Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Chord Hugo TT2 :D Już dawno dawałem ogłoszenie że kupię, problem wyniknął tylko z robotą bo pandemia zbombardowała mi miejsce pracy i wyszło co wyszło. Pieniądze już były i właściwie  miałem sztukę wynegocjowaną, cena była BARDZO racjonalna, trzeba było tylko dryndnąć i zatwierdzić. Ale musiałem schować kasę do kieszeni. I okazało się że dobrze zrobiłem. Tak to już jest. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Jeszcze go zahaczę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z Anglii co siedzi na innym forum, pomagał mi wybrać słuchawki i trafiliśmy w dyszkę z Masterami. Jak pamiętasz brałem od Ciebie w ciemno więc gambit. Nie bałem się może aż tka bardzo w sumie ;)  Tutaj też się nie boję bo słuchał z Pioneerami i właśnie do ich gęstego basowego lekko ciemnego charakteru pasuje ponoć ten Chord idealnie. Oczywiście nie tak że Qutest nie daje rady jako sam DAC bo to raczej podobny dźwięk, też daje radę. Ale do tego Hugo TT2 nawet głośniczki jakieś sobie można wpiąć :) Generalnie to TT2 ma pasować wg  kolegi najbardziej do Master1 i Meze Empyrian z hi endów, pociągnie w razie czego Abyssy chociaż tych słuchawek raczej nie planuję. Powinien też zagrać ze wszystkim co ciemne albo łase na moc i gęste. Wszystkie Audeze, D8000, Hawki i Owle, różne takie wymagające słuchawki co lubią rzetelność i szybkość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ale u niego Pioneery zostały wyparte przez Audiotechnici L5000, te limitowane do 500 sztuk. Ponoć są niesamowite, stoi jedna sztuka wciąż w Czechach. Sam bym je brał jakbym miał teraz kasę :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/sluchatka/audio-technica/ath-l-5000/

 

Przeniosą co najwyżej do tematu  ogólnego ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisałem już to w temacie DYI MODOWANIE SŁUCHAWEK ale nie każdy tam zagląda więc powtórzę to tutaj (nie wiem czy było a wyszukiwarka jest do bani):

 

w tym miejscu możemy sobie kupić rzekomo oryginalne drivery do tych słuchawek

 

gdzie tkwi haczyk, drivery za 330zł mozliwe do kupienia które są ze słuchawek za 8k ?

 

w tym samym miejscu możemy też kupić inne rodzynki np:

 

Bowers & Wilkins B&W P7 P9 Headphone Dynamic Drivers

 

Meze 99 Classics Drivers

 

a żeby było jeszcze dziwniej to ta sama firma sprzedaje tutaj słuchawki DYI odpowiadające mniej więcej budowie w/w GRADO PS1000e (cena rynkowa to prawie 8k) 

 

....za 950zł

 

mozna sobie nawet wybrać inny driver (do wyboru: GRADO PS1000e, BowersWilkins P9, Master Dynamic MW60, Turtle Beach Atlas Aero, Meze 99)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za parę głośniczków to chyba i tak dużo? :) A na serio, to nie wiem, na ile te drivery są faktycznie takie same, nie znam się dobrze na DIY. Tak czy inaczej, tutaj na forum kiedyś @marekhallprzeprowadzał operację wstawienia przetwornika z Grado SR60i do bodajże GS1000 (w tych ostatnich zepsuł się 1 driver). Efekt ponoć był taki, że GS1000 normalnie grały z tym podmienionym driverem :) Strojenie? Odpowiednie materiały? Np. pady. Gdzieś producent zatkał jakiś bass-reflex czy cuś i już może być tajemnica dźwięku (tak gdybam). Bo akurat to, że płaci się za znaczek/markę/prestiż i za jakość materiałów (w Ultrasone np. skórzane pady z etiopskiej owcy długowłosej, mega wygodne) to w dzisiejszych czasach nie powinno specjalnie nikogo dziwić. 

Moje Edition 9 mają na fakturze cenę za jeden driver 102-204 euro (policzyli zdaje się "po koleżeńsku" poprzedniemu właścicielowi za wymianę). Słuchawki premierowo kosztowały ponad 5000 w czasach kiedy AKG K1000 można było dostać za 2400, a wzorowane na nich Tribute7 kosztowały nie tak dawno temu 11 000 PLN. A to firma produkująca luksusowe, przynajmniej cenowo (choć ja je lubię), słuchawki. Grado pewnie też są super chociaż im zarzucano akurat garażowe wykonanie, więc cena driverów tym mniej dziwi. O ile faktycznie można te z powyższej strony uznawać za "oryginał". 

 

P.S. Ciekawe jak te PS1000 samoróbki grają :P 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle :) ten driver ze zdjecia jest akurat do malych Grado. Do duzych jest troche inny, taki z dziurkami po bokach 50mm ma. Mialem prawie wszystkie male z nowej serii i GS1000e. W GSach te dziurki widax po bokach, jest tez  zauwazalnie wiekszy. Jesli ten driver ma takie same strojenie jak ten maly czyli jednak bas tam jest jak w PS500 lub RS2 to moga byc dobre sluchawki za tego tysiaka te ich DIY. Z czym ze celuje ze to bedzie cos blizej PS500e niz PS1000e. Co jest w sumie okej bo PS500e to niezle sluchawki.

Pady rowniez sa male co sugeruje dostrojenie do tego mniejszego drivera 44mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, John Grado napisał:

Niezle :) ten driver ze zdjecia jest akurat do malych Grado. Do duzych jest troche inny, taki z dziurkami po bokach 50mm ma. Mialem prawie wszystkie male z nowej serii i GS1000e. W GSach te dziurki widax po bokach, jest tez  zauwazalnie wiekszy. Jesli ten driver ma takie same strojenie jak ten maly czyli jednak bas tam jest jak w PS500 lub RS2 to moga byc dobre sluchawki za tego tysiaka te ich DIY. Z czym ze celuje ze to bedzie cos blizej PS500e niz PS1000e. Co jest w sumie okej bo PS500e to niezle sluchawki.

 

też zauwazyłem że driver na tej w/w stronie nie pasuje rozmiarem do tego ktory jest podany w specyfikacji PS1000e  - moze to po prostu jakiś błąd w opisie na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej. Ten driver ze zdjecia jest we wszystkich malych, jest tylko inaczej ze tak powiem zaaplikowany. W PS500 ma 4 dziurki odsloniete jak sie zajrzy do srodka w RS2e 3 albo 2. W SR80e jest calkowiecie zasloniety. W GS1000e byl wiekszy driver z dzirkami na okregu, rowniez z 4 odslonietmi dziurkami. Roznice w graniu tych wszystkich modeli wynikaja chyba z roznic w komorze, zaaplikowaniu przetwornika i dostrojeniu delikatnie do innych warunkow drivera. Chcoiaz to wszystko podobne sluchawki, to roznice sa slyszalne. Jesgem zdania ze najlepsze z malych to PS500e jednak najlepszy deal to chyba wciaz SR80e. Ktore bede w sumie i tak musial wystawic zaraz bo mi zalegaja. Bardzo dobrze wspominam tez SR225e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Azakiel napisał:

gdzie tkwi haczyk, drivery za 330zł mozliwe do kupienia które są ze słuchawek za 8k ?

A ile by miały kosztować? A haczyk? Ile można chcieć za dwa małe głośniczki?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące się wydają nowe Grado Hemp z padami FLAT od TTJV. Steve Gutneberg powiedział że mają bardziej otwarte bliższe brzmienie, z większą ożywczością i lepszym basem, niżej schodzącym. Mam nadzieję że wypuszczą coś tańszego jeszcze na tych padach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz już John ma tylko firmę ale rynek badają synowie i chyba oni stroją. Ten drugi co tak się trochę na tych zdjeciach ukrywa zawsze mi wyglądał jakby lubił przypalić to i owo ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adamw napisał:

Możesz jakoś opisać ich brzmienie, w stosunku do innych Grado, jak miałeś styczność? 

Skopiuje wiadomość, którą napisałem przeszło rok temu. Teraz jest mi ciężko udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi, ponieważ minął już przeszło rok odkąd miałem na uszach inny model Grado.

Cytat

GH2 dają sobie bardzo dobrze radę w basowej muzyce jeżeli za pkt odniesienia weźmiemy inne grado z bowlsami. Nie wiem jak sprawa wyglada przy wyższych modelach, niestety nie miałem nigdy okazji posłuchać czegoś z lini GS i PS. Maja zdecydowanie przyjemniejszy i odrobine niżej schodzący bas w porównaniu do RS1i. Słuchałeś kiedyś zmodowanych grado, które miały zrobione dodatkowe otwory w fizelinie z tyłu przetwornika? Tutaj efekt jest podobny, tylko jest bardziej czysto, nie zalewa innych pasm tak jak w przypadku modyfikowanych sr60i. Z tego co widzę pod światło, grado tutaj trochę zaszalało i zrobiło aż 3 otwory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z tymi Grado, wiecie coś może na ich temat?

 

https://www.olx.pl/oferta/grado-alessandro-ms1-CID99-IDCzM9d.html#6a31a672c3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Weird_O napisał:

Pierwszy raz się spotykam z tymi Grado, wiecie coś może na ich temat?

 

https://www.olx.pl/oferta/grado-alessandro-ms1-CID99-IDCzM9d.html#6a31a672c3

 

Wow ale dawno ich nie widziałem :D Alessandro to była kiedyś czy nadal jest firmą lekko modyfikującą grado. Ms1 to jeśli mnie pamięć nie myli takie lekko bardziej wyrafinowane sr60 i kosztowały tyle samo.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności