke laserowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko po kolei czyli format pliki jesli maja jakies ograniczenia wielkosci w sensie rozmiaru, pojemnosci, nie wiem jakies inne ograczenia ktore wplynelyby na obraz czy cos niedozwolonego, moze jakies kolorystyczne itd. wlasnie robimy czarno biale czy kolor te logo bo nie wiem?

pytaj w miare o wszystko, wiem z autopsji ze zwykly nadruk na koszulke ciezko porzadnie gdzies zrobic a co mowiac grawerke laserowa.

WoW marmur,

Wybiegasz daleko w przyszłość z tym grawerem w kolorze :-P wrażenie koloru można uzyskać tylko przez odpowiednie cieniowanie. Są do tego specjalne programy, np. takie które obsługują wycinarki do folii (cutters). Co do samych informacji to większość wymieniona przez marmur'a jest poprawna, czyli:

1. akceptowalne formaty:

- lista

- jeżeli będzie jakiś raster a nie wektor to od razu potrzebuję znać rozdzielczość, ale raczej się tego nie spodziewam

- jeżeli jakieś formaty natywne aplikacji, tj. ai (adobe) czy cdr (corel) to w jakiej wersji mają być zapisane i z jakimi ustawieniami mam zapisać (to drugie jest mniej ważne)

2. maksymalny rozmiar grawera

3. czy mam zostawiać jakieś spady na ewentualną obsuwę

4. co kolwiek jeszcze będą tak mili ci podać :-)

 

Czy ktoś ma ładny rysunek tych obodów hammonda + naniesione na niego dziury pod potek i reszte gratów? Ew. info gdzie to ma być. Domyślam się, że zapewne jest to gdzieś w wątku o MxMie, ale mam dzisiaj jeszcze masę pracy i nie mogę poświęcić czasu na szukanie tego. Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW marmur,

Wybiegasz daleko w przyszłość z tym grawerem w kolorze :-P wrażenie koloru można uzyskać tylko przez odpowiednie cieniowanie. Są do tego specjalne programy, np. takie które obsługują wycinarki do folii (cutters). Co do samych informacji to większość wymieniona przez marmur'a jest poprawna, czyli:

1. akceptowalne formaty:

- lista

- jeżeli będzie jakiś raster a nie wektor to od razu potrzebuję znać rozdzielczość, ale raczej się tego nie spodziewam

- jeżeli jakieś formaty natywne aplikacji, tj. ai (adobe) czy cdr (corel) to w jakiej wersji mają być zapisane i z jakimi ustawieniami mam zapisać (to drugie jest mniej ważne)

2. maksymalny rozmiar grawera

3. czy mam zostawiać jakieś spady na ewentualną obsuwę

4. co kolwiek jeszcze będą tak mili ci podać :-)

 

Czy ktoś ma ładny rysunek tych obodów hammonda + naniesione na niego dziury pod potek i reszte gratów? Ew. info gdzie to ma być. Domyślam się, że zapewne jest to gdzieś w wątku o MxMie, ale mam dzisiaj jeszcze masę pracy i nie mogę poświęcić czasu na szukanie tego. Sorry

 

Znalazłem w wątku tylko to : http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...unek&st=170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory wymierzalem zawsze linijka i wiercilem zwykla wiertarka malym wiertlem ( zawsze gdzies ''schodzilo'' ) , potem rozwiercalem nozem . Kazdy panel to bylo ze 4godz roboty zeby to mialo rece i nogi . Masakra . 

 

Czas chyba zastanowic sie nad kabelkami bo okaze sie ze mamy juz wzmak a nie ma go czym polaczyc . Zrobilem ostatnio 3szt na neutrikach i pinansonie w oplocie , Fajnie wyglada IMHO ...

 

 

 

a.jpg b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki z listy kilka postów wyżej będą razem z całym zamówieniem, prawdopodobnie już w ten piątek, PMy poszły

EDIT

skoro ten projekt grawerki idze tak wolno, to sam mogę go zrobić - tyle, że będzie w fireworksie, pewnie illustrator / corel draw będzie w stanie to przekonwertować na swój format w miarę potrzeby / wymagań firmy grawerującej; dokładne rozmieszczenie elementów można zrobić na sam koniec, skoro to grafika wektorowa; dziś wieczorem / jutro rano coś na pewno wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory wymierzalem zawsze linijka i wiercilem zwykla wiertarka malym wiertlem ( zawsze gdzies ''schodzilo'' ) , potem rozwiercalem nozem . Kazdy panel to bylo ze 4godz roboty zeby to mialo rece i nogi . Masakra . 

 

Czas chyba zastanowic sie nad kabelkami bo okaze sie ze mamy juz wzmak a nie ma go czym polaczyc . Zrobilem ostatnio 3szt na neutrikach i pinansonie w oplocie , Fajnie wyglada IMHO ...

@x500, jaki kabel pinanson'a zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob pytalo mnie juz o oplot . Znalazlem go w lazience na podlodze , pocialem i wystarczylo na 3kabelki okolo 35cm dlugosci . Jak sie okazalo to byla tasiemka z oryginalnych szortow do koszykowki reeboka mojego dzieciaka . Kobita mnie zje....ala i poszla teraz szukac czegos po pasmanteriach . Pinanson kupuje na www.muzyczny.pl . Wtyki neutrika tez tam maja , trzeba je od tylu sporo rozwiercac ( strasznie ciezko to idzie ) oplot tez wciska sie na kabelek cholernie trudno . Zabezpieczam go wewnatrz wtyczki koszulka termokurczliwa . Pozniej wstawie fotki pozostalych dwoch kabelkow w troche lepszej rozdzielczosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam imadelka . Nie boisz sie ze wtyk sie zgniecie ? Acha , w pasmanterii przerozne tasiemki ( czyt. nasze oploty ) sa po 60gr . Na allegro oplot to od 4 do 8pln . Za metr . Tylko nie pytajcie w pasmanterii o oplot bo NIE MAJA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam imadelka . Nie boisz sie ze wtyk sie zgniecie ? Acha , w pasmanterii przerozne tasiemki ( czyt. nasze oploty ) sa po 60gr . Na allegro oplot to od 4 do 8pln . Za metr . Tylko nie pytajcie w pasmanterii o oplot bo NIE MAJA .

 

Są zaskakująco twarde - robiłem już tak klikanascie (kilkadziesiąt ?) neutrików i zaden sie nie wgniótł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności