Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Miały coś ciekawego w brzmieniu i dlatego ze mną zostały. Na początku słuchałem w nich przeważnie jakiś gęstszych i szybkich rodzajów muzyki bo fajnie się wyrabiały - takie słuchawki do "łupania" 

Teraz to już zupełnie inne słuchawki, na szczęcie wszystkie zmiany poszły w takim kierunku jak tylko mogłem sobie życzyć :)

Faktycznie bas najbardziej ewoluował w nich i doszło też sporo wypełnienia.

 

To nie pierwsze słuchawki u mnie ale żadne z nich nie wymagały tyle czasu czasu na wygrzanie i nie zmieniały się aż tak bardzo w jego czasie jak Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.... nie wiem czy zapiszę się na stałe do klubu, ale na razie mam u siebie Grado GS1000e - dzięki @euter, trochę już posłuchałem, bardzo muzykalne skurczybyki.

W sumie bardzo fajnie zagrały już z jack z MacBook Air... teraz idę przez kolejne wzmacniacze.. 

 

C37E084E-284F-48D4-91E9-371178166856.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Grand Wazoo napisał:

Grado lubią lampy... Bocianki już się w tle czają, będzie Pan zadowolony :)  

 

Moje GS1000 też najlepiej czuły się przy lampie, która odpowiednio trzymała ich górę w ryzach. 

 

@Corvin74 życzę miłych odsłuchów :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hybrydowym CTH już było fanie... a teraz idzie WBA... kurcze pierwszy raz od czasu jak w domu mam monobloki do kolumn chce mi się słuchać na słuchawkach, coś w sobie mają te Grado... co ciekawe pierwszy raz jak mam wytwór tej manufaktury na głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Corvin74 napisał:

Hej.... nie wiem czy zapiszę się na stałe do klubu, ale na razie mam u siebie Grado GS1000e - dzięki @euter, trochę już posłuchałem, bardzo muzykalne skurczybyki.

W sumie bardzo fajnie zagrały już z jack z MacBook Air... teraz idę przez kolejne wzmacniacze..

Jak wypadły względem ostatnio słuchanych K812?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Corvin74 napisał:

Na hybrydowym CTH już było fanie... a teraz idzie WBA... kurcze pierwszy raz od czasu jak w domu mam monobloki do kolumn chce mi się słuchać na słuchawkach, coś w sobie mają te Grado... co ciekawe pierwszy raz jak mam wytwór tej manufaktury na głowie. 

I pomyśleć, że masz "zepsuty" model, wiadomo, że wersja "i" jest najlepsza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

Jak wypadły względem ostatnio słuchanych K812?

To jednak inne granie, K812 też mi się podobają, ale wymagają chyba większych zabiegów aby je docenić, a Grado za mało słuchałem aby je porównać... Tak na szybko to Grado bardziej relaksujące, muzykalne, a K812 bardziej wchodzące w nagrania analizujące wymagające skupienia.

7 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

I pomyśleć, że masz "zepsuty" model, wiadomo, że wersja "i" jest najlepsza :) 

Nie wiem, ale jak tak grają zepsute.. hmm to jak grają sprawne?

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Posłuchać trzeba, ja jednak nie lubię serii gs1000 choć to fajne słuchawki.

- Tapatalk
 

 

Słuchałeś najstarsze GS1000? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: czy jest różnica w brzmieniu pomiędzy RS2E z czarną opaską a brązową opaską? Wydaje mi się też (ale mogę się mylić), że przetwornik w słuchawkach z czarną opaską nie jest czerwony a tych z brązową chyba tak?

Edytowane przez Zamoy72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham już trzeci dzień GS1000 i muszę powiedzieć że jestem oczarowany, sam nie wiem do końca czym bo:

1. Bas nie jest jakiś okazały, nie schodzi jakoś strasznie głęboko, ale jest wystarczający dla mnie

2. Średnica za to jest czarująca, nie jest jakaś super dokładna ale właśnie czarująca

3. Bałem się góry, że będzie kłuć, męczyć, ale nie jest w sam raz, wyraźna czasem lekko się zaznaczy, ale jest akuratna.

W niczym te słuchawki nie są najlepsze, ale właśnie tak w całości są niesamowicie miłe.

No i grają fajnie z MacBook AIR, X7mkII z hybrydowego CTH no i WBA ORT... Kurcze są tak muzykalne i przyjemne w odbiorze, no do mojej muzyki jaką ostatnio najwięcej słucham chyba najlepsze, po prostu chcę na nich słuchać i już.. Chyba zostaną ze mną na dłużej.

Pytanie do znawców, warto przerabiać kabel.. no dorobić wejścia np. na 3,5mm i przejść na balans? Ten kabel może i dobry jakościowo, ale straszny wąż dusiciel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieżle musieli poprawić te słuchawki od czasów gs1000i które posiadałem. Wtedy to był buczący bas, góra strawna tylko na lampach i średnica tak daleka że potrzeba bylo by lornetki aby ją usłyszeć. Z plusów to znakomita rozdzielczość, ogrooooomna scena, super wygoda i że można nimi nagłaśniać cały pokój co może być też wadą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn te Grado w jak tak je porównuje do Arya, LCD-XC nie są lepsze, ale chce się w nich sluchać, tak na luzie cieszyć się muzyką to jest chyba ich urok. Nie chodzi o technikalia, jakieś smaczki, detale ale o muzykę, ona płynie i ja wraz nią.. do tego są wygodne,.można słuchać godzinami.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest strasznie nieporęczny, ja mam fajne kable, zresztą ten też by został,  na XLR. Do tego jakiś fajny kabel do DAPa na 4,4mm...

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

Pytanie do znawców, warto przerabiać kabel.. no dorobić wejścia np. na 3,5mm i przejść na balans? Ten kabel może i dobry jakościowo, ale straszny wąż dusiciel.

Widzę, że taki sam ten kabel jak SR325e, czyli naprawdę solidny - miedzi w nim nie pożałowali, jest 8-mio żyłowy.

Fakt ergonomią nie powala, choć jakiś bardzo sztywny to nie jest, tylko raczej gruby. Żeby ugrać coś kablem dźwiękowo, to trzebaby chyba było solid core użyć, a to też nie są ergonomiczne kable.

No chyba, że napędzenie balansem coś znacząco zmienia. Ja tego nie sprawdzę, choć przerabiam SR325e własnie na balans

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1667587

ale nie mam zbalansowanego DAPa, więc dopiero jak wrócą do właściciela, to będzie jakaś opinia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

To nieżle musieli poprawić te słuchawki od czasów gs1000i które posiadałem

Owszem. Młodego nie przygniotła legenda Wujka, więc nie oglądając się na nią zaczął robić dobre słuchawki. Bas jest płytki, ale średnica i góra są naprawdę świetne - zlane w jedno spójne pasmo, bardzo szczegółowe, rozdzielcze i realistyczne. Naprawdę ma się wrażenie obcowania z prawdziwymi instrumentami (jeżeli nie zahaczają o najniższe rejestry). Wg mnie jak je potraktować trochę jako słuchawki specjalistyczne do akustyki i wokali, to biją na głowę wszelkie hihimany, czy meksykańskie kowalstwo i nie tylko.

Zawsze pieką mnie zajady ze śmiechu kiedy czytam, że to już nie Grado, Grado już się skończyło itp...tylko dlatego że w Brooklynie w końcu zaczęli pakować do pudełek po pizzy słuchawki, które przestały karykaturalnie zniekształcać dźwięki.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest strasznie nieporęczny, ja mam fajne kable, zresztą ten też by został,  na XLR. Do tego jakiś fajny kabel do DAPa na 4,4mm...

Jest nieporęczny ale taki maja wszystkie od sr325 w górę.  

Można ale to sztuka dla sztuki, jak masz taki kaprys to spoko

 

 

Moje grado musiały przejść ten proces bo przyszły do mnie w takim stanie...

"kabel profesjonalnie naprawiony" przez pewnego użytkownika tego forum który sporo handluje na bazarku.

 

Od jacka kabel pogryziony oklejony czarną taśmą izolacyjną.

 

15cm dalej mamy ok 10/12cm taniej sztywnej termokoszulki a pod miejsce naprawy splitera.

 

No i na koniec za spliterem aż do muszli te kawałki gumowego plastiku który od UV i potu stwardniał tak mocno że miał pamięć i potrafił muszle odchylać od uszu. Komu by to przeszkadzało to tylko grado...

 

 

Wygrzebane zdjęcie z szoku po rozpakowaniu żeby kabel nie wyglądał bardzo źle specjalnie dobrałem tło równie brzydkie aby nie było kontrastu

 

Tak więc macie dobry kabel nie psujcie słuchawek jeśli to nie jest BARDZO upierdliwe.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

81793393b496db097c00de8a49ae7207.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rafacio napisał:

Moja przygoda ze słuchawkami Grado dobiegła końca. Zamknęły się za nimi drzwiczki paczkomatu.

 

Może teraz czas na K812?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedyny trop. Ale gdy ich słuchałem mimo, że wydały mi się lepsze to nie czułem potrzeby ich nabycia. Ale jeśli coś mam nabyć to własnie one lub nieznane mi 872. 

Chyba, że coś z tych nowych austrian audio czy jak to się zwie. Chyba zostanę z K701 na zawsze. Dokupię trzecią parę na zapas.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności