Skocz do zawartości

To może meet w krakowie?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

Weżmiesz mnie za gradoidiotę i nie uwierzysz, ale to co opisujesz to niewygrane gs1000i - bas nie tyle snujący, co buczący i zachodzący na resztę pasma, przstery przy średnich poziomach głośności na wszystkim innym niż łagodna klasyka, wycofna na maksa średnica i sybilizacja na górze plus wyostrzenie, a także to, o czym piszesz, a zatem pierwszy plan wysunięty dalej niż w każdych innych słuchawkach.

Mam te słuchawki od nowości, podobnie jak 4 inne modele grado, które miałem wcześniej i mam 100% pewność, że zmiany w grado są gigantyczne w każdym modelu na plus podczas ich używania/wygrzewania. Słuchałem dosłownie każdych Grado, prócz hp-1000 i ps-1, a z nowej serii słuchałem tylko GS-1000e; miałem na własność też 325is, RS-1i z wyższych modeli, porównywałem GS-1000i bezpośrednio do PS-1000 i GS-1000e na torze za bardzo dużo pieniędzy i uważam (podobnie jak Piotr Ryka i jego syn, bo to było u niego, a także Pastwa czy Raffael z audiohobby), że GS-1000i to najlepsze słuchawki od Grado, choć jak powiedziałem nie słuchałem hp1000 czy ps-1, jak również nie miałem na własność PS-1000e, które nie chce mi się wierzyć, by było od GS-1000i gorsze.

Zresztą może to potwierdzić każdy, komu puszczałem moje grdao po zakupie i po pół roku.

W tym wątku mogą ci to potwiedzić Chickenek, który słuchał moich gs1000i na początku w w zasadzie w każdym kolejnym miesiącu i wie jak sie w nich dźwięk zmienia;oraz Audionanik, który słuchał gs1000i u Ryki, a następnie moich na meetcie i powiedzał coś w tym stylu- "o jasna cholera, te słuchawki grają i to jak; słuchałem takich samych u Ryki i to były inne słuchwki, tamtych nie dało sie słuchać, bo grały tak paskudnie, a te, no coż, to nie te same słuchawki", a przy pożegnaniu powiedział mi, że jak posłuchał gs1000i na niektórych kawałkach to uważa, że to klasa wyżej niż jego hd-800, czego akurat ja nie uważam za prawdę, bo myślę, że to podobna klasa słuchawek.

No coż, myślę, że najlepiej by było jakbym ci je na tydzień pożyczył i sam byś się przekonał co i jak.

 

Mi np. w SR-507 najbardziej przeszkadza scena, budowanie przestrzeni "w cel". Co ciekawe, w głośnikach ten sposób przezentacji jest dla mnie bardzo ok.

PS. Każdy sprzęt gra inaczej z innym wzmacniaczem, zupełnie inaczej. Tak samo słuchawki, jak i głośniki.

 

EDIT: Uważam, że GS'y są oczko wyżej, to są słuchawki do słuchania muzyki, HD-800 już nie do końca... acz wciąż świetnie słuchawki, bardzo "audiofilskie"...

 

Kiedy jakaś dobra wódka?

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, krzyhoo29 - Twoje zmodowane hd600, jak dla mnie, zwyciężyły w kategorii największe zaskoczenie i stosunek jakość/cena, po tym jak zagrały z rudistorem koncert skrzypcowy Mozarta. Były jeszcze dwa zaskoczenia, ale nie w tej cenie.

Ciesze się, że Ci się spodobały :) w sumie sam byłem zaskoczony, że te słuchawki mogą tak dobrze grać, no ale w końcu wcześniejsze elementu toru zrobiły swoje. Na razie będę kontynuował eksperymenty i dopracuję estetykę, bo jednak kolorystyka nie pasuje do zimnych barw pałąka HD600. Myślę, że ciemne barwy dadzą radę.

 

Szkoda, że nie udało się dołączyć kilku osobom.. wraz z laptopami? Średnio nam się udała sytuacja, gdzie mieliśmy 3-4 tory i tylko jeden lapek+odtwarzacz CD. Pokazuje to dominacje jednostek stacjonarnych na naszym forum :D

Mnie pozytywnie zaskoczyły mdodowane Senki HD25(dać bliżej ucha i wyjdą z nich niesamowite porable), HD800(jak dla mnie eksponowanie ekspresji utworu niemalże idealne) i w w kwestii ewentualnych przeróbek to widzę miejsce dla Denonów AH-D5000 - łapałem gęsią skórkę w tych momentach, co mi się jeszcze nie zdarzało, a to dobry znak ;)

 

Ps. Następnym razem kebab albo jakaś pizzeria z sieciówki!

Pps. Zdjęcia robione moim zlewozmywakiem wrzucę zapewne jutro.

jestem ciekaw co oznacza to sformułowanie "bliżej ucha"? Bas za bardzo rozlazły, czy może za dużo przestrzeni "stereo", za mało góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weżmiesz mnie za gradoidiotę i nie uwierzysz, ale to co opisujesz to niewygrane gs1000i - bas nie tyle snujący, co buczący i zachodzący na resztę pasma, przstery przy średnich poziomach głośności na wszystkim innym niż łagodna klasyka, wycofna na maksa średnica i sybilizacja na górze plus wyostrzenie, a także to, o czym piszesz, a zatem pierwszy plan wysunięty dalej niż w każdych innych słuchawkach.

Mam te słuchawki od nowości, podobnie jak 4 inne modele grado, które miałem wcześniej i mam 100% pewność, że zmiany w grado są gigantyczne w każdym modelu na plus podczas ich używania/wygrzewania. Słuchałem dosłownie każdych Grado, prócz hp-1000 i ps-1, a z nowej serii słuchałem tylko GS-1000e; miałem na własność też 325is, RS-1i z wyższych modeli, porównywałem GS-1000i bezpośrednio do PS-1000 i GS-1000e na torze za bardzo dużo pieniędzy i uważam (podobnie jak Piotr Ryka i jego syn, bo to było u niego, a także Pastwa czy Raffael z audiohobby), że GS-1000i to najlepsze słuchawki od Grado, choć jak powiedziałem nie słuchałem hp1000 czy ps-1, jak również nie miałem na własność PS-1000e, które nie chce mi się wierzyć, by było od GS-1000i gorsze.

Zresztą może to potwierdzić każdy, komu puszczałem moje grdao po zakupie i po pół roku.

W tym wątku mogą ci to potwiedzić Chickenek, który słuchał moich gs1000i na początku w w zasadzie w każdym kolejnym miesiącu i wie jak sie w nich dźwięk zmienia;oraz Audionanik, który słuchał gs1000i u Ryki, a następnie moich na meetcie i powiedzał coś w tym stylu- "o jasna cholera, te słuchawki grają i to jak; słuchałem takich samych u Ryki i to były inne słuchwki, tamtych nie dało sie słuchać, bo grały tak paskudnie, a te, no coż, to nie te same słuchawki", a przy pożegnaniu powiedział mi, że jak posłuchał gs1000i na niektórych kawałkach to uważa, że to klasa wyżej niż jego hd-800, czego akurat ja nie uważam za prawdę, bo myślę, że to podobna klasa słuchawek.

No coż, myślę, że najlepiej by było jakbym ci je na tydzień pożyczył i sam byś się przekonał co i jak.

 

Ok nie przeczę, może i moje były nie wygrzane mimo że kupiłem używane po czym sam wygrzewałem nonstop około 200 godzin metodą gradofana po czym używałem przez 2 miesiące normalnie na codzień i żadnych zmian nie zauważyłem przez ten czas. Fajnie byłoby posłuchać w końcu tych mitycznych wygrzanych gs'ów jednak znaleźć takie które są już wygrzane a jeszcze nie zepsute to niezła sztuka.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weżmiesz mnie za gradoidiotę i nie uwierzysz, ale to co opisujesz to niewygrane gs1000i - bas nie tyle snujący, co buczący i zachodzący na resztę pasma, przstery przy średnich poziomach głośności na wszystkim innym niż łagodna klasyka, wycofna na maksa średnica i sybilizacja na górze plus wyostrzenie, a także to, o czym piszesz, a zatem pierwszy plan wysunięty dalej niż w każdych innych słuchawkach.

Mam te słuchawki od nowości, podobnie jak 4 inne modele grado, które miałem wcześniej i mam 100% pewność, że zmiany w grado są gigantyczne w każdym modelu na plus podczas ich używania/wygrzewania. Słuchałem dosłownie każdych Grado, prócz hp-1000 i ps-1, a z nowej serii słuchałem tylko GS-1000e; miałem na własność też 325is, RS-1i z wyższych modeli, porównywałem GS-1000i bezpośrednio do PS-1000 i GS-1000e na torze za bardzo dużo pieniędzy i uważam (podobnie jak Piotr Ryka i jego syn, bo to było u niego, a także Pastwa czy Raffael z audiohobby), że GS-1000i to najlepsze słuchawki od Grado, choć jak powiedziałem nie słuchałem hp1000 czy ps-1, jak również nie miałem na własność PS-1000e, które nie chce mi się wierzyć, by było od GS-1000i gorsze.

Zresztą może to potwierdzić każdy, komu puszczałem moje grdao po zakupie i po pół roku.

W tym wątku mogą ci to potwiedzić Chickenek, który słuchał moich gs1000i na początku w w zasadzie w każdym kolejnym miesiącu i wie jak sie w nich dźwięk zmienia;oraz Audionanik, który słuchał gs1000i u Ryki, a następnie moich na meetcie i powiedzał coś w tym stylu- "o jasna cholera, te słuchawki grają i to jak; słuchałem takich samych u Ryki i to były inne słuchwki, tamtych nie dało sie słuchać, bo grały tak paskudnie, a te, no coż, to nie te same słuchawki", a przy pożegnaniu powiedział mi, że jak posłuchał gs1000i na niektórych kawałkach to uważa, że to klasa wyżej niż jego hd-800, czego akurat ja nie uważam za prawdę, bo myślę, że to podobna klasa słuchawek.

No coż, myślę, że najlepiej by było jakbym ci je na tydzień pożyczył i sam byś się przekonał co i jak.

 

Ok nie przeczę, może i moje były nie wygrzane mimo że kupiłem używane po czym sam wygrzewałem nonstop około 200 godzin metodą gradofana po czym używałem przez 2 miesiące normalnie na codzień i żadnych zmian nie zauważyłem przez ten czas. Fajnie byłoby posłuchać w końcu tych mitycznych wygrzanych gs'ów jednak znaleźć takie które są już wygrzane a jeszcze nie zepsute to niezła sztuka.

 

moje po ok 1000h odpaliły i w sumie każde grado (rs1i i 325is tak odpalały); wiem, że to brzmi śmiesznie i niepoważnie, i uważam, że to jest wielka wada Grdao (w serii e już tak nie jest)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wrzuce fotki :)

 

Marcin wpada w piątek jeśli nic się nie zmieni + Jurik też możesz wpaść w piątek lub jutro po 16 bo X1 już będzie + Giwera możliwe że się pojawi w piątek ma odebrać pady + możliwe że zjawi się też Huber, także szykuje nam się mały meet ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakich godzinkach będą, może też bym podszedł :P

wpadaj koniecznie, bo będzie co świętować - Damian kupił nowe super hifiendowe słuchawki:) co prawda nie byłem w tej transakcji ani kupcem, ani pośrednikiem, ale coś na miarę roli Mefistofelesa odegrałem:)

weź koniecznie Cytrynę!

ja wezmę komputer

ktoś by jakiś wzmacniacz załatwił - Damian?

tylko, żebyś nas zaś nie wydymał jak ostatnio:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberta podpytam czy zgarnie tego klonika :D Bo mam jednego klona Jurika bez obudowy, swojego w szufladzie ^^ Ale tutaj przy okazji info - płytka do nowego wzmaka już praktycznie w 99% skończona, także niedługo wyląduje w fabryce i coś ruszy z miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w jakich godzinkach będą, może też bym podszedł :P

wpadaj koniecznie, bo będzie co świętować - Damian kupił nowe super hifiendowe słuchawki:) co prawda nie byłem w tej transakcji ani kupcem, ani pośrednikiem, ale coś na miarę roli Mefistofelesa odegrałem:)

weź koniecznie Cytrynę!

ja wezmę komputer

ktoś by jakiś wzmacniacz załatwił - Damian?

tylko, żebyś nas zaś nie wydymał jak ostatnio:(

 

 

Ostatnio była bardzo ciężka sytyacja :D

 

A, i będę mógł się zjawić dopiero koło 15.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Żeby nie było, że tak nic się kompletnie nie dzieje to odbyło się wczoraj małe spotkanie, takie nawet całkiem słuchawkowo-wzmacniaczowo-przetwornikowe można powiedzieć. Wrzuciłbym fotę, ale fejsy tam widać, więc nie wiem czy ich właściciele się nie obrażą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności