Skocz do zawartości

Najlepsze i najgorsze zakupy 2023


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się koniec roku więc zgodnie z forumową tradycją oceniamy nasze najlepsze i najgorsze zakupy audio 2023. Ja dokonałem tylko jednego zakupu audio w przeciągu całego roku, ale był to strzał w „10”

 

Najlepszy - Hugo2 - świetny dac/amp zarówno dla zastosowań mobilnych jak i stacjonarnych. Bardzo czysty sygnał o sporej dynamice i scenie. Dzięki filtrom oraz crossfeed możliwość ustawienia barwy pod własne preferencje oraz słuchawki. Bardzo fajny upgrade względem Mojo 1/2.

 

Najgorszy - brak. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam egzekwo najlepsze:

- HifiMan Ef400 za moc, za cztery wejścia, pełen balans, barwę r2r i cenę 360 dolarów z przesyłką.

- Niesprzedanie Sony a45 za śmieszne pieniądze.

 

Najgorsze:

- Sprzedanie Hiby RS2

Edytowane przez side
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy zakup zdecydowanie Budsy 2 Pro. Jakość dźwięku wielce daleka od dobrego.

 

Najlepszy WA33 i topowe do niego lampy, które naprawdę zrobiły różnice na plus. No i oczywiście Susvara. Przekapitalne słuchawki, które z czasem doceniam jeszcze bardziej. Nie pisze o jakości wykonania, bo tutaj pozostawiają wiele do życzenia, ale o dźwięku, który w połączeniu z całą resztą mojego systemu jest absolutnie zjawiskowy. Abyssy 1266 TC spadły u mnie na drugie miejsce. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sendy Audio Peacock, fantastyczne słuchawki.

Sony N707 minidisc bo jest zwyczajnie fajny :).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zakupów było zdecydowanie za dużo, bo kupiłem cały tor łącznie z okablowaniem jak i docelowe słuchawki i przez kolejne lata nie planuję wymieniać żadnego elementu toru (na szczęście nie mam na biurku miejsca na coś o większych gabarytach). Zostało niestety za to sporo gratów do sprzedania. 

 

Jako ulubiony zakup słuchawkowy mogę uznać Crosszone CZ-1. Bardzo się cieszę, że dałem im szansę. Na początku grały dziwnie ale interesująco, wymieniłem kabel to zaczęły grać dobrze ale bardzo zależnie od muzyki. Ostatnio nastąpił w nich spory skok jakości brzmienia - przypuszczam, że po przegraniu ok 100-150 godzin w końcu się wygrzały. Dalej są zależne od realizacji ale już nie aż tak jak kiedyś. Nie zamieniłbym je na żadne inne słuchawki niezależnie od kwoty. 

 

Jeśli mowa o zakupie o jak najwyższym stosunku jakości do ceny to Gold Planar GL2000 i fenomenalny streamer Logitech Squeezbox Touch i Squeezbox Classic. 

 

Złych zakupów na szczęście nie było, bo albo czegoś słuchałem wcześniej albo z polecenia znajomych osób godnych zaufania.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zgreg napisał(a):

Do suchania z tidal czy z plików ?

 

Jedno i drugie (chociaż nie wiedzieć czemu korzystam częściej z YT Music :D). Może to placebo, ale mam wrażenie, że brzmi lepiej niż inne aplikacje, włączając w to Samsungową (być może to zasługa bit-perfect albo skuteczne wmawianie sobie różnicy na plus) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok obfitował u mnie w zakupy. Zaczęło się od tego, że postanowiłem zrezygnować z dużego stereo na rzecz słuchawek. Kupowałem, testowałem, poznawałem. Na plus muszę uczciwie powiedzieć, że obyło się bez wtopy, mimo że były lepsze i gorsze zakupy. W dużej mierze dzięki temu forum. Teraz muszę trochę posprzedawać, ale mam już obrany kierunek, w którym dalej chcę eksplorować świat słuchawek. A, żeby być w zgodzie z tematem, to mimo że wybór był trudny, chyba postawię na Mojo2. To małe pudełko spowodowało u mnie wątpliwości w sens posiadania Fiio K9 Pro, a przy tym mogę je wrzucić do torby i zabrać gdziekolwiek się nie wybiorę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy - HE1000SE bo kupione tuż przed obniżką.

Najlepszy - HE1000SE bo kupione i są.

😎

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy: XD05 Pro, Softears Cerberus, 64 U12T, HD660S2 - trudno wybrać jednoznacznego zwycięzcę, bo każdy z tych sprzętów trafił w moje gusta ;)

 

Najgorszy: iFi Go Bar, Ultrasone Pure - jedno i drugie grało jak 💩

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ było ich mało i w końcówce roku to wszystkie cieszą i uznaję je jako bardzo dobre. Ale jak już miałbym zrobić klasyfikację to wyglądałaby tak:

1. Bilet na koncert Tool🏆

2.Aune AR5000 (słuchane na razie tylko 5 min., ale już jest za...iście)

3.Kabelki Openheart i TRN(mmcx z wymiennymi jackami), Fiio HS18.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MrSheep napisał(a):

Sprzętowo nic ciekawego, ale po powrocie do Androida zdecydowałem się na zakup USB Audio Player Pro i były to znakomicie wydane 4 dyszki ;)

Też bardzo sobie chwalę ten program. Właściwie to jedyna aplikacja, którą kupiłem ;)

12 godzin temu, loathe napisał(a):

Najlepsze: Fostex TH610, Tangzu Wan'er oraz iFi Hip Dac 2

Najgorszy: zdecydowanie Xduoo link 2 bal- okropieństwo.

Co jest nie tak z tym Xduoo? Może trafiłeś jakiś uszkodzony egzemplarz. Nie jest to raczej kontrowersyjny sprzęt z gatunku "love it or hate it", więc trochę mnie zdziwiłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy mój zakup audio w tym roku to każda nowa płyta CD w mojej kolekcji - w końcu nośnik to też audio, musi być jakieś źródło tych dźwięków ;) 

Najgorszego nie było. Ostatni mój zakup sprzętu audio miał miejsce w 2021 roku i nie zanosi się na kolejny - chyba, że odtwarzacz CD mi padnie.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej trafione:

- pchełki TGXear: Serratus, a przede wszystkim Sunniva.

- IEMy: Night Oblivion Butastur.

 

Najmniej udane:

- HiFiMan Edition XS - dźwięk głuchy, jak ze studni, a na dodatek ciężkie i wielkie.

- ULTRASONE Signature Pure - gęste, smoliste, mocno dociskające głowę.

- Topping G5 - kiepska ergonomia: pokrętło głośności będące zarazem włącznikiem, na dodatek dość trudne do chwycenia, mimo moich drobnych palców; dźwiękowo OK, lecz bez zapowiadanego szału.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie kupiłeem i nawet nie zamierzałem, ale zgadzam się. Pure są okropne pod każdym względem. Nie wiem co Ultrasone chciało tym modelem pokazać. Że umie zrobić słuchawki z tandetnego plastiku i kawałka szmaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności