Skocz do zawartości

Ibasso DX300 Recenzja - Zmiana warty


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, hibi napisał:

Przygaszona góra - poważnie to słychać w sprzęcie za tyle $?

 

Moim zdaniem jest przygaszona ogólnie, na pewno względem Kann Cube, ale też nawet i DX160. Przykład - Pink Floyd Live at Knebworth 1990 - Wish You Were Here. Około 40 sekundy pojawia się gitara akustyczna która w charakterystyczny sposób potrafi zaszczypać w ucho. Raz jeszcze podkreślam, że T90 i AR-H1 są słuchawkami jasnymi. Tutaj sam byłem zdziwiony, że na DX300 fragment ten okazał się dość mocno złagodzony, bez śladu ostrości, ale kosztem wspomnianej energii płynącej z utworu. Flagowiec iBasso ma swój charakterystyczny nalot na górnych rejestrach, co bardzo dobrze pokazały T90, a przy tym wyraźnie sopran ustępuje miejsca średnicy i basowi. Dla mnie na dłuższą metę byłoby to męczące, ale komu innemu może się taka prezentacja spodobać. Jeżeli nowe wzmacniacze do iBasso przyniosą pewnego rodzaju wyrównanie wspomnianych akcentów, może być bardzo ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audionanik napisał:

Dodam jeszcze, że wszelkie manipulacje przy filtrach cyfrowych były wyjątkowo czytelne i przewidywalne niczym wysyp dżdżownic po deszczu lub wpisy fanów O2 po recenzji klasowego sprzętu, świadczy to właśnie o klasie i czujności grajka.

ale chyba nie bardziej przewidywalne niż zachwyty po wydaniu 5 kafli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audionanik napisał:

Trudno powiedzieć. Nie znam nikogo tak głupiego, kto wydałby tyle kasy na sprzęt, który uważa za słaby. Może chcesz nas wspomóc swoim doświadczeniem?

Nie pisałem nic o kupowaniu sprzętu, który uważa się za słaby. 

 

Swoim doświadczeniem juz się w odpowiednim miejscu dzieliłem, ale nie zaszkodzi ponownie. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MrBrainwash napisał:

Swoim doświadczeniem juz się w odpowiednim miejscu dzieliłem, ale nie zaszkodzi ponownie. :)

Nazywasz się Laurie Santos, czy czerpiesz całą swą wiedzę i doświadczenie życiowe z filmików na rurze? W obu przypadkach jestem gotów Cię przytulić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Nazywasz się Laurie Santos, czy czerpiesz całą swą wiedzę i doświadczenie życiowe z filmików na rurze? W obu przypadkach jestem gotów Cię przytulić:D

Ani jedno ani drugie. To nie jest moje doświadczenie, a jedynie jego klarowna reprezentacja. Po co się produkować jak ktoś zrobił to za nas i jeszcze dał do tego dobre podparcie? Po więcej emocji w opisach i oryginalności to proszę do innego Piotra - R. się udać. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest panowie? Nikt nie skomentuje kolejnego doniosłego odkrycia kolegi @MrBrainwash na miarę szkoleń w korpo? Wszyscy uważają, że śledzenie jak schnie farba na framudze w kuchni jest bardziej intrygujące?

Zatem kontynuujmy dyskusję o dx300. 

2 godziny temu, Thar napisał:

Dla mnie na dłuższą metę byłoby to męczące, ale komu innemu może się taka prezentacja spodobać.

Miałem silne skojarzenia z lampą lub tranzystorem polowym i wiem, że ten typ prezentacji ma swoich zwolenników. Ja chętnie posłuchałbym tego ibasso z innym ampem, bo czuję potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionaniktu nie ma żadnej sensacji i nie trzeba niczego komentować. Ot miałem potrzebę ekspresji w odpowiedzi  na zdziwienie, że grajek za taką kasę może coś zaciemniać (w końcu o to chodzi w tworzeniu unikatowego brzmienia).  Wracajcie panowie do rozważań nad makijażem i dobrze się bawcie. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Tranzystor, który gra jak lampa?

Zależy jak zaaplikowany. W niektórych Burkach jest to mało słyszalne, w innych mocniej. @majkel miał kiedyś taką „lampową” kość (jfet), że po wsadzeniu jej do headonika kolory aż wychodziły poza obrys źródeł.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@audionaniktu nie ma żadnej sensacji i nie trzeba niczego komentować. Ot miałem potrzebę ekspresji w odpowiedzi  na zdziwienie, że grajek za taką kasę może coś zaciemniać (w końcu o to chodzi w tworzeniu unikatowego brzmienia).  Wracajcie panowie do rozważań nad makijażem i dobrze się bawcie. :)

Sensacją jest, iż człowiek zafascynowany psychologią nie dopuszcza zaistnienia sytuacji, w której ktoś chce wydać dużo pieniędzy na dźwięk mocno odjechany. Jak skomentujesz fakt zakupów obrazów będących chaotycznymi bohomazami za miliony $? Stuknięci nabywcy? Luz. Jeśli w tym szaleństwie jest metoda na posiadanie milionów $, to ja chcę być szalony. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Sensacją jest, iż człowiek zafascynowany psychologią nie dopuszcza zaistnienia sytuacji, w której ktoś chce wydać dużo pieniędzy na dźwięk mocno odjechany. Jak skomentujesz fakt zakupów obrazów będących chaotycznymi bohomazami za miliony $? Stuknięci nabywcy? Luz. Jeśli w tym szaleństwie jest metoda na posiadanie milionów $, to ja chcę być szalony. :)

Jeśli mówisz o mnie to masz trochę zakrzywiony obraz rzeczywistości. Jak najbardziej dopuszczam, że ktoś dokonuje takich wyborów, nawet mam uzasadnienie czemu to robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audionanik napisał:

@majkel miał kiedyś taką „lampową” kość (jfet), że po wsadzeniu jej do headonika kolory aż wychodziły poza obrys źródeł.

@majkel-co to za kość była? Masz to gdzieś jeszcze? Bo jak lubię kolory i chętnie bym usłyszał co to znaczy że wychodzą za obrys źródeł. Brzmi kosmicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thar napisał:

Moim zdaniem jest przygaszona ogólnie, na pewno względem Kann Cube, ale też nawet i DX160.

@Thar-a na czym słuchałeś? Bo np. w trybie Android na aplikacji Mango jest bardziej przygaszona niż na Neutron Playerze lub po zrestartowaniu w trybie Mango

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, konrad_a napisał:

@majkel-co to za kość była? Masz to gdzieś jeszcze? Bo jak lubię kolory i chętnie bym usłyszał co to znaczy że wychodzą za obrys źródeł. Brzmi kosmicznie...

ADA-4610-2BRZ, ale to musi być cała aplikacja do tego. Możemy się umówić na chipowe jam session, to się je w coś powtyka. ;)

3 minuty temu, audionanik napisał:

W to nie wątpimy ani przez chwilę; tylko już się nim nie dziel tutaj.

Ja odpowiem - to trzeba zrobić tak: pokazać obraz znanego malarza, najlepiej nieznany, oraz jakąś pracę przyniesioną z przedszkola. No i gość ma powiedzieć, co namalował znany artysta, a co czterolatek? Jak się dowie, że źle typował, to przestanie wydawać miliony na gryzmoły. Tylko mnie cały czas nurtuje, skąd te miliony? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

ADA-4610-2BRZ, ale to musi być cała aplikacja do tego. Możemy się umówić na chipowe jam session, to się je w coś powtyka. ;)

Ja odpowiem - to trzeba zrobić tak: pokazać obraz znanego malarza, najlepiej nieznany, oraz jakąś pracę przyniesioną z przedszkola. No i gość ma powiedzieć, co namalował znany artysta, a co czterolatek? Jak się dowie, że źle typował, to przestanie wydawać miliony na gryzmoły. Tylko mnie cały czas nurtuje, skąd te miliony? :unsure:

Załóż tema w HP. Podyskutujemy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

Tylko mnie cały czas nurtuje, skąd te miliony? :unsure:

- Skąd macie tyle pieniędzy?

- Z szafki

- Kto je tam wkłada?

- Moja żona

- Skąd żona je ma?

- Ode mnie

- A wy skąd je macie?

- Już mówiłem: z szafki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, konrad_a napisał:

@Thar-a na czym słuchałeś? Bo np. w trybie Android na aplikacji Mango jest bardziej przygaszona niż na Neutron Playerze lub po zrestartowaniu w trybie Mango

Słuchaliśmy tylko w trybie Android na apce Tidala żeby zrównoważyć szanse wszystkich źródeł (jednak pliki czy to na iBasso czy to na Astellu wypadają lepiej).

 

Odsłuch był prowadzony głównie na pierwszym filtrze - Fast roll off o ile mnie pamięć nie myli, który uchodzi za najbardziej precyzyjny. Na filtrze NOS było już bardzo czarująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności