Skocz do zawartości

To może meet w krakowie?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od końca. Długie odsłuchy, obfitujące w liczne wymiany elementów toru powodują takie zmęczenie słuchu, że ja osobiście pod koniec nie byłem już wiarygodny. "Usłyszałem" nawet zmianę w torze, której nie było; ale zanim to zmęczenie nastąpiło coś tam obiektywnie słuch zarejestrował.

Tak (!!!!), niestety kabel przenoszący sygnał spdif potrafi spieprzyć dźwięk.

Tak, zasadniczym elementem wpływającym na dźwięk daca ma aplikacja kości, niekoniecznie sam scalak (w pewnych granicach). Przy pewnej kombinacji kabli dźwięk z dwóch różnych źródeł i wzmaków, gdyby nie bas, był nie do odróżnienia. :woot:

Nie, nie zgadzam się, że lcd2 słabo reagują na balans (chodzi o sam sygnał już na wyjściu wzmaka). Twoje tłumaczenie o obustronnym przepływie prądu (tzn przez obydwa bieguny słuchawek) przez elementy aktywne jest właśnie sensowne i ja to słyszę. :ph34r:

Nie, nie i jeszcze raz nie, większa paszcza z prądem, jeśli chodzi o intensywniejsze skakanie, bieganie, mruczenie i dokazywanie basu nie ma nic do rzeczy. To czip, który zastosowałeś we wzmaku o wyższej wydajności niż headonik oparty tylko na pierwszym stopniu, jest po prostu szybszy i ma taki zaśpiew, charakter, że ten bas jest tak świetnie prowadzony - jednocześnie mocno i zwinnie. Dowodem na to jest fakt, że klasyczny headonik oparty na dwóch stopniach, mający jeszcze większą wydajność prądową niż Twój nowy wypust, ma przecież niemal taki sam sposób prowadzenia basu jak jednostopniowy. Ten ostatni daje nawet nieco twardszy bas. Poza tym do jakichkolwiek niedomagań prądowych było jeszcze..ho..ho.

Audioquesty to fajne słuchawki som, dużo lepsze niż CALe. Niestety, w audio ceny wraz ze wzrostem jakości dźwięku i wykonania rosną wykładniczo. :blink:

NH rozbestwiły mnie, ta ich sztywna membrana pracująca tłokowo na gumowym zawieszeniu nie produkuje zniekształceń, które teraz słyszę we wszystkich innych słuchawkach. :woot:

Tu mistrzami świata są grado gs1000. Słuchawki z loudnessem, grające jak małe, odkręcone na full, tranzystorowe radyjko wrzucone do beczki. Kiedyś chciałem je nawet kupić i autentycznie podobały mi się, tak na krótkie żarłoczne odsłuchy, miały w sobie taki element szaleństwa…Teraz już są poza kręgiem moich zainteresowań. Dziadek Grado to był jednak niezły krotochwil; naszpanowaną do granic możliwości membranę obciążył dodatkowo dużą komorą - efekt to zniekształcenia na dole i sybili..sylibi..sy…aaa tam, drą ryja na górze i tyle.

 

Po ostatnich szlifach toru, moja miłość do audeze lcd2 wytrysnęła ze zdwojoną siłą. Nie chcę już ich sprzedawać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

zorganizujmy jakiś meet Panowie; najlepiej w tym miesiącu, w sobotę; może być nawet u mnie (dobra pizza z garden pizza pięć metrów dalej)

do sklepu z alkoholem dalej, ale wciąż blisko

Wstępnie bym się pisał, z tym, że mam taki wir, że naprawdę nie wiem, co będę robił w przyszły weekend. Ale że dobry flakon nie jest zły, to w sumie może się uda ;)

 

EDIT: Coś po świętach, Panowie?

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • Bywalec

Samuel, chyba musisz przejąć rolę owczarka :D, bo się inwentarz rozłazi, snuje jak smród po gaciach.

 

Proponuje wstępnie w połowie maja albo w przedostatni lub ostatni weekend. Bardzo wstępnie - bo jeżeli będzie odzew, to ja też sobie muszę zarezerwować czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie możliwość odwiedzić Warszawę? Bo 14 maja jest gigantyczny (z zapowiedzi) meet, właśnie tam, organizowany przez mp3store - ja się planuję wybrać, jak czas i zdrowie pozwoli, więc połowa maja w Krakowie odpada dla mnie :D Niemniej coś się już organizuje i warto to rozważyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja się piszę. Najchętniej w tygodniu.

 

Dla mnie w tygodniu jest raczej niewykonalne...

 

A może macie możliwość odwiedzić Warszawę? Bo 14 maja jest gigantyczny (z zapowiedzi) meet, właśnie tam, organizowany przez mp3store - ja się planuję wybrać, jak czas i zdrowie pozwoli, więc połowa maja w Krakowie odpada dla mnie :D Niemniej coś się już organizuje i warto to rozważyć :D

 

Nie chce mówić, czy się wybiorę, bo to wyjdzie w praniu ale możliwe, bo bywam teraz co jakiś czas w Wawie - czym byś jechał?

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie możliwość odwiedzić Warszawę? Bo 14 maja jest gigantyczny (z zapowiedzi) meet, właśnie tam, organizowany przez mp3store - ja się planuję wybrać, jak czas i zdrowie pozwoli, więc połowa maja w Krakowie odpada dla mnie :D Niemniej coś się już organizuje i warto to rozważyć :D

Nie chce mówić, czy się wybiorę, bo to wyjdzie w praniu ale możliwe, bo bywam teraz co jakiś czas w Wawie - czym byś jechał?

 

Pewnie pociągiem - samochód to tylko zbędne ograniczenie % ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

A może macie możliwość odwiedzić Warszawę? Bo 14 maja jest gigantyczny (z zapowiedzi) meet, właśnie tam, organizowany przez mp3store - ja się planuję wybrać, jak czas i zdrowie pozwoli, więc połowa maja w Krakowie odpada dla mnie :D Niemniej coś się już organizuje i warto to rozważyć :D

Nie chce mówić, czy się wybiorę, bo to wyjdzie w praniu ale możliwe, bo bywam teraz co jakiś czas w Wawie - czym byś jechał?

 

Pewnie pociągiem - samochód to tylko zbędne ograniczenie % ^^

 

No to od razu Ci mówię, że kup bilety wcześniej, bo PKP tak żongluje połączeniami, żebyś musiał jechać Pendolino. Chociaż nie wiem, czy nie pojechałbym na Twoim miejscu BlaBlaCarem.

 

Ja odpadam na ten wyjazd - sportowe plany zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Bywalec

Masz mięsko, to grilla zrób. :) Niestety jestem jakieś 1000km od Krakowa, więc na "degustacje" będę dostępny najwcześniej za kilka tygodni - jak mnie wypuszczą albo wygonią. :D

 

Wypuszczą? Brzmi nieciekawie ;)

 

I tak myślę, żeby coś we wrześniu zorganizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz mięsko, to grilla zrób. :) Niestety jestem jakieś 1000km od Krakowa, więc na "degustacje" będę dostępny najwcześniej za kilka tygodni - jak mnie wypuszczą albo wygonią. :D

Wypuszczą? Brzmi nieciekawie ;)

 

I tak myślę, żeby coś we wrześniu zorganizować...

 

A co będziemy palić (niekoniecznie na grillu)?

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz mięsko, to grilla zrób. :) Niestety jestem jakieś 1000km od Krakowa, więc na "degustacje" będę dostępny najwcześniej za kilka tygodni - jak mnie wypuszczą albo wygonią. :D

Wypuszczą? Brzmi nieciekawie ;)

 

I tak myślę, żeby coś we wrześniu zorganizować...

 

A co będziemy palić (niekoniecznie na grillu)?

 

Membrany oczywiście. Tylko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności