Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

I ja skleiłem wreszcie mojego Mxm'a po poszukieaniach niektórych części :/

Nie jest to jeszcze ostateczna wersja ale juz gra.Jeszcze tylko kilka dodatków i obudowa.Pewnie spróbuje też pokombinować z kondensatorami.Czy wie ktoś jak sprawują sie Elny ew. coś innego co moznaby polecić, może poszukam Black Gate;) Jak gra ?? Ciężko mi powiedzieć, niestety hd595 zostały w domu :/ w wawie mam tylko ep.

Wydaje mi się ze dostaly troche powietrza i sie lekko odmuliły ale dalej maja duuuzo basu z lepszym uderzeniem ;)

Co jednak najważniejsz MxM nie szumi, moge sonbie słuchać cichutko i nie przeszkadza mi szum jaki generuje H320.

To na razie tyle jak dorwe hd to moze napisze wiecej ale to dopiero za tydzień :/ a już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie. ;) A z którymi częściami miałeś problem? Wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia jak już wszystko ogarniesz. I mile widziane wszelkie uwagi dotyczące ewentualnych poprawek.

 

PS. To jeszcze chyba tylko colnet się postępami nie pochwalił... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatora 2p nie moglem dostac, pytalem chyba w 6 miejscach no i z gniazdami bym maly problem, na Hożej obecnie nie mają.Kupiłem dziś na giełdzie box 21 kondensator a gniazda po 1zl po drugiej stronie giełdy.Zdjęcia nawet zrobiłem, może poźniej wrzuce ale najpewniej jak skończe ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś na giełdzie box 21 kondensator

Taaa, Vega-Tronik - asortyment mają przebogaty ale też drogo jak cholera...

Bo colnet nie ma gniazd jacka...

Szkoda, że wcześniej nie dałeś znać że możesz mieć problem z takimi duperelami. Podesłałbym Ci co nieco za jednym zamachem z płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wykończenie obudowy to mój MxM nabiera już ostatecznych kształtów. Godzinka z "dremelkiem" w ręku na poprawienie pewnych niedoróbek po wierceniu, folie ochronne już nie tylko na bokach ale i na obu panelach oraz wzorem JaroFona tulejka izolacyjna przy gnieździe ładowarki.

tulejka_01.jpgtulejka_03.jpg

 

MxM_front.jpgMxM_ty_.JPG

 

Ktoś wcześniej prosił o odniesienie wielkości MxMa do pudełka zapałek:

MxM_zapa_ki.jpg

Teraz w wolnej chwili pewnie zajmę się pewnie grzebaniem we wnętrzu. :>

Ogorku, jeśli miałbyś trochę czasu i chciałbyś wypróbować taką podstawową wersję MxMa to odezwij się na priv. Tylko akumulatorka jeszcze nie mam, póki co jadę na baterii. Ale skoro wspominałeś, że masz jakieś swoje, to dorzuciłbym Ci tylko te śrubki, które można łatwo odkręcić palcami i powinno być ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gra ? Przytocze fragmencik cytatu od uzytkownika ktory otrzymal egzemplarz ktory pokazalem na ostatnich fotkach :

'' [...] gdyby gralo troche cieplej byloby rewelacyjnie [...] w kazdym razie cmoy to przy tym ( tu nie dokonca pochlebna opinia ) [...] ''

Autor obiecal recenzje gdy sie troche oslucha . Dodam ze ma hd595 i shure e500 .

Mysle ze gdy zmieni dlawiki na rezystor 75ohm bedzie wlasnie cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi niepochlebnymi opiniami to sporo, sporo przesadziłem (trochę pod wpływem euforii). Napisałem tak, żeby pokazać, że różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami jest spora. W każdym razie CMOY z v39 i HD595 nie wiedzieć czemu nie za bardzo się zgrywa. Grał za to pięknie z poprzednim moim grajkiem - T10 2gb. MxM gra rewelacyjnie :rolleyes: . Posłuchałem go trochę i to co mogę na gorąco napisać, to to, że na częściach których użył x500 jest trochę analityczny, mógłby być trochę cieplejszy. Nie mam pojęcia o elektronice więc dam go w przeszłym tygodniu koledze do przerobienia i zobaczymy czy coś to zmieni. Myślę, że spory wpływ na to ma też samo źródło dźwięku, czyli V39, który według mnie gra właśnie dosyć jasno i bez ubarwiania. W każdym razie MxM w zestawieniu z hd595 daje pokaźną scenę i o to głównie mi chodziło. Dół schodzi dosyć nisko, nie rozlewa się i nie wchodzi przy tym na inne pasma. Góry jak dla mnie trochę za dużo, ale można ją lekko ściągnąć korektorem. Co ciekawe Shury SE530 dostają ładnego kopa. Nie jest to żadna rewolucja, ale powiem, że wolę teraz słuchać Shurów niż HD595. Przede wszystkim MxM dodaje im i tak już potężnej dynamiki, wrażenia są jak dla mnie niesamowite. Ogólnie jestem więcej niż zadowolony. Wykonanie jest bardzo dobre a jedno czego można by było się czepić to trochę nierówne otwory na gniazda ;) (x500 pewnie szybko dojdzie tu do wprawy). Obudowa jest za to świetna - robi na prawdę duże wrażenie. Całość sprawia wrażenie naprawdę profesjonalnej konstrukcji i za taką z resztą trzeba ją uznać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te dziury ale jeslinchodzi o obrobke mechaniczna to jestem kompleta ''noga'' . Nie mam zadnego zaplecza , wiercilem trzymajac panel w jednym reku a wiertarke w drugim .

Kup 75ohm metalizowane i niech znajomy zmierzy je by byly dokladne jesli chodzi o rezystancje . Wszystkie elementy masz pomierzone by zgadzaly sie w obu kanalach co do 0,5ohma . Szkoda byloby gdybys dal w jeden kanal np 73,4ohma a w drugi 78ohm ... Zeby wysunac plytke musisz odkrecic oba panele , od przodu wyphnac baterie w strone tylu jakims olowkiem ( wchodzi tak ciasni ze zerwalem z akumulatora folie z napisami ) , dopiero po wyjeciu akku wysun cala plytke . Dlawiki sa tyz przy gniezdzie wyjsciowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest bardzo dobre a jedno czego można by było się czepić to trochę nierówne otwory na gniazda ;) (x500 pewnie szybko dojdzie tu do wprawy). Obudowa jest za to świetna - robi na prawdę duże wrażenie.

Póki co to ręczna manufaktura i jak ktoś nie ma porządnej wiertarki stołowej albo chociaż uchwytu to nawet przy najlepszym wytrasowaniu punktów do wiercenia mogą się przytrafić niespodzianki. Tak jak już wyżej pisałem, poprawiałem dzisiaj takie mankamenty w swoim egzemplarzu bo wiercąc "z ręki" w niewielkim i dość delikatnym kawałku metalu trudno zrobić to od razu dobrze. Na szczęście cienkie aluminium obrabia się nawet lepiej niż tworzywo sztuczne. ;) W tym miejscu polecę idealną do tego typu robótek tzw. multiszlifierkę wraz z kompletem akcesoriów - sprzęt niezastąpiony do tego typu dłubaniny. x500, może spraw sobie coś takiego. Niekoniecznie Dremel bo cholernie drogi, ale przyzwoitą "podróbkę" można dostać już za jakieś 50-60zł wraz z walizką i podstawowymi akcesoriami.

tor23: Oprócz zamiany dławików na rezystory wg wskazówek x500 możesz też wypróbować wersję bez niczego - wystarczy wlutować zwory. Jakby kolega potrzebował schematu to jest w pierwszym poście w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te dziury ale jeslinchodzi o obrobke mechaniczna to jestem kompleta ''noga'' . Nie mam zadnego zaplecza , wiercilem trzymajac panel w jednym reku a wiertarke w drugim .

Kup 75ohm metalizowane i niech znajomy zmierzy je by byly dokladne jesli chodzi o rezystancje . Wszystkie elementy masz pomierzone by zgadzaly sie w obu kanalach co do 0,5ohma . Szkoda byloby gdybys dal w jeden kanal np 73,4ohma a w drugi 78ohm ... Zeby wysunac plytke musisz odkrecic oba panele , od przodu wyphnac baterie w strone tylu jakims olowkiem ( wchodzi tak ciasni ze zerwalem z akumulatora folie z napisami ) , dopiero po wyjeciu akku wysun cala plytke . Dlawiki sa tyz przy gniezdzie wyjsciowym .

Ogólnie to powiem Ci, że taki dźwięk też mi się podoba , szczególnie przy kawałkach heavy-metalowych i rockowych których dużo słucham, więc jakiś czas zostanę chyba jednak przy tej charakterystyce brzmienia. Z czasem może, jak pójdzie do serwisu ;) to pomyślimy o zmianach. Po dłuższym odsłuchu może będę bardziej wiedział w jakim kierunku pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tor23: Oprócz zamiany dławików na rezystory wg wskazówek x500 możesz też wypróbować wersję bez niczego - wystarczy wlutować zwory. Jakby kolega potrzebował schematu to jest w pierwszym poście w tym temacie.

Ja mam zwory zrobione... ale jak na razie MxM w produkcji - brak gniazd i baterii... kurde już chciałbym go złożyć... mam czas jutro ale sklepy zamknięte... kurde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności