Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ciężkie granie ma być radosne i kolorowe :D Batko Moska, co to się porobiło.

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ale założenie mroku i szatana skreśla tonę dobrego progresywnego grania przykładowo. Chyba że ciężkie granie to tylko brutal death metale, black vegetarian grindcore itd. :P

 

Zresztą Dio śpiewał o tęczach i smokach :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem przetrawić, ale poległem. Słuchałem ze Spotify - okropnie brzmiące talerze i zbity, dudniący dół, nie wiem czy to kwestia jakości streamu czy realizacji. Meshuggah raczej nie słynie z dobrego masteringu (z wyjątkami), może nie jest to też najważniejsze, ale dźwięk mnie mocno męczył, a próbowałem kilka modeli słuchawek.

 

Przesłuchałem trzy pierwsze numery - ciężkie, masywne i mocne granie. Preferuję Meshuggah w wersji bardziej dynamicznej i mocno synkopowanej, więc nie wiem czy "zgram się" z The Violent Sleep of Reason. Zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No solo gniecie. Ogólnie nie trawię szeroko pojętego thrash metalu, ale tu jest... No jest power, jest moc, jest brutalnie i melodyjnie :D Taka Metallica przy tym to jest Moczollika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, oj nie ma już nadziei dla staruszków z Testament, zdecydowanie za dużo elementów groove, wszystko nie tak.

.

Ale też źle się dzieje z moimi od niedawna ulubieńcami TAKE OVER AND DESTROY, coś ich ciągnie w kierunku gotyckiego MISFITS :)

w tym kawałku jeszcze dają radę:

ale reszta idzie w rejony szwedzkiego GHOST.

Polecam za to ich wcześniejszą płytę Vacant Face.

A obecny thrash metal zostawmy młodym zespołom, im to znacznie lepiej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę Be'lakor :> IMO "Vessels" to najlepsza płyta jaką w tym roku słyszałem, a "The Smoke Of Many Fires" zdecydowanie moje TOP 10 najlepszych kawałków jakie w życiu słyszałem.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, oj nie ma już nadziei dla staruszków z Testament, zdecydowanie za dużo elementów groove, wszystko nie tak.

No czo Pan, ten groove'owy polot to właśnie to, co wybija Testament ponad większość monotonnego thrash metalu, który rynek oferuje.

 

Płytka przesłuchana raz, jest naprawdę fajnie, ale pora parę razy ją przekatować jeszcze dla lepszego osądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Testamentu to z ich nowszych płyt podobała mi się "The Formation of Damnation", nic nowszego nie słuchałem. Moja ulubiona płyta to chyba "The Legacy", lubię też "The Ritual" za utwór "Return to Serenity". Generalnie jak mam smaka na Testament to wrzucam na słuchawki ich 6 pierwszych płyt i słucham ciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od "Formation of Damnation" zacząłem z nimi przygodę, a teraz to jedna z rzadziej słuchanych przeze mnie płyt ich :P
The Legacy bardzo fajna płytka, ale następna w każdym aspekcie mi bardziej siedzi :)
A Ritual za Electric Crown uwielbiam - taki hard-rockowy kawałek niemal pod radio, ale wrzyna się w banię niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość odsłuchana parę razy. Chyba nie jest to poziom Dark Roots, ale i tak niesamowicie fajnie się słucha. Ciut więcej kawałków utrzymanych w średnim tempie, choć galopu również nie brakuje. Na pewno może nie wejść za pierwszym odsłuchem, ale po paru razach łatwo się wkręcić :)

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem rzucę też na razie dziadkowym już nieco zespołem ale odświeżonym :> ale imho z dużo lepszym wykopem niż fraszowi seniorzy

 

i może rodzime Deus Mortem

https://malignantvoices.bandcamp.com/album/demons-of-matter-and-the-shells-of-the-dead

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności