Skocz do zawartości

FT3


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Spawn napisał(a):

A u mnie swego czasu dawno temu sr325 pogoniły k601 ;)

 

No to może błędnie jakoś nie interesuję się Gradosami (podobnie jak zresztą słuchawkami Audio-Techniki) bo wychodzi na to że przynajmniej mają jakiś patent na gonienie AKG :D Chociaż Rafacio chyba lubił i jedne i drugie. 

 

21 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

1600zł i więcej to nie mało. Trochę dziwne by było jakby w tej cenie słuchawki wycinały coś z pasma. Teraz takich bym chyba nawet nie komentował.

 

Pewnie, że niemało. Kilka lat temu można było bez łachy mieć konsolę do gier najnowszej generacji za tyle i fakt faktem, że do tego trzeba mieć jeszcze telewizor, ale do słuchawek przecież potrzeba przynajmniej integry słuchawkowej (na szczęście dzięki Toppingowi czy SMSL nie trzeba dzisiaj wydawać na to fortuny). No ale różnie to bywa w hobby, wiadomo :) Co do wycinania to wiesz, te legendarne Sony MDR-R10 podobno też nie miały najlepszego niskiego basu nawet pomimo tego że są zamknięte, ale tu też wiadomo że Ci którzy kupują takie słuchawki to raczej w co innego niż ten niski bas celują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Undertaker napisał(a):

No to może błędnie jakoś nie interesuję się Gradosami (podobnie jak zresztą słuchawkami Audio-Techniki) bo wychodzi na to że przynajmniej mają jakiś patent na gonienie AKG :D Chociaż Rafacio chyba lubił i jedne i drugie. 

Owszem. Ale nie lubił. Rafacio je kochał.

Grado mają dla mnie jedną zasadniczą wadę. Są tak wykonane, że cięzko mi było sobie wyobrazić, bym za coś takiego miał zapłacić więcej niż kilkanaście stów. Choćby nie wiem, jak to grało. I dlatego nigdy na własność nie miałem nic więcej jak SR. Ale w sumie trochę wyższych Grado słuchałem i uważam wszelakie RS za wystarczające. RS może ciut lepsze, ale te jeszcze wyższe dla mnie już nic lepiej nie grały, wbrew barwnym opisom ich wszelakich posiadaczy. A AKG, no cóż pojawiło się w moim słuchawkowym życiu Ultrasone.

 

FT3: 105dB/V 350 omów. Z dongla nie pójdą za dobrze.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rafacio napisał(a):

Czułość jest taka jak K701.

Tylko że k701 mają 62ohm więc ssą więcej prądu, co może powodować spadek napięcia na wyjściu wzmaka.

HD800 wytwarzają ciśnienie akustyczne o wartości 102dB/V i przy 2V nie dawałem już rady.

T90 - 103dB/V i to samo tylko jeszcze głośniej. To że słuchawki „nie idą” z 2V to kwestia zasilania i podłej jakości zastosowanych w donglach wzmaków (kości), a raczej ich aplikacji.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Undertaker napisał(a):

 Ci którzy kupują takie słuchawki to raczej w co innego niż ten niski bas celują ;)

 

Tak, ale o gustach i fetyszach się nie nagadam, więc poruszam kwestię jakości reprodukcji. ;) Niski bas może być nieobecny w pewnych nagraniach muzycznych, ja słucham różnych gatunków i niektóre z nich po prostu go wymagają, a inne korzystają na nim bo takie jest moje przekanie, że dla każdego osobnego dźwięku reszta jest tłem która istotnie wpływa na jego percepcje nawet jeśli się na niego nie składają, nawet jak nie słyszymy bezpośrenio tych najniższych rejestrów to wpływa to na odbiór tych wyższych. Działa to też w drugą stronę, jestem w stanie sobie wyobrazić, że komuś w jakiejś specyficznej muzyce podoba się wybrzmiewanie uciętego basu bo odbiera go jako bardziej zwięzły sprężysty, ect. Ja polegam na twórcy nagrania, w celu zapenienia takiego wybrzmiewania, gdy ono jest pożądane, ewentualnie do smaku przesunę suwaczek w dół samodzielnie. Natomiast przesuwanie go w górę, gdy sprzęt niedomaga to już nie jest optymalne rozwiązanie. 

 

Trzeba też patrzeć jak wygląda cały obszar rynku-hobby. Producenci kierują się zyskami. Świadomość ludzi trochę wzrosła i najwyżej oceniane modele to te z nieprzypadkowym pasmem przenoszenia, z odejściem jedynie na dodanie czegoś co będzie się wyróżniać. Zatem twórcy teraz pod to grają. 

 

Cena w żaden sposób nie odwierciedla nakładów na wyprodukowanie słuchawek, to tylko kolejny sposób na uwarunkowanie percepcji kupującego. Choć jeśli byłby to większy producent to mógłby sobie pozwolić na zejście z trochę z ceny na rzecz zwiększenia ilości sprzedanych sztuk (DT900x) i tym samym ustabilizować swoją pozycję. Choć dzisiaj i to nie jest pewne (patrz HD660s v2).

 

Cena jest sygnałem i jest dość istotna warunkowaniu percepcji.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 19:44, Rafacio napisał(a):

FT3: 105dB/V 350 omów. Z dongla nie pójdą za dobrze.

Zależy z jakiego - SxFi od Creative całkiem dobrze dawał sobie radę z 600omowymi Beyerami T1 v2, on ma 3 moduły wzmacniające, które uruchamiają się w zależności od impedancji słuchawek. Podejrzewam, że najtrudniejsze dla niego będą słuchawki 50-60ohm, a dokładniej takie, które nie uruchamiają jeszcze 2 modułu.

 

11 godzin temu, Hustler napisał(a):

na wykresie wyglądają jak "naprawione" Sennheisery

Z wykresu wychodzi, że na welurach mają więcej basu, czyli ten 60mm driver trochę już jak planar się zachowuje.

 

Ciekawe czy da radę same drivery kupić, żeby do własnej konstrukcji "full open" wstawić (czyli coś jak Sony MDR-MA900) .

Choć z racji ich wielkości, czyli zapewne sporej bezwładności membrany, to jakichś wybitnych wysokich tonów bym się nie spodziewał, za to bas powinien fajnie "wachlować" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał(a):

Ciekawe czy da radę same drivery kupić, żeby do własnej konstrukcji "full open" wstawić (czyli coś jak Sony MDR-MA900) .

Przy tej cenie to kup całe słuchawki i rozbierz. :)

12 minut temu, Perul napisał(a):

Choć z racji ich wielkości, czyli zapewne sporej bezwładności membrany, to jakichś wybitnych wysokich tonów bym się nie spodziewał, za to bas powinien fajnie "wachlować" :) 

A ja bym się spodziewał co najmniej dobrych z racji użytego berylu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Perul napisał(a):

jakichś wybitnych wysokich tonów bym się nie spodziewał

 

10 minut temu, majkel napisał(a):

A ja bym się spodziewał co najmniej dobrych z racji użytego berylu. 

A ja bym się na miejscu Mp3store obudził i je sprowadził zanim zamienicie się w Brejnłosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał i w ciemno nie kupował kota w worku. Przynajmniej Chińczyki są szczere.🤣

 

IMG_1056.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkel napisał(a):

Przy tej cenie to kup całe słuchawki i rozbierz. :)

Jakbym potrzebował otwartych słuchawek, to pewnie bym się nad nimi mocno zastanawiał, ale tyle kasy, tylko dla zaspokojenia ciekawości to jednak sporo za dużo.

19 minut temu, majkel napisał(a):

ja bym się spodziewał co najmniej dobrych z racji użytego berylu

Pożyjemy, zobaczymy. Obyś miał rację, ale poniższa wypowiedź raczej o tym nie świadczy.  

W dniu 23.04.2023 o 22:18, Palpatine napisał(a):

Są pomiary, nawet takie które porównują je do bardzo znanych X2 także można je już wstępnie oceniać. Wygląda na to, że ich najsłabszą cechą będą detal i scena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności