Skocz do zawartości

To może meet w krakowie?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

Hehe, dobry tekst z tą dynamiką - dla mnie dynamiczne to mogą być głośniki, w sensie konstrukcji, chociaż nad tym też ostatnio myślę, no ale to wszystko po kolei.

Własnie mam wrażenie, że 507 to, jak Sławku piszesz - brzmienie monitorowe, i dlatego w połączeniu z Mytek'iem i SRM 252 Mk II to potencjalnie lepszy zestaw do produkcji, aniżeli do takiego normalnego słuchania. Nie zmienia to faktu, że dla mnie powrót do słuchawek dynamicznych (w sensie domowych) - jest po prostu niemożliwy, już wolałbym wcale nie słuchać w ten sposób, aniżeli słuchać na dynamikach, no ok, nie słyszałem wynalazków typu AKG K1000, czy PS1000, czy K812, ale dla mnie tak drogie słuchawki dynamiczne nie mają po prostu sensu - po co wyważać te drzwi, skoro w innym miejscu są otwarte? Już bym chyba wolał dołożyć do SR-007...

404LE to takie słuchawki, które dla mnie są zrobione pod przyjemność słuchania, w sensie takim, że tutaj czuć, że celowo brzmienie jest takie, a nie inne. Zupełnie odrębną kwestią jest to, jak niewielkie różnice w brzmieniu, no bo przecież to nie są różnice typu dzień - noc, mogą powodować zupełnie inne wrażenia subiektywne. I tutaj nie ma kombinatoryki typu "ten zakres nam nie wyszedł togo przykryjemy innym" - tutaj są po prostu drobne różnice ale dla kogoś,kto już wczuł się w Staxy, to będzie tak, jak z ustawieniem gwintowanego zawieszenia - są 507 są twardsze, 404LE w moim odczuciu mają dawać więcej przyjemności na co dzień.

 

Tylko, jak już pisałem powyżej - jest kwestia wzmacniaczy oraz reszty toru.

 

Jeszcze mam taki wniosek: więcej niż jedno urządzenie w torze ocharakterze wyjątkowo studyjnym to - dla takiego normalnego słuchania - średni pomysł...

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że z 507 jest coś nie tegez. Po prostu z SRM-252 Mk II i 404LE na łbie zapomniałem,że muzyka dobiega z jakiś przetworników i nie miałem ochoty zastanawiać się nad żadną technologią wytwarzania dźwięku. Na staruszku srm1 404LE dawały już rozmyty przekaz - było nadal przyjemnie, ale bez tego efektu "gra muzyka, choć nie mam nic na uszach".


Tak 507 są twardsze, to dobre określenie. Nie dadzą zapomnieć o sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobry tekst z tą dynamiką - dla mnie dynamiczne to mogą być głośniki, w sensie konstrukcji, chociaż nad tym też ostatnio myślę, no ale to wszystko po kolei.

Własnie mam wrażenie, że 507 to, jak Sławku piszesz - brzmienie monitorowe, i dlatego w połączeniu z Mytek'iem i SRM 252 Mk II to potencjalnie lepszy zestaw do produkcji, aniżeli do takiego normalnego słuchania. Nie zmienia to faktu, że dla mnie powrót do słuchawek dynamicznych (w sensie domowych) - jest po prostu niemożliwy, już wolałbym wcale nie słuchać w ten sposób, aniżeli słuchać na dynamikach, no ok, nie słyszałem wynalazków typu AKG K1000, czy PS1000, czy K812, ale dla mnie tak drogie słuchawki dynamiczne nie mają po prostu sensu - po co wyważać te drzwi, skoro w innym miejscu są otwarte? Już bym chyba wolał dołożyć do SR-007...

404LE to takie słuchawki, które dla mnie są zrobione pod przyjemność słuchania, w sensie takim, że tutaj czuć, że celowo brzmienie jest takie, a nie inne. Zupełnie odrębną kwestią jest to, jak niewielkie różnice w brzmieniu, no bo przecież to nie są różnice typu dzień - noc, mogą powodować zupełnie inne wrażenia subiektywne. I tutaj nie ma kombinatoryki typu "ten zakres nam nie wyszedł togo przykryjemy innym" - tutaj są po prostu drobne różnice ale dla kogoś,kto już wczuł się w Staxy, to będzie tak, jak z ustawieniem gwintowanego zawieszenia - są 507 są twardsze, 404LE w moim odczuciu mają dawać więcej przyjemności na co dzień.

 

Tylko, jak już pisałem powyżej - jest kwestia wzmacniaczy oraz reszty toru.

 

Jeszcze mam taki wniosek: więcej niż jedno urządzenie w torze ocharakterze wyjątkowo studyjnym to - dla takiego normalnego słuchania - średni pomysł...

 

Zgadzam się z tym co piszesz. Jedynie dodałbym może komentarz, że brzmienie 404LE nie jest „celowo takie” pod przyjemność słuchania. .

 

Ot tak po prostu brzmiały od zawsze Lambdy od samego ich początku ich istnienia. To brzmienie było takie odkąd pamiętam. Oczywiście nie zawsze tak technicznie wyśrubowane jak w najnowszych wysokich modelach. Ale charakter ogólny „firmowego brzmienia” pozostawał zasadniczo bez zmian. A zwieńczeniem tego charakteru jest model 404LE.

 

A SR-507 to jest właśnie brzmienie które można nazwać dopiero „celowo” monitorowe. To w zasadzie pierwszy jedyny model Lambd grający takim właśnie charakterem. I producent dokonał tej zmiany celowo, aby przybliżyć się charakterem do brzmienia dynamików i poszedł w stronę monitorowości.

Nie twierdzę,że z 507 jest coś nie tegez. Po prostu z SRM-252 Mk II i 404LE na łbie zapomniałem,że muzyka dobiega z jakiś przetworników i nie miałem ochoty zastanawiać się nad żadną technologią wytwarzania dźwięku. Na staruszku srm1 404LE dawały już rozmyty przekaz - było nadal przyjemnie, ale bez tego efektu "gra muzyka, choć nie mam nic na uszach".

Tak 507 są twardsze, to dobre określenie. Nie dadzą zapomnieć o sobie :D

 

 

SR-507 to idealne słuchawki dla byłego posiadacza HD800 :)

 

SR-404LE to idealne słuchawki dla byłego posiadacza Audeze LCD-3. Brzmienie z cyklu, zawsze tak chciałyśmy zagrać, ale zawsze udawało nam się tylko „prawie” to osiągnąć.

 

Jest jeszcze 3 rodzaj staxowego grania, Omegi. One mniej więcej można powiedzieć, że to brzmienie wywodzące się z Gammy Pro, które znasz. Tylko rozwinięte w stronę rozciągnięcia skrajów pasma, większej dynamiki i lepszej przestrzeni.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie jak widać.

Ale to generalnie chyba dyskusja w sam raz na wątek klubowy elektrostatyczny.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

No, dobra dyskusja. Wychodzi na to zatem, że słuchawki Staxa mogą pokazać różne oblicza, co wczoraj było słychać.

Zastanawia mnie jedno - jak Omegi (007, bo tak samo, jak Sławek, nie chce się w razie czego denerować) wypadają w basie w porównaniu do 507, w sensie, jak duża jest różnica i jakościowa i przede wszystkim: ilościowa. A zastanawia mnie dlatego, że raczej wolę konturowy bas, i dla mnie więcej basu, aniżeli w 507 to już by było za dużo.

 

Chętnie bym porównał HiFiMany HM-500/560 z jakimś dobrym napędem do SR-507/404LE.

 

A poza tym to się zastanawiam, co by tu w kwestii DACa wykombinować, z wiadomych powodów. Nie - Mytek nie jest zły, po prostu u mnie, z _moim_ sprzętem jest jednak za studynie. Tak, czy inaczej, zanim wykonam jakieś ruchy, to jeszcze trzeba coś ze wzmacniaczem do SR-507 pokombinować...

 

EDIT: SławekR - masz PW ;)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra dyskusja. Wychodzi na to zatem, że słuchawki Staxa mogą pokazać różne oblicza, co wczoraj było słychać.

Zastanawia mnie jedno - jak Omegi (007, bo tak samo, jak Sławek, nie chce się w razie czego denerować) wypadają w basie w porównaniu do 507, w sensie, jak duża jest różnica i jakościowa i przede wszystkim: ilościowa. A zastanawia mnie dlatego, że raczej wolę konturowy bas, i dla mnie więcej basu, aniżeli w 507 to już by było za dużo.

 

Chętnie bym porównał HiFiMany HM-500/560 z jakimś dobrym napędem do SR-507/404LE.

 

A poza tym to się zastanawiam, co by tu w kwestii DACa wykombinować, z wiadomych powodów. Nie - Mytek nie jest zły, po prostu u mnie, z _moim_ sprzętem jest jednak za studynie. Tak, czy inaczej, zanim wykonam jakieś ruchy, to jeszcze trzeba coś ze wzmacniaczem do SR-507 pokombinować...

 

EDIT: SławekR - masz PW ;)

 

No dobra, rozszerzam moje przemyślenia, żeby było nieco jaśniej.

 

507 to idealne słuchawki dla dotychczasowego użytkownika Hd800

404LE to idealne słuchawki dla dotychczasowego użytkownika LCD-3

007 to idealne słuchawki dla dotychczasowego użytkownika Denonów D7000, nie mylić z D7100.

 

Przy czym to ostatnie zestawienie jest najbardziej krzywdzące dla 007, bo ciągnie je w dół jakościowy, w takim porównaniu. Ale nic bardziej zbliżonego nie przychodzi mi do głowy. Chodzi o generalny charakter brzmienia, a nie jakość w kategoriach absolutnych. 007 grają inaczej ułożoną przestrzenią jak Lambdy. I generalnie są przechylone ku dołowi. Ale znowu nie zasadniczo nie w kategoriach absolutnych, a porównując z Lambdami. Sama konstrukcja i kształt muszli i membran powodują, że te słuchawki grają inaczej jak Lambdy.

 

Jeśli chodzi o porównanie z HE500 i HE560, a to można sobie porównywać i do maja. I to niekoniecznie z 404LE/507. Już ze standardowymi Lambdami Pro wystarczy, odpowiednio napędzonymi. I będziesz tak gniótł Hifimany i gniótł, żeby wreszcie zagrały szybciej i z odpowiednio subtelnym i zróżnicowanym detalem. i nadal nic Ci z tego gniecenia nie wyjdzie. Nadal to będzie tylko „prawie”. O to „prawie” za mało, które stanowi o ostatecznym poczuciu realizmu przekazu.

 

Deklaracja na wszelki wypadek, żeby nie wywoływać burzy w szklance wody:

 

To są moje własne przemyślenia i odczucia, na podstawie moich własnych doświadczeń. Jeśli ktoś ma inne, to niech ma. I bardzo dobrze :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

No to ja też rozwinę swoje przemyślenia szerzej: mam wrażenie, że to właśnie cały czas chodzi o pokonanie tej bariery p.t.: "prawie". Nie słuchalem HE500/560, stąd też było moje pytanie, słuchałem HE400 ale to wiadomo, raz, że inny pułap cenowy a dwa, że inne ogólnie granie jeżeli chodzi o poziom jakościowy (mimo wszystko, nawet jeżeli można stwierdzić, że w tej cenie do dobre słuchawki).
Co więcej, w moim odczuciu, ale to podkreslam - moim - albo zostaje się na pułapie przyzwoitych słuchawek dynamicznych albo zaczyna się kombinować i szukać swojego dźwięku pośród słuchawek elektrostatycznych, ortodynamicznych itd. etc. Tylko, że po ostanim meecie, który dla mnie akurat był bardzo wartościowy, bo się koncentrował głównie na odsłuchu dwóch par słuchawek Stax'ów z dwoma wzmacniaczami, na różnym materiale, na dwóch DAC'ach (co prawda oba na Sabre ale jednak inaczej grające) - wychodzi na to, że Staxy wcale nie są takie łatwe, że tak powiem, "do zrozumienia".

 

Stax'y tą barierę "prawie" przeskakują bez problemu, natomiast tutaj, na tym pułapie rodzą się inne dylematy. Po pierwsze - nie jestem do końca pewien (może nie wliczając w to materiału DSD), czy źródła na układach ESS Sabre mają optymalną synergię ze Stax'ami. Z drugiej strony tu się rodzi inny dylemat: jak nie ESS Sabre, to co? A DAC'a bez DSD nie kupię. Bo nie.
Rodzi się też inne pytanie: jak Staxy (już nie ważne, czy 507, czy 404LE) zagrają z wyższymi wzmacniaczami Staxa? Czy da coś tor zbalansowany tutaj? Jak się zmieni przestrzeń w innej konfiguracji? (zwłaszcza w torze zbalansowanym) Jak to zagra z SRM-006tS?

 

Aha, co do realizmu - dla mnie Stax (dotyczy się to także głośników elektrostatycznych) ma realizm przekazu jakby "w cenie", ale to wiadomo, YMMV.

 

EDIT: Ta cała zabawa skończy się dla mnie tak, że zacznę za jakiś czas szukać Loganów albo Quad'ów na aukcjach... stąd też moje ogólne przemyślenia odnośnie toru pod elektrostaty...

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

 

EDIT: Ta cała zabawa skończy się dla mnie tak, że zacznę za jakiś czas szukać Loganów albo Quad'ów na aukcjach... stąd też moje ogólne przemyślenia odnośnie toru pod elektrostaty...

 

Przepadł Gość z kretesem.... :D

 

Nie no, aż tak źle nie ma, trzeba mieć w końcu jakieś zajawki. Logany i Quady już znalazłem ale z tym się nie śpieszy, jeszcze nie teraz, co nie oznacza, że - nigdy.

 

Zabawne jest jednak to, już pomijając kwestie Stax'ów, że jak dokonam adaptacji akustycznej pod Yamahy to średnio się to sprawdzi z głośnikami planarnymi, bo i tu i tu wymogi są zupełnie inne ze względu na zupełnie inne charaktery kierunkowości itd. etc. A poza tym, jeżeli już Quady - no to sub się kłania, jakby nie było i sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje. Problemy 1go świata ;)

 

EDIT: jeszcze wniosek odnośnie DSD, mam wrażenie, że ten format zdobywa coraz większą popularność nie dlatego, że jest w jakiś sposób jednoznacznie lepszy do formatów Hi-Rez (DXD itd.) ale ze względu na swoją specyfikę brzmieniową wszystko to, czego nie da się słuchać na PCM 16/44 na DSD brzmi po prostu bardziej strawnie...

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Sorry za posta pod postem ale proponuje nowy temin u mnie: okolice 6go marca, co Wy na to?

 

Ps. Minczin: słuchałem SR-009 z 727 i powiem tak.. k&*&a m&*c... jak to gra....

 

Jak ktoś chce porównanie to mogę kilka zdań napisać...

 

 

EDIT: początek marca u mnie, ktoś chętny?

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpadł dzisiaj @krecik333 posłuchać he300 na reference alpha i z odwiedzin zrobił się mały meet :)
Może to nie hi-end ale było czego posłuchać :)
To jak zachwyciły mnie hifimany na nowym torze, do tej pory nie mogę uwierzyć. Przez najbliższe kilka dni będzie czym cieszyć uszy :)

DSCF0002.JPG

IMG_20150221_160508.jpg

IMG_20150221_160342.jpg

IMG_20150221_160407.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta pod postem ale proponuje nowy temin u mnie: okolice 6go marca, co Wy na to?

 

Ps. Minczin: słuchałem SR-009 z 727 i powiem tak.. k&*&a m&*c... jak to gra....

 

Jak ktoś chce porównanie to mogę kilka zdań napisać...

 

 

EDIT: początek marca u mnie, ktoś chętny?

U mnie nowa elektrownia na pokładzie także jak najbardziej jestem chętny :)

Plany kupna nowych słuchawek są ostre także fajnie byłoby coś posłuchać zamiast codziennie zmieniać zdanie na podstawie samych recenzji :P

 

Robimy listę?

1. JuRik99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności