Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade z AKG K240 Studio


Daniel_K

Pytanie

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze sluchawek oraz DACa do nich.

- Chcialem wydac max do 1000zl na sluchawki i do nich dobrac jakiegos DACa.

- Musza na pewno zakrywac cale ucho, do tej pory korzystalem z zamknietych oraz polotwartych, nie wykluczam rowniez otwartych. 

- Tak jak wspomnialem wyzej bede potrzebowal rowniez DACa, aktualnie korzystam z intergry i na pewno brakuje mocy do tych K240 oraz wyrazistosci, nie slychac tak dobrze detali (nie wiem czy to dobre okreslenie)

- Slucham glownie ciezszej muzyki rock/metal nie mniej jednak tez sie trafi pop czy niekiedy jakas elektroniczna

- Bede ze sluchawek korzystal tylko i wylacznie w domu w swoim pokoju, wiec nie bedzie mi nikt przeszkadzal ani ja tez nikomu nie bede.

- Z 10-12 lat temu korzystalem ze sluchawek bodajze oznaczonych jako HD380 Pro i bylem z nich bardzo zadowolony.

- Wazna sprawa chcialbym aby przejscie z integry+K240 na nowe sluchawki+DAC bylo zauwazalne. Dodam tez, ze nie jestem audiofilem ani znawca. Mozna powiedziec, ze jestem typowym uzytkownikiem. Nosze okulary ale do tej pory nie mialem problemow z uciskaniem sluchawek. Duzo przesiaduje przed komputerem w sluchawkach. Glownie z muzyki korzystam z YT, czasem inne strony, z gier to od czasu do czasu CS. Sluchawki interesuja mnie raczej nowe nizeli polowanie pol roku na jakies znosne uzywki.

 

Znalazlem duzo pozytywnych opini o HD 560S ale tez nie wiem czy zauwaze znaczna roznice w porownaniu do k240, oczywiscie wyslucham waszych porad.
 

Edytowane przez Daniel_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć. Na wstępie polecałbym Ci zakup Xduoo Link 2 bal. Jeżeli lubisz brzmienie AKG K240 to bardzo możliwe, że przyrost jakości dźwięku z tego dongla (podłączonego pod komputer) będzie na tyle duży, że odłożysz pomysł zakupu innych słuchawek na dłuższy czas ;) Do tańszych słuchawek ważniejsze jest dobre źródło, które wykrzesa z nich max możliwości. HD380 nie słuchałem ale też dobre opinie o nich krążą. Xduoo cec**je się dosyć równym pasmem, świetną kontrolą, sporą sceną, dobrym detalem i rewelacyjnym subbasem gdzie przy AKG nigdy go za wiele ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, Daniel_K napisał(a):

Znalazlem duzo pozytywnych opini o HD 560S ale tez nie wiem czy zauwaze znaczna roznice w porownaniu do k240, oczywiscie wyslucham waszych porad.

 

 

Myślę, że zauważysz :) HD560s mają niski bas, który w AKG jest w ogóle wycięty, poza tym grają równiej, bardziej detalicznie. Są to lepsze słuchawki po prostu.

Czy te różnice są warte wydania 700 zł, to już jest kwestia indywidualna, ale zawsze możesz kupić przez internet i w razie czego zwrócić po 14 dniach, choć obstawiam, że po 14 dniach z HD560s raczej Ci będzie ciężko wrócić do AKG :)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Daniel_K

Też oddaję głos na HD560S. To jest dobry upgrade 240 zważywszy na to co piszesz. Kup na Amazonie.pl to w razie co zwrócisz bez problemu, bo jest oczywiście jakaś szansa, że mogą Ci nie podejść (zawsze w przypadku audio finalnie decydują indywidualne preferencje i uwarunkowania)

Do tego jakiś USB DAC od FiiO KA3 wzwyż (w sensie w zwyż to jakiś z podwójnym DACkiem, np. ten polecony wyżej Xduoo)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co w przypadku jakbym chcial pojsc na nastepny level i wydac nieco wiecej niz 700zl, w okolicach tysiaca+ to cos sie znajdzie czy nastepny poziom to bedzie wydatek rzedu 1.5k? Duzo pozytywnych opini czytalem na temat hifiman sundara ale to wlasnie juz wydatek 2x ceny 560s. Cos jest godnego polecenia miedzy wlasnie 700zl a 1500zl? Czy raczej nie ma sensu kupowac jakis sluchawek za powiedzmy 1k-1.2k i lepiej wlasnie kupic 560S a reszte zainwestowac w jakis lepszy DAC/pady/moze nawet kabel? Nie chcialbym na sile wydawac pieniedzy jak nie trzeba ale moze jest cos co jest godnego uwagi poziom wyzej od 560S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, x86 napisał(a):

HD380 nie słuchałem ale też dobre opinie o nich krążą.

Ja słuchałem. Nie pamiętam, czy było "imadło", jak pisze @Rafacio - ale pamiętam, że grały takim mocno ofensywnym dźwiękiem, atakującym uszy ostrą górą. Podobnie, jak HD280, tyle, że z większą ilością basu. Na krótką metę może i ciekawe doznanie, ale męczące na dłuższe odsłuchy. Sennheiser HD560S nie znam - czy grają podobnie do HD595? Nie jest prawdą, że K240 mają w ogóle wycięty niski bas - po prostu nie jest go za wiele. Mam K271 i potrafią przyładować niskim basem, gdy akurat takowy jest obecny w nagraniu. Poza HD560S zainteresuj się też wyższymi modelami AKG, szczególnie K612 Pro.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Daniel_K napisał(a):

Co w przypadku jakbym chcial pojsc na nastepny level i wydac nieco wiecej niz 700zl, w okolicach tysiaca+ to cos sie znajdzie czy nastepny poziom to bedzie wydatek rzedu 1.5k? Duzo pozytywnych opini czytalem na temat hifiman sundara ale to wlasnie juz wydatek 2x ceny 560s. Cos jest godnego polecenia miedzy wlasnie 700zl a 1500zl? Czy raczej nie ma sensu kupowac jakis sluchawek za powiedzmy 1k-1.2k i lepiej wlasnie kupic 560S a reszte zainwestowac w jakis lepszy DAC/pady/moze nawet kabel? Nie chcialbym na sile wydawac pieniedzy jak nie trzeba ale moze jest cos co jest godnego uwagi poziom wyzej od 560S.

Sundara są świetne, jakby Ci się udało wyrwać w dobrym pieniądzu używkę (jest kilka na olx), to myślę, że ciężko będzie o coś lepszego. Najlepiej jednak, jakbyś sam posłuchał kilku modeli, charakter przetwornika planarnego nie każdemu pasuje. W okolicach 1.2k można też dostać bardzo lubiane HD650, które są dosyć uniwersalne i fajnie grają rocka, metal, elektronikę. Ale jak mówię - najlepiej, jakbyś osobiście posłuchał kilku modeli. Masz gdzieś w okolicy sklep MP3store?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Daniel_K napisał(a):

Co w przypadku jakbym chcial pojsc na nastepny level i wydac nieco wiecej niz 700zl, w okolicach tysiaca+ to cos sie znajdzie czy nastepny poziom to bedzie wydatek rzedu 1.5k? Duzo pozytywnych opini czytalem na temat hifiman sundara ale to wlasnie juz wydatek 2x ceny 560s. Cos jest godnego polecenia miedzy wlasnie 700zl a 1500zl? Czy raczej nie ma sensu kupowac jakis sluchawek za powiedzmy 1k-1.2k i lepiej wlasnie kupic 560S a reszte zainwestowac w jakis lepszy DAC/pady/moze nawet kabel? Nie chcialbym na sile wydawac pieniedzy jak nie trzeba ale moze jest cos co jest godnego uwagi poziom wyzej od 560S.

 

Bawienie się w kupowanie DACów i kabli do słuchania muzyki z YouTube moim zdaniem nie ma sensu. Zresztą obecnie sporo telefonów czy laptopów ma już wbudowany dobry DAC, więc możliwe, że wydasz kasę a nie poczujesz żadnej różnicy.

Co do słuchawek, jest wiele udanych modeli - K371, HD560s, HD650, DT900X, HE400se, Sundara. Wybór konkretnego modelu to kwestia preferencji, najlepiej iść do sklepu MP3store i posłuchać :) Ja polecam HD560s bo ich brzmienie jest bardzo uniwersalne i do tego są łatwe do napędzenia, czyli nie trzeba się bawić w dokupowanie DACów, wzmacniaczy. Takie Sundary to dobre słuchawki, ale dokupienie wzmacniacza słuchawkowego do nich jest raczej konieczne, więc koszty będą o wiele wyższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sudara gra rewelacyjnie w swojej cenie ale trzeba do kosztu słuchawek doliczyć jakiś w miarę mocny wzmacniacz. Tak ogólnie jest z planarami. Z dongla może grać dość słabo. Jeśli budżet jest ograniczony do tysiaka, to raczej szukałbym dynamicznych słuchawek. Gdybyś miał już wzmacniacz to zupełnie inna sprawa, wtedy HE400se czy Sundara byłaby świetnym wyborem. 
HD650 też potrzebuje dobrego wzmaka, żeby dobrze zagrać, ale można wyczaić takie pudło o nazwie Forum608 - na allegro widziałem za 230 zł  - to był wzmacniacz robiony dokładnie pod te słuchawki. Miałem jego mocno zupgradowaną wersję (wtedy coś ok 400 zł mnie kosztowała) i grała bardzo dobrze. Dawała spokojnie radę pogonić Hifimany HE-500. Mi HD650 nie odpowiadały, bo za duże imadło. Podobno można je samemu trochę rozciągnąć.

Niezależnie od słuchawek, polecałbym kupić jakikolwiek wzmacniacz. Albo najtańszy DF black używany w okolicach 200 zł albo cokolwiek taniego. Będzie duża różnica względem podłączenia bezpośrednio do kompa. 

Tak jak pisał @Kuba_622 - wszystko jest kwestią preferencji. Dokładnie w te modele, które podał bym celował. Nie wszystkie słyszałem, ale często się ta lista powtarza w różnych recenzjach. 

Jeszcze możesz rozważyć 599 SE z uwagi na wysyp nowych modeli z amazona na OLX. W tej cenie to super opcja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kuba_622 napisał(a):

Bawienie się w kupowanie DACów i kabli do słuchania muzyki z YouTube moim zdaniem nie ma sensu.

Jak się nie wie, jak wyciągnąć jakość z YT, to tak wychodzi. Na dobrze skonfigurowanym kompie i przeglądarce, bo to ona odtwarza YT, dochodzi się do poziomu prawie jak Tidal HiFi, na tym samym kompie. Tylko trzeba zapłacić te 23,99zł miesięcznie i mieć dostęp do YT Music w wysokiej jakości. Na telefonie wręcz wolę nieznacznie brzmienie appki YT Music do Tidala, ale różnica mała. Pewnie dlatego tak jest, że nie mam UAPP, którego w zastosowaniu portable uważam za przerost formy nad treścią, a telefon jest na Androidzie. :) O dostępności materiałów zwłaszcza Live nie wspomnę. Tu YT wałkuje inne serwisy swoimi kanałami typu NPR czy KEXP i paroma innymi o różnej orientacji gatunkowej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam bym nie przesadzał z tymi wzmakami. Nie miałem co prawda okazji słuchać Sundar, ale mam przeczucie graniczące z pewnością że któryś z mocniejszych dongli dałby radę je naprawdę dobrze popędzić, np. taki Link 2 BAL (na złączu 4.4 + high gain). Do tego zyskujesz na erognomii - praktycznie nie zajmuje miejsca na biurku, możesz wszędzie ze sobą zabrać, nie potrzebuje dodatkowego zasilania itd. Wiadomo, jak to zwykle z audio - najlepiej samemu się przekonać np. w sklepie, ewentualnie wobec braku takiej opcji zamówić online i wówczas masz 14 dni na przetestowanie.

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Tak jak pisał @Kuba_622 - wszystko jest kwestią preferencji.

Skoro wszystko jest kwestią preferencji, to należałoby wziąć też pod uwagę np. wspomniane przeze mnie AKG K612 Pro. Słuchałem K371 - dobre słuchawki, ale nie jest to preferowane przeze mnie brzmienie. Z opinii na forum zaobserwowałem, że mam z Kolegą @Kuba_622 kompletnie inne preferencje dźwięku. W sumie Autor wątku @Daniel_K napisał tylko, że chce zmienić słuchawki, ale nie sprecyzował, czy chce czegoś, co gra podobnie jak K240, tylko lepiej - np. K612, czy czegoś, co gra inaczej - jak np. Hifiman HE400se (te akurat znam, Sennków HD560S nie słyszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, majkel napisał(a):

Jak się nie wie, jak wyciągnąć jakość z YT, to tak wychodzi. Na dobrze skonfigurowanym kompie i przeglądarce, bo to ona odtwarza YT, dochodzi się do poziomu prawie jak Tidal HiFi, na tym samym kompie. Tylko trzeba zapłacić te 23,99zł miesięcznie i mieć dostęp do YT Music w wysokiej jakości. Na telefonie wręcz wolę nieznacznie brzmienie appki YT Music do Tidala, ale różnica mała. Pewnie dlatego tak jest, że nie mam UAPP, którego w zastosowaniu portable uważam za przerost formy nad treścią, a telefon jest na Androidzie. :) O dostępności materiałów zwłaszcza Live nie wspomnę. Tu YT wałkuje inne serwisy swoimi kanałami typu NPR czy KEXP i paroma innymi o różnej orientacji gatunkowej. 

 

YouTube i YouTube Music to zupełnie coś innego! Na YouTube każdy może dodać sobie cokolwiek. Na YT Music muzyka może być dodana tylko przez tego, kto posiada do niej prawa autorskie, czyli przez koncerny wydawnicze, ewentualnie w przypadku niezależnych artystów to przez pośredników, takich jak np. TuneCore. Proces dodawania muzyki do YT Music jest taki sam, jak do Tidala, Spotify itp., czyli udostępnia się wysokiej jakości pliki które później są dostosowywane do wymagań konkretnego serwisu (np. jeśli chodzi o poziom głośność), załatwiane są wszystkie formalne sprawy typu dodanie kodów EAC, Content ID itp.

 

Na zwykłym YouTube ja sobie mogę umieścić piosenkę Majteczki w kropeczki z MP3 96 kbps i o ile algorytm YT mnie nie oflaguje, że naruszam czyjeś prawa autorskie ani nikt na mnie nie doniesie, to ta pioseneczka z MP3 będzie sobie tam wisieć przez 20 lat i tysiące ludzi jej posłucha. Tylko ma się to nijak do YT Music, więc nie mylmy pojęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Kuba_622 napisał(a):

 

YouTube i YouTube Music to zupełnie coś innego! Na YouTube każdy może dodać sobie cokolwiek. Na YT Music muzyka może być dodana tylko przez tego, kto posiada do niej prawa autorskie, czyli przez koncerny wydawnicze, ewentualnie w przypadku niezależnych artystów to przez pośredników, takich jak np. TuneCore. Proces dodawania muzyki do YT Music jest taki sam, jak do Tidala, Spotify itp., czyli udostępnia się wysokiej jakości pliki które później są dostosowywane do wymagań konkretnego serwisu (np. jeśli chodzi o poziom głośność), załatwiane są wszystkie formalne sprawy typu dodanie kodów EAC, Content ID itp.

 

Na zwykłym YouTube ja sobie mogę umieścić piosenkę Majteczki w kropeczki z MP3 96 kbps i o ile algorytm YT mnie nie oflaguje, że naruszam czyjeś prawa autorskie ani nikt na mnie nie doniesie, to ta pioseneczka z MP3 będzie sobie tam wisieć przez 20 lat i tysiące ludzi jej posłucha. Tylko ma się to nijak do YT Music, więc nie mylmy pojęć :)

Przecież nawet jest przełącznik do wielu materiałów w YT Music między filmem a ścieżką audio, który na początku był tylko w appce mobilnej. Chodzi o to, że audycje NPR Tiny Desk Concert albo radia KEXP są w znakomitej jakości, i nie tylko one, i sama realizacja przebija tu "niedostatki" platformy względem niejednego nawet studyjnego albumu. Wiele materiałów z YT jest dostępne na Music, gdzie dodatkowo korzystasz z dostępu do wyższej jakości audio. Nota bene, jak coś jest w HD, a zwłaszcza w 4K, to jakość dźwięku jest tam bardzo zadowalająca już na zwykłym YT. Blogów o grach pewnie nie ma na YT Music, nawet nie sprawdzałem, ale koncerty, albumy i teledyski są. Czyli to co Tidal i zdecydowana większość materiałów muzycznych z ogólnego YT. Oczywiście obraz nie będzie w HD na Music, ale to nas zdaje się nie rusza? :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@majkel Jeszcze raz - na YT Music materiał dodawany jest przez artystę lub jego wytwórnie (tak jak w przypadku innych serwisów streamingowych). Jest to materiał w takiej jakości, w jakiej poszedłby na płytę, a zdarza się, że nawet w lepszej, bo na serwisach jest limit głośności, a na płytę można dać materiał głośniejszy z niższą dynamiką.

Na zwykłe YT każdy może dodać cokolwiek (o ile nie łamie prawa), więc jakość materiału źródłowego często jest bardzo niska.

Druga sprawa to kompresja stratna, w przypadku YT Music dostajemy AAC 256 kbps. W zwykłym YouTube przy HD to najczęściej 128kbps :)

Nie będę się sprzeczał, mnie to obojętne, jak ktoś chce, to może sobie kupować nawet audiofilski sprzęt za grube pieniądze do słuchania YT, tylko musi mieć świadomość, że będzie go używał do słuchania muzyki z bitrate 128 kbps :D

Dlatego uważam, że moja propozycja - kupić HD560s i podłączyć do dziurki w laptopie jest sensowna, ale każdy ma swój rozum, autor tematu zrobi, co uzna za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

YT music/premium użytkowo jest spoko, też nawet dobre tytuły poleca, z tym, że stockowo ociepla dźwięk. Nie wiem czy ustawienia coś zmieniają. Jak się pokombinuje dobrze to można dużo taniej go mieć. W takim wypadku, gdyby nie to ocieplenie to byłby super ekstra. 

Normalnie tak nie słucham, ale Sundara do dongla za 70zł podłączyłem na kompie na próbę i dawało to radę. Dźwięk był czysty i bezproblemowy. :) Tylko zapasu głośności już nie było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w Warszawie wiec pewnie zrobie jak polecacie i przejade sie do sklepu i sprawdze na wlasne uszy. W sklepie tez pewnie ktos mi pomoze w doborze sprzetu. Moge sobie tam po prostu pojsc i posluchac wybranych modeli sluchawek? Musze brac ze soba jakis odtwarzacz czy oni tam na miejscu wszystko maja? Nigdy nie bylem w sklepie muzycznym. Co do platform muzycznych, to ze dzis ich nie uzywam nie znaczy, ze nie moge tego zmienic. Na pewno jak kupie sluchawki to wezme triala na YTM oraz Tidal. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Daniel_K napisał(a):

Moge sobie tam po prostu pojsc i posluchac wybranych modeli sluchawek? Musze brac ze soba jakis odtwarzacz czy oni tam na miejscu wszystko maja?

W salonach mp3store wszystko mają, ale najlepiej wcześniej zadzwonić i powiedzieć, co Cię interesuje. Na mnie czekały już przygotowane Beyerdynamic DT770, a jako stale podpięte mają Fostex TH-610. W ogóle radzę nie słuchać tych Fostexów, bo jak posłuchasz, to się w nich zakochasz - a tanie nie są ;) Na pewno ponad Twój budżet (1000 zł). Słuchawki były początkowo podpięte bezpośrednio pod streamer Matrix Audio Element M, a potem jeszcze wpięto wzmacniacz JDS Labs Element II (same elementy ;) ) - wzmacniacz lepiej grał ze wszystkimi słuchawkami, niż streamer. Słuchałem ponadto AKG K240 Studio, K271 MkII, K371, Hifiman HE400se, Fostex T60rp, Beyerdynamic T5p. W efekcie wybrałem K271 MkII i mam je już prawie rok.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Daniel_K napisał(a):

Mieszkam w Warszawie wiec pewnie zrobie jak polecacie i przejade sie do sklepu i sprawdze na wlasne uszy. W sklepie tez pewnie ktos mi pomoze w doborze sprzetu. Moge sobie tam po prostu pojsc i posluchac wybranych modeli sluchawek? Musze brac ze soba jakis odtwarzacz czy oni tam na miejscu wszystko maja? Nigdy nie bylem w sklepie muzycznym. Co do platform muzycznych, to ze dzis ich nie uzywam nie znaczy, ze nie moge tego zmienic. Na pewno jak kupie sluchawki to wezme triala na YTM oraz Tidal. 

 

Jeśli chodzi o odtwarzacz jako źródło cyfrowe (transport) to tak, warto mieć telefon/laptop, albo chociaż kartę pamięci jeśli słuchasz tylko z plików. Reszta sprzętu powinna być na miejscu do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Bednaar napisał(a):

W ogóle radzę nie słuchać tych Fostexów, bo jak posłuchasz, to się w nich zakochasz - a tanie nie są ;) 

 

A widzisz, moim zdaniem TH-610 są mocno przeciętne, takie granie bez satysfakcji. Mocno dziwnie prezentowana scena.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, Dirian napisał(a):

 

A widzisz, moim zdaniem TH-610 są mocno przeciętne, takie granie bez satysfakcji. Mocno dziwnie prezentowana scena.

A ja tak sądzę o Beyerdynamic T5p. Cóż,  nic dziwnego,  każdy ma nieco inną percepcję dźwięków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Bednaar napisał(a):

A ja tak sądzę o Beyerdynamic T5p.

A ja uważam, że jedne i drugie są świetne.

W dniu 14.10.2022 o 01:56, Daniel_K napisał(a):

czy nastepny poziom to bedzie wydatek rzedu 1.5k?

Przy takim wydatku już możesz pokusić się o K712 i choćby używany DAC/AMP do tego. Dla mnie wszystkie znane mi Senki to takie spokojne granie do spania. No może poza HD700, które nawet kiedyś chciałem kupić. 

Możesz też kupić sobie bombę atomową w postaci PRO900. W Thomann były niedawno za niecałe 700 zł.

 

Ogólnie uważam, że większość sprzętu gra dzisiaj dobrze. Takie Sennheiser też, tylko to nie mój dźwięk.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Dirian napisał(a):

A widzisz, moim zdaniem TH-610 są mocno przeciętne, takie granie bez satysfakcji. Mocno dziwnie prezentowana scena.

Tak naprawdę nie wypadają aż tak źle ale zauważyłem faktycznie aby była "satysfakcja" i emocje potrzebują źródła o dobrej holografii i muzykalnym charakterze . przyda się również dobra kontrola niskich tonów . 

O dziwo mimo teoretycznie niedużego zapotrzebowania na prąd lepiej sprawdzają się ze stacjonarką i tak jak wspomniałem ważna jest synergia dac-amp.

Bardzo fajnie słuchało mi się ich z topping d90s jako dac oraz Singxer SA-1  jako amp . Dobrze zgrywają się też z bursonem . 

Słuchałem z kilku teoretycznie nie kiepskich dongli oraz mojego shanling m3x i sq tych słuchawek mocno się obniżało(głównie głębia sceny-holografia,dynamika dźwięku,kontrola niskich tonów)  .Ewidentnie skalują się z trochę wyższej jakości elektroniką . ( W moim przypadku stacjonarką , niestety z lepszej klasy dapami nie słuchałem )

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Rafacio napisał(a):
14 godzin temu, Bednaar napisał(a):

A ja tak sądzę o Beyerdynamic T5p.

A ja uważam, że jedne i drugie są świetne.

Z tymi T5p to raczej sceny się czepiam - dziwne uczucie, jakby się siedziało w studni. Albo jakiejś beczce. Sygnatura dźwięku - w porządku. Choć TH-610 bardziej mi przypadły do gustu. Ale faktem jest, co pisze @Tecnoselfrx - TH-610 w połączeniu z basowym źródłem może być katastrofą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Tak naprawdę nie wypadają aż tak źle ale zauważyłem faktycznie aby była "satysfakcja" i emocje potrzebują źródła o dobrej holografii i muzykalnym charakterze . przyda się również dobra kontrola niskich tonów . 

O dziwo mimo teoretycznie niedużego zapotrzebowania na prąd lepiej sprawdzają się ze stacjonarką i tak jak wspomniałem ważna jest synergia dac-amp.

Bardzo fajnie słuchało mi się ich z topping d90s jako dac oraz Singxer SA-1  jako amp . Dobrze zgrywają się też z bursonem . 

Słuchałem z kilku teoretycznie nie kiepskich dongli oraz mojego shanling m3x i sq tych słuchawek mocno się obniżało(głównie głębia sceny-holografia,dynamika dźwięku,kontrola niskich tonów)  .Ewidentnie skalują się z trochę wyższej jakości elektroniką . ( W moim przypadku stacjonarką , niestety z lepszej klasy dapami nie słuchałem )

 

Na stacjonarnym sprzęcie nie miałem okazji słuchać, może faktycznie tam by zaprezentowały się lepiej ale tego nie sprawdzę bo z takich sprzętów nie korzystam. Z Mojo 2, Hiby RS6, Questyle M15 i xDuuo Link 2 Bal grały totalnie bez entuzjazmu. Chyba właśnie przez tą dziwną scenę. Do tego miałem wrażenie jakby wokalista znajdywał się gdzieś daleko ode mnie, machał mi z końca tunelu. Nie wiem, totalnie do mnie nie trafiły.

 

Zastanawiam się za to czy nie wrócić do D7200, one mi dużo bardziej podeszły, grały bardziej bezpośrednio. Tylko cholera niewygodne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności