Skocz do zawartości

Najlepsze i najgorsze zakupy 2023


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Palpatine napisał(a):

A jak Bakoon wypada vs C9?

 

C9 słuchałem dość dawno temu, ale z pamięci to klasa AB grała dla mnie dużo niższą jakością dźwięku niż klasa A i głównie w tej klasie go użytkowałem. Wtedy z kolei C9 dość szybko i mocno się nagrzewał. Dźwiękowo to był dość chudy i momentami nawet ostry, a lampy dawały pewien specyficzny tembr w dźwięku (nawet klimatyczny), lecz wciąż brakowało wypełnienia. Kupując go spodziewałem się zdecydowanie czegoś innego ;) Z Hugo 2 mi się nie podobało, bo oba sprzęty akcentują wyższą średnicę, więc było za wiele dobrego. Natomiast z Cayin N7 synergia była świetna - charakter dźwięku był z N7, czyli organiczny i dociążony, a C9 dodawał od siebie mocy, kontroli i energii. Reasumując - jak masz rozdzielczego i dość jasno grającego DACa to raczej Bakoon, a jak DAC gra gęsto i ciemno, to C9 sprawdzi się lepiej.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Jak on się sprawdza z iem?

Posłuchaj/wypożycz jeszcze V202/V222, ma PRE-GAIN, co nie tylko przy IEMach sprawdza sie u mnie wyśmienicie 🆗

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam jeszcze jeden sprzęt do zakupu roku bo sobie o nim przypomniałem- streamer Holo Audio Red:

 

- system otwarty na inne oprogramowanie typu Moode czy Volumio- nie będzie problemu z aktualizacjami

- endpoint dla Roon, hqplayer, Tidal i inne jeśli ktoś potrzebuje

- solidna obudowa (monolit z aluminium) pełni funkcję pasywnego chłodzenia- temperatura procesora 37 stopni

- ma też funkcję konwertera usb (ale po co to komu, skoro można podpiąć go do sieci, zasobów Nas i pominąć niepotrzebną konwersję z usb)

- robi co powinien czyli podaje czysty sygnał cyfrowy (streamer nie gra 😅)

- kilka wyjść cyfrowych (podpięte 3 dacki i integra stereo)

- wbudowany zasilanie z toroidem- nie lubię grzejących się zewnętrznych impulsówek

- okrojona malina bez zbędnych dodatków, wifi, diodek, hdmi, blietooth itp. itd.

- Holo to: przemyślany projekt, topowe komponenty, perfekcyjne wykonanie.

 

 

REWELACJA

 

IMG_1474.jpeg

IMG_1483.jpeg

 

spacer.png

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok obfity w nowe dla mnie doświadczenia odsłuchowe, w tym dorwanie sławetnych Etherów by MrSpeakers, ale nie tylko, bo pojawiły się też takie freaki (przynajmniej w teorii bo dźwiękowo okazało się, że to jedne z najbardziej normalnych i naturalnie niewyostrzonych słuchawek na świecie) jak Crosszone CZ-10 których sprzedaż można by pewnie uznać za jedną z gorszych decyzji (to tak wzorując się niektórymi wpisami w tym temacie i niejako pozostając w konwencji) gdyby nie to że dzięki temu mogłem sfinansować zakup słuchawek które tu chciałbym wyróżnić: 

 

Ultrasone Edition Eleven. 

 

Pamiętam że chciałem je kupić już wcześniej na jednej z promocji empeczystora, miałem je nawet już w koszyku i dogadywałem szczegóły ale zrezygnowałem na ostatniej prostej żeby w tamtym czasie wziąć Edition 8EX. I jakkolwiek to też był bardzo udany zakup, tak Jedenastki idealnie wstrzeliły się w moje brzmieniowe gusta. Najlepszymi słuchawkami na świecie pewnie nie są, choć bas mają najlepszy ze wszystkich jakich do tej pory słuchałem, nie ulegając nawet legendarnym Edition 9 (tak z pamięci). Dziewiątki były jednak nieco posępne i pod muzykę klasyczną chyba wręcz stworzone; jedenastki swoim barwowym entuzjazmem zarazić by mogły największego introwertyka w izbie, a całościowo swoim PRaT'em rozbujać chyba nawet Stachursky'ego w tańcu. Ładne, dobrze wykonane, w drewnie, lekkie i wygodne. Łączą naturalizm ZMF Auteur z wyjebolitem z którego właśnie Ultrasone słynie. Do tego S-Logic, który można lubić bądź nie, ale który gwarantuje podanie średnicy w mało ofensywnym i takim nie do końca bezpośrednim sosie. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze:

 

1. qdc Anole VX - sumarycznie najlepsze iemy jakich słuchałem, gdyby połączyć je z u12t byłby kosmos

2. zakup Hugo2 po raz trzeci

 

Najgorsze - Też Hugo2 bo szwankuje, ale podobno w styczniu mają naprawić

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rollercoaster i mnogość znakomitych gadżetów.

Rok zacząłem od Empyreanów genialne sluchawki do gitarowego "starego" grania.

Zaraz po tym przenośne i najlepsze dla mnie w życiu kombo dac-amp.: Hugo2. Nie słuchałem, nie miałem lepszego DAPa (jedyne, co uważam jakościowo za ekwiwalent to DAP od Shanling M9 - nie słuchałem Sp3k).

Potem promka u HiFiMana na HE1000SE, o których marzyłem od dwóch lat. Grzechem było nie było skorzystać.

Potem padł mi Pre przy dużym stereo i z pomocą @kuropa udało mi się wybrać po testach super kombajn idealnie pasujący do mojej końcówki mocy TT2. Moje kolumny nigdy nie grały z taką werwą jak teraz.

Jeżeli z tych wszystkich moim zdaniwm znakomitych zabawek miał bym wybrać jedną był by to bezapelacyjnie TT2.

Życzę sobie, chciał bym by w przyszłym roku udało mi się wykonać w końcu adaptację akustyczną pokoju plus dokupić 2Go do Hugo2.

Edytowane przez waski
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tommir napisał(a):

Najlepsze:

 

1. qdc Anole VX - sumarycznie najlepsze iemy jakich słuchałem, gdyby połączyć je z u12t byłby kosmos

2. zakup Hugo2 po raz trzeci

 

Najgorsze - Też Hugo2 bo szwankuje, ale podobno w styczniu mają naprawić

Eeeeej, mój już wrócił z naprawy gwarancyjnej, ~14 dni miałem sprzęt u siebie. IMHO wyślij, zrobią odpłatnie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze vol 2.
Z moich dynamików zakupione w tym roku Sony MDR-Z1R. Jak to jeden z kolegów na forum określił - "mają u mnie dożywocie". Podpisuję się pod tym tekstem obiema rękami. Fenomenalne słuchawki. Na powrót stałem się fanem tej marki. Po długiej przerwie na wycieczki po innych rejonach Azji.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 10:15, Bednaar napisał(a):

Ostatni mój zakup sprzętu audio miał miejsce w 2021 roku i nie zanosi się na kolejny - chyba, że odtwarzacz CD mi padnie.

Myliłem się, w 2022 kupiłem dongla JCally JM6 po to, by słuchać ze Spotify na stacjonarnym systemie słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gustard R26 to zdecydowanie mój najlepszy zakup audio w życiu. Z obecnym zestawem stereo (choć w obecnej sytuacji powinienem raczej powiedzieć bliskiego pola) przerobiłem SMSL M500 MKII, Mojo 2, RME ADI-2 i każdy wydawał się ok, ale zawsze było coś nie tak z prezentacją dźwięku, sceny. Nawet nie trzeba było się w to wgryzać, po prostu był jakiś dyskomfort w słuchaniu, nie było to immersyjne, wciągające doświadczenie. Gustard zmienił wszystko, teraz wszystko brzmi, jak należy, odkąd go mam ani razu już nie szukałem innych daców. Dodatkowo streamer to super rzecz. Powiedziałbym, że ma dożywocie, ale w audio nigdy nie mów nigdy
2. Widoczny na zdjęciu Feliks Echo II to też jedno z najciekawszych urządzeń, świetny wzmacniacz, chociaż jego losy jeszcze się ważą, bo wiadomo, że OTLe nie grają ze wszystkim, przerobiłem już DT880/600 Ohm, będę teraz testował HD650.
3. Yanyin Moonlight - może się wydawać, że to nie wcale taki najlepszy zakup, skoro już ich nie mam, ale po prostu zmieniły się moje potrzeby o 180°, kiedy otworzyłem paczuszkę z gratisowymi Galaxy Buds 2 Pro. Dla mnie IEMy idealne, gdybym dalej korzystał z tego typu słuchawek, to niczego więcej nie potrzebuję.

Najgorsze zakupy:
1. Fostex TH610 - od dawna żadne słuchawki mnie tak nie znudziły
2. FiiO BTR7 - bardzo dobre granie i bardzo kiepska ergonomia w porównaniu z BTR3K
3. Penon 10th - był duży hype, duże nadzieje. Słuchawki okazały się rzeczywiście bardzo dobre, ale bardziej odpowiadały mi Moonlighty i szybko znalazły nowego właściciela.

855c7282261c2ffb0b14ca482dbc985a.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, side napisał(a):

 

Co i jak nie pasowało w ef400? Napisz, proszę, szerzej.

 

Polecił mi go długoletni użytkownik LCD-i4 z HeadFi, bo miała być synergia... niestety po raz kolejny okazało się że nasi koledzy zza oceanu mają cokolwiek  dyskusyjne preferencje co do jakości odbieranych częstotliwości. Swoją drogą LCD-i4 nie zagrały mi nawet z Hugo2, bo niestety potrzebny jest po drodze plugin udający Ciphera, lub precyzyjne EQ udające tegoż.

Niemniej sam EF400 to dosyć specyficzny sprzęt, jego gabaryty i bateria wyjść obiecują wiele, natomiast sonicznie kulej sekcja wzmocnienia. Pewnie jako sam DAC R2R mógłby być ciekawym rozwiązaniem dla co po niektórych znudzonych deltami i sigmami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 11:04, zielinskitomasz napisał(a):

Najlepsze vol 2.
Z moich dynamików zakupione w tym roku Sony MDR-Z1R. Jak to jeden z kolegów na forum określił - "mają u mnie dożywocie". 

To ja :) Jeżeli wcześniej nie napisałem, to gratuluję zakupu. Spróbuj do nich welurowych padów Dekoni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja  Jeżeli wcześniej nie napisałem, to gratuluję zakupu. Spróbuj do nich welurowych padów Dekoni. 
Zgadza się w 100%. Dziękuję raz jeszcze. Z pewnością za jakiś czas wypróbuję. Dzięki za sugestie. Na razie skupiam się na kablu. A przy okazji zasugerują poniższe rozwiązanie dla tych którzy chcą w jakiś sposób zminimalizować ryzyko uszkodzenia pałąka.
https://www.amazon.com/dp/B0CBKGFX7N?ref_=cm_sw_r_apan_dp_KG5RPRMGEN1ABF4A6ZH8&peakEvent=4&dealEvent=1&language=en-US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, a zarazem kompletnie przypadkowy, nieplanowany zakup to Apple AirPods Pro 2. Miałem wersję pierwszą (używałem jej jedynie do rozmów telefonicznych) i nie dorasta ona nowej odsłonie AirPods Pro do pięt. Jestem pod autentycznym wrażeniem - zarówno dźwięku, jak i ANC. Kapitalne słuchawki do biegania, na zakupy, do samolotu, na plażę, itp. Testowałem w każdych z wymienionych okoliczności i nagle okazało się, że nie zawsze muszę zabierać ze sobą moje Sennheiser Momentum 3.

 

Najgorszy - w sumie nie zakup, bo to był prezent: iBasso DC04 Pro. Nudny, bez życia i kolorów, płaski.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mariuszryszard napisał(a):

Najlepszy, a zarazem kompletnie przypadkowy, nieplanowany zakup to Apple AirPods Pro 2.

Funkcjonalność, mikrofony, ANC, dźwięk - wszystko robią na dobrym lub bardzo dobrym poziomie. Jako całościowy produkt są świetnym wyborem. Może mało audiofilskim, ale użytkowym już owszem. Jeśli chodzi o produkty Apple to też bardzo dobrze wycenione, 999 zł za taką funkcjonalność robi z nich okazję. 

W tym roku na jesień spodziewamy się poznać AirPods Pro 3

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, decees napisał(a):

Niemniej sam EF400 to dosyć specyficzny sprzęt, jego gabaryty i bateria wyjść obiecują wiele, natomiast sonicznie kulej sekcja wzmocnienia.

 

To że nie podszedł ci z audeze i zabrakło synergii, to wiem. Jednak napisałeś, że miałeś do niego dwa podejścia, czyli przez LCD, tak?

Skąd wiesz że sekcja wzmacniacza kuleje? Podpiąłes dac z ef400 do innego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, side napisał(a):

 

To że nie podszedł ci z audeze i zabrakło synergii, to wiem. Jednak napisałeś, że miałeś do niego dwa podejścia, czyli przez LCD, tak?

Skąd wiesz że sekcja wzmacniacza kuleje? Podpiąłes dac z ef400 do innego wzmacniacza?

Tak, miałem go wcześniej i próbowałem z K270S, oraz DT880 250, generalnie z tymi słuchawkami lepiej grały inne comba czy zestawy w tej cenie. Choćby mały Mojo2 czy Ifi Zen DAC + CAN wypadły sporo korzystniej.

Nie wiem na 100% ale po przerzuceniu parunastu torów wychodzi mi że DAC może być słaby/średni ale jak sekcja AMP jest wysokich lotów to jest banan. To samo dotyczy DAPów. I piszę tu z perspektywy duzych słuchawek ofc, bo z takimi najczęściej było mi dane się mierzyć. Co trzeba oddać EF400 to to,  że wyraźnie słychać różnice w graniu NOS/OS i jesli ktoś ma swój ulubiony AMP to może w tym upatrywać ciekawych doznań czy brakującej synergii.

Przy K270S potek musiał sporo wędrować w górę, żeby je napędzić ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepsze:

  • Sennheiser IE600 - Świetna dynamika, mocny - świetnie kontrolowany bas, rozdzielczość, rozciągnięta góra. Doskonałe pod względem komfortu noszenia. Nawet stockowe tipsy i kabel pasują mi idealnie. Dobrze wykonane, solidne, ale nie rzucające się w oczy.
  • iBasso DX240 + AMP8 MK2s - Moje najlepsze do tej pory źródełko. Przestrzenne, neutralne, bardzo dynamiczne granie. Przyzwoita wydajność systemu (upgrade z DX160, więc mogę mieć zaniżone standardy ;)).
  • Yinyoo ST7 - Relaksujące, analogowe brzmienie z mocnym subbasem, przyjemną średnicą i przyciemnioną górą.

Najgorsze:

  • Letshuoer S12 - chciałem zapoznać się z graniem planarnych IEM-ów, ale dźwiękowo kompletnie mi nie siadły. Bardzo rozdzielcze jak na swoją półkę cenową, fajnie wykonane i całkiem wygodne. Niestety jak dla mnie jednorodny, suchy / tępy bas z jakimś irytującym podbiciem w midbasie i metaliczną górą.
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności