Skocz do zawartości

Chord Mojo 2 Recenzja - Kieszonkowy dynamit


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo celnie z tym crossfeed'em na najwyższym poziomie, też się złapałem na tym ile tam ucieka szczegółów.

Z tym designem to widać że chcieli za wszelką cenę zachować zgodność z Poly, co im pewnie w jakimś stopniu ciąży, ciekawe czy na podobny ruch zdecydują się z Hugo 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo2 pomimo iż posiada mocny obrys źródeł pozornych ogólnie jest przy tym zaskakująco gładki. Gdy w nagraniu zawarto ostrości w postaci na przykład sybilizacji Mojo2 z całych sił stara się je utemperować tak że dochodzą do nas ich ledwie zauważalnie echa. O tyle jest to zaskakujące, że Chord'a w żadnym razie nie nazwałbym wygładzonym. On jedynie jakby pilnikiem usuwa nieprzyjemne drzazgi pozostawiając nadal ostre acz już gładkie powierzchnie. 

 

Ano właśnie, ano właśnie…gładki, a nie wygładzony…ci co nie mieli, to pewno zdziwieni co ma to znaczyć- ci co mają zdziwieni, że tak można i da się. Ta właśnie refleksja mię najszła podczas mocowanek Dawida z Goliatem:

654D96B0-D15C-489B-B004-501FA56F9448.jpeg
Goliat najsampierw zdawał się miażdżyć malucha już to sceny szerokością, już to przejrzystością, kontrolą i artykulacją lepszą, szybkością, separacją wyraźną bardzo, już to fakturami niewygładzonymi…

Ale ta barwa jego…taka trochu nie bałdzo - sepią zalatuje, krawędzie dźwięków - kwadratowe jakieś, separacja - hmmm… na żywo nie uświadczysz takiej, w realnym świecie instrumenty i głosy choć różnią się barwą wyraźnie, to jednocześnie przenikać i zlewać w zakresach niektórych potrafią - no nie są one aż tak wydestylowane z muzycznej zawiesiny. Tu Dawid   prawdziwszym się jawi, choć nie tak audiofilsko wyczynowy naturalniejszymi barwami w palecie dysponuje. No i te faktury wspomniane - gładkie niby, ale wyraźnie pod opuszkami jednak wyczuwalne, nic się z chropowatości nie gubi, tylko że zadziory przy tym nie kaleczą, obraz sabrem nie śnieży. Na koniec soprany - na Pikpokach słabo trochu w górę ciągnęły i kolory zszarzałe z Burkiem miały, z mojo2 nic z tych rzeczy; ale na eikonach burkowe soprany już mniej od mojowych odstawały.

Kto wygrał zatem? Chyba mojo2, bo to jednak po niego chętniej sięgałem.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tekst @Spawn

Przyznam się ze recki jeszcze nie czytalem, ale chetnie to nadrobie - gdyz sam od jakiegos czasu posiadam Mojo2. Wiec chetnie poczytam jak ktos inny go odbiera. 

 

Natomiast dobrze znam urzadzenia i filozofie Bursona @audionanik, wnioski mozna powiedziec, w ogole mnie na zaskakuja :) Mimo, ze zaleciało trochę "Ryką" to wydaje mi sie, ze zrozumialem co masz na mysli :):):) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując i parafrazując jednego mędrca - wiadomo kogo - Mojo 2 jest lepszy od Bursona, bo jest gorszy. 

9 godzin temu, audionanik napisał(a):

obraz sabrem nie śnieży.

Bo się w tym Bursonie z motyką na słońce porwali, a przecież im całkiem dobrze szło na PCM1793 w poprzednim wypuście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spawn napisał(a):

@audionanik yodyzm Ci się włącza coraz częściej. Nie wiem czy to dobrze czy źle ;)

Dobrze. Na pewno lepiej niż gdyby miała mi się włączyć powaga (choćby po wpisach młodych mopsów, czy tam buldożków francuskich).

2 godziny temu, majkel napisał(a):

Bo się w tym Bursonie z motyką na słońce porwali, a przecież im całkiem dobrze szło na PCM1793 w poprzednim wypuście. 

Wolę tego cv2+ niż któregokolwiek wcześniej lub obecnie panujących flagowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Dzięki za świetną reckę ! Również zorganizowałem pojedynek DX160 vs Mojo 2 i pode mnie iBasso wygrało. Mniej gorąca średnica i w kilku utworach Mojo 2 (tu już porównując ze stacjonarką) odkrył się brzydką barwą i graniem "na hurra". Przeładowany energią w zatłoczonych utworach momentami grzmiał jak jeździec bez głowy. Może to właśnie był ten efekt płaskorzeźby gdzie wszystko podawane było w formie płaskiej, tłustej pizzy. Ubytki subbasu nie mogłem skorygować za pomocą DSP. Jednak preferuję mocniejszy akcent na subbasie i do codziennych odsłuchów tylko subtelne, oddolne dociążenie reszty pasma w przeciwieństwie do tego co serwowało Mojo 2. Nieustanna naparzanka jak na wiejskiej potańcówce. Jest fajnie wszyscy się dobrze bawią ale w końcu opadasz z sił. Przesiadając się na HiBy R6 ktoś otwierał okno i wpadało dużo świeżego powietrza z przypływem bajkowego kolorytu. Nie pomijam kwestii synergii. Praktycznie wszystkie moje słuchawki mają mocną średnicę i konkret dociążenie. Przy posiadaniu jednej pary miałoby sens ponaciskanie kolorowych kulek w DSP ale co chwilę słucham z czego innego. Podsumowując, z biegiem czasu Mojo 2 zaczęło mnie męczyć dlatego ze smutkiem pożegnałem się z nim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ZebLong napisał(a):

 czy to oznacza Twój powrót do aktywnej publikacji?

Obawiam się że nie. Do aktywnej publikacji musiałbym wypożyczać sprzęt co nie jest takie proste, wiąże sie z logistyką, terminami dostępności i zwrotów. Ciężko to czasami zgrać z wolnym czasem. Jak coś kupię i będzie fajne to może opiszę tyle że ja juz rzadko kupuje :) 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał(a):

Obawiam się że nie. Do aktywnej publikacji musiałbym wypożyczać sprzęt co nie jest takie proste, wiąże sie z logistyką, terminami dostępności i zwrotów. Ciężko to czasami zgrać z wolnym czasem. Jak coś kupię i będzie fajne to może opiszę tyle że ja juz rzadko kupuje :) 

No jest jeszcze szansa, że znajdą się koledzy, którzy będą chcieli przeczytać jak gra ich sprzęt i podeślą jakieś ciekawe fanty na recenzję😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dj1978 napisał(a):

No jest jeszcze szansa, że znajdą się koledzy, którzy będą chcieli przeczytać jak gra ich sprzęt i podeślą jakieś ciekawe fanty na recenzję😉

Jak gra, to raczej słyszą. Bardziej jak ktoś inny go odbiera ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Jak gra, to raczej słyszą

Nie zrozumiałeś chyba wpisu @dj1978.

 

2 godziny temu, Spawn napisał(a):

Do aktywnej publikacji musiałbym wypożyczać sprzęt co nie jest takie proste, wiąże sie z logistyką, terminami dostępności i zwrotów.

Musiałbyś też jeździć na audioszoły i występować w roli eksperta we właściwych teamach, nie no żartowałem, myślę że tak byś się nie zeszmacił (fuuu...odrażające)

 

@Spawn, a badał Ty na mojo2 różnice między rurą, tidalem i plikami? Ja wczoraj zbadałem...i właśnie się rozglądam za coaxem z minijackiem do mojo, żeby do cdka wrócić:D. Powiem krótko - różnica jest ogromna.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audionanik napisał(a):

Nie zrozumiałeś chyba wpisu @dj1978.

 

Musiałbyś też jeździć na audioszoły i występować w roli eksperta we właściwych teamach, nie no żartowałem, myślę że tak byś się nie zeszmacił (fuuu...odrażające)

 

@Spawn, a badał Ty różnice na mojo2 między rurą, tidalem i plikami? Ja wczoraj zbadałem...i właśnie się rozglądam za coaxem z minijackiem do mojo, żeby do cdka wrócić:D. Powiem krótko - różnica jest ogromna.

A po optyku gorzej niż coax?

BTW: mam coaxa z minijackiem z jednej strony, któtkiego, od iBasso DX220 MAX. Nie do sprzedaży ale wypożyczyć Ci mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audionanik napisał(a):

@Spawn, a badał Ty różnice na mojo2 między rurą, tidalem i plikami? Ja wczoraj zbadałem...i właśnie się rozglądam za coaxem z minijackiem do mojo, żeby do cdka wrócić:D. Powiem krótko - różnica jest ogromna.

Rzeczywiście, a przy okazji wyszło, że Tidal z Mojo 2 w kulki leci, tylko nie tak, jak on lubi. W trybie Exclusive, MQA bypass na Mojo... 48kHz w HiFi. :D Tylko to ja mam pod YT ustawione w mikserze. Ściema jakaś pewnie z powodu, że Chord musi dostawać 32-bitowe dane. Tylko po co (znowu) rżną głupa w Tidalu zamiast zablokować przełącznik trybu Exclusive, kiedy to jest nierealizowalne (bo danych Red Book Win10 z Chordem bezpośrednio nie obsługuje). Tymczasem w te same klocki foobar2000 potrafi i żadnego CDka nie trza było, żeby @audionanik zaczął o nim myśleć. Pliki wave ino, i wbudowany moduł WASAPI w wersję 1.6.12. Lipa z Tidalem wyszła, jakeśmy z YT Music to samo puścili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, majkel napisał(a):

CDka nie trza było

Nie chce mi się wszystkich płyt zgrywać, ot lenistwo i tyle.

22 minuty temu, konrad_a napisał(a):

A po optyku gorzej niż coax?

BTW: mam coaxa z minijackiem z jednej strony, któtkiego, od iBasso DX220 MAX. Nie do sprzedaży ale wypożyczyć Ci mogę

Dzięki, ale potrzebuję na stałe i tak ze dwa metry.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał(a):

Nie chce mi się wszystkich płyt zgrywać, ot lenistwo i tyle.

Dzięki, ale potrzebuję na stałe i tak ze dwa metry.:D

Pewnie, że jest różnica. Słucham na takim 2m od Pana Tomasza na Mogami, za parę groszy. Zadzwoń to Ci zrobi. Nie musisz dziękować. Zdrówka.

 

BDF3723D-E0D1-4AF8-93F7-56014DB3853A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się cicho zrobiło. 

Jak chodzi o trochę lepsze kable coaxial mini jack, to ja sobie bardzo chwalę produkt samego Chorda: Clearway Digital. Niestety z tego co widzę tylko 1m  albo 0.5m. Produkt też nie uniknął podwyżek cen, więc na ten moment już mniej opłacalny. Chyba, że po jakimś sensownym rabacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik wiem że to może być dla Ciebie rozczarowanie ale nie mam aktywnej subskrypcji Tidala. Coaxa i optyka nawet też za bardzo nie mam. Podłączylem optykiem ps5 przez konwerter ale to tylko po to aby sprawdzić czy się to widzi. Mozna wiec powiedziecbze tylko usb było sluchane ale za to z 3 źródel. Desktop, laptop i telefon z androidem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności