Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2023 o 23:48, Tytus1988 napisał(a):

Lumii_20230611_131446695.jpg

 

Bardzo przyjemne wakacyjne połączenie... Sony NW-A45 oraz Sonus Faber Pryma🎶🙂🎶 Dziękuję @side za możliwość wypożyczenia walkmana! :)

Słuchawki Sonus Faber grają miękko i ciepło jak kolumny tego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw tak mały że prawie przenośny.

Mały Astell i najmniejsza  Velodyne.🤣

IMG_20221206_185502 (Copy).jpg

Edytowane przez pablo650
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Ładne te AKG w tle.

K 701, maja juz swoje lata i wymagają małej renowacji, ale są sprawne technicznie i wykonałem im lekkie modowanie.

Odblokowałem jeden port basowy, założyłem wkładki wewnętrzne i wkładki w dekielkach zewnętrznych.

Trzeba jeszcze wymienić gumki napinacza pałąka i pomalować srebrne dekle, bo schodzi z nich farba.

Natomiast reszta jest w bardzo dobrym stanie i  produkcja Austria.

Mody są bezinwazyjne i można je zawsze odwrócić, ale dzwięk jest zaskakująco dobry.

20200308_151834 (Copy).jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie nie podjąłem się wymiany gumek i nie wiem, jak się to robi. Kiedyś ww tym celu można było kupić cały przesuwny element z gumkami. Na szczęście ojcu pasują z wyciągniętymi gumami. W K501 i 500 wymieniałem, ale tam jest inna konstrukcja tegoż wszystkiego.

54 minuty temu, pablo650 napisał(a):

Odblokowałem jeden port basowy, założyłem wkładki wewnętrzne i wkładki w dekielkach zewnętrznych.

Wydaje mi się, że kompletnie je zamuliłeś. Nawet zapewne pokonałeś na tym polu AKG które wypuściło zamuloną wersję nazwaną K712. Ciekawe o ile po takich opeacjach spadła czułość. Ja robiłem tylko basporty więc nawet nie chciałbym słyszeć tych słuchawek z dodatkowymi wkładkami. Ja raczej co prawda tylko na próbę krążek przedni wyciągałem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo650 napisał(a):

K 701, maja juz swoje lata i wymagają małej renowacji, ale są sprawne technicznie i wykonałem im lekkie modowanie.

Ile lat mają? Ja mam 15-letnie K530LTD - jeden z padów jest lekko nadpruty oraz odkleiły się ozdobne srebrne literki "AKG" z muszli, ale technicznie są sprawne. Kiedyś je modowalem odwracalnie - np. wpychanie płatków kosmetycznych do muszli, ale ostatecznie najbardziej odpowiadał mi dźwięk niemodowanych. Ze względu na potrzebę izolacji zakupiłem jednak K271 MKII, a K530 mam teraz w pracy. Jakoś nigdy nie słuchałem K701, tylko w jednym z marketów przymierzyłem kiedyś niepodłączone - bardzo wygodne słuchawki.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Wydaje mi się, że kompletnie je zamuliłeś. Nawet zapewne pokonałeś na tym polu AKG które wypuściło zamuloną wersję nazwaną K712. Ciekawe o ile po takich opeacjach spadła czułość. Ja robiłem tylko basporty więc nawet nie chciałbym słyszeć tych słuchawek z dodatkowymi wkładkami. Ja raczej co prawda tylko na próbę krążek przedni wyciągałem.

A tu Cię zaskoczę, wkładki mają w środku otwory ok 1cm, materiał jest też delkatny, bo to bawełna kosmetyczna.

Gdyby były całkiem przytkane, to można by powiedzieć że mogą być zamulone, ale tak nie jest, poprawił się bass, dzwięk nabrał ciężaru, ale nadal jest raczej monitorowy. Jest to kwestia wielkości samego otworu w wkładce.

Nie lubię zamulonych słuchawek, dla tego do codziennego odsłuchu używam zestawu Staxa, takie brzmienie lubię szybkie, precyzyjne i bogate w informację ale też gładkie i muzykalne.

5 godzin temu, Najner napisał(a):

Nie zmulił ich, bo jak już kiedyś przyznałeś, prawdopodobnie masz pewne braki słuchu w wyższych rejestrach. Każdy słyszy inaczej, ja też wolałem K702 z otwartymi bassportami, wg mnie zyskują na dynamice i głębokości sceny.

Dokładnie tak aj Mówisz, uważam że jak się nie przesadzi, to 701, na takim modowaniu, sporo zyskują - praktycznie zerowym kosztem, bo wyceniłem go na 1zł, wkładki to zwykłe płatki kosmetyczne, które zabrałem żonie z kosmetyczki.

Dla chcącego, można by się pobawić  rożnymi średnicami  otworu, a także przesunięciem względem osi głośników.

5 godzin temu, Bednaar napisał(a):

e lat mają? Ja mam 15-letnie K530LTD

Tak dokładnie już nie pamiętam, ale spokojnie mogą być w podobnym wieku, jest jeszcze gdzieś  karta gwarancyjna, z ciekawości sprawdzę, jak znajdę.

To prawda słuchawki są bardzo wygodne i dość lekkie jak na swoje gabaryty.

5 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Jakoś nigdy nie słuchałem K701, tylko w jednym z marketów

Na samym początku po zakupie, grały dość ohydnie jak na moje gusta, dopiero po ok. miesiącu miałem satysfakcję że jest dobrze.

Bardzo lubię te słuchawki i grały u mnie z różnymi wzmacniaczami, i z dużych urządzeń stereo i z kilku wzmacniaczy słuchawkowych, sprzęt się zmieniał, a białe laleczki nie i już zostaną u mnie, maja zapewnioną emeryturę. Jak będę miał trochę czasu, przeprowadzę renowację o której wspominałem wcześniej i będą jak nowe, a modowanie można w każdej chwili odwrócić, tyle że nie chcę tego robić, bo sporo zyskały na brzmieniu.

Nawet Akg w swoim katalogu opisuje je jako słuchawki referencyjne, coś w tym jest.🙂

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako starzejący sie audiofil wolałbym już skończyć kiedyś zabawę z moimi pierwszymi pchełkami niż z jakimiś maksikami/podsikami/sraksikami. 😜 

IMG_2312.jpeg

IMG_2311.jpeg

IMG_2313.jpeg

IMG_2314.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało się, że to połączenie będzie miało za dużo sosu. Ale lubię je baaardzo, choć nie ma szerokiej sceny, wielkiej precyzji i rozdzielczości, ani tym bardziej "punktowego basu" :) NightHawk z padami Dekoni po balansie wpięte do Hiby RS2.

 

 

small.JPG

Edytowane przez side
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności