Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przejrzałem wątek od marca tego roku. Nic w metalu nie dzieje się. Jak polski film: nudy i dłużyzny. Nie chodzi mi o jakieś nowe trendy, ale po prostu to wszystko jest jakieś słabe, sztuczne, plastikowe. A powinno być metalowe.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co już znasz, jak znasz wszystko, to nie zaskoczy się niczym :D
W tym roku Ihsahn i Devin Towsnend Project zamiatają w metalu u mnie - kapitalne płyty. Jeszcze na Testament i The Dillinger Escape Plan czekam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ihsahn skończył się na pierwszej płycie Emperor. No może na drugiej. Fenomenu Devina nigdy nie rozumiałem.

No widzisz, a ja odwrotnie - pierwsza płyta Emperor ni wała mi nie wchodzi, męczy mnie i porzucam wszelakie próby jej polubienia :P

 

A Deva wciągam bez popity, niemalże wszystkie jego płyty mi siedzą, gość ma jakąś magie w tym co robi, czy to ambient, czy sieczka ze Strapping Young Lad czy epicko-anielsko-niebiańskie ostatnimi czasy brzmienia. Bije z tego piękna szczerość, absolutnie nie słyszę tam ani sztuczności, ani plastiku wcześniej wspomianego.

 

Ale skoro metal nowy zły, no to trzeba szukać innych dróg, albo wrócić do starego grania :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ciężkie granie ma być radosne i kolorowe :D Batko Moska, co to się porobiło.

Rafacio, sam nie wiem - tegoroczne Oranssi Pazuzu? Howls of Ebb, lansowane tutaj przeze mnie już wcześniej? Rodzime The Dead Goats? Musiałbym przejrzeć swoją playlistę, do końca tygodnia napiszę Ci coś więcej ;) Chyba że szukasz jakichś rewelacji - tutaj mógłby być kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty Rafacio odnajdujesz, bo mimo fali defcoru i dzieciaków w obcisłych gatkach, i wyciętych koszulkach jest wciąż sporo zespołów grających w duchu dawnego death, black i thrash metalu. Wprawdzie zawsze jestem opóźniony o rok z nowościami i coraz mniej czasu poświęcam na nie, ale posłuchaj sobie co najmniej tegoroczne:

death: Defeated Sanity, Sorcery, Ribspreader, Blood Incantation, Chthe'ilist, Blood Red Throne

black/death: Stillborn, Altarage, Howls of Ebb, Zhrine, Begrime Exemious

black: Inquisition, Total Hate, Behexen, Wode

black/thrash: Destroyer666, Desaster, Ragehammer

thrash: Vektor, Bloodstone, Suicidal Angels

grindcore: Gadget, Rotten Sound, Nails

 

a to tylko mały procent tegorocznych dobrych płyt, jeśli to dla Ciebie będzie pitu pitu, zwłaszcza takie wałki jak Defeated Sanity albo oldschoolowe Sorcery i Ribspreader, dynamiczne wściekłe polskie Stillborn i Ragehammer to faktycznie nic Cię nie ruszy w metalu i zostaje slamming brutal death metal albo i wiertarka z młotem pneumatycznym =)

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

Tylko ten Vektor na chwilę mnie zatrzymał. Reszta taka sobie, a grindcora nie ruszałem nawet bo to zawsze takie na*******anie bez sensu. Zresztą niczego z końcówką core nie ruszam. W muzyce ma być melodia.

Mam nadzieję, że nie dożyję takiego znudzenia muzyką :D Ale zaczynam się obawiać, że kroczę tą samą ścieżką, bo w zasadzie Vektor mnie też najbardziej zaciekawił i bardzo często gościł w uszach, nie słyszałem poprzednich dokonań więc tym większe pozytywne zaskoczenie. Melodia to pojęcie względne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności