Skocz do zawartości

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Po miesiącu użytkowania odtwarzacza mam już pewne, wyrobione spostrzeżenia.

Jest to najmniej ergonomiczny player ze wszystkich jakie poznałem,

-"procedura" włączania i wyłączania wyprowadza mnie z równowagi, może to sposób na wizerunek urządzenia jako "elitarne" gdzie żeby włączyć odtwarzanie potrzebna jest "procedura" , a nie zwyczajne włączenie i cieszenie się muzyką...

-poprawne czytanie tylko po tagach to porażka, foldery nie zawierające tagów są albo w ogóle nie widziane, albo wrzucane do folderu "unknown artist",jako poszczególne pliki w kolejności losowej,

-praca max. 10 godzin ( co z reklamówką dotyczaca 60 h?)

-nie czytanie plików .cue, co w przypadku możliwości odtwarzania formatów bezstratnych owocuje jednym, powiedzmy godzinnym utworem, przy obrazie płyty,

-często paranoidalna kolejność utworów np.2,4,7, zaznaczam że przy wyłączonym odtwarzaniu losowym,

-każdorazowa aktualizacja plików do odtwarzania przy włączeniu urządzenia, przy karcie 4 GB ok 60 sek,

-niestaranne wykonanie-niedomykająca się klapka USB,

- nie działająca fukcja wznawiania na ostatnio słuchanym utworze,

-"drewniane" brzmienie, gdyby nie SRS...byłoby kiepściutko

 

Są i plusy:

-całkiem dobre słuchawki,

-duża moc wyjściowa

 

Mam wrażenie, że nowy chip 3770 nie został do końca dobrze poznany, oprogramowany...

Pozdrawiam...czekając na kolejne poprawki i nowe wersje firmware.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po miesiącu użytkowania odtwarzacza mam już pewne, wyrobione spostrzeżenia.

Jest to najmniej ergonomiczny player ze wszystkich jakie poznałem,

-"procedura" włączania i wyłączania wyprowadza mnie z równowagi, może to sposób na wizerunek urządzenia jako "elitarne" gdzie żeby włączyć odtwarzanie potrzebna jest "procedura" , a nie zwyczajne włączenie i cieszenie się muzyką...

-poprawne czytanie tylko po tagach to porażka, foldery nie zawierające tagów są albo w ogóle nie widziane, albo wrzucane do folderu "unknown artist",jako poszczególne pliki w kolejności losowej,

-praca max. 10 godzin ( co z reklamówką dotyczaca 60 h?)

-nie czytanie plików .cue, co w przypadku możliwości odtwarzania formatów bezstratnych owocuje jednym, powiedzmy godzinnym utworem, przy obrazie płyty,

-często paranoidalna kolejność utworów np.2,4,7, zaznaczam że przy wyłączonym odtwarzaniu losowym,

-każdorazowa aktualizacja plików do odtwarzania przy włączeniu urządzenia, przy karcie 4 GB ok 60 sek,

-niestaranne wykonanie-niedomykająca się klapka USB,

- nie działająca fukcja wznawiania na ostatnio słuchanym utworze,

-"drewniane" brzmienie, gdyby nie SRS...byłoby kiepściutko

 

Są i plusy:

-całkiem dobre słuchawki,

-duża moc wyjściowa

 

Mam wrażenie, że nowy chip 3770 nie został do końca dobrze poznany, oprogramowany...

Pozdrawiam...czekając na kolejne poprawki i nowe wersje firmware.

sorry, czasem mam wrażenie, że każdy chciałby mieć wszystko naraz, jaki problem odtwarzać pliki wybierając je z folderów zamiast wyszukując po tagach. Przecież player po włączeniu startuje od razu z pozycji odtwarzanego ostatnio pliku, czy sie mylę? po co formaty bezstratne w takim playerze? który i tak gra kiepsko, moim zdaniem gorzej niż A7. Może twoje opisane wady wynikaja akurat z twojego modelu, w moim np. nie działa transmiter, inni pisza , że u nich działa, ja i tak juz nie mam siły i cierpliwości do tego playera i skończył w samochodzie jako żródło dźwięku do magnetofonu samochodowego, do niczego innego się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam komu to podpowiadałem, ale powtórzę: próbowałeś używać transmitera z podłączonymi słuchawkami? Bez nich rzeczywiście działa kiepsko.

teraz przesadziłeś, oczywiście, że ze słuchawkami, zbliżyłem bardzo blisko do radia - wtedy pojawił się dżwięk z transmitera ale bardzo anemiczny i z zakłóceniami, to u\dowodzi, że zrobiłem wszystko co należy jednak zasięg oraz moc dźwięku jest do d...y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olsztyniak, jeśli Tobie transmiter nie działa, to może po prostu trzeba odesłać sprzęt do reklamacji?

Ja nie kombinowałem z EQ i SRS, a u mnie działa co najmniej przyzwoicie (kiedyś nawet radio w samochodzie odbierało mi jak nie miałem podłączonych słuchawek, ale ogólnie bez nich nie ma sensu próbować). A10 leży spokojnie na siedzeniu pasażera i tylko sporadycznie pojawiają się zakłócenia (np. jak przejeżdżam pod trakcją tramwajową). Zanim umożliwiono zapamiętywanie częstotliwości transmitera, to używałem tej domyślnej, na której tam gdzie jeżdżę nadaje "prawdziwe radio" i ku mojemu zdziwieniu A10 je zagłuszała (mój poprzedni transmiter nie był w stanie konkurować ze stacjami nadawczymi, chociaż teraz to może nic dziwnego, bo tamten kupiłem chyba z 10 lat temu, a w tym czasie przecież wiele się zmieniło).

W każdym razie transmiter był dla mnie najważniejszym elementem, który mnie zachęcił do kupienia tego odtwarzacza, więc gdyby nie działał, to bym strasznie psioczył na Vedię. Ja jednak, póki co, jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olsztyniak, jeśli Tobie transmiter nie działa, to może po prostu trzeba odesłać sprzęt do reklamacji?

Ja nie kombinowałem z EQ i SRS, a u mnie działa co najmniej przyzwoicie (kiedyś nawet radio w samochodzie odbierało mi jak nie miałem podłączonych słuchawek, ale ogólnie bez nich nie ma sensu próbować). A10 leży spokojnie na siedzeniu pasażera i tylko sporadycznie pojawiają się zakłócenia (np. jak przejeżdżam pod trakcją tramwajową). Zanim umożliwiono zapamiętywanie częstotliwości transmitera, to używałem tej domyślnej, na której tam gdzie jeżdżę nadaje "prawdziwe radio" i ku mojemu zdziwieniu A10 je zagłuszała (mój poprzedni transmiter nie był w stanie konkurować ze stacjami nadawczymi, chociaż teraz to może nic dziwnego, bo tamten kupiłem chyba z 10 lat temu, a w tym czasie przecież wiele się zmieniło).

W każdym razie transmiter był dla mnie najważniejszym elementem, który mnie zachęcił do kupienia tego odtwarzacza, więc gdyby nie działał, to bym strasznie psioczył na Vedię. Ja jednak, póki co, jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

dzięki za rady, ale z reklamacja dam sobie spokój, wystarczy, ze czekam na reklamacje T8 drugi miesiąc, czlowiek z działu reklamacji zwyczajnie kłamie, że wyśle odtwarzacz i dalej czekam, to samo byloby z A10, ale jak już pisałem na szczęście mój brat ma w samochodzie magnetofon i do niego podłącza A10, na słuchanie w samochodzie w zupełności wystarcza a na pewno lepiej gra niz przez funkcję transmitera...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, ale z reklamacja dam sobie spokój, wystarczy, ze czekam na reklamacje T8 drugi miesiąc, czlowiek z działu reklamacji zwyczajnie kłamie, że wyśle odtwarzacz i dalej czekam, to samo byloby z A10, ale jak już pisałem na szczęście mój brat ma w samochodzie magnetofon i do niego podłącza A10, na słuchanie w samochodzie w zupełności wystarcza a na pewno lepiej gra niz przez funkcję transmitera...

 

 

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby serwisant 'specjalnie' kłamał. Kurier jest w firmie prawie co dziennie, a serwis rozwiązuje sprawę jak najszybciej się da (a nie przez 2 miesiące). Każda wysyłka jest katalogowana i nie ma problemu z jej wyśledzeniem. Jeżeli zależy Panu na szybkim rozwiązaniu sprawy poproszę o maila (z danymi osobowymi) na skrzynkę pytania@vedia.pl Postaram się rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem A10 8GB właśnie jak wypuścili (13B) betę. Wczytałem ją i jestem zadowolony.

A10 - znany jako A10 Tank Killer w moim przypadku A10 - T10 killer. ;) Przesiadka z T10 na A10 udana ;)

Po przeczytaniu kilku tematów na tym forum byłem trochę sceptyczny i pełen obaw

ale

Zostałem mile zaskoczony jakością dźwięku, dołączonymi słuchawkami, małymi gabarytami, poprawnym odtwarzaniem OGG

Myślałem że będę musiał doczepić spinacz biurowy do smyczy (którą udało się przewlec) ale nie

nawet nie wiem czy reset działa. Może powinienem go wypróbować ;)

Za cenę 215 zł nie widziałem niczego co miałoby tą funkcjonalność. zastanawiałem się jeszcze nad:

Iriver E50 4GB ~ 300 zł

iAudio I7 8GB ~ 450zł

ale po co przepłacać, a za audiofila się nie uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem A10 8GB właśnie jak wypuścili (13B) betę. Wczytałem ją i jestem zadowolony.

A10 - znany jako A10 Tank Killer w moim przypadku A10 - T10 killer. ;) Przesiadka z T10 na A10 udana ;)

Po przeczytaniu kilku tematów na tym forum byłem trochę sceptyczny i pełen obaw

ale

Zostałem mile zaskoczony jakością dźwięku, dołączonymi słuchawkami, małymi gabarytami, poprawnym odtwarzaniem OGG

Myślałem że będę musiał doczepić spinacz biurowy do smyczy (którą udało się przewlec) ale nie

nawet nie wiem czy reset działa. Może powinienem go wypróbować ;)

Za cenę 215 zł nie widziałem niczego co miałoby tą funkcjonalność. zastanawiałem się jeszcze nad:

Iriver E50 4GB ~ 300 zł

iAudio I7 8GB ~ 450zł

ale po co przepłacać, a za audiofila się nie uważam.

A w innym temacie napisał ktoś, że A10 nie można do porównywać do I7...

Popatrzcie chociaż na cenę a widzicie, że to inna klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie umisz przewlec sam to:

Żone/dziewczyne/kochanke/siostre/mame poproś-dziołszki więcej cierpliwości i delikatności mają do tego-wiem z autopsji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności