Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

hmm - jak duzy jest taki wzmak?? Widze ze jest porownanie do stone ale prosilby o raczej cos w stylu wyrazenia tej objetosci w paczkach zapalek albo cos? chodzi mi zwlaszcza o grubość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - jak duzy jest taki wzmak?? Widze ze jest porownanie do stone ale prosilby o raczej cos w stylu wyrazenia tej objetosci w paczkach zapalek albo cos? chodzi mi zwlaszcza o grubość

Wystarczy zajrzeć do dokumentacji Hammonda - link w pierwszym jest poście. Obudowa ma wymiary 80x54x23mm, finalnie z nakładkami na końcach i panelami będzie to 86x57x26, czyli jest około 1,6 razy większa od paczki zapałek...

assembled.jpg

Plus wystająca gałeczka i ewentualnie jakiś wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ładna to obudowa... ja mam taką za 5 zł... a co tniemy koszty :P

 

 

Zebysmy sie dobrze zrozumieli ... Masz taka sama za 5pln czy masz jakas za 5pln ? :-) . obliczylem dokladny koszt tego egzemplaza lacznie z doskonalymi kondensatorami i obudowa , akumulatorem profitexx i ladowarka i wszystkimi kosztami przesylek z allegro i skadinad i wyszlo mi 171 pln . Tak wiec wydaje sie ze kazdy moze zbudowac sobie takie urzadzenie a jak nie to poprosic kogos o zbudowanie . Nie ma co sie szarpac na ciecie kosztow i stosowanie jakiejs innej obudowy . Ta jest pancerna , estetyczna i miniaturowa .

 

Wszystkich przepraszam za blad , nie dodalem ceny alpsa , zapomnialem . Tak czy inaczej koszt jest akuratny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna robota :) Ja jeszcze czekam na obudowę...

obliczylem dokladny koszt tego egzemplaza lacznie z doskonalymi kondensatorami i obudowa , akumulatorem profitexx i ladowarka i wszystkimi kosztami przesylek z allegro i skadinad i wyszlo mi 171 pln .

Czy ja dobrze widzę, że pozbywasz się egzemplarza z BG? ;) W takim razie bardzo fajny koszt całego kompletu wyszedł jak na jakość zastosowanych komponentów - to nie jest jakaś prowizorka na kawałku płytki uniwersalnej, tylko już całkiem dopracowane urządzenie.

 

Jeszcze jedno: może umieściłbyś rysunek panelu obudowy z rozmieszczeniem otworów pod gniazda, diody i oś potencjometru wraz z podanymi wymiarami. Myślę, że taki "gotowiec" może się przydać i znacznie ułatwi innym wykończenie obudowy. Mógłbym go też dołączyć do "tutoriala".

 

Inną mam za 5 zł... (...) Ja też mam małą pasuje idealnie... prawie idealnie :P a mnie wzmak wyniesie ok. 100 zł. bez ładowarki.

Mógłbyś podać jej producenta i symbol, ewentualnie jakieś fotki? Myślę, że to też się może komuś przydać.

 

Ogólnie co do kosztów to wiadomo, że można nieco zejść z tym wszystkim zależnie od tego iloma rzeczami się już dysponuje a w ile trzeba jeszcze zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem minimalnie lepszy aparat ....

 

ten egzemplarz moge oddac .... ;)

 

Gratuluję - wygląd I klasa. Ciekawe jak to wspólpracuje z różnymi słuchawkami ...

 

Czy istnieje taka sama obudowa (jakść, wygląd) ale z "klapką" na baterie, żeby nie trzeba było każdorazowo AKU wyjmować.

 

Mam sprawdzoną,szybką ładowarkę do AKU 9V.

 

Nie śledziłem całego wątku - jest za duzy. Czy moglibyście w 2 słowach napisać jakie są założenia. W czym to się różni od @moonlight-a.

 

Nie chodzi o elektronikę, tylko czy dedykowane jest do innej klasy słuchawek ?

 

Np. mniej prądożernych ... @Majkel swój amp tuningował pod HD 595. Na jakiej zasadzie można tu cos zmieniać np. na wyjściu ?

 

Z tego co pamiętam (@majkel - nie zabijaj) to w zależności od słuchawek @majkel zmieniał wartość rezystora na wyjściu ...

 

Czy tu jest taka potrzeba ? i możliwość ?

 

Gratulacje dla twórców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wspólpracuje z różnymi słuchawkami ...

Skoro masz pod avatarkiem Warszawa-Wesoła to sądzę, że nie byłoby problemu z podrzuceniem Ci jakiegoś egzemplarza do testów jeśli byłbyś zainteresowany :)

Czy istnieje taka sama obudowa (jakść, wygląd) ale z "klapką" na baterie, żeby nie trzeba było każdorazowo AKU wyjmować.

Z tego co mi wiadomo to nie. Zresztą zastosowanie takiej wymagało by też zmian w projekcie płytki, no i ogólnie z dostępnością produktów Hammonda w Polsce bywa krucho...

Nie śledziłem całego wątku - jest za duzy. Czy moglibyście w 2 słowach napisać jakie są założenia.

Zajrzyj do pierwszego postu w tym wątku, są tam zbierane różne informacje na temat projektu żeby nie trzeba było ich za każdym razem szukać.

Panowie dzis ostatni dzien na skladanie zamowienia na obudowy, jutro zamowie obudowy

Niestety, jestem chyba zmuszony spasować. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem całego wątku - jest za duzy. Czy moglibyście w 2 słowach napisać jakie są założenia. W czym to się różni od @moonlight-a.

MxM to maksymalne uproszczenie Moonlighta v.4, do tego na "łatwiejszych" częściach. Kiedyś sprzedałem jedną sztukę podobnego układu właścicielowi Koss Porta Pro i był bardzo zadowolony. Efekt wzmocnienia jest w pełnej krasie, ale powiedzmy bez dodatkowych "wodotrysków". Miało to być v.5, taka "ekologiczna" wersja v.4, dlatego kolejny Moonlight będzie się zwał v.6 B)

Nie chodzi o elektronikę, tylko czy dedykowane jest do innej klasy słuchawek ?

 

Np. mniej prądożernych ... @Majkel swój amp tuningował pod HD 595. Na jakiej zasadzie można tu cos zmieniać np. na wyjściu ?

Tak, ten trick z rezystorem robi sporo dla HD595, ale od kiedy zaistniało czwarte wcielenie Moonlighta, wolałem słuchać HD595 bez rezystorów. Poza tym czytałem pozytywne opinie o współpracy v.4 z HD600, np. jungli lub raf_kichu. Jeśli coś się zmieniło w tym względzie, proszę wymienione osoby o korektę.

Z tego co pamiętam (@majkel - nie zabijaj) to w zależności od słuchawek @majkel zmieniał wartość rezystora na wyjściu ...

 

Czy tu jest taka potrzeba ? i możliwość ?

Można próbować dobrać ten rezystor. Dla mnie "sweet spot" dla HD595 to 75 ohm, zupełnie jak dla Etymotic ER4-P -> S. Niemniej mówię, ostatni Moonlight, w którym mi się tak podobało to było v.3, które od v.2 różni się niewiele, a sprzedałem takiego prawdopodobnie tylko dwie sztuki.

 

W MxM można włożyć na płytkę rezystory zamiast dławików. To już chyba było gdzieś kiedyś pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MxM można włożyć na płytkę rezystory zamiast dławików. To już chyba było gdzieś kiedyś pisane.

Jest miejsce na płytce, można wlutować co się komu podoba...

żeby nie trzeba było każdorazowo AKU wyjmować.

Mam sprawdzoną,szybką ładowarkę do AKU 9V.

Chyba można by łatwo ominąć ten problem poprzez zrobienie pewnego rodzaju "przejściówki" łączącej gniazdo od akumulatora w ładowarce z gniazdem MxMa, do tego w samym MxMie wywalić wtedy elementy odpowiadające za ładowanie. Minus takiego rozwiązania byłby taki, że będziesz uzależniony jedynie od swojej ładowarki...

 

W związku z tym mam też pytanie: czy kogoś interesowałoby w ogóle umieszczenie bardziej "ambitnego" układu ładowania akumulatorka w MxMie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz pod avatarkiem Warszawa-Wesoła to sądzę, że nie byłoby problemu z podrzuceniem Ci jakiegoś egzemplarza do testów jeśli byłbyś zainteresowany :)

 

A to chętnie - oczywiscie bez pośpiechu ... tylko nie mam tak highEnd-owych słuchawek jak Aruvany Live :(

 

A lalaczego wersja z klapką wymusi zmiany na płytce ... Moze jest obudowa z której zdejmuje sie np pół dolnej osłony.

 

Taka wersja ma tę zaletę, że możemy włożyć AKU, Baterię, wyjąć i naładować ...

 

W CMOY-u irytował mnie czas czekania - 14 godzin.

 

A w @moonlight-cie wyjmuję zużyty AKU, wkładam drugi a tamten ładuję 2-3 godziny :) i bez przerwy mogę go słuchać.

 

HD595 + @moon + laptop + płyta DVD -> doskonały efekt. Przestrzenność 595 (nawet ta sztuczna) wzmocniona przez @moon-a jest idealna do filmów z dobrą ścieżką dzwiękową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Nie śledziłem całego wątku troche długi jak stwierdził "modrzew" :) . Więc czy cały czas można zamówić płytke do MXMa ?? jeśli tak to za jaką cene i czy są jakieś upusty gdy kupuje się więcej za jednym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chętnie - oczywiscie bez pośpiechu ...

No to jak ja znajdę chwilę żeby dokończyć choć jeden egzemplarz a Ty będziesz miał chwilę żeby się nim pobawić to się już jakoś dogadamy. ;)

tylko nie mam tak highEnd-owych słuchawek jak Aruvany Live :(

Taaa, pewnie w praktyce Twoje HD595 zjedzą je na śniadanie. ;)

A lalaczego wersja z klapką wymusi zmiany na płytce ... Moze jest obudowa z której zdejmuje sie np pół dolnej osłony.

Zauważ jak wykonana jest obudowa, której użyliśmy w projekcie - to zamknięty aluminiowy profil z dwoma zaślepkami na końcach i raczej przy takiej konstrukcji żadnych innych klapek tam nie będzie. Oczywiście można przejrzeć ofertę Hammonda czy podobnych firm, ale obawiam się że w wersji z przedziałem na baterię i osobną klapką występują raczej tylko obudowy z tworzywa. W dodatku przewidziane ułożenie baterii wzdłuż a nie w poprzek obudowy może przeszkadzać, dlatego wspomniałem, że zmiana obudowy pociągnęła by za sobą zmianę projektu płytki...

 

Tak swoją droga mógłbyś podać jakiej dokładnie ładowarki używasz? I co sądzisz o ewentualnym pomyśle połączenia jej z MxMem, żeby mieć i szybkie ładowanie i nie musieć wyjmować baterii? Nawet wpadł mi do głowy pomysł zrobienia jakiejś dedykowanej ładowarki do MxM :> To tak swoją drogą poza propozycją z poprzedniego postu, czyli rozbudowania obwodu ładowania aku w samym MxMie... Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

 

czy cały czas można zamówić płytke do MXMa ?? jeśli tak to za jaką cene i czy są jakieś upusty gdy kupuje się więcej za jednym razem ;)

Chwilowo cały asortyment płytek już się rozszedł, ewentualnie mógłbym odsprzedać Ci jedną sztukę z tych które zostawiłem sobie do eksperymentów bo na reszcie już coś dłubałem... Jeśli interesuje Cię większa ilość to trzeba by zorganizować kolejne zamówienie - ewentualne informacje na ten temat zawsze znajdziesz w pierwszym poście tego wątku albo pisz do mnie na priv. Do obecnej wersji cały czas mam dokumentację, niemniej wolałbym żeby kolejne zamówienie poprzedzone było znowu dyskusją na temat ewentualnych zmian i przedstawieniem jakichś propozycji. Choć oczywiście jeśli wszyscy zainteresowani są zadowoleni z obecnego kształtu projektu... ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos potrzebuje plytki to mam jedna wolna , mam tez 2szt zmontowane ale bez obudow , jedna sztuke kompletnego mxm z kondensatorami Black Gate i jedna pcb z wlutowanymi gniazdami i potencjometrem Tomy ale bez scalakow .

O ewentualny kontakt prosze na gg 2668936 bo jestem w delegacjach bez dostepu do neta poza ppc .

Modrzew , mam jeszcze BG dla siebie :) ,

Co do wyjmowania akumulatora o ktorej to czynnosci ktos wspomnial to nie trzeba wogole go wyjmowac by ladowac , mozna tez sluchac na ladowarce a taka kosztuje ze 12 pln plus przesylka wiec ....

 

o13.jpg

 

Errata: nie mam juz wolnej plytki i nie mam juz zmontowanego MxM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjmowania akumulatora o ktorej to czynnosci ktos wspomnial to nie trzeba wogole go wyjmowac by ladowac

Ale chodziło o użycie jakiejś szybkiej zewnętrznej ładowarki ;)

 

Mi też udało się co nieco sklecić:

MxM_01.jpgMxM_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama propozycje, moze by zrobic nowy projekt plytki? mozna by w nowym projekcie uwzglednic pare poprawek. Moglbym juz cos zaproponowac: odsunac gniazda od potenciometra, zrobic opcje dla wlacznika w przypadku matarzu potenciometra bez wlacznika, mozna by taki wlacznik umiescic z tylu obok gniazda ladowarki, jak przesunie sie akumulatorek maksymalnie do srodka to jest tam sporo miejsca na umieszczenie wlacznika, to narazie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsunac gniazda od potenciometra,

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=299693

zrobic opcje dla wlacznika w przypadku matarzu potenciometra bez wlacznika, mozna by taki wlacznik umiescic z tylu obok gniazda ladowarki, jak przesunie sie akumulatorek maksymalnie do srodka to jest tam sporo miejsca na umieszczenie wlacznika

Tu akurat IMHO nie trzeba nic zmieniać, tak jak jest teraz jest najbardziej uniwersalnie. Możesz zamontować ( ;) ) zarówno potencjometr z wyłącznikiem jak i bez, a wtedy osobny wyłącznik połączyć kabelkami z odpowiednimi polami lutowniczymi i wyprowadzić gdzie Ci się spodoba.

 

Też myślałem nad wyłącznikiem z tyłu, ale doszedłem do wniosku że nie jest to praktyczne rozwiązanie. Po pierwsze całe sterowanie wzmacniaczem moim zdaniem powinno skupiać się w jednym miejscu, na panelu czołowym, wtedy wszystko jest wygodnie dostępne, zwłaszcza podczas manipulacji w kieszeni czy jakiejś "kaburze" (nie zapominajmy, że to przede wszystkim przenośny wzmacniacz). Po drugie trzeba by użyć naprawdę miniaturowego i "dyskretnego" wyłącznika. Dźwigienkowy wtedy właściwie odpada nawet w wersji mini. Nie chciałbym nosić w kieszeni wzmacniaczyka, z którego na wszystkie strony wystają jakieś rzeczy... ;) No i łatwo przypadkowo wyłączyć MxMa. Isostat IMHO też odpada, bo przy umieszczeniu go na tej tylnej ściance będzie można jeszcze łatwiej niechcący wyłączyć sobie wzmacniacz. Pozostaje więc np. mały hebelek, ale patrz punkt pierwszy...

 

Co z bardziej rozbudowanym obwodem ładowania akumulatora, bo jeszcze nikt się nie ustosunkował do tego pomysłu... Czy w ogóle warto zawracać sobie tym głowę czy im prościej tym lepiej a żywotności aku drastycznie to nie skróci?

 

Tyle z mojej strony, oczywiście dalsze propozycje i przemyślenia mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjmowania akumulatora o ktorej to czynnosci ktos wspomnial to nie trzeba wogole go wyjmowac by ladowac , mozna tez sluchac na ladowarce a taka kosztuje ze 12 pln plus przesylka wiec ....

 

To ja ...

 

Każdy ma swoje przyzwyczajenia. A jak słuchm z KARMY + @moonlight + Hd595 i chodzę po domu to ... ładowarka musiała by mieć 100 m kabla ;)

 

Dajcie mi namiar na stronkę z tą obudową -> poszukam innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności