Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Mam Space'a i zdecydowanie mogę polecić.

 

2 godziny temu, x86 napisał(a):

W takim przypadku warto obadać Tanchjim Space.

Dzięki serdeczne za sugestię. Wolałbym jednak coś dostępnego na naszym rynku. Oglądałem porównanie Ibasso z tym xDuoo oraz Space i Ibasso na plus ma własną regulowaną głośność od 1-100. Dostał także więcej punktów w innych kategoriach. Podobno oba należą do neutralnie brzmiących. Nie wiem czy lubię dźwięk neutralny czy podkolorowany :) i tutaj może być lekki problem. Wiem, że na przykład w mikserach dj-skich cenię analogowy dźwięk np. miksery Xone, mniej lubię cyfrowy, jak np. w Pioneer. Lubię też podkreślony bass i lekkie granie V, bo w większości słucham muzyki elektronicznej. Może to jakoś naprowadzi na mój gust. No i przy założeniu, żeby dobrze współpracowało to z Fiio FH5. Będę wdzięczny za opinię kogoś kto testował oba urządzenia.

Zrzut ekranu 2023-04-03 222707.jpg

 

ww.jpg

 

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszz85w takim razie sprawdź Xduuo. W razie czego masz możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Z tego, co czytałem na forum, to on gra trochę taką Vką, z kolei sprawdzałem dwa dongle ibasso i grały sucho, bardzo szczegółowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukaszz85 napisał(a):

Cześć, jest szansa na poradę w wyborze wzmacniacza słuchawkowego? MIałem LG V30 i było dobrze, a teraz mam inny telefon i muszę czegoś poszukać. Mam słuchawki FIIO FH5 z kablem zbalansowanym 4.4mm. Najlepiej coś z wejściem 3,5 i 4,4mm. Słucham głównie muzyki elektronicznej.

Na oku mam:
IBASSO DC04 Pro

xDuoo Link2 Bal

Nie wiem tylko czy dwa powyższe będą wygodne w użytkowaniu- np noszeniu komórki w kieszeni.

Rozmiarowo idealny były Earman Sparrow, ale tam jest wejście 2,5mm.

 

Z góry dziękuję :)

Zobacz mój wpis z 21 marca:

 

Z tym, że ten mój dongiel (JCally JM6) ma tylko jack 3,5 mm. Kosztował mnie całe 36 zł. Do tego samego wzmacniacza mam podłaczony ten dongiel i CD-amplituner Marantz M-CR503, ten taniutki dongiel spokojnie dorównuje jakością dźwięku Marantzowi odtwarzającemu płytę CD. Pewnie ktoś "złotouchy" doszukałby się przewagi Marantza - ja mam to szczęście, że nie słyszę różnic między mp3 @320 kbps a FLAC czy płytą CD ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukaszz85 napisał(a):

 

Dzięki serdeczne za sugestię. Wolałbym jednak coś dostępnego na naszym rynku. Oglądałem porównanie Ibasso z tym xDuoo oraz Space i Ibasso na plus ma własną regulowaną głośność od 1-100. Dostał także więcej punktów w innych kategoriach. Podobno oba należą do neutralnie brzmiących. Nie wiem czy lubię dźwięk neutralny czy podkolorowany :) i tutaj może być lekki problem. Wiem, że na przykład w mikserach dj-skich cenię analogowy dźwięk np. miksery Xone, mniej lubię cyfrowy, jak np. w Pioneer. Lubię też podkreślony bass i lekkie granie V, bo w większości słucham muzyki elektronicznej. Może to jakoś naprowadzi na mój gust. No i przy założeniu, żeby dobrze współpracowało to z Fiio FH5. Będę wdzięczny za opinię kogoś kto testował oba urządzenia.

Zrzut ekranu 2023-04-03 222707.jpg

 

ww.jpg

 

 

Link2 to ciężki klocek więc z wygodą w użytku mobilnym za wiele wspólnego to on nie ma - miej to na uwadze.

 

Wydaje mi się, że Link z FH5 będzie trochę "przymulonym" połączeniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2023 o 12:53, Dirian napisał(a):

 

Link2 to ciężki klocek więc z wygodą w użytku mobilnym za wiele wspólnego to on nie ma - miej to na uwadze.

 

Wydaje mi się, że Link z FH5 będzie trochę "przymulonym" połączeniem.

 

W dniu 4.04.2023 o 07:01, Play napisał(a):

@lukaszz85w takim razie sprawdź Xduuo. W razie czego masz możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Z tego, co czytałem na forum, to on gra trochę taką Vką, z kolei sprawdzałem dwa dongle ibasso i grały sucho, bardzo szczegółowo

Dzięki z podpowiedzi. Testuję właśnie oba urządzenia i chyba lepiej siada mi Ibasso. Wszystko jest bardziej czytelne, szczegółowe. Ale przyznam, że oba połączenia mi się podobają i jeszcze nie wiem na 100%. Ibasso trochę poręczniejszy i lżejszy. Co ciekawe po instalacji programu do obsługi Ibasso - UAC, wykrywa on też Xduuo i można wtedy przyciskami regulować głośność od 1-100, a nie tylko głośnością z telefonu. Być może macie to rozkminione, ale mnie to zaskoczyło na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 21:17, HappyBlack napisał(a):

Mam Space'a i zdecydowanie mogę polecić.

Przepraszam, że piszę post pod postem. Ale mam jeszcze pytanie, jak wypada zestawienie Space z Ibasso DC04 Pro?

Space jest w sumie tańszy, solidny i mniejszy, a także lżejszy. Czy jest przy nim opcja, żeby po prostu zwisał na kablu (na tyle lekki)? 

Jak brzmienie względem Ibasso? Słyszałem, że to też dźwięk neutralny.

Skąd najlepiej zamówić Tanchjim Space?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukaszz85 napisał(a):

Przepraszam, że piszę post pod postem. Ale mam jeszcze pytanie, jak wypada zestawienie Space z Ibasso DC04 Pro?

Space jest w sumie tańszy, solidny i mniejszy, a także lżejszy. Czy jest przy nim opcja, żeby po prostu zwisał na kablu (na tyle lekki)? 

Jak brzmienie względem Ibasso? Słyszałem, że to też dźwięk neutralny.

Skąd najlepiej zamówić Tanchjim Space?

 

Będę wkrótce miał okazję porównać, to dam znać. Swoją drogą marka Tanchjim ma być dostępna w jednym z polskich sklepów od przyszłego tygodnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Wygląda na to, że to nowy przewód Fiio LT-LT3 przyszedł uwalony i powodował przebicia na lini FC6-Mest. Przynajmniej przez przejściówkę appla Lighting to usb b, FC6 gra z czarnym tłem tak samo po Lighting jak i po USB C. Zamówię, jeszcze jakiś inny adapter usb c to Lighting i zobaczymy.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet nie uwalony tylko coś tam się nie zgrywa. Tez z jakimś kabelkiem miałem tak, ze z jakimś donglem robił mi problemy a z innymi działał. Tyle jednak tego przemielilem, ze już nie pamietam jakie połączenie to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander21 Jeżeli ma być wyjście 3.5mm i podobnie czyli gładko, dosyć ciepło ale bardziej energicznie to Sonata E35. Tylko jest to słabszy mocą dongiel od SXFI. Akurat na OLX jest 1 sztuka. Można też taniej i wciąż uważam tego dongla za mistrza w swojej cenie - Charmtek TPR22 Pro

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale gra przy tym dość sucho, bez życia. Mi się nie podobał, kupiłem używkę, posłuchałem na kilku słuchawkach i sprzedałem na szczęście bez straty. Może jednak tobie taka sygnaturka siądzie.

 

Ale skoro szukasz neutralnego grania to Creative z miejsca skreśl.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xander21 napisał(a):

Ja cenie zrównoważone źródła dźwięku. Nie lubię podkreślania czegokolwiek

To SXFI powinien przypaść Ci do gustu bo moim zdaniem jest dosyć równy bez skrajnego eksponowania któregoś z zakresów. Dawno już go nie mam i mogę się mylić dlatego pozwolę sobie przywołać kolegę @MrBrainwash który potwierdzi to lub nie. 

 

Na myśl przychodzi mi też Sonata HD Pro. Generalnie szukaj dongla na AKMie lub Cirrusie choć nie jest to regułą że każdy zagra neutralnie z równym balansem tonalnym 🙂

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, meehooj napisał(a):

Widziałem. Teraz mam dylemat. Kupić SOUND BLASTER X1 czy słuchawki CREATIVE SXFI TRIO z wbudowanym DACem. Różnica ok 30zł. Miałem Creative Trio LS i one super grały. Więc SXFI TRIO też pewnie będą. Nie wiem co lepsze. Czy zestawić Final e3000c i SOUND BLASTER X1?

Edytowane przez xander21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurvana Trio ma wbudowany SXFI Amp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Soundblastera X1, mam SXFI Amp i ten sam jest w Aurvana Trio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz się zastanowić jaka funkcjonalność Cię interesuje i jaki profil słuchawek. 

 

Nie śledzę rynku tych gadżetów. Ale w kwestii cena/moc/pomiary to sxfi / X1 to był królem, szczególnie jeśli nie szukasz podbarwienia na źródle. 

 

Obecnie są dongle które moga mierzyć się lepiej ale i kosztują więcej i nie koniecznie dają większą moc.

 

Jak bym szukał źródła to pewnie bym chwytał sam tego X1. Szkoda że mam nadmiar źródeł. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności