Skocz do zawartości

Chord Mojo 2 Recenzja - Kieszonkowy dynamit


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Spawn napisał(a):

Coaxa i optyka nawet też za bardzo nie mam.

Usb jest bdb w mojo2. Z tym coaxem to wyskoczyłem tylko, żeby zamiast plików wave używać cedeka jako transportu, a nie babrać się z ripowaniem. Mnie chodziło tylko o różnice między plikami właśnie, a tidalem i yt. Skoro nie masz tidala, to czy porównywałeś pliki (bezstratne formaty) z innym serwisem lub yt music? Nam z Majkelem wyszedł spory regres na tidalu i rurze po plikach; przy czym yt zagrał lepiej niż tidal.

Co ciekawe na secie @majkela nie było aż takiej przepaści jak na mojosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał(a):

Usb jest bdb w mojo2. Z tym coaxem to wyskoczyłem tylko, żeby zamiast plików wave używać cedeka jako transportu, a nie babrać się z ripowaniem. Mnie chodziło tylko o różnice między plikami właśnie, a tidalem i yt. Skoro nie masz tidala, to czy porównywałeś pliki (bezstratne formaty) z innym serwisem lub yt music? Nam z Majkelem wyszedł spory regres na tidalu i rurze po plikach; przy czym yt zagrał lepiej niż tidal.

Co ciekawe na secie @majkela nie było aż takiej przepaści jak na mojosie.

Ja sobie to tak tłumaczę, że Tidal ma ogarniętą dobrze obsługę XMOSa, a do Chordów jest niedorobiony. Na Dub Garden "Horizon" Tidal razem z Mojo 2 zeżarli wszystkie smaczki ze średnicy, YT całkiem sporo zostawiła. Na moim zestawie mi wsio ryba z czego słucham tego albumu i paru innych. Nie mam tego w plikach, więc też się nie upieram, że mi grają przepastnie lepiej, ale jak coś mam na dysku, to wolę słuchać stamtąd. Praktycznie same ripy CD.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod konwerter i USB w Mojo 2 jest bardzo dobre. Różnice subtelne. Swoje robi też barwa Mojo, która nie wymaga "poprawy". W obu przypadkach M2 grał barwnie, przyjemnie z odpowiednim detalem i holografią. Z Hugo 2 konwerter powoduje bardziej odczuwalne zmiany, dodając do tej fantastycznej techniki więcej przyjemności. 

System coax: 🍎+ przejściówka DragonTail USB C-A + Black Cat USB A-B + konwerter USB/SPDiF Abbas Audio + Black Cat Digit 75 mkII + Mojo 2 + Final Audio FI-BA-SS

 

P.S. Dobry jest ten Mojo. Chyba zakup roku :) 

 

IMG_1507.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam to, co pisałem w wątku z Tidalem - wygląda mi na to, że Majkel ma coś skopane ze sterownikami na swojej windzie, bo u mnie działa i gra bez problemu. Porównywałem nawet wczoraj z ciekawości windowsa z androidem oraz iPadem (wszystkie po USB C) i nie doświadczyłem słyszalnych różnic. Mogę nagrać filmik, jak się kolor kulki zmienia w zależności od utworów Tidal w różnej jakości :P

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał(a):

Ja tylko dodam to, co pisałem w wątku z Tidalem - wygląda mi na to, że Majkel ma coś skopane ze sterownikami na swojej windzie, bo u mnie działa i gra bez problemu. Porównywałem nawet wczoraj z ciekawości windowsa z androidem oraz iPadem (wszystkie po USB C) i nie doświadczyłem słyszalnych różnic. Mogę nagrać filmik, jak się kolor kulki zmienia w zależności od utworów Tidal w różnej jakości :P

 

Dokładnie, jak się nie wgrywa sterów to tak jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hibi napisał(a):

*Linuksie

Mac jest na uniksie dlatego się sterów nie wgrywa :d

Jasne, poprawione. Malina z hat to dla mnie idealne rozwiązanie.  Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Czym się różni linuks od linuxa?

Czyli dlaczego?

Tu raczej chodzi o gramatykę. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli chcieliście udowodnić, że ze sterownikami jest tak samo super jak bez, to udowodniliście to. To był właśnie poziom grania z telefonu (z androidem) - coś około. Tylko, że zarówno Mojo 2 puszczony nie z Tidala jak i co innego puszczone z Tidala czy nie, to jednoznacznie wyższy poziom niż z telefonu na androidzie czy innego portable podłączonego np. po S/PDIF. Naprawdę nie wiem, po co miałbym Tidalowi robić dobrze, skoro problem rozwiązuję od ręki inaczej, np. odpalam YT Music, a w przypadku grania z foobar2000 nie wiem, co bym tam miał sterownikiem poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał(a):

To był właśnie poziom grania z telefonu (z androidem) - coś około

No tak, ale telefon z androidem przez bitperfect w UAPP gra tak samo, jak z niezawodnego i najlepiej na świecie grającego jabłka (sprawdziłem na iPadzie), więc co tu poprawiać? ;) Anyway, nie słyszałem Twojego setupu z YouTube Music ani Foobar, więc ja zupełnie nie podważam tego, że nie gra lepiej - jeżeli tak mówisz, to Ci wierzę. Sam zresztą w wolnej chwili będę chciał się za to zabrać, bo z YTM korzysta mi się lepiej, niż z Tidala (i ma dużo większą bibliotekę), więc jeżeli to ma zagrać lepiej również mi, to będę wniebowzięty.

 

A, jeszcze jedna rzecz, bo akurat teraz zobaczyłem powiązanego z naszą konwersacją newsa jak to iOS MacOs (dzięki @bakus1233) "PO PROSTU DZIAŁA" :D

 

https://muno.pl/news/kolejna-aktualizacja-macos-sprawia-klopoty-tworcom/

Edytowane przez Najner
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

A, jeszcze jedna rzecz, bo akurat teraz zobaczyłem powiązanego z naszą konwersacją newsa jak to iOS "PO PROSTU DZIAŁA" :D

 

Wierzyłęm w tą legendę dopóki nie musiałem przez 2 lata równlogle pracować na PC i Maku. Kwestia czy jak się coś posypie wolę się wpatrywać w kręcące się bez końca niebieskie kółko czy kolorową parasolkę jest nadal otwarta :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwagiero napisał(a):

U mnie z windy gra lepiej niż z androida z uapp. Z YT music za to lepiej niż z Tidala, dlatego ostatnio praktycznie go nie używam. Mobilnie YT, stacjonarnie pliki lub YT.

Setupowałeś windę jakoś spejclanie (jak Majkel) czy plug and play? Może mi się uda za to zabrać jutro, w końcu święto :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności