Skocz do zawartości

Final ZE8000 Recenzja - Kable są zbędne


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie, że kogoś jeszcze dziwi, że kable już nie są konieczne aby słuchać muzyki w bardzo dobrej jakości :) U mnie już ponad rok zupełnie bez kabli.

Co do słuchawek, to właśnie ZE8K definitywnie przekonały mnie do porzucenia kabli. Góra jest jednak najsłabszym ogniwem zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji. Są na rynku tańsze TWSy, które robią to lepiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale granie wireless wymaga DACa w słuchawce, prawda?

Jak w takiej słuchawce zmieścić porządnego DACa typu Mojo2? Albo Dave-a?

A jeśli się nie da, to pozostaje nam trudny kompromis: albo kable albo jakość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za recenzję. Mnie Finale nie urzekły na tyle, aby zostać z nimi na dłużej. Największy minus to brak możliwości wyłączenia ANC co powoduje, że nasze uszy są nom stop mordowane mikrofonami, a druga wada to kompresja. Pomijam już aspekt absurdalnego marketingu 8k, który nic nie daje i na nic nie wpływa.

W tej cenie wole jednak AirPods 2, które dają mi dużo więcej funkcjonalności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, konrad_a napisał(a):

Ale granie wireless wymaga DACa w słuchawce, prawda?

Jak w takiej słuchawce zmieścić porządnego DACa typu Mojo2? Albo Dave-a?

A jeśli się nie da, to pozostaje nam trudny kompromis: albo kable albo jakość.

To trzeba w słuchawce mieć daca pokroju dejwa aby słuchać muzyki w b.dobrej jakości? :D

Jak dla mnie nie.  Myślę, że nikt nie szuka w bezprzewodowych brzmienia jak za milion. Wystarczy, że grają jak dobre hifi :D a to mi się udało usłyszeć.

28 minut temu, Palpatine napisał(a):

Największy minus

No i ten wygląd jak jakiś patyczak :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recka, bez zbędnego lania wody i rozpisywania się o jakichś bzdurach 8K na 3/4 tekstu jak na niektórych audio-portalach ;) 

 

Słuchawki na pewno ciekawe, choć ergonomicznie według mnie fatalne, a przynajmniej mało uniwersalne. Szkoda, że "dwójki" poszły w tym samym kierunku, tzn. brak możliwości użycia zamiennych tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał(a):

Nie w przypadku AirPods pro2.

 

Niestety w każdym przypadku. Też bym chciał bezkompromisowe tws-y ale na dzień dzisiejszy, to mit.

AirPods pro2 słuchałem. Dobre. Dobre tws-y. I tyle. 

Możliwe, że nie dożyję tego by teza główna wątku, ta o kablach, się sprawdziła.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Pięknie napisane, po żołniersku bez lania wody.

Czyli nie po strażacku ,:)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał(a):

 

Niestety w każdym przypadku. Też bym chciał bezkompromisowe tws-y ale na dzień dzisiejszy, to mit.

AirPods pro2 słuchałem. Dobre. Dobre tws-y. I tyle. 

Możliwe, że nie dożyję tego by teza główna wątku, ta o kablach, się sprawdziła.;)

Na wiosnę mają wyjść nowe airpodsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Na wiosnę mają wyjść nowe airpodsy

Nice. W mojej ocenie to najlepiej wyceniony sprzęt Apple. Warty każdej złotówki. Ciekawe co nowego wprowadzą w AirPods Pro 3. Mamy też nowe 8KMK2, ciekawe czy tutaj jest jakiś progres w ergonomii, jakości dźwięku i funkcjonalności.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

to najlepiej wyceniony sprzęt Apple. Warty każdej złotówki

Dorzucę przejściówkę Lightning->gniazdo mały Jacek, który jest przecież dobrym dacampem zajedyne 5 dyszek, że tak se przyoftopuję. 

4 godziny temu, chico99 napisał(a):

AirPods pro2 słuchałem. Dobre

Za brak zachwytu nad emejzingiem grozi infamia lub włóczenie końmi po majdanie.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności