Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Być może tak jest, nie miałem okazji niczego słuchać z dziurki tego NADa ;) Wracając do MxMa to dam mu trochę czasu na "rozegranie się", równolegle buduję też drugi egzemplarz z nieco innymi częściami, do porównywania. Jak da rade przed snem posłucham sobie ulubionych "kawałków" Orffa i Prokofiewa i zobaczymy jak tu sobie poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , moim zdaniem to niefortunna opinia o basie . Owszem , jest bardzo silny ale tez bardzo punktowy i znakomicie kontrolowany . A juz na pewno nie dominuje nad reszta pasma . Jest go tyle ile imho byc powinno . Ogolnie dzwiek jest przyjemny . To miniaturowy wzmacniacz przenosny zadilany z baterii , nalezy o tym pamietac i nie spodziewac sie wodotryskow . Urzadzenia stacjonarne maja sporo wieksze napiecie zasilania , tam amplituda sygnalu jest niczym nieograniczona . MxM to budzetowa konstrukcja ale smiem twierdzic iz gra na poziomie wzmacniacza sound project ( mam go w tej chwili w domu ) . Scalaki AD potrzebuja kilku godzin wygrzania . Sporo zmienia potencjometr . jednak 10kohm alpsa daje wieksza dynamike niz 50kohm Tomy . Poexperymentujcie z kondensatorem . Poprawe przestrzennosci wniosl Black Gate STD firmy Rubicon . 2200uF /16V zamiast 10000uF . Osobiscie pozostalem przy zworach zamiast cewek . Wstawienie tam rezystora 68-75ohm zwiekszylo bas ale zepsulo ogolna charakterystyke pasma . Dalem tez blokujace 100n i/lub 220n przy nozkach 4,8 scalaczkow ale bylo gorzej . Usunalem je . Uwazam ze kazfy sam powinien wydac opinie . Mam takie wrazenie ze slucha sie z MXMem tak poprostu , naturalnie . Wszystko jest takie zwykle . Ale po usunieciu go z toru widac ( raczej slychac ) ze byl potrzebny . Dzwiek traci blask i mikrodynamike bez MXMa . Z kolei wzmacniacz ma wzmacniac , ma dac zapas mocy , ma poprawic stosunek sygnalu do szumu a nie sluzyc jako korektor dzwieku . W playerku dajcie glosnosc na 99% i regulujcie we wzmaku . Tak jest najlepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jeszcze raz chce przeprosic za panike, jak zlozylem MxM i wlozylem wtyli i galke to sam sie przestraszylem.

 

colnet niczego nie musisz sie obawiac, jest wszystko ok, galka standardowa plastikowa o ktorej pisze modrzew ma srednice 16mm i jest luz miedzy galka a wtykiem, a galka metalowa ma srednice 15mm wiec luz bedzie wiekszy, niema obawy, zreszta sam sprawdzisz, galke i potenciometr juz wyslalem.

 

modrzew elektronikom interesuje sie od malego dziecja i lubie robic wlasne plytki ;) i troche poeksperymetowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , moim zdaniem to niefortunna opinia o basie . Owszem , jest bardzo silny ale tez bardzo punktowy i znakomicie kontrolowany . A juz na pewno nie dominuje nad reszta pasma . Jest go tyle ile imho byc powinno .

Mam wrażenie, że colnet zrozumiał moją wypowiedź w ten sposób, że wyszło mi brzmienie a la ciepłe kluchy ;) Poza tym czy pojęcie solidnego dołu pasma wyklucza się z dynamiką?

elektronikom interesuje sie od malego dziecja i lubie robic wlasne plytki ;) i troche poeksperymetowac :P

I bardzo fajnie. Ja też wykonywałem płytki sam i dlatego jak zobaczyłem ofertę tej firmy, do której linka podrzucił majkel, to stwierdziłem "no way, więcej się nie będę z tym babrał" ;) W porównaniu z tym co np. kiedyś zabuliłem za wykonanie płytek do pracy dyplomowej to dokonał się znaczny postęp, zresztą to IMHO bardzo dobra nisza na własny biznes - w końcu różnej maści elektroników amatorów jest całkiem sporo, firm chcących wykonać jedynie małą serię jakiegoś wyrobu też pewnie nie brakuje, więc mamy odpowiedź rynku w postaci wytwórcy nastawionego na małe ilości za sensowne ceny. I jak widać musi się to opłacać skoro firma funkcjonuje.

 

PS. Są jakieś wieści o obudowach?

 

EDIT:

Mając chwilę czasu popełniłem też interkonekt, na razie z tego co było pod ręką, czyli tanie pozłacane wtyki i znaleziony wśród różnych gratów audio kabel:

interkonekt_01.jpg

To taka wersja ekonomiczna dla oszczędnych, tylko szczerze mówiąc jak się porówna jakość takich wtyków no-name i Neutrika to różnica jest można powiedzieć powalająca na korzyść wiadomo czego przy różnicy w cenie 3zł na sztuce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@X500 to wiem że nie ma co porównywać stacjonarnego wzmaka do przenośnego... ale PA2v2 nie bardzo wychodzi według mnie z K518DJ... z PX100 tak gra na pewno lepiej ale z K518DJ już nie...

 

@JaroFon OK dzięki.

 

Mam wrażenie, że colnet zrozumiał moją wypowiedź w ten sposób, że wyszło mi brzmienie a la ciepłe kluchy wink.gif Poza tym czy pojęcie solidnego dołu pasma wyklucza się z dynamiką?

Mnie więcej tak zrozumiałem. Co do dołu i dynamiki to nie zawsze... ale często tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MxMa:

MxM_01.jpgMxM_02.jpgMxM_03.jpg

Jak widać złożyłem tyle co było potrzeba i uruchomiłem (nie śmiać się z wyłącznika i diody - to prowizorka do czasu aż dostanę w ręce obudowę :P ). Teraz jeszcze jakiś sensowny interkonekt trzeba "wydłubać" zamiast tej chińszczyzny ze zdjęcia i mogę już się bawić...

 

 

Ten przelacznik chyba nie zostanie na stale ... Sa takie z jednym rzedem nozek jakby co ale o tym wiesz na pewno . Chyba najlepiej jak zastosujesz taki isostat jak JaroFon kiedys pokazal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przelacznik chyba nie zostanie na stale ...

Przecież napisałem, że to tak na razie, taka prowizorka - nawet masz to w cytacie. Jak JaroFon przyśle obudowę to zobaczę gdzie wcisnąć jakiś mały wyłącznik. Isostat - być może, ale mam wrażenie, że operując tym w jakiejś kieszeni mógłbym sobie np. niechcący wyłączyć wzmacniacz. Myślałem o małym hebelku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś podjąłby sie zbudowania i sprzedania takiego mxm?

 

 

MxM po kosztach czesci z alpsem , akumulatorem i ladowarka plus 20pln za robocizne to okolo 200pln . Bylbys sklonny tyle zaplacic ?

Z potencjometrem Tomy 180pln . Kabelek nie jest w zestawie . mozna go kupic od Forza lazio lub Majkela lub na allegro . Bede mial 3szt MxM ale jak je pomontuje w obudowach a to za jakies 10dni . Wiecej raczej nie bede skladal . Chyba ze ktos inny sie tego podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew a jak mxm współpracuje z kossami porta pro ?

Proszę się mnie chwilowo nie pytać o Porta Pro bo są uszkodzone i póki co nie będą wykorzystywane do odsłuchów aż do dowołania...

 

Kabelek nie jest w zestawie . mozna go kupic od Forza lazio lub Majkela lub na allegro .

Interkonekt mogę ewentualnie zmajstrować jeśli komuś odpowiada moja radosna twórczość - kilka postów wyżej wrzuciłem fotkę jak to by mogło wyglądać. Na życzenie wtyki "zwykłe" bądź Neutriki, tak samo kabel do wyboru: jakiś tani ale przyzwoitej jakości bądź np. Cordial, ewentualnie do tego jakiś oplocik jak na ww. zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko.. czy ktoś złoży taki zestaw za drobną opłatą? ile kosztowałaby całość gotowa do jazdy?

 

Pewmie znajda sie cheni ktozy zloza gotowego mxm, ja tez moglbym go zlozyc, jednak niemam wszystkich podzespolow a przedewszystkim obudowy, mam tylko jedna dla siebie, ale bede jeszcze zamawial.

 

 

PS. Panowie obudowy zostaly juz do Was wyslane, wiecej informacji i zwrot reszty, na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko.. czy ktoś złoży taki zestaw za drobną opłatą? ile kosztowałaby całość gotowa do jazdy?

Hmmm, dwa posty wyżej nad Twoim:

MxM po kosztach czesci z alpsem , akumulatorem i ladowarka plus 20pln za robocizne to okolo 200pln . (...) Z potencjometrem Tomy 180pln . (...) Bede mial 3szt MxM ale jak je pomontuje w obudowach a to za jakies 10dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz , poexperymentowalem z roznymi kondensatorami i moim zdaniem najlepszy osiagalny wynik dalo polaczenie Black Gate STD 2200uF/16V lub 1000uF/16V plus zbocznikowanie 10uF N Black Gate . Dzwiek w ostatnim przypadku jest najprzyjemniejszy . Poczatkowo dawalem 10000uF no name , tez jest dobrze , zbocznikowanie go nie wnosilo zauwazalnych zmian . Dodanie 100n lub 220n przy scalaku pogarszalo dzwiek . Niby roznic nie bylo ale i przyjemnosci z odsluchu tez nie . Lepiej 10000uF nie bocznikowac zadnym innym kondensatorkiem . Zastosowanie Black Gate STD 2200uF/16V juz dalo swietny efekt . Szczegolnie tony wysokie sie wygladzily i brak najmniejszych sladow sybilantow , tu dodanie 10uF BG N nie wnioslo zmian wiekszych niz na granicy percepcji . Moim skromnym zdaniem najlepszy efekt daje polaczenie :

1. Black Gate STD 1000uF/25V ( akurat taki mialem a nie na 16V )

2. Black Gate N 10uF/50V ( mozna sprobowac z 22u lub nawet 47u tego typu )

3. Zwory zamiast dlawikow

 

Wsztstkie rezystory przed montazem zmierzylem i dalem wartosci z dokladnoscia do cyfry po przecinku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa ile by kosztowała? (pewnie było gdzieś o tym... ale nie chce mi się szukać :P )

Tym razem mogę powiedzieć Ci jedno - nie było :>

Odpowiednika Hammonda 1455 z tworzywa sztucznego raczej nie znajdziesz w ofercie tej firmy - pozostaje poszukać czegoś pośród produktów innych producentów.

 

Nota bene Hammond ma całkiem ciekawe obudowy z tworzywa, IMHO bardzo fajne do tego typu urządzeń: http://www.hammondmfg.com/1553.htm Jest nawet wersja z przedziałem na baterię, można także dostać odpowiedni zaczep do paska. Choć wypada też dodać, że te obudowy są przede wszystkim jednak nieco większe niż 1455C801 użyty w projekcie. Jednak to już temat na nieco inną okazję, trzeba by znowu zrobić projekt dedykowany do tej obudowy a i tak pewnie wszystko znowu rozbije się o jej dostępność i cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem sobie wstępnie MxM, dośc prowizorycznie - bez potencjometru, przełącznika, jednego gniazda itp. i mozna powiedzieć że, działa. :) Ale nagle okazało się, że słuchając z Meizu przeszkadzają mi szumy i piski elektroniki M6. (Do tej pory szum był praktycznie niezauważalny, a pisków nie było w ogóle)

 

Czy mozna zastosować jakiś filtr aby zmniejszyć ilość niepożadanych dźwięków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

 

Jak zlozylem MxM mialem problem w momecie podlaczenia ladowarki do MxM, w sluchawkach bylo slychac okropne sprzezenie, powodem jest to ze wtyk ladowarki dotyka masa obudowy a gniazda IN/OUT rowniez dotykaja metalowymi obwudkami obudowy, a na tych obwudkach jest wirtuana masa, wiec w momecie podlaczenia ladowarki, obudowy moga dotykac dwie rozne masy i z tad to sprzezenie. Jest proste rozwiazanie tej sprawy, ja kupilem plastikowa obwodke na diode LED 5mm i przerobilem ja tak zeby odizolowac mase wtyku ladowarki od obudowy. Dzis pod wieczor pokaze na rysunku jak ja to zrobilem.

 

 

PS. i jak , sa chetn na obudowy ? bede chcial w poniedzialek zlozyc kolejne zamowienie, dlatego jesli sa chetni to prosze sie wpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowizorka ... no wlasnie . rozumiem ze bez potka i bez gniazda pociagnales wszystko na jakichs drutach . samo dotkniecie nozek scalaka juz wzbudza rozne piski . nic dziwnego ze nie jestes zadowolony . zaden ze zlozonych przeze mnie egzemplazy nie szumial ani nie piszczal . Glosnosc masz regulowac wzmakiem a w playerku dac ja na maxa . danie playera na full oddala poziom szumow od sygnalu . sam mxm odkreco y na full ma absolutna cisze . Jaro tez mial jakies problemy , poprawil luty i juz bylo ok . samo lutowanie musi byc pozadne . inaczej nici ... Niestety nie mam meizuale sprawdzalem mxm podlaczajac go do kompa , do cd , do irivera i do ppc i zero szumow , zadnych tez piskow nie bylo . Zloz to pozadnie z gniazdami i potencjometrem i bedzie okJaroFon , co do otworu w obudowie to wiekszosc producentow robi go znacznie wiekszej srednicy niz otwor w gniezdzie ladowarki . Unikaja tym prostym sposobem zwarc . Twoj pomysl podoba mi sie bardziej jednak . Mozna tez uzyc gniazd sluchawkowych bez metalowej otoczki ( sa takie identyczne ) . Zamawiam 3szt jasnych obudow jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na fotkach pokazalem jak jest zamatowana plastikowa obwodka izolujaca wtyk ladowarki od obudowy, a z drogiej strony x500 ma racje, prosciej moze bedzie jak zamatuje sie gniazda IN/OUT bez tych metalowych obwudek, ale odizolowanie ladowarki i gniazd moze ze byc jeszcze lepszym pomyslem, moze to zapobiec niechcianym zaklucenia:

 

mxm13.JPG

mxm14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem krótkie opracowanie dotyczące MxMa: zebrane razem podstawowe informacje i trochę uwag odnośnie montażu. Do pobrania jako załącznik w pierwszym poście. ;)

 

Oczywiście wszelkie uwagi odnośnie formy i samej zawartości mile widziane, to ewentualnie będę uaktualniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem krótkie opracowanie dotyczące MxMa: zebrane razem podstawowe informacje i trochę uwag odnośnie montażu. Do pobrania jako załącznik w pierwszym poście. ;)

 

Oczywiście wszelkie uwagi odnośnie formy i samej zawartości mile widziane, to ewentualnie będę uaktualniał.

 

 

 

Ciekawie zrobiony tutorial .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności