Skocz do zawartości

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

tewupe Wszystko o czym mówisz dotyczy tagów-widocznie nie masz ich kompletnych

Jak zaradzić problemowi? Wybierając otwory metodą "po folderach" czyli po wciśnięciu joy'a nie wybierasz "Artist" ani kolejnych, tylko przedostatni licząc od góry-"Pamięc" sie chyba nazywa

Następnie "MUSIC" i tam masz foldery które wrzuciłeś doi odtwarzacza

 

Gdzieś czytałem, że ten odtwarzacz mp3 posiada wbudowany procesor Sigmatel 3770 400 MHz. Czy te 400 MHz to taktowanie tego procesora? A jeśli tak to słabiutki to procesor ponieważ jak na współczesność to teraz procesory są taktowane powyżej 3 GHz!!
<rotfl> Kpisz czy o droge pytasz? Wyjmij sobie swój procesorek 3GHz z peceta i porównaj jego wymiary z wymiarami odtwarzacza... <rotfl>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kr3cik akurat rozmiar układu scalonego jest zapewne mniejszy od tego sigmatela ;) większa jest podstawka bo procesory komputerowe maja poporstu duzo nóżek

a kolega Sh30 ładną prowokację sobie wymyślił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ten odtwarzacz mp3 posiada wbudowany procesor Sigmatel 3770 400 MHz. Czy te 400 MHz to taktowanie tego procesora? A jeśli tak to słabiutki to procesor ponieważ jak na współczesność to teraz procesory są taktowane powyżej 3 GHz!!

 

My poprostu nie braliśmy pod uwagę, że będziesz chciał grać w Unrelana, oglądać filmy i używać Corela na A10 :( :( :(

 

Ale mimo wszytko NIE przepraszamy za to, bo wydaje nam się, że potraktowaliśmy potencjalnych klientów jako inteligentne osoby :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nie spytał ile klatek/s A10 wyciąga w Crysis ^_^

 

I mam pytanie odnośnie transmitera - czy będzie działał gdy mu się podłączy 5-cio centymetrową przejściówkę z minijack na mikrojack? Mam coś takiego w szafie, nie będzie przeszkadzał dźwięk dochodzący ze słuchawek (w końcu ich tam nie będzie), tylko nie wiem czy da sobie radę jako antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kr3cik za podpowiedź, udało mi się do tego dojść samemu jakoś. Jednak dzięki Tobie wiem, że to normalna sprawa w przypadku burdelu z tagami w moich folderach anie błąd odtwarzacza :) Ogarnę teraz temat tagów i wszystko powinno być ok. Teraz bawię się ustawieniami dźwięku i coraz bardziej zaczyna mnię się ten pleyerek podobać :D Z ciekawostek to jest jakiś chochlik z włączaniem i wyłączaniem. Nie radziłem sobie z tym. Jednak znalazłem sposób. Trzymam [play] aż zniknie napis VEDIA :) (trwa to dłużej niż 2 sek.) Transmiter (volume max) na moim starym Technics'ie działa z jakichś 3m potem zaczyna tracić stereo. Jako anteny użyłem starych pchełek za 5 zł z obciętymi głośniczkami (?) żeby nie zarzynać tych fajowych SRS.

 

P.S. Jeśli zaśmiecam forum takimi postami to powiedzcie. Możliwe, że z tego podjarania tylko wydaje mi się, że dzielę się cennymi uwagami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ten odtwarzacz mp3 posiada wbudowany procesor Sigmatel 3770 400 MHz. Czy te 400 MHz to taktowanie tego procesora? A jeśli tak to słabiutki to procesor ponieważ jak na współczesność to teraz procesory są taktowane powyżej 3 GHz!!

Ale w komputerach stacjonarnych, a nie małych urządzeniach przenośnych jak mp3 czy telefon! Człowieku... Zastanów się co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tewupe Wszystko o czym mówisz dotyczy tagów-widocznie nie masz ich kompletnych

Jak zaradzić problemowi? Wybierając otwory metodą "po folderach" czyli po wciśnięciu joy'a nie wybierasz "Artist" ani kolejnych, tylko przedostatni licząc od góry-"Pamięc" sie chyba nazywa

Następnie "MUSIC" i tam masz foldery które wrzuciłeś doi odtwarzacza

 

<rotfl> Kpisz czy o droge pytasz? Wyjmij sobie swój procesorek 3GHz z peceta i porównaj jego wymiary z wymiarami odtwarzacza... <rotfl>

 

A przed laty procesor taki od komputera, który jest teraz taktowany 3 GHz był taktowany 400 MHz i był nawet większy od dzisiejszego 3 GHz. Ale przecież wiem dlaczego procesor w przenośnym mp3 jest taktowany z taką małą częstotliwością. Do odtworzenia mp3 wystarczy procesor 100 MHz. Ale nie o to mi chodziło. Chciałem się po prostu się upewnić czy to prawda, ale skoro twierdzicie, że tak to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie procesora Sigmatel 3770 ma się nijak do tych z komputerów PC i nie należy tego porównywać, bo to inna filozofia.

I nie tyle chodzi o wystarczalność szybkości procesora (zawsze zapas mocy się przyda) co o energooszczędność, dlatego ten Sigmatel ma względnie niskie taktowanie oraz tylko trzy rdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie procesora Sigmatel 3770 ma się nijak do tych z komputerów PC i nie należy tego porównywać, bo to inna filozofia.

I nie tyle chodzi o wystarczalność szybkości procesora (zawsze zapas mocy się przyda) co o energooszczędność, dlatego ten Sigmatel ma względnie niskie taktowanie oraz tylko trzy rdzenie.

 

Jakim cudem trzy rdzenie? Przecież wyprodukowanie procesora, który ma więcej niż jeden rdzeń o taktowaniu mniej niż 2 GHz nie jest możliwe. Ten Sigmatel ma tylko jeden rdzeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pewnie mógłbym sobie sam rozwiązać problem i wgrać od nowa stary firmware, ponieważ w instrukcji jest napisane, że można sciągnąć aplikację do przeprowadzania takiej operacji. Pewnie mógłbym, bo tej aplikacji nie ma na stronie. Po co wspominać o niej w instrukcji? Czemu w całej instrukcji nie ma nic o bezpiecznym usuwaniu sprzętu, kiedy w instrykcji od byle chińskiej obudowy na HDD są takie ostrzeżenia? (Wiem, że nie można odłączać podczas transferu - odłączyłem, kiedy niby nie było transferu!) Czemu na firmowej stronie Vedii wyświetla się reklama kubków Knorra, która przysłania mi treść? :) Zabawne.

 

Nic no, czekam na jutro, na pana serwisanta. Przypomnę tylko, że a10 przestał działać po pierwszym wgraniu plików do wewnętrznej pamięci i najprawdopodobniej po odłączeniu bez użycia "bezpiecznego usuwania sprzętu". I tak od środy tracę czas i martwię się o 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napisać dużymi literami? OK: standartowo przy odłączniu A10 NIE MA MOżLIWOśCI UżYCIA BEZPIECZNEGO ODłąCZANIA, PONIEWAż NIE JEST ON ROZPOZNAWANY JAKO STANDARTOWY DYSK ZEWNęTRZNY-można sie o tym bardzo łatwo przekonać, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolny plik/folder w pamięci player'a i przyjrzeć sie liście dostępnych opcji

 

Przyszło mi natomiast do głowy co innego-a nawet 2 rzeczy-mogącego spowodować uszkodzenie przy odłączaniu:

-nie zamknięcie okna wyświetlającego pamięć odtwarzacza przed odpięciem kabla

-pruba włączenia podłączonego odtwarzacza lub podczas wyjmowania kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku - co napisałem, wyniosłem po sugestiach kogoś z Vedii, z kim rozmawiałem. Jeżeli się nie da przez "bezpieczne", tym większa lipa z tą instrukcją i obsługą urządzenia.

 

Liczę na program do ponownego wgrania softu (starego, nie muszę mieć najnowszego-tajnego, jeżeli firma nie będzie chciała go udostępnić) - oszczędzi mi to z 20 zł na przesyłki i pewnie kolejny tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz maila na servis@vedia.pl opisz problem, napisz że prawdopodobnie wystarczy wgrać na nowo softa i poproś aby Ci go przesłali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wczoraj załadowałem sobie do pleyera trochę muzyki i wszystko gites. Zdarzyło mi się raz resetować. Dzisiaj ładowałem go w pracy wszystko ok. Jednak gdy chciałem zrzucić muzykę z kompa w pracy do odtwarzacza i coś nie gra.

Pojawia się"chmurka" znaleziono nowy sprzęt, twój sprzęt jest gotowy do użycia. Pojawia się okno dialogowe odtwarzacza (transfer przy użyciu WMP lub nie podejmuj żadnej akcji jednak komputer nie widzi dysku. Sprawdzałem na innych kompach w pracy wszędzie to samo. Nie wiem czy to wina pleyera czy kabla bo niby cośtam widzi ale nie do końca.

wchodządz w Mój komputer nie widzi dodatkowego dysku . Czy to soft czy może jdnak coś z kablem? W domu chodziło bez zastrzeżeń. Wszędzie mam WXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak tylko co to znaczy ? :D Na laptopie w domu widziałem go jako dysk zewnętrzny a już na kompach w pracy nie. Myślałem, że na każdym kompie będzie tak samo widoczny. Może ma ktoś jakieś wskazówki co z tym fantem zrobić ?

 

 

edyta: Spojrzałem w domu w instrukcję i jutro w pracy pokombinuję z konwersją MTP-MSC .

 

Ciekawe tylko dlaczego na laptopie w domu widzi a w pracy na kilku kompach nie. (wszędzie Win XP)

 

Edyta II :

 

Zrobiłem tę konwersję w pracy i wszystko śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz maila na servis@vedia.pl opisz problem, napisz że prawdopodobnie wystarczy wgrać na nowo softa i poproś aby Ci go przesłali

 

Zadzwoniłem, a później na maila dostałem program do flashowania - z trudnościami, ale udało się dociągnąć wgrywanie nowego softu do końca. Przez chwilę widziałem nawet pliki, które tam wrzuciłem (player widoczny był jako dwa kolejne dyski wymienne w systemie: D: jako pamięć wewnętrzna i E: jako karta pamięci), później jednak nie było już dostępu do tych "dysków". Na playerze wyświetlał się cały czas ekran "podłączenia do komp.". Ani razu nie udało się uruchomić playera normalnie, bez komputera. Teraz już nie jest widoczny w systemie. Pan z serwisu nie miał już dla mnie żadnych wskazówek.

 

Najpewnie jutro odeślę do sklepu (sprzedaż wysyłkowa - sprzęt nie działa, więc powinni zwrócić pieniądze), a teraz zaczynam rozglądać się za czymś lepszym. Mnóstwo straconego czasu, ble.

 

Szkoda!

 

PS: Flashowałem wielokrotnie, do resztek cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności