Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę wziąć jeden potencjometr w paczce z gałką. Zobaczyłbym co to jest. Czy one są 10k podwójne logarytmiczne?

 

 

Te potencjometry odbiegaja minimalnie od jakosci alpsa . Sa 50k logarytmiczne ( z wylacznikiem ) ale moment wylaczenia jest wyraznie wyczowalny natomiast wlaczenia nie czuc , tak jakbysmy po prostu regulowali glosnosc . W alpsie wylaczenie i wlaczenie wyraznie jest wyczowalne . A co do wiertarki to Jarofon mi jedna przyslal , pasuje do niej idealnie zasilacz od mxma , nawet wejscie ma takie samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję się z potencjometru, gdyż mogę mieć takie o innych rezystancjach ze sklepu elektronicznego bądź z krakowskiej giełdy. Odnośnie wiertarki - kupiłem świetną wkrętarkę akumulatorową na promocji w Praktikerze za 149zł, łyka wiertła do 10mm, 2 kierunki, 2 biegi, regulowane sprzęgło, cyngiel niemal płynnie reguluje obroty. Do moich potrzeb w sam raz, gdyż te większe obudowy Hammonda potrzebują czegoś mocniejszego, trzymanego jak pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokoncze galki to poinformuje i dam namiary na konto, mysle ze w poniedzialek dam znac. Musze jeszcze pomalowac galki, no i czekam na przesylke od x500 ze srubkami bo ja nie moge nigdzie ich zdobyc. Sa do kupienia takie srubki w TME w paczce 100szt. za 18zl, jednak przesylka kosztuje 13zl, niebardzo sie oplaca zakupic tylko same srubki. Ogolnie to z galkami jest troche roboty bo musze powiertac w nich dziurki, nagwintowac je i pomalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pruby pomalowalem pierwsze 3 galki na czarno, zobaczymy co z tego bedzie.

 

PS. x500 za bardzo sie pochwalilem, obszukalem juz cala piwnice i nie moge znalezc tego lakieru chrom :wacko: , ale jesli znajda sie inni chetni na chromowe galki to moge kupic taki lakier. (jednak nie zapewmiam ze galki pomalowane chromem beda naprawde wygladaly jak pokryte chromem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wygladaja galki pomalowane na czarno:

 

galka3.JPG

galka4.JPG

 

Te biale cos na galkach to nie sa niedorobki tylko jakies paprochy.

Jak dostane przesylke od x500 ze srubkami to zaraz bede mogl wyslac galki do zamawialacych, narazie sa czarne, jutro kupie lakier aluminiowy. Na PRIV dam konto na ktore poprosze o wplate 10zl za jedna galke.

 

UWAGA! Prosze wszystkich o zrozumienie! Userzy ktozy juz zamowili galki otrzymaja je za 10zl jak wczesniej napisalem. Jednak w nastepnych zamowieniach galka bedzie kosztowac 10zl + koszt przesylki (koszt przesylki priorytetem to 2.80zl + 1zl za koperte bezpieczna- koszt przesylki moze byc mniejszy wiec poinformuje o tym). Koszt surowych galek i produktow ktore musialem zakupic to 122zl, i jesli w ramach ceny mialbym zaplacic jeszcze za przesylke to tylko zwrocilby mi sie koszt wyprodukowania galki, a musze powiedziec ze jest troche roboty przy tych galkach, jeszcze raz prosze o zrozumienie i przepraszam za mala zmiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarly w koncu do mnie plyteczki i rozpoczalem montowanie ukladow :

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

5.jpg6.jpg

 

Jerden egzemplarz juz dziala . Od pierwszego wlaczenia , w innych pokombinuje z kondensatorami roznych firm i czyms zamiast dlawikow ( moze nawet zwykle zworki , podam co mi najlepiej brzmialo jesli wychwyce roznice . Pochwalcie sie wlasnymi konstrukcjami ... :rolleyes::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dostepne na allegro ale wyszukiwarka tam to porazka . Czego Ci brakuje ?

Dam tez troche czasu ukladom do wygrzania , stara wersja wzmaka gra nieco cieplej niz ta zrobiona wczoraj ( porownanie bezposrednie na tych samych elementach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scalaki zamówione, kondensatory to nie problem... nie mam potencjometru, modrzew mówił że są jakieś zamienniki zamiast Alpsa... jaki masz u siebie potencjometr?

mam 3 alpsy i jeden niebieski od jarofona . Gdzies w watku podawalismy aukcje czy link do potencjometrow ...

Na pierwszej fotce zielonkawy to alps a niebieski to podroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galka bedzie pasowac , Jarofon wstawial fotki galek z tym potencjometrem . Nie wiem czy zastosowanie podroby wplynie na dzwiek inaczej niz z zastosowaniem alpsa , nie sadze . Alps ma 2x10k i kosztuje 30pln a podroba 2x50k i kosztuje 10pln . Nie uzylem jeszcze podroby wiec trudno mi cos wiecej napisac poza tym ze pomierzylem ow potencjometr dla roznych ustawien galki i zrownowazenie kanalow ma bardzo dobre , podobnie jak w alpsie . Co do kondensatora to srednica musi byc max 16mm bo nie wejdzie w obudowe . Zamiast dlawikow wyjsciowych mozna dac zwore lub jakis rezystor , np 68 czy 75ohm co zaowocuje zmiekczeniem dzwieku przez dodanie basu , mozna poexperymentowac . Pod gniazda we/wy trzeba minimalnie rozwiercic otworki niestety , pod gniazdo ladowarki przeszlifowac odstep pomiedzy otworkami . Gniazdo ladowarki musi miec bolec 2.1 a nie 2.5 chyba ze dokupisz z dedykowana mu wtyczka . same zasilacze 12V 400mA maja wtyczki najczesciej na 2.1 . Montaż zaczynaj od AD8397 , potem rezystory , kondensatory , gniazda we/wy , ladowarki , potencjometr . I kable klipsa na akumulator . Wzmak dziala tez z samego zasilacza , bez aku . diody swiecace tylko superjasne . zwykle biora z ''tysiac'' razy wiecej pradu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności