Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje jeszcze zrobic pdf-a i wrzucic do niego projekt plytki i spis potrzebnych elemetow

 

To wszystko jest juz w topicku Przenosne wzmacniacze sluchawkowe . Tutaj wlasciwie robimy zamowienie . Oczywiscie mozna sie dzielic spostrzerzeniami i uwagami np zamiast dlawikow mozna wstawic rezystor 75ohm lub inny lub nawet zworke , kazdy sobie poexperymentuje .

 

Jakby co jestem na gg 2668936

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie gdzie w Warszawie mozna dostać Alps? Znalałem wysyłkowo na tej http://www.cyfronika.com.pl/e/store/easyshop.cgi , ale mają tam model RK09 logarytmiczny z wyłącznikiem, czy to jest właśnie RK097?

 

Przeedytowalem post gdzie wymienialem jakie elementy czy cus . Tam masz linki do potencjometrow . Podstrona 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się ktoś od rozprowadzania części, ja byłbym zainteresowany samym alpsem(może i ad), na całego mxm'a nie mam miejsca w moim planie inwestycyjnym - portfel protestuje :P
The pGo - identyczny do alpsa jest potencjometr - ten niebieski http://www.centrumelektroniki.pl/index.php?cPath=33Koszt MxM to wlasciwie obudowa , scalaki , potencjometr . Reszta do nabycia praktycznie w kazdym sklepie elektronicznym za malutka kase .Zreszta scalaki mozna kupic na allegro u uzytkownika 04.21 - pisalem do niego i bedzie jeszcze mial te ad8397 , poza tym mozna uzyc innych opampow nie zmieniajac nic w ukladzie ( wiecej info w topicku Przenosne wzmacniacze sluchawkowe )
możecie mi podać linka do jakiegoś tutoriala gdzie jest dokładna instrukcja i lista części potrzebnych do zbudowania przenośnego wzmacniacza please
Wszystko co i jak jest opisane w topicku Przenosne wzmacniacze sluchawkowe . Jest on przyklejony w dziale sluchawki . Jesli teraz zamowisz plytke/i dostaniesz gratis wszystkie rezystory i kondensator 10000uF/16V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pdf ze spisem elementów mogę dorzucić jak tylko się ogarnę - zdarzyła się wczoraj mała imprezka i dopiero dochodzę do siebie ;) O cierpliwość proszę też wszystkich tych, którzy pisali do mnie PW, na pewno odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem dwa potenciometry z linku ktory podal x500. U nich ten potenciometr kosztuje 7zl a paczka bedzie mnie kosztowac 33zl, wiec 1 potenciometr wyniesie mnie 16.5zl....a dlaczego tak duzo? wiec: 2 potenciometry 14zl, przesylka priorytetem Poczta Polska 9zl (jako przesylki do wyboru sa: priorytet Poczta Polska 9zl i kurier 16zl), 3zl za zamowienie ponizej 15zl, 7zl za platnosc gotowka (mozna zaplacic przelewem), wychodzi 33zl. Jednak koszty moga byc mniejsze jesli zamowi sie wiecej, i zaplaci sie przelewem. (termin dostawy priorytetem... 2-5 dni roboczych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK09 zdaje się nie ma wyłącznika. Mnie by interesowało kilka sztuk tego:

 

RK09-2x10k-B Potencjometr obrotowy ALPS 2x10k typ B (logarytmiczny)

 

Można by zrobić zbiorowe zamówienie i podzielić się kosztami wysyłki. Przy trzech osobach i wysyłce listem poleconym to już jakieś 7zł się zaoszczędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeredagowałem nieco pierwszy post, doszło trochę informacji, m.in o kosztach wysyłki płytek.

 

 

Ponieważ podoba mi się ta idea, postanowiłem, że dodam coś od siebie :) (będzie można w formie naklejek sobie wydrukować, ew. wygrawerowć itd... na co kogo stać)

Fajne, zwłaszcza wersja czerwona i żółta. ;)

Jesli chodzi o obudowe HAMMOND to sytuacja wyglada tak:

Pisalem do firmy lcel w sprawie kosztow i dostalem taka odpowiedz:

...Cena obudowy o którą Pan pyta wynosi : dla wersji czarnej 1455C801BK...9,88 euro * średni kurs bankowy 3,594 = 35,50 PLN + 22%=43,32 PLN. dla wersji jasnej 1455C801...8,49 euro.

 

(...) Mysle ze okolo 45zl to nie jest tak duzo. Jednak do ceny obudowy z przesylka dojdzie jeszcze koszt drogiej przesylki aby odeslac obodowe do zamawiajacego. Koszt przesylki priorytetem poleconym w liscie bezpiecznym to 5,8zl do 1Kg. Mysle ze to najlepszy i najszybszy sposob odeslania paczki do zamawiajacych. Niewiem ile bedzie wynosil koszt wysylki paczki z firmy lcel ale napewno nie wyniesie on 5zl na osobe. Wiec sumujac: obudowa ok. 45zl + przesylka do zamawiajacego okolo 6zl + przesylka z firmy powiedzmy 5zl, w sumie 56zl. jesli koszty przesylek beda mniejsze wowczas odesle pieniadze zamawiajacym.

JaroFon: Tak dla uściślenia informacji mógłbyś podać w tym poście osobno ceny za obudowę jasną i czarną, przynajmniej ja nie brałbym czarnej ;) a jak reszta osób to nie wiem...

Wg tego co podałeś koszt jasnej to jakieś 38zł + przesyłka.

Nie wiem jak z ;

The pGo i Modrzewiem

Mną się nie sugeruj przecież i tak ja będę to załatwiał. ;) Tak dla ścisłości dla siebie zamówię 2 albo 3 płytki i tym sposobem mamy już całkiem spore zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , zajzyj do trzeciej pozycji od dolu TUTAJ

 

i TUTAJ

x500, dzięki! Interesujące byłoby to z Elfy: 64-125-14

Można by obejść rejestrację i koszty wysyłki zamawiając elementy do odbioru w salonie firmowym Elfy w Wawie. Jeżeli nie ma wśród nas stałego bywalca Stolicy, to ja moge pokombinować "kuriera" bez dodatkowych kosztów z jego strony.

 

Co do propozycji Meditronika - trzpień o długości 25mm kompletnie mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by obejść rejestrację i koszty wysyłki zamawiając elementy do odbioru w salonie firmowym Elfy w Wawie.

W sumie mógłbym to odebrać, wsadzić w kopertkę i wysłać jako polecony czy cuś takiego ;) Sam bym się chyba też skusił na takiego ALPSa do innego projektu (myślałem też nad czymś takim: http://www.elfa.se/elfa-bin/setpage.pl?htt...p;dok=10895.htm ale ewidentnie za drogo :/ ). Fajnie byłoby jeszcze jakby zejść z ceny samych potencjometrów ale to już powyżej 10 sztuk zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to weźmy 10, Wy ile potrzebujecie, reszta dla mnie. :) Kto się podejmie - dzwoni do Elfy (jeszcze nigdy nie odebrali), albo idzie zamówić dla siebie w sklepie, potem musi iść jeszcze raz, gdy dostanie cynk, że towar już jest. Płaci gotówką przy odbiorze i po robocie. Zróbmy rozeznanie ile tego potrzebujemy, i niech się już coś dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące byłoby to z Elfy: 64-125-14Można by obejść rejestrację i koszty wysyłki zamawiając elementy do odbioru w salonie firmowym Elfy w Wawie. Jeżeli nie ma wśród nas stałego bywalca Stolicy, to ja moge pokombinować "kuriera" bez dodatkowych kosztów z jego strony.
Chcialbym dodac ze ten podwojny alps bez wylacznika bedzie rowniez pasowal do MxM . Kto chce moze go sobie zamontowac a przelacznik dac osobno na kabelkach bo punkty lutownicze beda widoczne po zamontowaniu alpsa bez przelacznika . I jeszcze kozystajac z okazji :Nie montuje i nie sprzedaje MxM'a - prosze juz nie pisac na priv w tej sprawie . Po to zostala udostepniona cala niezbedna dokumentacja by kazdy mogl we wlasnym zakresie zmontowac sobie wzmacniacz przenosny . Moge pomoc udzielajac porad ale nie skladam gotowych urzadzen . Dziekuje
No to weźmy 10, Wy ile potrzebujecie, reszta dla mnie. :) Kto się podejmie - dzwoni do Elfy (jeszcze nigdy nie odebrali), albo idzie zamówić dla siebie w sklepie, potem musi iść jeszcze raz, gdy dostanie cynk, że towar już jest. Płaci gotówką przy odbiorze i po robocie. Zróbmy rozeznanie ile tego potrzebujemy, i niech się już coś dzieje.
No ja na razie nie potrzebuje ( zamowilem juz u Forza Lazio , czekam tylko na przesylke ) . Zreszta teraz pieszcze wzmak na LT1210 dodajac bufor z FETow na wyjsciu i zasilanie z virtualna masa mimo iz zasilacz mam potezny ( 40000uF , toroid 50W ) , Majkel , kiedys pisales by dac wieksze wzmocnienie do tego LT ( on ma istalone 1k/2k ) dalem 910ohm/4,3kohm i malo nie zagotowalem go . Ostatecznie beda to dwie obudowy ( w jednej zasilacz dla tranzystorow i LT1210 bez stabilizacji ( tak w tym ukladzie jest lepiej brzmieniowo ) i ze stabilizacja dla opa604 w ukladzie DC serwo oraz na zasilenie wirtualnej masy na innym LT . Troche to glupie taki podzial zasilania i do tego dwie obudowy ale w probach brzmienie na moj sluch jest jeszcze lepsze niz na samych LT - o kurna , mialo to byc w innym topicku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, ja nawet 10 sztuk przełknę i mogę je sobie załatwić sam. Co do masy wirtualnej - jest to dość mądry wynalazek, a w konstrukcjach większych się nie pojawia z przyczyn ekonomicznych. Jak dla mnie, jest to nawet lepsze niż dual mono, ale też nie pozwala na realizację symetryczną - którą ja uważam za przecenianą w aplikacjach słuchawkowych, no ale firm chcących zarobić na wymianach kabli w słuchawkach nie brakuje. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypominam o wpłatach.

 

płytki (wedle życzeń wersja z opisem) - 11,50zł/szt.

koszty przesyłki - 6zł

 

Proszę zawsze zaglądać do pierwszego posta w tym temacie, aktualizuję go w miarę rozwoju sytuacji!

 

Tam też znajduje się aktualna lista chętnych na płytki wraz z ilością sztuk, w razie jakichś niejasności proszę o kontakt na priv. Jakby kogoś jeszcze interesował odbiór osobisty to także proszę o wcześniejszy kontakt w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 osoby zamowily obudowe, tj.: x500, modrzew i ja JaroFon, pieniadze rowniez wplynely na konto, mysle ze juz nie bedzie wiecej chetnych na obudowe, zreszta dzis byl ostatni termin na zadeklarowanie sie. Skro sa juz pieniadze to jutro rano zloze zamowienie. Dzis wstepnie pisalem do firmy lcel w sprawie zamowienia i dostalem taka odpowiedz: ...Cena netto obudowy 1455C801 - 8,49 euro, a obudowy 1455C801BK - 9,88 euro. Przeliczenie wg kursu średniego NBP z dnia zakupu... Zamówienia złożone do 28.01.2008 będę realizowane po 08.02.2008

 

Jutro rano skladam zamowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhhheeeh , nie spodziewalem sie az tak " wielkiego " zainteresowania projektem :-) ;-)))

 

Duże? :P No nie płytkę zawsze warto mieć :lol:

 

....obudowy drogie .....

Jop... taniej wychodzi zbić trochę desek :P ale w sklepie elektronicznym gdzieś widziałem pudełka plastikowe dwa razy większe pod pudełka zapałek za 10 zł. To się tam zmieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obudowy sa juz zamowione, jak cos bede wiecej wiedzial to bede informowal.

colnet tu chodzi o to zeby wzmacniacz byl w obudowie metalowej (aluminiowej) obudowa metalowa jest przeciwzakluceniowa, rozmiary plytki sa tez zrobione pod konkretna obudowe typu HAMMOND 1455C801/BK, no i estetyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności